Hore
Fórum » Blesky
 

Blesk a šport - krátke doby uzávierky

BlackWolf
BlackWolf 2011-02-16 02:45:55+01
Zdravím,

uvažujem nad kúpou blesku / bleskov ale "zaráža" ma synchronizácia blesku a fotáku len do 1/250s co mi pride strašne. Mám Nikon D7000 a obyčajne tento údaj nie je lepši ani u drahších foťákov resp. u D3 je taký istý...

mna by teda zaujímalo či napr. pri športe odkladáte blesk, kedy snowboardistu vo vzduchu potrebujete odfotiť niekedy až 1/1000s aby ste ho skutočne zmrazili ale pritom s bleskom by Vám to dovolovalo odfotit len na 1/250

alebo iný prípad, fotíte makro fotku padajucej kvapky do vody... zasa by sa hodilo mať dobu uzávierky aspon niekde pri 1/500 ale tam sa s bleskom nedostanete...

teda doslova sa pýtam či svoje dráhe niekedy až sústavy bleskov proste nechávate doma keď idete fotiť niečo pri čom potrebuejte doby uzávierky kratisie ak 1/250s alebo sa to dá nejak obísť a samozrejme nemyslím teraz na prirodzene osvetlenie ale niečo práve s tým bleskom...
 
bundash
2011-02-16 18:42:02+01
príspevok od: haplo602
to co vidis v pozadi su sproste kompakty v hladisku
Prepac, trochu od temy : ano, pokial to neni O2 arena a Jirko Kolis so zableskovymi jednotkami nad ladom, N300kou s rybim okom v brane.. ) Na to treba meno, prachy a aby samotny klub mal na tom zaujem (asi). Proste jeden z tisic. pekny den
 
dodo_bb
2011-02-16 22:11:32+01
príspevok od: bonifacko
To suhlasim, same to nefotí.
A tiež som zbadal na METZ blesku, že pri synchronizácii na kratšie časy straca blesk riadne vykon. Na displei to udava blesk dosah v metroch.
Prepáč - chcel som Tvoj príspevok rozšíriť, ale bol určený zakladateľovi vlákna Takže to neber na seba
 
dodo_bb
2011-02-16 22:15:04+01
príspevok od: Trevor
1/1000 na snowboardistu? hm hm hm...bike (rýchlejší šport ako snb) bežne fotievam na 1/200 (nie len ja) a nepostrehol som rozmaz, len sa treba do toho pekne zapojiť aj telom a troška sa zapohybovať spolu so športovcom, blesk ho pekne zmrazí a to nevravím o D7000 s 1/250(so stavaným bleskom)
Pri čase pod 1/400 sa rýchlejšie sa pohybujúca časť tela (ruka, noha) určite rozmaže.
 
haplo602
2011-02-17 06:22:43+01
príspevok od: bundash
Prepac, trochu od temy : ano, pokial to neni O2 arena a Jirko Kolis so zableskovymi jednotkami nad ladom, N300kou s rybim okom v brane.. ) Na to treba meno, prachy a aby samotny klub mal na tom zaujem (asi). Proste jeden z tisic. pekny den
hokejove areny su predsa len kus mensie, tam aj pouzivane ohniskove vzdialenosti su ine ... taky futbal je kusok iny ...
 
tomasGalajda
2011-02-17 09:41:29+01
príspevok od: dodo_bb
Pri čase pod 1/400 sa rýchlejšie sa pohybujúca časť tela (ruka, noha) určite rozmaže.
Pri čase pod 1/400 sa rýchlejšie sa pohybujúca časť tela (ruka, noha) určite rozmaže.

s týmto plne súhlasím, fotil som raz u nás hokej, nebolo to v hale nakoľko halu na hokej nemáme ( čo už....nechcel som ale o tom....proste tým, že som fotil za pomerne dobrého svetla (denného) tak aj tak som potreboval rýchle časy....1/1000....určite....tam to jednoducho inač nešlo....
neskôr som bol v hale fotiť floorball....a tam to už dopadlo riadne kriticky....skúšal som fotiť bez blesku (aby som tým nenerváčil hráčov)...to sa viac menej nedalo....keď som skúšal fotiť aspoň so stavaným bleskom výsledok nebol o nič lepší....je to samozrejme ovplyvnené aj faktorom svetelnosti objektívu (nakoľko ten môj nemá dobrú)....všetky fotky z tejto ´´akcie´´ putovali kam inam ako do koša....
 
Trevor
2011-02-17 13:23:04+01
príspevok od: dodo_bb
Pri čase pod 1/400 sa rýchlejšie sa pohybujúca časť tela (ruka, noha) určite rozmaže.
ak to budeš fotiť z boku a budeš len nehybne stáť, tak samozrejme(bike)...(pri hádzanej, futbale) ruka či noha samozrejme, no to je o inom, ja také veci nepozerám ani v TV nie to aby som to išiel ešte fotiť
 
dodo_bb
2011-02-17 17:26:07+01
príspevok od: Trevor
ak to budeš fotiť z boku a budeš len nehybne stáť, tak samozrejme(bike)...(pri hádzanej, futbale) ruka či noha samozrejme, no to je o inom, ja také veci nepozerám ani v TV nie to aby som to išiel ešte fotiť
Popisujeme tu rôzne techniky fotografovania. Pokiaľ sa fotografuje normálny šport (akýkoľvek) bez blesku, musíš dať najmenej 1/400 sekundy. Inak sa niektoré časti tela rozmažú. Dlhšie časy sa používajú na panning - to znamená že fotoaparátom sa pohybuje spolu s objektom. Aj tam sa však niektoré časti tela rozmažú (aj biker bude mať rozmazané nohy, ak bude nimi krútiť). No a posledná technika je dlhý čas, všetko je rozmazané, len biker sa vysvieti brutálnym tvrdým zábleskom do ksichtu a cvakne sa brutálnym širokáčom Pozadie bude obvykle tmavé, takže rozmazaný biker bude slabo vidieť a prebije ho zmrazená fáza v okamihu záblesku. Tento posledný spôsob však nie je zrovna športová fotografia v mojom poňatí
 
