Hore

Mária Švarbová

Nick: Marya/Aria Baró

Je priam neuveriteľné ako môže niekto za jeden rok, odkedy chytí fotoaparát do rúk produkovať také vynikajúce fotografie. Mária je presne človek ktorému sa to podarilo. Ako sama tvrdí, svoju fotografickú cestu začala od roku 2010. Expresívne podanie portrétu vsadené do štvorca s vysokou technickou kvalitou sú pre ňu charakteristické. Pomerne strohé vybavenie možno prekvapí. Jeden fotoaparát, jeden objektív, jedna odrazka, jeden pár rúk a jedno srdce. Pre svoju tvorbu zdá sa, že je to všetko čo potrebuje.

Na úvod býva obyčaj prehodiť slovkom o tom kto je Marya?

Moje meno je Mária Švarbová, dovŕšila som 23 rokov a onedlho, resp. o rok by som mala ukončiť štúdium archeológie v Nitre. K fotografovaniu som sa dostala len pred nedávnom, a to konkrétne začiatkom roka 2010, kedy som dostala od mojej staršej sestry prvú zrkadlovku Sony Alpha 550. Samozrejme týmto jej oficiálne ďakujem za neustálu psychickú a finančnú podporu :).

Hm... archeológia... aj keď genetické inžinierstvo spravilo míľové kroky dopredu, v tejto oblasti asi moc mladých modelov na pózovanie nikdy nebolo? :) Ako sa dostane študentka archeológie k foteniu a to dokonca k foteniu portrétov?

Áno som študentkou archeológie, ale pred vysokou školou som študovala na Škole úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave (odbor Konzervátorstvo a reštaurovanie) a od malička kreslila, či maľovala. V tomto prípade sa hranica z odboru Archeológie k fotografii úzko zúžila. Ako je vidieť v mojej tvorbe najviac ma zaujal portrét, pretože si myslím, že fotografia by mala mať dušu, emóciu a expresiu. Tým pádom kto lepšie toto všetko vyjadrí ako samotný človek?  Dalo by sa povedať o mojich fotkách, že ide výlučne len o ženský portrét, ale v budúcnosti by som sa chcela posunúť a zachytiť mojimi očami aj muža alebo staršie dieťa.

Takže k umeniu nemáš ďaleko. Prečo si si vybrala pre svoje fotografie ako prvotný formát štvorec?

Štvorec je pre moje ,,dielo“ úžasný formát, ktorý nie je ani krátky a ani dlhý. Veľmi dobre sa mi do tohto formátu komponuje a je mi veľmi sympatický.

Každý kúsok v galérii sa vyznačuje vysokým stupňom technickej zdatnosti. V čom spočíva to tajomstvo?

Úprimne povedané, ani sama presne neviem, kde je to ,,tajomstvo“. Fotím obyčajnou amatérskou zrkadlovkou DSLR Sony Alpha 550, k nej používam celkom slušný, portrétny objektív značky Sigma 50mm 1.4, na ktorý nedám zatiaľ dopustiť. Materiál nafotený touto technikou upravujem v programe Adobe Photoshop CS4 a som samouk. Každá moja fotka podstupuje určité úpravy a má svoj ,,postproces“. Zaujímavé je, že nikdy presne neviem aký bude konečný výsledok danej fotografie a niekedy aj samú seba prekvapím.

Okrem technickej stránky majú tvoje fotografie aj vysoký emotívny náboj. Súhlasíš s tvrdením, že fotomodelka by mala byť aj dobrá herečka?

V prvom rade pre mňa fotka musí niečo vyjadrovať, musí mať dušu, atmosféru a divákovi dať nejaký možno aj nedefinovateľný pocit. Vtedy fotka skrýva emóciu, ktorú je niekedy veľmi zložité zachytiť. Dôležitý je aj výber modelky/modela a komunikácia s nimi. Mal by to byť fotogenický typ, ktorý pri rôznych výrazoch tváre na danú tému fotky vyzerá relatívne dobre. Preto súhlasím aj s tvrdením, že fotomodelka/ fotomodel musí byť aj dobrý herec/ herečka, a čím je skúsenejší, tým ľahšie sa vcíti do mojej témy.

Nepamätám si, že by som zazrel fotografiu z interiéru, teda ak nerátam staré rozvalené domy. Fotíš výhradne vonku s využitím prirodzeného svetla?

Pri fotení používam výlučne len prirodzené svetlo a pomáham si odrazovou doskou. Priznám sa, že nevlastním ani jeden blesk a ani iné umelé svetlá. Zatiaľ ma vôbec svojim efektom neoslovili a ani nijak špeciálne nezaujali, ale nevylučujem v budúcnosti ani túto formu svietenia. Čo sa týka prostredia, tak fotím len exteriéri, ateliérom sa zatiaľ vyhýbam, pretože by som v nich nemala dostatočný priestor.

Patríš do skupiny fotografov, ktorý už na začiatku vedia po akú fotografiu idú, alebo nechávaš to na inšpiráciu okamihu?

Na začiatku mám v hlave hmlistú predstavu a tému, podľa ktorej sa riadim až ku koncu. Však moja hmlistá predstava sa vykryštalizuje až pri samotnom fotení a veľa krát nafotím aj to čo som v pláne nemala. Často ma napadajú nové veci až pri fotení a potom to ide samo.

Ako dlho trvá  tvoje bežne fotenie?

Ak mám rátať čas od samotnej prípravy až ku koncu fotenia, tak relatívne dlho. Najprv si budúci fotený objekt preštudujem, oboznamujem sa s osobou a snažím sa fotky šiť na mieru, na základe vizuálu  daného človeka, aby všetko spolu ladilo. A naopak ak mám zase ja osobnú predstavu, čo by som chcela nafotiť, hľadám na to správny typ človeka.  Po tomto kroku sa snažím vizuálnu predstavu premeniť na skutočnosť, z ktorej vzniká materiál na ďalšie spracovanie. Samotné fotenie mi trvá cca od 2 do 5 hodín.

