Hore
Fórum » Blesky
 

Yongnuo YN 565 - ako, kde ho kúpiť?

MartinSarvas1
2011-10-03 17:09:00+02
Zdravím! Prosím Vás, nie je tu niekto, kto by mi vedel poradiť, ako sa dostať k tomuto blesku? http://speedlights.net/2011/03/08/yongnuo-yn-565-discovered/ Prípadne mi poradiť v tejto cenovej kategórii niečo podobné (565-ka stojí cca 120-130€)? Ale ja som v podstate už rozhodnutý pre YN-565, ale naozaj neviem ako/odkiaľ ho objednať.
 
ordek
2011-10-03 17:16:49+02
príspevok od: MartinSarvas1
Zdravím! Prosím Vás, nie je tu niekto, kto by mi vedel poradiť, ako sa dostať k tomuto blesku? http://speedlights.net/2011/03/08/yongnuo-yn-565-discovered/ Prípadne mi poradiť v tejto cenovej kategórii niečo podobné (565-ka stojí cca 120-130€)? Ale ja som v podstate už rozhodnutý pre YN-565, ale naozaj neviem ako/odkiaľ ho objednať.
Viem, ze existuju aj nejake shopy v CZ/SK, ktore predavali tieto blesky (neviem ci aj predavaju), kazdopadne asi najlepsie spravis ak si ho objednas priamo z Ciny cez Ebay...Su to dobre a casto podcenovane blesky.. som spokojnym majitelom manualnej 460 .. pouzivam ich na strobist... v pripade ttl blesku na akcie a podujatia by mozno nebolo na skodu zvazit kupu znackoveho blesku
 
filter123
2011-10-05 10:03:31+02
ja som ho vcera objednal tu:
https://thephotogadget.com/en/content/yongnuo-yn-565ex-wireless-ttl-flash-canon
 
MartinSarvas1
2011-10-05 23:38:37+02
ja sa spoľahnem na ten ebay - priamo od výrobcu...
http://www.ebay.com/itm/YN-565EX-Flash-Speedlite-Canon-5DII-7D-30D-50D-60D-/150645871546?pt=Digital_Camera_Flashes&hash=item23133193ba

potom napíšem čo a ako
Ďakujem obom!!!
 
MartinSarvas1
2011-10-06 01:26:33+02
tak ma ešte napadlo... je tam napísané že blesk je pre: "YN-565EX Flash Speedlite for Canon 5DII 7D 30D 50D 60D" ja mám EOS 500D. ale podľa mňa je to robené pre Canon/Nikon a nie špeciálne pre typy foťákov. Je to tak? (iba pre istotu)
presný odkaz na ebay:
http://www.ebay.com/itm/YN-565EX-Flash-Speedlite-Canon-5DII-7D-30D-50D-60D-/150645871546?pt=Digital_Camera_Flashes&hash=item23133193ba

diky!
 
calven
2011-10-06 09:30:46+02
Źiaden strach. Ak je to pre Canon, tak to bude v poriadku. Potom napíš skúsenosti. Celkom po niečom takom poškuľujem aj ja...
 
MartinSarvas1
2011-10-06 10:30:30+02
príspevok od: calven
Źiaden strach. Ak je to pre Canon, tak to bude v poriadku. Potom napíš skúsenosti. Celkom po niečom takom poškuľujem aj ja...
dik moc! určite napíšem
 
calimero
2011-10-06 10:45:41+02
Nie je lepšie na strobist kúpiť blesky s vlastným meraním svetla, tzv. thyristor? Yongnuo je vraj v TTL režime nepoužiteľný (napr. v kombinácii s PocketWizard, Pixel Knight a pod.). A na odpaľovanie v manuálnom režime dobre poslúži aj blesk z bazáru. Ja som kúpil za šupku niekoľko Sunpakov, majú vlastné meranie svetla, ale výkon sa dá nastavovať aj manuálne v niekoľkých krokoch. Na strobist bez TTL ideálne.
 