Radko.com
2011-02-17 21:19:59+01
Ja by som mal takúto otázku... týka sa to SB900...

Keby som chcel odpalovať blesk diaľkovo (klasika) otvorím interný blesk, externý dám niekam na statív... ako na ňom nastavím čo najväčší výkon???

Toto mi nejak nešlo do hlavy, kedže v režíme REMOTE, mám len kanál, grupu a ohnisko... Mám to chápať tak, že keď dám ohnisko 17mm, tak bude záblesk slabší, ako keď dám ohnisko 200mm? Teda naj výkon je na 200mm???

Ďakujem za vysvetlenie.
 
attilaSK
2011-02-17 22:15:26+01
príspevok od: Radko.com
Ja by som mal takúto otázku... týka sa to SB900...

Keby som chcel odpalovať blesk diaľkovo (klasika) otvorím interný blesk, externý dám niekam na statív... ako na ňom nastavím čo najväčší výkon???

Toto mi nejak nešlo do hlavy, kedže v režíme REMOTE, mám len kanál, grupu a ohnisko... Mám to chápať tak, že keď dám ohnisko 17mm, tak bude záblesk slabší, ako keď dám ohnisko 200mm? Teda naj výkon je na 200mm???

Ďakujem za vysvetlenie.
nastavíš to na tele, teda ak využívaš CLS.... http://www.youtube.com/watch?v=OgzmP2hflB0
 
Radko.com
2011-02-17 22:47:21+01
príspevok od: attilaSK
nastavíš to na tele, teda ak využívaš CLS.... http://www.youtube.com/watch?v=OgzmP2hflB0
Ahá, jasné... čiže tam nastavím M, M... 1/128 a tam čím menšie číslo tým väčší výkon, že jo? Ďakujem.
 
dodo_bb
2011-02-17 22:49:22+01
príspevok od: Radko.com
Ja by som mal takúto otázku... týka sa to SB900...

Keby som chcel odpalovať blesk diaľkovo (klasika) otvorím interný blesk, externý dám niekam na statív... ako na ňom nastavím čo najväčší výkon???

Toto mi nejak nešlo do hlavy, kedže v režíme REMOTE, mám len kanál, grupu a ohnisko... Mám to chápať tak, že keď dám ohnisko 17mm, tak bude záblesk slabší, ako keď dám ohnisko 200mm? Teda naj výkon je na 200mm???

Ďakujem za vysvetlenie.
Všetko nastavuješ z tela - v menu nájdeš bracketing/flash, nastaviš interný blesk ako commander a potom sa Ti otvorí možnosť nastavovať režim práce externého blesku. Nastavíš si blesk na M ako manuál a potom si volíš silu záblesku od 1/1 do tuším 1/128...
 
bAger
2011-02-17 22:51:10+01
príspevok od: dodo_bb
Všetko nastavuješ z tela - v menu nájdeš bracketing/flash, nastaviš interný blesk ako commander a potom sa Ti otvorí možnosť nastavovať režim práce externého blesku. Nastavíš si blesk na M ako manuál a potom si volíš silu záblesku od 1/1 do tuším 1/128...
cau dodo, zhruba na aku vzdialenost vie interny blesk odpalit systemovy?
 
Radko.com
2011-02-17 22:53:26+01
príspevok od: dodo_bb
Všetko nastavuješ z tela - v menu nájdeš bracketing/flash, nastaviš interný blesk ako commander a potom sa Ti otvorí možnosť nastavovať režim práce externého blesku. Nastavíš si blesk na M ako manuál a potom si volíš silu záblesku od 1/1 do tuším 1/128...
Ešte otázka, aj Bult-in-flash je na M? Či len A,B je na M?
 
dodo_bb
2011-02-17 23:28:38+01
príspevok od: bAger
cau dodo, zhruba na aku vzdialenost vie interny blesk odpalit systemovy?
záleží na viditeľnosti, tak 7 - 8 metrov maximálne
 
dodo_bb
2011-02-17 23:29:21+01
príspevok od: Radko.com
Ešte otázka, aj Bult-in-flash je na M? Či len A,B je na M?
na M bude to, čo nastaviš... Každú skupinu nastavuješ osobitne a osobitne nastavuješ aj interný blesk...
 
Radko.com
2011-02-17 23:31:08+01
príspevok od: dodo_bb
na M bude to, čo nastaviš... Každú skupinu nastavuješ osobitne a osobitne nastavuješ aj interný blesk...
Ahá rozumiem... čiže pri REMOTE... si môžem nastaviť Built-in-flash na TTL, A na M?
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()