Uff! Tak 5 hodín je teda naozaj pre mňa vela. Koľko potom vznikne z takéhoto fotenia fotografií? Myslím tých čo naozaj nafotíš ako aj tých ktoré z nich budú finálne pre uverejnenie.

Ver tomu, že niekedy aj pre mňa :). Zvyčajne sa mi to stáva vtedy, keď mám dobrú modelku a počas fotenia ma napadajú stále nové veci. Takéto fotenia mám veľmi rada. No to čo nasleduje potom, nie je až také ružové. Z fotenia mi vznikne veľmi veľa fotiek. Aby som bola konkrétnejšia, tak aj cca 1000, z ktorých je cca 400 odpadu. Zo zvyšných fotiek mám približne 5 rôznych tém, čiže finálnych fotiek je približne 5 až 10. Najradšej mám, keď každá fotka z tzv. série je iná. Vtedy som relatívne spokojná.

Máš aj vlastného asistenta, stylistu, alebo všetko stíhaš a zvládaš sama?

Stylistu nemám, vždy sa dohodnem s modelkou ako má prísť, či to bude jemné líčenie, aké šaty má zvoliť a aká je moja predstava. Osobne uprednostňujem prirodzenosť a jemnosť. Asistenta mám pravidelne, hlavne na držanie odrazky a zakrývanie nežiaducich tieňov. Samozrejme sa aj stane, že pri sebe nijakého asistenta nemám a musím si vystačiť sama.

Neviem si predstaviť potom bez asistenta ako to riešiš s odrazkou. Vtedy ju nepoužívaš?

Necnie sa ti vtedy že nemáš v zálohe tie blesky? :)

Vôbec sa mi necnie, že nemám v zálohe tie blesky :). Myslím si, že blesk ešte dlho nebude v mojej výbave. Ako to riešim bez asistenta? Niekedy sa stane, že je také neskutočne dobré svetlo, že mi vôbec netreba odrazku. Ak je horšie, tak si ju podrží aj sama modelka, alebo zastavím okoloidúcich :).

Veľa fotografov si chodí obzerať deň pred fotením miesto kvôli svetlu. Miesta kam chodíš sú skôr stále, alebo to obmieňaš?

Veľmi záleží na tom koho idem fotiť a odkiaľ daný človek pochádza. Niekedy si idem pozrieť miesto pred fotením, hľadám aj nové lokality, ale mám aj stále miesta. Najradšej mám multifunkčné lokality, kde sa nachádza na jednom mieste viacero zaujímavých variácií, ako je dom, steny, príroda, zaujímavé dvere alebo okná. Svetlo mám už preskúmané podľa ročných období a podľa toho aj stanovujem čas na fotenie. Každé ročné obdobie je pekné svojim spôsobom. Zima je asi najhoršia kvôli teplotným podmienkam, ale vtedy mám pocit, že obe strany idú na plný výkon.

Kde sa vidíš o 5 rokov?

O 5 rokov?  Toto je veľmi zákerná otázka :). Poväčšine žijem prítomnosťou, tak je pre mňa ťažšie si predstaviť kde sa vidím, alebo kde budem o tak relatívne dlhý čas. Myslím, že fotografovať budem naďalej, pretože som sa do fotky zamilovala. Fotografia znamená pre mňa celý svet a som na nej závislá. Mám rada krásu, harmóniu, súlad a o to je to úžasnejšie, keď si toto všetko môžem vytvoriť sama. Dúfam, že svoje portréty posuniem na vyšší rozmer, aby boli ešte emotívnejšie, výtvarnejšie a vyrážali u diváka dych.

Aktualizácia 2018

2018

Hasselblad Master 2018, category ART | International

2017

Finalistka Hasselblad Master 2018 | International

Zlatá medaila  2x / TRIERENBERG SUPER CIRCUIT | Austria

30 under 30 FORBES

2016

1. miesto v kategórii Profesional_Advertising, Conceptual / International Photography Awards IPA | International

2015

Zlatá medaila 2x / TRIERENBERG SUPER CIRCUIT | Rakúsko

Fotoferia HM/ Polish International Exhibition | Poľsko

2014

Zlatá medaila 2x / TRIERENBERG SUPER CIRCUIT - | Rakúsko

Aktuálne portfólio nájdete na webstránke autorky, Instagram, FacebookKomentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
SteveS
ocenenie redakciou 2011-10-24 06:24:17
Špica tvorba, o to viac že na tento level dotiahnutá za tak krátky čas. A ako pozerám všetky fotografie, až neuveriteľné že ani pri jednej nebolo použité umelé svetlo. Som tvojím fanúšikom a verím tomu že máš pred sebou veľkú fotografickú budúcnosť. Gratulujem k oprávnenému oceneniu a držím palce.
 
istvic
ocenenie redakciou 2011-10-24 06:28:27
gratulujem MaRIA
 
pepexdx
ocenenie redakciou 2011-10-24 07:03:26
šikulka .) gratuluji
 
RichPhoto
2011-10-24 07:04:37
klobuk dolu super fotky, len tak dalej. Drzim palec do buducna
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-10-24 07:44:53
Neuveriteľné, priamo rozprávkový príbeh - dievčina chytí do ruky fotoaparát a urobí fotografiu, akú mnohí nevypodukujú roky. Škoda, že s tým nemôže ísť do súťaže Slovensko má talent, výhra by bola istá...
Ja viem, čo bude o 5 rokov, preto si budem musieť od autorky nejaké jej diela rýchlo kúpiť - o 5 rokov ich predám a budem v balíku...
 
rene48
2011-10-24 07:45:31
Super práca myslím si že ešte budem o tebe počuť Naozaj paráda prajem dobré svetlo
 
NIKON D666
2011-10-24 07:47:16
No ja si myslí že je to skor o om že má vela času na fotenie, resp. ho dáva fotenieu.
Co ja na to 5 rokov len zvysoka ser..m, ale teraz v poslednej dobe som sa zacal viac snazit
 
AnnaM
2011-10-24 08:02:08
Gratulujem!
 