Filip Bucher
2011-10-06 11:12:28+02
ja som nakupoval tiez 460 II so Sanghaja cez ebay.
mam canon 430EX II a na stribist som s oboma spokojny a zatial vsetko funguje...
-dorucenie trvalo nieco cez 3 tyzdne.
-kvalitne zabaleny v dvoch krabiciach.
+rozmyslam tiez o objednani dalsej 460ky
 
markus
2011-10-06 14:28:40+02
príspevok od: MartinSarvas1
Zdravím! Prosím Vás, nie je tu niekto, kto by mi vedel poradiť, ako sa dostať k tomuto blesku? http://speedlights.net/2011/03/08/yongnuo-yn-565-discovered/ Prípadne mi poradiť v tejto cenovej kategórii niečo podobné (565-ka stojí cca 120-130€)? Ale ja som v podstate už rozhodnutý pre YN-565, ale naozaj neviem ako/odkiaľ ho objednať.
Nie je ti lepsie kupit bazarovy original canon s E-TTL meranim napr ex420, ex430, ex 550
 
Napster050
2011-10-06 17:37:47+02
yongnuo už ma v ponuke aj modely s E-TTL, napr. YN467
 
denySK
2011-10-06 18:17:27+02
príspevok od: calimero
Nie je lepšie na strobist kúpiť blesky s vlastným meraním svetla, tzv. thyristor? Yongnuo je vraj v TTL režime nepoužiteľný (napr. v kombinácii s PocketWizard, Pixel Knight a pod.). A na odpaľovanie v manuálnom režime dobre poslúži aj blesk z bazáru. Ja som kúpil za šupku niekoľko Sunpakov, majú vlastné meranie svetla, ale výkon sa dá nastavovať aj manuálne v niekoľkých krokoch. Na strobist bez TTL ideálne.
mozes mi prosim poslat link dokazujuci ze yn 565ex blesk je nepuzitelny v TTL s pixel knightom?
 
calimero
2011-10-06 19:22:19+02
príspevok od: denySK
mozes mi prosim poslat link dokazujuci ze yn 565ex blesk je nepuzitelny v TTL s pixel knightom?
Neviem, už sa nepamätám, pred časom som mal v pláne kúpiť Pixel Knight, tak som čítal všetky možné fóra a recencie, aj zahraničné a Yongnuo neodporúčali.
 
denySK
2011-10-06 21:45:14+02
príspevok od: calimero
Neviem, už sa nepamätám, pred časom som mal v pláne kúpiť Pixel Knight, tak som čítal všetky možné fóra a recencie, aj zahraničné a Yongnuo neodporúčali.
kurnik presne toto som mal v plane i ja...pixel king + yongnuo 565ex, teoreticky za malo penazi vela muziky, s tymto si ma moc nepotesil...
 
Ondatree
2011-10-07 00:35:02+02
Dobre rozhodnutie, brat yn blesky odinakial ako z ciny (ebay a pod.) vacsinou znamena len tolko, ze to kupujes od niekoho, kto to vo vacsom objednal z ebayu z ciny... Kopec predajcov ti dokonca posle novy ak im ukazes video s tym co sa ti s tym stalo (neviem z vlastnej skusenosti, nastastie...) .
 
Posterusak
2012-02-19 11:42:25+01
Potom napiste ako ste vyriesili Colne konanie chcem objednat 565EX na Nikon d40
 
Svicen
2012-02-19 12:21:17+01
Čo chceš riešiť na colnom konaní. Pokiaľ ti to predajca pošle ako "Gift" s malou cenou napr. 20 $ a ako list v Bublinkovej obálke, tak je veľmi malá pravdepodobnosť, že ti to colníci zastavia. Mne tak poslali YN-560 a bez problémov.
Zatiaľ som len raz platil clo a DPH a to už mám niekoľko nákupov cez ebay. Chyba bola v tom, že to bol veľký balík s RC príslušenstvom, bol poistený a bola na ňom uvedená cena.
 
piggee
2012-02-19 12:41:01+01
Ja som kupoval tu http://www.dealextreme.com/p/yongnuo-y565ex-2-0-lcd-ttl-flash-speedlite-speedlight-for-canon-dslr-black-4-x-aa-104413
TTL na nom funguje, akurat, co nema je high speed synchronizacia. Ja jeden taky mam, len mi po mesiaci prestal bliskat, tak teraz riesim s dealextreme reklamaciu
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia