Hore
Fórum » Blesky
 

Odpalovanie externého blesku

Bafi
Bafi 2011-02-10 20:39:29+01
Vedel by mi niekto poradiť ako sa dá nastaviť Canon 7D a externý blesk Sigma EF-500 DG Super tak aby som ho odpálila na diaľku? Malo by to ísť už sa s tým trápim dlhšie a prestáva ma to baviť.
 
hugoba
2014-02-10 16:04:53+01
príspevok od: smoulinka 979
Ahojte,moze mi niekto poradit ako odpalit Canon EX580II mimo tela fotaku ak chcem napr. ako hlavny zdroj pouzit zableskove svetlo???
mozes ho odpalit aj s tymto http://www.canon.sk/For_Home/Product_Finder/Cameras/speedlite_flash/speedlite_transmitter_ST-E2/

a 580tku si nastavis Slave,alebo si ju nasadis na fotak,nastavis Master odpalis ňou dalsi blesk,napr 430tku ktoru mas slave.Alebo odpalovacmi ako ti poradil Karol
 
fotomape
2014-02-10 23:04:36+01
transmitter_ST-E2 - urcite nekupovat
 
ivanko
2014-10-13 17:41:24+02
nechcem zakladať ani ja nové vlákno a tak by ma zaujímalo nakolko som laik ak mám dva rôzne druhy odpalovákov . oba sú na 433 Mhz no neviem ích navzájom použit. aj ked navolím všetky na jeden kanal. prečo?
 
phototomas
2014-10-14 10:54:39+02
príspevok od: ivanko
nechcem zakladať ani ja nové vlákno a tak by ma zaujímalo nakolko som laik ak mám dva rôzne druhy odpalovákov . oba sú na 433 Mhz no neviem ích navzájom použit. aj ked navolím všetky na jeden kanal. prečo?
ak sú to rôzne odpalovače tak kanál na ktorom vysielajú nemusí byť na úplne rovnakej hodnote. Teda to, že tam máš kanál 1-4 neznamená že byde mať tú istú hodnotu ako na tom druhom odpalovači.
Skús kombinovať kanále, ale moc šancí tomu nedávam
Hope that this helps
 
jan21
2014-10-14 18:18:43+02
príspevok od: phototomas
ak sú to rôzne odpalovače tak kanál na ktorom vysielajú nemusí byť na úplne rovnakej hodnote. Teda to, že tam máš kanál 1-4 neznamená že byde mať tú istú hodnotu ako na tom druhom odpalovači.
Skús kombinovať kanále, ale moc šancí tomu nedávam
Hope that this helps
Tak ako píšeš, v pásme LPD433 (70cm) je 70 kanálov a ich použitie podľa regionu ...no v súčasnosti často pomiešané nákupom z azie...http://en.wikipedia.org/wiki/LPD433

Jedine zájsť k niekomu kto ná frekvenčný analyzér na toto pásmo a odpalovače zmerať (nejakí rádioamatéri ) alebo rovno úrad http://www.teleoff.gov.sk/. a ešte aj potom môže byť odpalovací signál jedného nejaká postupnosť, nejaký kod a je možne že si "nebudú rozumieť".

...to si radsej nejaky PixelKing kup nový....imho
 
total empty
2014-10-14 19:13:32+02
príspevok od: jan21
Tak ako píšeš, v pásme LPD433 (70cm) je 70 kanálov a ich použitie podľa regionu ...no v súčasnosti často pomiešané nákupom z azie...http://en.wikipedia.org/wiki/LPD433

Jedine zájsť k niekomu kto ná frekvenčný analyzér na toto pásmo a odpalovače zmerať (nejakí rádioamatéri ) alebo rovno úrad http://www.teleoff.gov.sk/. a ešte aj potom môže byť odpalovací signál jedného nejaká postupnosť, nejaký kod a je možne že si "nebudú rozumieť".

...to si radsej nejaky PixelKing kup nový....imho
To s tými kódmi je tak, že každý svojho Boha chváli a preferuje svoju značku.A že nespolupracuje to či ono z inou značkou je bežný jav, nielen u bleskov.Ak som dobre pochopil.
 
ivanko
2014-10-21 21:35:12+02
vdaka za info
 
Roman Point
2014-10-30 22:24:44+01
Zdravím.
Chcem sa spýtať bez zakladania vlastného príspevku jednu vec..
Má blesk 430exII a mám ešte starinku Metz 44AF-3C. Je nejaká možnosť tieto dva blesky zosynchronizovať? Aby napr speedlite nasadený na tele odpálil aj ten metz? alebo naopak? Alebo sa to dá riešiť len niečim tretím v poradí a externým?
Ďakujem za váš čas a zastavenie sa pri odpovedi.
 
hugoba
2014-10-31 04:31:35+01
príspevok od: Roman Point
Zdravím.
Chcem sa spýtať bez zakladania vlastného príspevku jednu vec..
Má blesk 430exII a mám ešte starinku Metz 44AF-3C. Je nejaká možnosť tieto dva blesky zosynchronizovať? Aby napr speedlite nasadený na tele odpálil aj ten metz? alebo naopak? Alebo sa to dá riešiť len niečim tretím v poradí a externým?
Ďakujem za váš čas a zastavenie sa pri odpovedi.
Synchrokockou asi najlacnejšie
 
Xoo
2015-01-02 13:43:25+01
Zdravim nechcem zakladat nove vlakno tak sa spytam tu. Ked chcem ist fotit do prenajateho atelieru, a chcem tam pouzit studiove blesky, potrebujem si kupit nejaky kabel, alebo radiovy odpalovac aby som tam mohol odpalovat blesky? Mam canon 600D dakujem.
 
bear
- moderator
2015-01-02 18:25:50+01
príspevok od: Xoo
Zdravim nechcem zakladat nove vlakno tak sa spytam tu. Ked chcem ist fotit do prenajateho atelieru, a chcem tam pouzit studiove blesky, potrebujem si kupit nejaky kabel, alebo radiovy odpalovac aby som tam mohol odpalovat blesky? Mam canon 600D dakujem.
Ked si prenajmes atelier co uz ma blesky, tak Ti tam na 90% odpalovac pozicaju.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2015-01-02 19:16:58+01
príspevok od: Xoo
Zdravim nechcem zakladat nove vlakno tak sa spytam tu. Ked chcem ist fotit do prenajateho atelieru, a chcem tam pouzit studiove blesky, potrebujem si kupit nejaky kabel, alebo radiovy odpalovac aby som tam mohol odpalovat blesky? Mam canon 600D dakujem.
Mne pride celkom logicke sa spytat toho co prenajima atelier ako tu na fore
 
jacisko
2015-07-25 20:30:23+02
Zdravím.

Mám starý blesk Exakta A-vie niekto poradiť/má to odskúšané/,či sa to dá odpáliť bez káblou,aby som nepoškodil foťák ? Ďakujem za radu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-25 20:45:30+02
príspevok od: jacisko
Zdravím.

Mám starý blesk Exakta A-vie niekto poradiť/má to odskúšané/,či sa to dá odpáliť bez káblou,aby som nepoškodil foťák ? Ďakujem za radu.
Myslis tym, ze ho nasadis priamo na fotak? Alebo pomocou odpalovacov?
V prvom pripade sa tak moze stat. Zalezi od napatia. V duhom pripade sa moze poskodit len trigger.
 
jacisko
2015-07-25 21:01:43+02
Nechcem to dať priamo na foťak/čital som ,že kôli napatiu sa poškodí /
Moja predstava-vysielač na foťak,prijimač na blesk.
Ak je to reálne,môžte dať link na zostavu,alebo iné riešenie?
Ďakujem.
 
jan21
2015-07-25 22:50:57+02
príspevok od: jacisko
Nechcem to dať priamo na foťak/čital som ,že kôli napatiu sa poškodí /
Moja predstava-vysielač na foťak,prijimač na blesk.
Ak je to reálne,môžte dať link na zostavu,alebo iné riešenie?
Ďakujem.
Má fotoaparát interný blesk alebo synchro kontakt?
Extaktu dat na opticku synchro kocku s fotobunkou (niečo ako dole) a interný blesk odpali Exaktu cez stredový kontakt. Malo by to isť aj synchro káblom z fotáku, je tam galvanické oddelenie (je?).
Ak fotak nema synchro kontakt, tak dve synchro kocky spojiť kablikom.

PS...aj ked tuto Exaktu nepoznám

http://www.jjc.cc/index.php/Product/product_info/id/597

http://www.mini-max.sk/blesky-prislusenstvo/odpalovace/fotobunka-servospust-pre-externe-blesky
 
jan21
2015-07-25 23:08:47+02
príspevok od: jacisko
Nechcem to dať priamo na foťak/čital som ,že kôli napatiu sa poškodí /
Moja predstava-vysielač na foťak,prijimač na blesk.
Ak je to reálne,môžte dať link na zostavu,alebo iné riešenie?
Ďakujem.
nejak som nedopísal...

Tuto Exaktu nepoznám ale niektoré mali štandartne synchronizačný konektor a aj kabel.
 
jacisko
2015-07-25 23:35:35+02
Foťak má interný blesk,nemá synchronizačný konektor.Blesk ma synchronizačny konektor s kablikom.Problémom je ,že blesk nechcem nasadiť do sánok foťaku aby som ho nepoškodil. Ak som dobre rozumel-Extaktu dat na opticku synchro kocku s fotobunkou mimo tela fotoaparátu-odpáli interný blesk.Aké je riešenie aby som odpalil blesk bez záblesku interného blesku?/iba pomocou spúšte/
 
jan21
2015-07-26 00:07:15+02
príspevok od: jacisko
Foťak má interný blesk,nemá synchronizačný konektor.Blesk ma synchronizačny konektor s kablikom.Problémom je ,že blesk nechcem nasadiť do sánok foťaku aby som ho nepoškodil. Ak som dobre rozumel-Extaktu dat na opticku synchro kocku s fotobunkou mimo tela fotoaparátu-odpáli interný blesk.Aké je riešenie aby som odpalil blesk bez záblesku interného blesku?/iba pomocou spúšte/
Dáš synchrokocku do sánok blesku na foťák a prepojíš kablikom s Exaktou priamo ..keď funguje synchrokontakt na Exakte.
Alebo dať druhu synchrokocku do nej Exaktu a spojit synchrokocky kablom.
 
jacisko
2015-07-26 08:57:40+02
Zdravím.
Rozumiem,len mi vadí ten synchronnizačny kablík.Nemôže sa poškodiť fotak napatím zo starého blesku?/podľa mňa je tu spojenie pri odpaľovaní blesku/
Najradšej by som riešenie bez káblov.
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()