JOK3R
2011-10-24 08:22:35
Krásne fotky, pridal som si ťa medzi obľúbených autorov. Po roku fotenia takéto výsledky, super!
 
dmiro
2011-10-24 08:24:19
Mária, ja len toľko, že držím Ti palce

PS: Chválim toho, koho napadlo predstaviť Ťa takto podrobnejšie

PS2: do kelu, ako máš pripevnené tie fotky na sebe? Ten autoportrét je bombový!
 
b0baz
2011-10-24 08:30:56
Držím palce v ďaľšej tvorbe, nech sa ti darí. Prajem dobré nápady a svetlo.
 
Lissuin
2011-10-24 08:46:42
Gratulujem Maji, verím že to dotiahneš ďaleko, držím palce!
 
spektrum
2011-10-24 08:50:06
jemné, poetické s dušou, držím palce
 
Pospo
2011-10-24 08:57:00
Super, fandim, okrem nesporneho talentu krasne demonstrovany efektivne vyuzity cas a technika. Kdo umi, ten umi.
 
lm84sk
2011-10-24 08:57:22
pekné a nápadité fotografie, páčia sa
 
Tomyno
2011-10-24 09:00:26
...Super fotky čo táto baba robí len tak ďalej, držím palce ...
 
vikee
2011-10-24 09:02:03
Ahoj, gratulujem, nech sa ti dalej dari
 
haplo602
2011-10-24 09:02:24
pozeram ze sa mam este vela co ucit ...
 
hladacvody
2011-10-24 09:04:27
super,drzim palce aj ja ....
 
bebekexo
ocenenie redakciou 2011-10-24 09:06:22
gratulujem María, hell its about time!

ps: dovolim si poznamku ohladom jedneho fenomenu Tento portál úplne pravidelne valcujú fotografie krajiniek a rozhovor je tu len s jediným krajinkárom. Dúfam že tento výber autorov za poslednú dobu pomôže portrétistom presadiť sa tu trochu viac
 
MudrNikon
2011-10-24 09:15:55
príspevok od: bebekexo
gratulujem María, hell its about time!

ps: dovolim si poznamku ohladom jedneho fenomenu Tento portál úplne pravidelne valcujú fotografie krajiniek a rozhovor je tu len s jediným krajinkárom. Dúfam že tento výber autorov za poslednú dobu pomôže portrétistom presadiť sa tu trochu viac
nuž zdá sa že sa ludom viac páčia krajinky
 
andrejgrznar
2011-10-24 09:19:14
velka gratulacia

Super clanok.
 
inkubbus
2011-10-24 09:19:59
Gratulujem a je mi cťou že som mohol byt pár krát tvojim asistentom pri foteni
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2011-10-24 09:44:02
Aj ja sa pridávam ku gratuláciám. Tu na ephote je jeden veľmi kvalitný nemenovaný autor, ktorý napriek svojej zručnosti produkuje stále rovnaké fotky s rovnakou úpravou a bez toho, aby som ich rozklikol, viem, o akého autora sa jedná. Jeho fotky jednoducho ignorujem, lebo ma už nemá čím prekvapiť.
Želám ti, aby sa tvoja tvorba vyvíjala spolu s tebou a neostala tak len na jednom (aj keď už teraz veľmi kvalitnom) bode.
;o)
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-10-24 09:44:14
príspevok od: MudrNikon
nuž zdá sa že sa ludom viac páčia krajinky
to som si aj ja vsimol, velakrat ma od fotky dna predbehne nejaka krajinka
 
Cako
ocenenie redakciou 2011-10-24 09:44:41
Gratulujem! Super, vies ze sa mi tvoje fotky pacia. Len tak dalej....
 
LastHit
2011-10-24 09:50:26
Gratulujem a drzim palce v dalsej tvorbe. Vidno, ze fotis so srdcom.
 
milanF
 
kucerawa
ocenenie redakciou 2011-10-24 10:11:43
Gratulujem!!! A dodávam -KONEČNE!
 
bebel
2011-10-24 10:15:09
gratulovackaaa, zasluzene.. mam rada tvoje fotky, portrety, a kreativu nie len pri foteni, ale i v pp..

a klobuk dole za to, ako si a za rok vypracovala

drz sa, prajem ti, aby si neostavala na jednom mieste, aby si sa inspirovala, a mozno ini sa budu inspriovat tebou
 
lubinka
2011-10-24 10:16:23
Vrele blahozelam,Maria,skoda,ze som sa nedockala odpovede na moju otazocku na FB,no co uz,predpokladam,ze nemas zaujem

 
sese
2011-10-24 10:21:08
Najdôležitejšie je dýchať, vnímať a cítiť. A to autorka aj jej fotografie vie - majú. Nech jej to vydrží a krásne fotky plné emócii prajem. Gratulujem.
 
zuzuliena
2011-10-24 10:24:25
pridavam sa ku gratulantom s prianim - este dlho predlho rob potesenie nasim ociam .-).
 
noik
ocenenie redakciou 2011-10-24 10:42:41
úprimne: BRAVO!
 
Ferdo
2011-10-24 10:43:06
Gratulujem, vyborne fotky a velky talent, len tak dalej
 
jozefmicic
2011-10-24 10:43:11
Gratulujem k oceneniu, ide ti to naozaj skvele!
 
Krtko fotografom
2011-10-24 10:53:09
Ja som zase na nu vzdy pozeral, nie len ako na velmi sikovnu fotografku, ale aj ako na velmi krasnu zenu . Hmmmmm, co uz, teraz uz u nej nemam sancu
A tak isto - GRATULUJEM
 
diana
2011-10-24 11:08:15
som na teba hrdá a teším sa , že si sa v niečom našla... čo ťa evidentne baví a v čom si veľmi dobrá... podporu máš u mňa vždy ... aj psychickú a finančnú ako si to napísala ale na zrkadlovku o klorej snivaš si musíš žiaľ zarobiť , alebo nájsť sponzora inak si príkladom , že na výborné fotky musí mať človek talent, srdce, citenie , nielen profesionálnu zrkadlovku ! a teším sa na asistovanie
 
duroslav
2011-10-24 11:14:25
congrats
 
Marosh
2011-10-24 11:20:43
Krásna tvorba, tvoje fotky ma vždy zaujímali, už v náhľade som vedel ktože je autorkou
 
j.a.r.o.
2011-10-24 11:27:00
Gratulujem!
 
MudrNikon
2011-10-24 11:40:32
príspevok od: Cako
to som si aj ja vsimol, velakrat ma od fotky dna predbehne nejaka krajinka
musíme sa viac usilovať
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-24 11:47:35
príspevok od: dmiro
Mária, ja len toľko, že držím Ti palce

PS: Chválim toho, koho napadlo predstaviť Ťa takto podrobnejšie

PS2: do kelu, ako máš pripevnené tie fotky na sebe? Ten autoportrét je bombový!
ahoj, ďakujem, za profilovú fotku ďakujem môjmu veľmi dobrému kamarátovi Branislavovi Boďovi a tie fotky prilepené o mňa vymyslel celé on
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-24 11:51:23
príspevok od: inkubbus
Gratulujem a je mi cťou že som mohol byt pár krát tvojim asistentom pri foteni
ja ďakujem Tebe, dúfam, že ešte sem tam aj budeš
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-24 11:52:43
príspevok od: Cako
to som si aj ja vsimol, velakrat ma od fotky dna predbehne nejaka krajinka
aj tebe sa to stáva? hh díky cako, šak aj mne sa Tvoja tvorba páči
 
Renton
2011-10-24 11:52:47
Krásne portréty, klobúk dolu.. ostrosť, svetlo.. no paráda
 
dmiro
2011-10-24 11:53:01
príspevok od: Aria Baró
ahoj, ďakujem, za profilovú fotku ďakujem môjmu veľmi dobrému kamarátovi Branislavovi Boďovi a tie fotky prilepené o mňa vymyslel celé on
šikovný chalanisko je ten Boďo
 
walde
ocenenie redakciou 2011-10-24 11:53:18
...po prečítaní tohto úžasného profilu som išiel napísať spontánne: "neuveriteľné!"...
...ale zistil som že moji priatelia to už napísali predo mnou ...tak skúsim niečo iné: najdôležitejšie je čo má človek v sebe...a ty to zjavne v sebe máš... držím ti palce aby si to mohla ďalej rozvíjať...len si neviem predstaviť (tak ako Jožko), kam až môžeš týmto tempom zájsť...aj ja Ti gratulujem.
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-24 12:03:13
WAU Ľudia ĎAKUJEM, ste zlatí ... vážim si komentáre ... MOC MOC MOC, ešte raz díky za podporu
 
zolec
ocenenie redakciou 2011-10-24 12:08:30
gratulujem
 
Maxx818
ocenenie redakciou 2011-10-24 12:20:41
ano ano najdolezitejsia je vasen a tu mas...
 
Monika Šalgová
2011-10-24 12:29:01
výborné čítanie
 
mirec_lh
2011-10-24 12:45:16
super
 
MLandscapes
2011-10-24 12:55:10
vcera v noci som si nahodne pozrel fotky tejto autorky prvykrat a skutocne mi niektore doslova vybili dych... o to viac ma potesilo ked som rano otvoril ephoto a co nevidim... clanocek Len tak dalej, skvele!
 
mirca
2011-10-24 12:56:39
Gratulujeeem!!!...krasna praca...waaaaw
 
mario b
2011-10-24 13:11:11
Tiež gratulujem
 
Milstar
2011-10-24 13:31:35
Aj keď portréty nie sú moje orechové, tak toto je iné kafe. Super. Gratulujem.
 
LK1961
2011-10-24 13:31:42
Ahoj,gratulujem a držím ti palce pri ďalšej tvorbe
 
brki
2011-10-24 13:35:14
mám radosť, že si dostala pred rokom ten foťák od sestry, teraz sa môžeme tešiť z Tvojich krásnych fotiek ...držím palce, nech sa Ti darí
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-24 13:36:12
príspevok od: walde
...po prečítaní tohto úžasného profilu som išiel napísať spontánne: "neuveriteľné!"...
...ale zistil som že moji priatelia to už napísali predo mnou ...tak skúsim niečo iné: najdôležitejšie je čo má človek v sebe...a ty to zjavne v sebe máš... držím ti palce aby si to mohla ďalej rozvíjať...len si neviem predstaviť (tak ako Jožko), kam až môžeš týmto tempom zájsť...aj ja Ti gratulujem.
to si neviem predstaviť ani ja ... ďakujem Ti veľmi pekne aj ostatným!!!
 
bebekexo
ocenenie redakciou 2011-10-24 13:45:50
príspevok od: dmiro
šikovný chalanisko je ten Boďo
díky, a je to Boďa
 
werdza
2011-10-24 13:57:42
konecne ta tu ocenili, gratulujem
 
dmiro
2011-10-24 14:01:03
príspevok od: bebekexo
díky, a je to Boďa
Ok, Boďa
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-24 14:06:18
príspevok od: werdza
konecne ta tu ocenili, gratulujem
werdzi díky moc
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-10-24 14:13:28
gratulujem aj ja,
a želám hodne zdaru!
- a verím, že sa niekedy/niekde stretneme aj osobne
 
bebel
2011-10-24 14:26:10
príspevok od: bebekexo
díky, a je to Boďa
,,ano ten boda Mariu skvele nafotil ;o)
 
SalvadorD
2011-10-24 14:32:38
Vyborne foto,mas to v sebe malokto dosiahne take vysledky za tak kratky cas ako ty.
Si rodeny talent treba pokracovat dalej...
Drzim palce.
 
noske
2011-10-24 14:44:57
príspevok od: NIKON D666
No ja si myslí že je to skor o om že má vela času na fotenie, resp. ho dáva fotenieu.
Co ja na to 5 rokov len zvysoka ser..m, ale teraz v poslednej dobe som sa zacal viac snazit
myslim, ze kto chce, tak si cas na fotenie najde .... takze prestan zavidiet a skus sa viac snazit
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-24 14:47:18
príspevok od: Jozef Peniak
gratulujem aj ja,
a želám hodne zdaru!
- a verím, že sa niekedy/niekde stretneme aj osobne
ďakujem no dúfam aj ja, že niekde/niekedy sa stretneme aj osobne
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-24 14:47:35
príspevok od: SalvadorD
Vyborne foto,mas to v sebe malokto dosiahne take vysledky za tak kratky cas ako ty.
Si rodeny talent treba pokracovat dalej...
Drzim palce.
DÍKY
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-10-24 14:48:17
Ja som sa síce už zastavil, ale až teraz som si uvedomil, že som pozabudol na gratuláciu: Tak teda pripájam sa ku gratulantom a želám krásne fotografie...
Ale zabudol som i na poďakovanie, to patrí sestre a jej prozreteľnému počinu...
 
ksindy
2011-10-24 14:52:51
gratulujem!!
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-10-24 14:57:38
Gratulujem, zaslúžené ocenenie.
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-24 15:00:44
príspevok od: Stratený Stano
Ja som sa síce už zastavil, ale až teraz som si uvedomil, že som pozabudol na gratuláciu: Tak teda pripájam sa ku gratulantom a želám krásne fotografie...
Ale zabudol som i na poďakovanie, to patrí sestre a jej prozreteľnému počinu...
a setsra má aj v prezentácii fotku za to a je tá blondínka z profilu na stoličke
ďakujem Strateny, pekné krajinky máš veru ... ale keď budeš pridávať sem fotku do kritiky tak daj avízo
 
babovka
2011-10-24 15:12:55
velmi pekne fotecky, pripajam sa ku gratulantom
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-10-24 15:12:58
príspevok od: Aria Baró
a setsra má aj v prezentácii fotku za to a je tá blondínka z profilu na stoličke
ďakujem Strateny, pekné krajinky máš veru ... ale keď budeš pridávať sem fotku do kritiky tak daj avízo
OK, pošlem harmonogram na budúci mesiac...
 
leadwell
ocenenie redakciou 2011-10-24 15:55:15
Gratulujem a len tak dalej
 
Patcha
2011-10-24 15:58:55
Skvelá práca, ešte raz gratulujem !
 
NIKON D666
2011-10-24 16:47:28
príspevok od: noske
myslim, ze kto chce, tak si cas na fotenie najde .... takze prestan zavidiet a skus sa viac snazit
Nezavidím, nie je mi to treba. Len na to v podstate kašlem

Už sa budem snažiť viaaaac
 
Špagetka
2011-10-24 17:37:35
...uprimne gratulujem a zelam do buducnosti najma vydrz...
 
Imiy
2011-10-24 18:01:04
sánka dole ...
výborne
 
Marcel Rebro
2011-10-24 18:58:07
príspevok od: bebekexo
gratulujem María, hell its about time!

ps: dovolim si poznamku ohladom jedneho fenomenu Tento portál úplne pravidelne valcujú fotografie krajiniek a rozhovor je tu len s jediným krajinkárom. Dúfam že tento výber autorov za poslednú dobu pomôže portrétistom presadiť sa tu trochu viac
Myslim ze som zaregistroval rozhovory s minimalne dvoma krajinkarmi. No co sa tyka vyberu rozhovoricov - portretistov / fashionistov ... "moderator" (daneis) o sebe sam pise

- DVE obľúbené oblasti portrét, fashion

www.ephoto.sk/uzivatel/daenis/blog/294/chybaju-vam-komentare/

Tolko k fenomenom

Marii uprimne gratulujem k zavideniahodnemu oku a talentu na ktorom tento clanocek nic nezmenil ...
 
inkubbus
2011-10-24 19:03:40
príspevok od: Aria Baró
ja ďakujem Tebe, dúfam, že ešte sem tam aj budeš
jasne ze budem, ak to praca a cas dovoli ...ved kto ti popri odrazkovani nafoti backstage ...ozaj nedas link na ten album?
 
Marcel Rebro
2011-10-24 19:21:41
A mimochodom - ako som si tak overoval ten pocet krajinkarov (ak zaratame aj sekciu "Fotografi" je ich aj viac ako dvaja) vsimol som si ze "zmizol" rozhovor s prvym sefredaktorom tohto portalu Julom Kotusom ... pride mi to take jemne Orwelovske

Sorry za OT Maria ...
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-24 19:22:49
príspevok od: inkubbus
jasne ze budem, ak to praca a cas dovoli ...ved kto ti popri odrazkovani nafoti backstage ...ozaj nedas link na ten album?
kľudne, ak by mal niekto záujem, môže si pozrieť aj backstage, ako niektoré moje foto vznikali
http://www.facebook.com/aria.baro?sk=photos#!/media/set/?set=a.1968466326885.2098256.1099761757&typ
 
kulkovsky
2011-10-24 19:34:43
ja sa chcem tiež pripojiť ku gratulácií máš môj veľký obdiv páči sa mi tvoja tvorba pretože do nej dávaš svoje srdce a pocity také ja mám strašne rád.
Prajem ti do budúcna ešte hromadu takéhoto kvalitného matroša aký si doteraz vyprodukovala samozrejme dobré svetlo a kopu dobrých nápadov na nové prácičky...
Rob naďalej to čo robíš pretože to robíš fakt výborne a hlavne cítiť že zo srdca !...krásne prácičky len tak ďalej
 
Anena
2011-10-24 19:55:01
Pripajam sa ku gratulaciam.Pekne portrety produkujes, maju dusu a su emotivne.Drzim palce do buducej tvorby
 
gedo
2011-10-24 20:15:44
pekné zábery držím Ti palce
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-24 20:17:30
príspevok od: kulkovsky
ja sa chcem tiež pripojiť ku gratulácií máš môj veľký obdiv páči sa mi tvoja tvorba pretože do nej dávaš svoje srdce a pocity také ja mám strašne rád.
Prajem ti do budúcna ešte hromadu takéhoto kvalitného matroša aký si doteraz vyprodukovala samozrejme dobré svetlo a kopu dobrých nápadov na nové prácičky...
Rob naďalej to čo robíš pretože to robíš fakt výborne a hlavne cítiť že zo srdca !...krásne prácičky len tak ďalej
díííky
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-24 20:17:44
príspevok od: Anena
Pripajam sa ku gratulaciam.Pekne portrety produkujes, maju dusu a su emotivne.Drzim palce do buducej tvorby
ďakujem pekne Anena
 
Jozef Krajčo
externý redaktor 2011-10-24 20:28:36
príspevok od: Marcel Rebro
Myslim ze som zaregistroval rozhovory s minimalne dvoma krajinkarmi. No co sa tyka vyberu rozhovoricov - portretistov / fashionistov ... "moderator" (daneis) o sebe sam pise

- DVE obľúbené oblasti portrét, fashion

www.ephoto.sk/uzivatel/daenis/blog/294/chybaju-vam-komentare/

Tolko k fenomenom

Marii uprimne gratulujem k zavideniahodnemu oku a talentu na ktorom tento clanocek nic nezmenil ...
Pre zaujimavost som si spravil rozdelenie rozhovorov na PORTRET a INE. Skoncilo to pomerom 11:8 pre portret. Nezda sa mi to ako fenomen, hlavne ked som skatulkoval do kategorie portret aj niektorych autorov co som mohol kludne dat do INE.

Co sa tyka vyberu, je tu sefredaktor a cela redakcia. Rozhodne nemam k tomu pravomoci aby som si dirigoval podla seba tuto sekciu.
 
diana
2011-10-24 20:34:38
príspevok od: Stratený Stano
Ja som sa síce už zastavil, ale až teraz som si uvedomil, že som pozabudol na gratuláciu: Tak teda pripájam sa ku gratulantom a želám krásne fotografie...
Ale zabudol som i na poďakovanie, to patrí sestre a jej prozreteľnému počinu...
dakujem.... ani vo sne by ma nenapadlo, že ju to tak chytí... že tak bude napredovať... teším sa aj za ňu.... ale ona od malička bola taka malá umelkyňa ...
 
diana
2011-10-24 20:37:57
príspevok od: inkubbus
jasne ze budem, ak to praca a cas dovoli ...ved kto ti popri odrazkovani nafoti backstage ...ozaj nedas link na ten album?
ten backstage je super... vyborne zachytená atmosféra...
 
daniela-4
2011-10-24 20:41:05
gratulujem....nadherna tvorba.tvoje fotky su nadherne,kazda ina.mas velky talent...len tak dalej.drzim palce.
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-24 20:50:57
príspevok od: diana
dakujem.... ani vo sne by ma nenapadlo, že ju to tak chytí... že tak bude napredovať... teším sa aj za ňu.... ale ona od malička bola taka malá umelkyňa ...
jááj ty moja
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-24 21:00:42
príspevok od: daniela-4
gratulujem....nadherna tvorba.tvoje fotky su nadherne,kazda ina.mas velky talent...len tak dalej.drzim palce.
 
Stratený Stano
ocenenie redakciou 2011-10-24 21:00:53
príspevok od: diana
dakujem.... ani vo sne by ma nenapadlo, že ju to tak chytí... že tak bude napredovať... teším sa aj za ňu.... ale ona od malička bola taka malá umelkyňa ...
Teraz je už veľká...
 
trnavsky
2011-10-24 21:03:57
V poslednom období som sa naučil rozpoznať Tvoje fotografie už v náhľade a vždy sa teším na rozklik. Obdivujem Tvoj talent a pripájam sa ku gratulantom.
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-10-24 21:08:15
ked som ti raz povedal ze budes slavna si sa mi smiala
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-24 21:16:47
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
ked som ti raz povedal ze budes slavna si sa mi smiala
ale ved ja nie som slavna
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-24 21:17:04
príspevok od: trnavsky
V poslednom období som sa naučil rozpoznať Tvoje fotografie už v náhľade a vždy sa teším na rozklik. Obdivujem Tvoj talent a pripájam sa ku gratulantom.
to si cením ... ďakujem
 
dave
2011-10-24 21:21:32
Môj obdiv Marya!!!
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-10-24 22:01:00
príspevok od: Jozef Krajčo
Pre zaujimavost som si spravil rozdelenie rozhovorov na PORTRET a INE. Skoncilo to pomerom 11:8 pre portret. Nezda sa mi to ako fenomen, hlavne ked som skatulkoval do kategorie portret aj niektorych autorov co som mohol kludne dat do INE.

Co sa tyka vyberu, je tu sefredaktor a cela redakcia. Rozhodne nemam k tomu pravomoci aby som si dirigoval podla seba tuto sekciu.
už sa z toho nevykrútiš!
 
Brian
2011-10-24 22:05:19
dobre sa na to pozera a to je hlavne
Mária dakujeme ti za pekne fotky na ktore je radost pozerat....
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-10-24 22:09:35
Gratulujem Ti Mária, klobúk dole!
 
ajkabajka
ocenenie redakciou 2011-10-24 22:42:05
super super super len tak dalej naozaj uzasne portrety robis drzim palce nech sa dari takto dalej
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2011-10-24 23:50:09
takto vie fotit iba zena gratulujem autorke, obdivujem
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-24 23:53:47
príspevok od: ajkabajka
super super super len tak dalej naozaj uzasne portrety robis drzim palce nech sa dari takto dalej
ďakujem Ti a aj ostatným, prekvapili ste ma
 
Jerry C.
2011-10-25 01:14:25
gratulujem a ďakujem za dobrý príklad,ktorý môžem posunúť svojej dcére ,tiež začínajúcej fotografke
 
JaroD.
2011-10-25 10:06:27
Gratulujem k oceneniu, určite zaslúžené ocenenie. Keď som písal kritiku pod niektoré tvoje fotografie ani ma nenapadlo, že budeš v dohľadnej dobe ocenená, ale hlavne ma tvoje fotografie oslovili svojou myšlienkou a spracovaním, na čom tvoje ocenenie nič nemení. Aspoň teda dúfam, že sa nič nemení a zostaneš taká aká si bola aj predtým.
 
tomis.ales
2011-10-25 12:45:48
Velmi pekne, toto sa mi strasne paci. Uplne najviac ta tretia od konca. Fuuu.. no super ti to foti. Gratulujem, len tak dalej.

Kokso, jeden fotak, jeden objetiv, jedno odrazko, ziaden blesk a iba jeden (aj keby 10) rok fotenia. Klobuk dole. Si ta prava ukazka ako malo techniky staci k perfektnemu vysledku. Keby sme sa mi ostatny tolko nestarali o techniku ale skor fotili, mozno by sme tiez vedeli fotografovat A aj si mi asi otvorila oci, aby som aj fotil uz konecne a nie iba čučal na techniku.
 
brki
2011-10-25 13:07:21
príspevok od: tomis.ales
Velmi pekne, toto sa mi strasne paci. Uplne najviac ta tretia od konca. Fuuu.. no super ti to foti. Gratulujem, len tak dalej.

Kokso, jeden fotak, jeden objetiv, jedno odrazko, ziaden blesk a iba jeden (aj keby 10) rok fotenia. Klobuk dole. Si ta prava ukazka ako malo techniky staci k perfektnemu vysledku. Keby sme sa mi ostatny tolko nestarali o techniku ale skor fotili, mozno by sme tiez vedeli fotografovat A aj si mi asi otvorila oci, aby som aj fotil uz konecne a nie iba čučal na techniku.
Aleš, Ty si to presne vystihol...úplne súhlasím
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-25 13:09:06
príspevok od: JaroD.
Gratulujem k oceneniu, určite zaslúžené ocenenie. Keď som písal kritiku pod niektoré tvoje fotografie ani ma nenapadlo, že budeš v dohľadnej dobe ocenená, ale hlavne ma tvoje fotografie oslovili svojou myšlienkou a spracovaním, na čom tvoje ocenenie nič nemení. Aspoň teda dúfam, že sa nič nemení a zostaneš taká aká si bola aj predtým.
ďakujem pekne, no plánujem zostať aj naďalej taká ...
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-25 13:09:24
príspevok od: Jerry C.
gratulujem a ďakujem za dobrý príklad,ktorý môžem posunúť svojej dcére ,tiež začínajúcej fotografke
bude mi potešením, pozdravujem
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-25 13:11:28
príspevok od: tomis.ales
Velmi pekne, toto sa mi strasne paci. Uplne najviac ta tretia od konca. Fuuu.. no super ti to foti. Gratulujem, len tak dalej.

Kokso, jeden fotak, jeden objetiv, jedno odrazko, ziaden blesk a iba jeden (aj keby 10) rok fotenia. Klobuk dole. Si ta prava ukazka ako malo techniky staci k perfektnemu vysledku. Keby sme sa mi ostatny tolko nestarali o techniku ale skor fotili, mozno by sme tiez vedeli fotografovat A aj si mi asi otvorila oci, aby som aj fotil uz konecne a nie iba čučal na techniku.
úprimne Ti poviem, že som sa bála odpovedať na otázky o technike, pretože som si myslela, že sa mi tu bude poväčšine ľudí vysmievať, s čím fotím... ďakujem veľmi pekne
 
tomis.ales
2011-10-25 13:55:06
príspevok od: Aria Baró
úprimne Ti poviem, že som sa bála odpovedať na otázky o technike, pretože som si myslela, že sa mi tu bude poväčšine ľudí vysmievať, s čím fotím... ďakujem veľmi pekne
Tak mozno to ta udrzalo dalej od techniky a neodvadzala tak pozornost od toho podstatneho. A ozaj sa nemusis starat o techniku. Aj keby si fotila cez mastny papier tak by sa ti nikto nesmial, ver mi. Navyse, to co mas, ti evidentne staci a aj to patricne vyuzivas. Jeden format a jedno ohnisko, vsetko pekne jednoduche, ziadne extremy, parada. Mimochodom, ten objektiv mam aj ja
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-25 14:00:08
príspevok od: tomis.ales
Tak mozno to ta udrzalo dalej od techniky a neodvadzala tak pozornost od toho podstatneho. A ozaj sa nemusis starat o techniku. Aj keby si fotila cez mastny papier tak by sa ti nikto nesmial, ver mi. Navyse, to co mas, ti evidentne staci a aj to patricne vyuzivas. Jeden format a jedno ohnisko, vsetko pekne jednoduche, ziadne extremy, parada. Mimochodom, ten objektiv mam aj ja
super je ze ?
 
