Hore
Fórum » Blesky
 

Podomácky vyrobený batériový generátor k štúdiovým bleskom

adam2598
2010-12-14 21:16:40+01
Zdravím, istotne tu je hodne šikovných majstrov, ktorí si zhotovujete kadejaké foto príslušenstvo sami. Ja by som sa chcel s vami poradiť. Mám celé štúdiové vybavenie - štúdiove blesky, softboxy atď. Ale nemám žiadnu takú mobilnú zostavu (ani sa na ňu zatial finančne necítim) a systémové blesky sú slabé na veľké softboxy vonku. Viem že sú samotné batériové generátory ktorými môžem napájať štúdiové blesky ale zdajú sa mi dosť pridrahé. A tak ma napadlo, že či by som nemohol použiť autobatériu+menič napätia do auta 12/230V. Lenže sa bojím či sa mi tým bleskom nič nestane, kedže napätie z tých auto meničov nieje až taká pekná sinusoida ako v elektrickej sieti. Čo myslíte? Sú tie origoš batériové generátory to isté ako obyčajný menič napätia z auta alebo sú dôkladnejšie spravené s krajšou sinusoidou a tým bezpečnejšie pre štúdiové blesky. Vopred veľmi pekne ďakujem
 
ShaneSVK
2010-12-14 21:23:27+01
príspevok od: adam2598
Zdravím, istotne tu je hodne šikovných majstrov, ktorí si zhotovujete kadejaké foto príslušenstvo sami. Ja by som sa chcel s vami poradiť. Mám celé štúdiové vybavenie - štúdiove blesky, softboxy atď. Ale nemám žiadnu takú mobilnú zostavu (ani sa na ňu zatial finančne necítim) a systémové blesky sú slabé na veľké softboxy vonku. Viem že sú samotné batériové generátory ktorými môžem napájať štúdiové blesky ale zdajú sa mi dosť pridrahé. A tak ma napadlo, že či by som nemohol použiť autobatériu+menič napätia do auta 12/230V. Lenže sa bojím či sa mi tým bleskom nič nestane, kedže napätie z tých auto meničov nieje až taká pekná sinusoida ako v elektrickej sieti. Čo myslíte? Sú tie origoš batériové generátory to isté ako obyčajný menič napätia z auta alebo sú dôkladnejšie spravené s krajšou sinusoidou a tým bezpečnejšie pre štúdiové blesky. Vopred veľmi pekne ďakujem
Na jednej stranke to riesili cele vcetne komplet navodou na vyrobu bleskov. Mrkni sa na stranku osipoff.ru ak nie si azbuka a rustina pozitiv tak pouzi stranku translate.google.sk a tam si nechaj tuto stranku prelozit. Ja som si vyrobil dva blesky 250ws napajanych priamo 12V. Viac info ti mozem dat v SS(PM).
 
tomis.ales
2010-12-14 21:24:38+01
Je to jedno, fungovat ti to bude urcite. O sinusoidu sa neboj. Aj keby mal stvorcovy tvar, nevadilo by to. Le by som daval bacha aby sa ti ten menic nepokazil, respektive kup taky co ma v sebe zabudovanu nejaku zakladnu ochranu proti pretazeniu. Ked lupnes dvoma 1000Ws bleskmi naplno a nabiju sa ti v sieti za 1s, tak to tu sekundu zere 2kW. To by ti ten menic asi odisiel. Cize by som to este riesil dodatocnym prudovym obmedzovacom, ak uz teda nie je sucastou menica.
Nad tym inac uvazujem aj ja lebo tie ceny su neskutocne vysoke a v podstate dostanes bateriu + nabijacka + menic, co je v skutocnosti iba par korun zabalenych do super luxusne nerozbitnej a znackovej skrine.
 
tadzesi
2010-12-14 21:30:26+01
príspevok od: adam2598
Zdravím, istotne tu je hodne šikovných majstrov, ktorí si zhotovujete kadejaké foto príslušenstvo sami. Ja by som sa chcel s vami poradiť. Mám celé štúdiové vybavenie - štúdiove blesky, softboxy atď. Ale nemám žiadnu takú mobilnú zostavu (ani sa na ňu zatial finančne necítim) a systémové blesky sú slabé na veľké softboxy vonku. Viem že sú samotné batériové generátory ktorými môžem napájať štúdiové blesky ale zdajú sa mi dosť pridrahé. A tak ma napadlo, že či by som nemohol použiť autobatériu+menič napätia do auta 12/230V. Lenže sa bojím či sa mi tým bleskom nič nestane, kedže napätie z tých auto meničov nieje až taká pekná sinusoida ako v elektrickej sieti. Čo myslíte? Sú tie origoš batériové generátory to isté ako obyčajný menič napätia z auta alebo sú dôkladnejšie spravené s krajšou sinusoidou a tým bezpečnejšie pre štúdiové blesky. Vopred veľmi pekne ďakujem
Neboj sa, nic sa im nestane, lebo elektronika menica vypne prietok prudu k svetlu Mozem ti predat gelovu baterku a aj menic. Nieje to take easy ako sa to zda. Preto mam innovatronix a nakoniec som skoncil u Elinchrom Quadra ...
 
adam2598
2010-12-15 09:41:33+01
príspevok od: tomis.ales
Je to jedno, fungovat ti to bude urcite. O sinusoidu sa neboj. Aj keby mal stvorcovy tvar, nevadilo by to. Le by som daval bacha aby sa ti ten menic nepokazil, respektive kup taky co ma v sebe zabudovanu nejaku zakladnu ochranu proti pretazeniu. Ked lupnes dvoma 1000Ws bleskmi naplno a nabiju sa ti v sieti za 1s, tak to tu sekundu zere 2kW. To by ti ten menic asi odisiel. Cize by som to este riesil dodatocnym prudovym obmedzovacom, ak uz teda nie je sucastou menica.
Nad tym inac uvazujem aj ja lebo tie ceny su neskutocne vysoke a v podstate dostanes bateriu + nabijacka + menic, co je v skutocnosti iba par korun zabalenych do super luxusne nerozbitnej a znackovej skrine.
a to ešte aké malilinkate akumulátory majú tie batériové generátory. Mne sa nechce veriť tomu ako píšu výrobcovia koľko zábleskov urobím na ich generátore. A to ma láka - za polovičnú cenu by som mal aj 8x dlhšiu výdrž, ale síce trojnásobnu váhu .
 
adam2598
2010-12-15 09:45:57+01
príspevok od: tadzesi
Neboj sa, nic sa im nestane, lebo elektronika menica vypne prietok prudu k svetlu Mozem ti predat gelovu baterku a aj menic. Nieje to take easy ako sa to zda. Preto mam innovatronix a nakoniec som skoncil u Elinchrom Quadra ...
prečo to nieje také easy? Akú másš konkrét gélovú baterku a aký menič? Možno by som aj kúpil . V čom vidíš podstatné rozdiely oproti Inovatronix. O Elinchrome Quadra sa baviť nemusíme, tam je to jasné
 
tadzesi
2010-12-15 10:22:08+01
príspevok od: adam2598
prečo to nieje také easy? Akú másš konkrét gélovú baterku a aký menič? Možno by som aj kúpil . V čom vidíš podstatné rozdiely oproti Inovatronix. O Elinchrome Quadra sa baviť nemusíme, tam je to jasné
Mam 1000W menic (tusim) a baterku ani neviem, ale tiez som si naivne myslel ze takto easy to bude fungovat bezproblemovo. Ale nefunguje. Menic pri dobijani svetiel vypina, zrejme ma nejaku ochranu.

Studoval som na nete ako na to, ale kedze niesom radioamater tak som to nakoniec vzdal a kupil fungujuce veci. Skoncil u Quadry kedze ma nabavilo natahovat sa z 15 kg zatazou ktoru trebalo 5 minut skladat, rozkladat. Dalsia otravna vec bola regulacia svetla. Quadra to riesi dialkovo. 400W u quadry mi postacuje bohate.

Rozdiel oproti innovatronixu vidim v tom, ze innovatronix funguje. Menic + baterka nie.
 
tadzesi
2010-12-15 10:28:53+01
Ianc @, tato tema tu uz bola rozoberana zopar krat a nikto nic konstruktivne nepriniesol. Tiez tu nejake deti skusali pouzit UPS k PC. Ale ako im to fungovalo tak to neviem. Rozhodne innovatronix sa mi na 1000W svetle ani po 2 hodinach bliskania nepodarilo dostat do stavu death.

Hold, proste za fungujuce veci sa musi platit. Ale tot iba moj skromny nazor
 
tadzesi
2010-12-15 10:29:20+01
Inac @ ...
 
tomis.ales
2010-12-15 10:30:07+01
príspevok od: tadzesi
Neboj sa, nic sa im nestane, lebo elektronika menica vypne prietok prudu k svetlu Mozem ti predat gelovu baterku a aj menic. Nieje to take easy ako sa to zda. Preto mam innovatronix a nakoniec som skoncil u Elinchrom Quadra ...
No my ale chceme ten prud iba obmedzit a nie uplne odpojit, ze ano? To by sa blesk potom nenabil.
 
tomis.ales
2010-12-15 10:41:41+01
príspevok od: adam2598
prečo to nieje také easy? Akú másš konkrét gélovú baterku a aký menič? Možno by som aj kúpil . V čom vidíš podstatné rozdiely oproti Inovatronix. O Elinchrome Quadra sa baviť nemusíme, tam je to jasné
Je to easy. daj si na Ebay vyhladat vyraz \"power inverter\" a najdes menicov od sitnej kvality az po 3kw masiny a za zlomok ceny baterry packov. Bateriu si kupis z SOS alebo GM, to je jedno , v pivnici zbuchas krabicu z preklizky, trochu kablov a sietovu snuru aj so zasuvkov a je to vybavene. Popripade si vyrobis svoj menic aj s nabijackou a vymenitelnou bateriou a mas paradny komfort za par eur.
Rozdiel oproti inavatrixu je nulovy. Quadra ma vyhodu iba v tom, ze si nastavujes blesk priamo z battery packu a nemusis sahat niekde do vysky na hlavu blesku. A tiez je vyhoda, ze ta hlava je fakt lahka, kedze vsetka elektronika je dole.
 
adam2598
2010-12-15 10:49:40+01
príspevok od: tadzesi
Mam 1000W menic (tusim) a baterku ani neviem, ale tiez som si naivne myslel ze takto easy to bude fungovat bezproblemovo. Ale nefunguje. Menic pri dobijani svetiel vypina, zrejme ma nejaku ochranu.

Studoval som na nete ako na to, ale kedze niesom radioamater tak som to nakoniec vzdal a kupil fungujuce veci. Skoncil u Quadry kedze ma nabavilo natahovat sa z 15 kg zatazou ktoru trebalo 5 minut skladat, rozkladat. Dalsia otravna vec bola regulacia svetla. Quadra to riesi dialkovo. 400W u quadry mi postacuje bohate.

Rozdiel oproti innovatronixu vidim v tom, ze innovatronix funguje. Menic + baterka nie.
wau 1000w menič vypínalo? Ale pravdu povediac, ja co mam atelier v jednej budove a jeden zasuvkovy okruh vyuziva asi 6 kanclov, a cez tyzden ked su tam vsetcia a ja odpalim 3x 600Ws svetla na plno a dokážu sa dobiť za 0,8s, tak pri nabíjaní bleskov vie aj istič vyhodiť . Nárazový prúd musí byť dosť vysoký.
No nakoniec asi len pojdem do toho innovatronixu. S reguláciu svetlie nemám problém, mám svetlá s dialkovym ovladanim
 
adam2598
2010-12-15 10:51:36+01
príspevok od: tadzesi
Ianc @, tato tema tu uz bola rozoberana zopar krat a nikto nic konstruktivne nepriniesol. Tiez tu nejake deti skusali pouzit UPS k PC. Ale ako im to fungovalo tak to neviem. Rozhodne innovatronix sa mi na 1000W svetle ani po 2 hodinach bliskania nepodarilo dostat do stavu death.

Hold, proste za fungujuce veci sa musi platit. Ale tot iba moj skromny nazor
UPS k PC? Šak to je este drahsie
 
samo
2010-12-15 11:07:16+01
príspevok od: adam2598
Zdravím, istotne tu je hodne šikovných majstrov, ktorí si zhotovujete kadejaké foto príslušenstvo sami. Ja by som sa chcel s vami poradiť. Mám celé štúdiové vybavenie - štúdiove blesky, softboxy atď. Ale nemám žiadnu takú mobilnú zostavu (ani sa na ňu zatial finančne necítim) a systémové blesky sú slabé na veľké softboxy vonku. Viem že sú samotné batériové generátory ktorými môžem napájať štúdiové blesky ale zdajú sa mi dosť pridrahé. A tak ma napadlo, že či by som nemohol použiť autobatériu+menič napätia do auta 12/230V. Lenže sa bojím či sa mi tým bleskom nič nestane, kedže napätie z tých auto meničov nieje až taká pekná sinusoida ako v elektrickej sieti. Čo myslíte? Sú tie origoš batériové generátory to isté ako obyčajný menič napätia z auta alebo sú dôkladnejšie spravené s krajšou sinusoidou a tým bezpečnejšie pre štúdiové blesky. Vopred veľmi pekne ďakujem
Existuju aj menice, z ktorych lezie pekna sinusoida. Su sice o nieco drahsie, ale stale ovela lacnejsie ako hotove riesenie.
 
tadzesi
2010-12-15 11:21:56+01
príspevok od: tomis.ales
Je to easy. daj si na Ebay vyhladat vyraz \"power inverter\" a najdes menicov od sitnej kvality az po 3kw masiny a za zlomok ceny baterry packov. Bateriu si kupis z SOS alebo GM, to je jedno , v pivnici zbuchas krabicu z preklizky, trochu kablov a sietovu snuru aj so zasuvkov a je to vybavene. Popripade si vyrobis svoj menic aj s nabijackou a vymenitelnou bateriou a mas paradny komfort za par eur.
Rozdiel oproti inavatrixu je nulovy. Quadra ma vyhodu iba v tom, ze si nastavujes blesk priamo z battery packu a nemusis sahat niekde do vysky na hlavu blesku. A tiez je vyhoda, ze ta hlava je fakt lahka, kedze vsetka elektronika je dole.
Kedze takto radis tak uz take daco mas? Predpokladam ze asi ano, ci?

Vyhoda Quadry je hlavne ze si blesk nastavujes priamo z odpalovaca umiestneneho na sankach fotaku. Dalsia vec je vaha baterie + svetla ktore ti ponosi aj manzelka ak je potreba. To sa neda povedat o kombinacii innovatronix + studiove svetlo...
 
tadzesi
2010-12-15 11:32:23+01
Urcite innovatronix nieje nic ine ako menic + bateria + nabijacka. Ale v nom sa este toci aj ventilator ktory chladi elektroniku. Alebo ju dali chalani iba koli efektu ze za tolko penazi to musi aj hucat ?

Ja som menic + baterkka narozdiel od teoretikov vyskusal. Mozno som nemal vhodny menic. Kazdopadne uz pri kupe 3tieho nie vhodneho menica ste na cene innovatronixu a aj to bez zaruky funkcnosti.
 
4wd
2010-12-15 18:56:28+01
Alebo mozes kupit Vagabond Mini od AlienBees a usetris 100e oproti innovatronixu a to aj s dopravou. https://paulcbuff.eu.com/cms/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=84&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=1

Predajca je overeny a posiela tovar okamzite. Bral som od neho blesk pred tyzdnom.
 
simonross
2010-12-15 20:30:30+01
príspevok od: 4wd
Alebo mozes kupit Vagabond Mini od AlienBees a usetris 100e oproti innovatronixu a to aj s dopravou. https://paulcbuff.eu.com/cms/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=84&category_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=1

Predajca je overeny a posiela tovar okamzite. Bral som od neho blesk pred tyzdnom.
Aky blesk si kupoval? Mas na mysli AlienBees blesky?
 
tomis.ales
2010-12-15 21:04:32+01
Ako som predpovedal vyssie a asi to tak aj bude, treba tam este dat prudovy obmedzovac. Ten ma za ulohu OBMEDZIT prud a nie ho VYPNUT ako poistky/istice. Potom nie je mozne aby to nefungovalo. Na nete su miliony schem takychto obmedzovacov. Priznam sa, neurobil som si to, lebo mam iba jeden studiovy blesk a ani by sa mi to nejako nechcelo vlacit po vonku. Na to mam systemaky a tie mi stacia. Aspon zatial.
 
4wd
2010-12-16 08:32:25+01
príspevok od: simonross
Aky blesk si kupoval? Mas na mysli AlienBees blesky?
Kupil som blesk AlienBees B800 240V + sadu voštin
http://paulcbuff.eu.com/cms/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=4&category_id=3&option=com_virtuemart&Itemid=1

http://paulcbuff.eu.com/cms/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=50&category_id=29&option=com_virtuemart&Itemid=1

Pri tej cene mi vychádzajú ako najlepší pomer cena/kvalita. Majú krátku dobu záblesku a sú ľahko prenosné. K tomu si idem ešte zakúpiť octagon 150cm od Walimex.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()