varenyi
2011-10-25 14:01:34
Prajem Ti dobré svetlo a veľa ďalších úspechov.
 
tomis.ales
2011-10-25 14:30:10
príspevok od: Aria Baró
super je ze ?
Je, aj mne sa paci Krasny bokeh a dobra ostrost uz na 1,4. A na tvojom fotaku su aj rohy ostre.

 
Koma
ocenenie redakciou 2011-10-25 14:43:27
príspevok od: Aria Baró
úprimne Ti poviem, že som sa bála odpovedať na otázky o technike, pretože som si myslela, že sa mi tu bude poväčšine ľudí vysmievať, s čím fotím... ďakujem veľmi pekne
ja by som sa Vám určite nevysmieškovala pani kolegyňa...možno poniektorí pajkovci hádam ano ale ani tomu sa mi veriť nechce.....a Gratulujem pani Autorka.....to erečko je v správnych rukách....keď prestane pršať skočím na lúku za dedinu...nebudem múkať ale si tak zaspievam...Maria, Marrriá, MaRRRíííáááá....
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-25 14:48:15
príspevok od: Koma
ja by som sa Vám určite nevysmieškovala pani kolegyňa...možno poniektorí pajkovci hádam ano ale ani tomu sa mi veriť nechce.....a Gratulujem pani Autorka.....to erečko je v správnych rukách....keď prestane pršať skočím na lúku za dedinu...nebudem múkať ale si tak zaspievam...Maria, Marrriá, MaRRRíííáááá....
haha, no dobre teda ...
 
wildkat
externý redaktor ocenenie redakciou 2011-10-25 16:26:52
Neda sa inak ako zo srdca pogratulovat, krasne fotky!!!
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-25 17:05:31
príspevok od: wildkat
Neda sa inak ako zo srdca pogratulovat, krasne fotky!!!
 
zolec
ocenenie redakciou 2011-10-25 18:27:51
príspevok od: Aria Baró
úprimne Ti poviem, že som sa bála odpovedať na otázky o technike, pretože som si myslela, že sa mi tu bude poväčšine ľudí vysmievať, s čím fotím... ďakujem veľmi pekne
Nezartuj, hanbis sa za nasu znacku? Aj moja najoblubenejsia kombinacia je A900+Sigma 85f1,4. Keby som bol Tvoj brat, tak Ti ju darujem .. zasluzis si, uz to mnohi spomenuli, fotis so srdcom a z Tvojich fotiek je to citit, maju dusu..
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-25 18:49:10
príspevok od: zolec
Nezartuj, hanbis sa za nasu znacku? Aj moja najoblubenejsia kombinacia je A900+Sigma 85f1,4. Keby som bol Tvoj brat, tak Ti ju darujem .. zasluzis si, uz to mnohi spomenuli, fotis so srdcom a z Tvojich fotiek je to citit, maju dusu..
nehanbim, no ty mas A900... aaa chcem ta za brata díky
 
transporti686
2011-10-25 19:31:53
asi to bude trochu od veci, ale však neva okrem fotiek, tejto autorky sa mi páči aj samotná autorka, inak má veľmi pekné vlasy na svojej fotke portrét ma síce nikdy moc nebral, ale robí to naozaj veľmi dobre......
 
Iwn*
ocenenie redakciou 2011-10-25 19:35:35
Blahoželám k oceneniu, aj k tak rýchlemu napredovaniu. Nech sa darí...
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-25 22:07:11
príspevok od: transporti686
asi to bude trochu od veci, ale však neva okrem fotiek, tejto autorky sa mi páči aj samotná autorka, inak má veľmi pekné vlasy na svojej fotke portrét ma síce nikdy moc nebral, ale robí to naozaj veľmi dobre......
ďakujem za kompliment ..
 
transporti686
2011-10-25 22:12:37
príspevok od: Aria Baró
ďakujem za kompliment ..
kľudne aj nabujúce a rád
 
Jerry C.
2011-10-26 22:05:35
príspevok od: Aria Baró
bude mi potešením, pozdravujem
že vďaka a že odzdravuje .... to je odkaz od minigirl
 
singi
2011-10-26 22:24:16
gratulujem moc moc a som veľmi rád,že vlastním jednu s tvojich fotografii,neviem či si spomínaš na fotozáhrade som si ju vyžobral,takže ešte raz veľký obdiv
 
Aria Baró
ocenenie redakciou 2011-10-27 00:11:41
príspevok od: singi
gratulujem moc moc a som veľmi rád,že vlastním jednu s tvojich fotografii,neviem či si spomínaš na fotozáhrade som si ju vyžobral,takže ešte raz veľký obdiv
ano spomínam ďakujem pekne
 
markato1
2011-10-30 07:13:53
gratulujem k oceneniu ,drzim palce k dalsiemu napredovaniu a tesim sa na nove zaujimave fotografie,vela stastia..
 
kmotrík
2011-10-30 09:02:03
gratulujem, prajem Ti dobré svetlo a veľa pekných záberov
 
rizo
2012-02-19 23:40:35
Odpadavam.. ..nadherne fotky! Mas vo vybave to, co si nikto nikdy nekupi.. ..uzasny talent dat fotke nieco viac.
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia