Hore

Peter Čákovský

 
Ak by sme robili anketu medzi našimi stálymi čitateľmi o tom, kto z nich spravil za posledné obdobie najväčší progres v kvalite svojej práce, určite by sme našli medzi TOP favoritmi prezývku Cako. Ani pozorným očiam redakčnej rady neunikol tento fakt, a preto sme položili pár otázok tomuto mladíkovi.

Keď sa pozorne zahľadím na jeho tvorbu, pocítim silnú príchuť nápaditej predstavivosti mimorealitného diania. Pokrýva široký interval námetov pre svoje práce. Cítiť vplyv vizuálu moderných filmových scenárov s hororovým nádychom (Sphyrna (creature)). Nebráni sa však ani spracovaniu jedinečného pohľadu na detský svet (V nebeskej kolíske), alebo miernej cyberpunkovej vízie budúcnosti (Clone Engineer). Ambiciózny rozhľad poskytuje autorovi bohatý základ pre tvorbu. Atraktívne surrealistické scény sú ukované s hutnou atmosférou.

A práve tam vidieť rýchle napredovanie člena našej krásnej komunity ľudí so spoločným záujmom, so záujmom o fotografiu.

Sphyrna (Creature).

V nebeskej kolíske.

Zámerne som použil toto štylistické premostenie s dôrazom na slovo fotografia. Dnes totižto odpovedá na otázky človek, ktorý silne pretvára realitu fotografií pomocou grafického editora do vlastných predstáv. To býva často kameňom úrazu pri komentároch pod takýmito dielami. Skúsme byť tolerantnejší voči tejto minoritnej skupine a nechajme im priestor na vyjadrenie. Majú vlastnú sekciu montáž / koláž, čo je jasné svedectvo o tom, že počítame aj s nimi.

Clone Engineer.

Kto je Cako?

Pre tých, čo ma nepoznajú, volám sa Peter Čákovský, narodil som sa v Novej Bani a žijem už dvadsiaty tretí rok v malom okresnom meste Žarnovica. Bývam stále z rodičmi, no plánujem to zmeniť, snáď ich nebudem otravovať celý život :)

Vyštudoval som SOŠ, vtedy to bolo Stredné odborné učilište drevárske, odbor stolár  s maturitou. Škola sa nachádza tiež v Žarnovici, ale do školy som to mal pekný kus. Trvalo hodnú chvíľku, kým som si zvykol. A autobusom mi to nevychádzalo.

End Of Last Friend.

Peter, ako si sa dostal od dreva k fotografii a ako od fotografie ku grafickým editorom?

Keď som študoval na škole, nemal som ani poňatia, čo je dobrá fotka a aký je rozdiel medzi kompaktom a zrkadlovkou. Proste tento smer som nemal ani v tých najhlbších predstavách...

K fotografii ma doviedol až kamarát a bývalý spolužiak. Mal malý 5 megapixlový kompakt Canon, už ani neviem presný typ, ale viem, že mal aj RAW.

Občas mi ho požičal, tak som celý šťastný behal po lúke, naháňal motýle a zbieral kliešte. Fotil som všetko, čo ma zaujalo. Vždy ma prekvapila tá krásna kvalita, čo z toho liezla. Vtedy som si povedal, že chcem vlastný foťák a musí to byť jednoznačne Canon.

Tak som si kúpil prvý kompakt, neskôr ultrazoom, asi ako každý. Akurát, že ja som tu zatiaľ skončil, tí ostatní majú dnes zrkadlovky. Ja ešte len budem mať :).

Nech rozmýšľam ako rozmýšľam, nedokážem si spomenúť, kvôli čomu som vlastne nainštaloval prvýkrát grafický editor. Pamätám si akurát na to, že kedysi som si práce do školy robil v 3Déčku. Občas som si potreboval doladiť farby a „malování„ na to nestačilo. Učil som sa preto v zložitejších editoroch. Neskôr mi napadlo, že by som si mohol upraviť aj nejaké svoje fotky a už som bol doma.

Evolution.

Čo pre teba znamená pretvárať realitu na niečo, čo cez hľadáčik fotoaparátu neuvidíme?

Ako mám napísané aj v profile, rád robím s fotkami to čo chcem ja a ako chcem ja. Snažím sa ukázať na to, čo sa práve deje v mojej mysli. Niekedy dám mojím prácam pointu, inokedy je to čisto sen a nemá väčší význam. Pri fotení vtákov, ľudí a všeličoho iného, čím som si za pár rokov prešiel, som takú slobodu nemal. A najviac ma odradzovalo to, že sa tomu venuje až príliš veľa ľudí, ktorí sú v tom oveľa lepší ako ja. Tak som sa vybral týmto smerom a zakotvil som práve pri montážach.

Flower.

Pri zverejňovaní určite narážaš aj na ortodoxných fotografov, ktorým tŕpnu zuby pri pohľade na tvoju galériu. Ako sa k tomu staviaš?

Bohužiaľ narážam...Uvidím, ako budem na tom po tomto rozhovore, či sa to zmení k lepšiemu alebo k horšiemu. Na začiatku to nebolo najlepšie. Dosť ma zarazilo, keď sa pod mojimi fotkami vždy objavovali komentáre typu : „toto nie je fotografia a sem to nepatrí". Akoby to nestačilo napísať raz a moje fotky si ďalej nevšímať.

Teraz je to už pohoda...Aj vďaka super ľuďom tu na ephoto som pochopil, že sa nemá význam hádať a tie komentáre si netreba vôbec všímať. Budem si robiť, čo ma baví a budem si ich prezentovať tam, kde budem chcieť ja. A ak má s tým niekto problém...tak nech máJ. Niekto si skladá panorámy, ja si skladám sny a nápady.

Human Clothes Hanger.

Zdá sa, že sa poctivo pripravuješ na samotnú realizáciu nejakej myšlienky. Ako to celé vzniká?

Niekedy to práveže tak nie je...Veľakrát sa stane, že sa vyberiem fotiť len tak tam, kde ma vietor zaveje :). Fotím si všetko, čo ma zaujme, preto niekedy v mojej galérii pribudne aj iná fotka ako montáž.

Neviem, ako mám presne opísať postup, ale skúsim... Ako som spomenul, fotím všetko, čo ma zaujme, čiže kvety, krajinu, oblaky, ľudí, všetko, čo by sa mohlo použiť pri úprave. Niekedy mám akú - takú myšlienku v hlave vopred, inokedy ju dostanem až doma pri prezeraní fotografií, ktoré som nafotil. Snažím sa fotiť stále pri určitom uhle, aby bolo svetlo rovnaké, inak ma už nezachráni ani Photoshop. Veľa času strávim práve pri spomínanom prezeraní fotiek. To je pre mňa najťažšia vec. Keď je nápad ucelený, prekonvertujem RAW do 16bit TIFFu a pustím sa do roboty.

Ako prvé si vystrihnem fotografie, vyvážim farby a začne sa pravá montáž/koláž. Pri drobných úpravách používam najčastejšie 400 percentné zväčšenie, v tom sa mi pracuje asi najlepšie...

Keď mám fotku hotovú, aplikujem na ňu pár filtrov, ktoré jej pridajú na atmosfére. Keď nie je dostatočná, použijem aj nejaké textúry. Nakoniec zmením profil AdobeRGB na sRGB, doostrím a uložím v originálnej veľkosti ako 16bit TIF.

No Future.

Doteraz som sa pýtal v rozhovoroch na používanú techniku pri fotení. Tentokrát ma zaujíma aj hardvér, na ktorom pracuješ pri úpravách. Patrí sem aj tablet?

Tak najprv spomeniem aj tú techniku. Nemám sa čím chváliť, je to obyčajný ultrazoom Canon PowerShot SX10IS a malý kompakt Canon PowerShot A590IS. Na SX10 som si kúpil polarizák, ktorý mi naozaj veľmi pomáha. Ďalej mám aj statív.

Myslím, že technika tu nie je až tak potrebná, ako pri športovej alebo inej fotografii. Ale samozrejme zrkadlovku určite raz mať budem. Keď si na ňu došetrím.

S hardvérom som na tom podobne, žiadna sláva. Mám starší (v svojich časoch najlepší) počítač Intel P4 2,6 GHz, ktorý má 2 giga RAM a slušnú grafiku, nakoľko som v minulosti pracoval v 3Déčku. LCD mám tiež len bežné, širokouhlý 19 palcový BENQ G900HD s funkciou photo. Potom obyčajná myš, klávesnica, tlačiareň a 5.1 repráky. Tablet nepoužívam, neviem či by som ho niekedy použil. Na moje práce si nerobím dokonca ani skice, všetko mám v hlave.

Alien.

A čo inšpirácia? Určite nie je ľahké tvoriť a pritom sa neopakovať.

Tak to máš pravdu, nie je to veru ľahké. Inšpiruje ma množstvo skvelých fotografov, z mojich obľúbencov spomeniem mená Ben Goossens, Radoslav Penchev či brutálne dobrý (doslova) Erlend Mork. Ich tvorba je pre mňa neskutočne dobrá. Obdivujem ich, no nekopírujem. Snažím sa nájsť si vlastnú cestu, vlastné nápady. Všímam si väčšinou výborné spracovanie do posledného detailu a popasovanie sa s kompozíciou.

Nápady ma prepadnú všade, či už pri počúvaní hudby, prezeraní filmov, dokonca aj vo sne. Som veľkým fanúšikom série Silent Hill, preto majú moje fotky občas nádych hororu a nechutnosti. Mne sa také veci veľmi páčia, aj keď priateľka také veci nemusí...No zvyká si :).

Waste Islands.

Máš pocit, že už je to to ,,pravé orechové", že si spokojný so svojou prácou? Smeruješ niekam po ceste, alebo sa len nechávaš unášať vetrom umeleckej vášne?

To „pravé orechové" to určite je, aj keď si sem-tam odfotím niečo na žáner architektúry. Páčia sa mi jednoduché, symetrické veci. Hmm...teraz rozmýšľam...možno by som to mohol skĺbiť s montážou. Môže vzniknúť niečo zaujímavé. Ďakujem za otázku, práve si ma inšpiroval :).

A či som spokojný so svojou prácou? Dá sa povedať, že áno. Keď pozriem doma do archívu a vidím tie moje montáže, tak myslím, že som spravil určite veľký krok vpred. Tým sa však nechcem chváliť. Tí, čo ma poznajú, vedia, čo som stváral na začiatku. No ešte mám kopec práce pred sebou. Vždy som sa inšpiroval len tým najlepším. Myslím si, že vtedy človek spraví najlepšie. Koľkokrát som sa chcel na to vykašlať, keď som videl práce mojich „obľúbencov". Hovoril som si, že ako je toto možné. Veď nemajú nič viac ako ja, možno len lepší foťák. Tak som si sadol a skúšal. Žiadne tutoriály, len ja, foťák a Photoshop.

Svoju prácu beriem ako svoj najväčší koníček a nič viac neplánujem. Ak som fakt dobrý, ostatné príde samo...a to „samo" je veru ešte ďaleko.

Wooden Power.

Na záver by som chcel len dodať, ako som milo prekvapený, že si redakcia na ďalší rozhovor vybrala práve mňa. Vôbec som to nečakal. Priznám sa však, že vždy som po tom ticho túžil. Myslím, že ak sa človek niečomu intenzívne venuje, baví ho to a pracuje na sebe, svoj cieľ aj dosiahne. Len sa nemôže nechať odradiť práve tými ortodoxnými fotografmi, ktorých sme už spomínali.

Light Of Sky.

Malý pirát.

Poznámka redakcie: Petra som si všimol, keď začal tvoriť koláže. Vtedy mal galériu ešte pomerne plnú aj fotografií bez úprav a v podstate "obyčajných" fotografií vyhotovených kompaktom či ultrazoomom. Zaujali ma však jeho nové prírastky v kategórii experiment či koláž a montáž. Mali rozprávkovú atmosféru a dobré spracovanie so zaujímavou kompozíciou a tieto fotografie sa mi z jeho tvorby aj dnes páčia najviac. Postupne tieto experimenty a montáže vytlačili fotografie bez úprav a podľa nášho názoru rozhodne vylepšili jeho galériu. Zhodli sme sa, že je to autor, ktorý za posledné obdobie urobil veľký posun a charakterizoval svoju tvorbu určitým smerom. Aj preto dostáva ocenenie redakcie.

Julo Kotus

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
maTTo_corp
 
Sachtikus
ocenenie redakciou 2010-04-09 08:50:19
gratz!
 
Sachtikus
ocenenie redakciou 2010-04-09 08:51:01
vidis, mato, musime sa aj mi posnazit nech dostaneme, potom mozeme machrovat:D:D
 
zuzuliena
2010-04-09 08:53:10
... nezostava mi ine ako zapriat Petrovi kopec skvelych napadov, nech si my ostatni mozeme potesit oka :-)a Jozefkovi podakovat za opat prijemne citanie ...
 
maTTo_corp
2010-04-09 08:56:14
príspevok od: Sachtikus
vidis, mato, musime sa aj mi posnazit nech dostaneme, potom mozeme machrovat:D:D
ty si k tomu rozhodne bližšie ako ja :D...
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-04-09 09:04:39
Dakujem aj ja este raz, aj za prihovor pána Kotusa.
Sachtikus, ako hovoris, snazit sa treba...
A myslis ze teraz budem machrovat? :)) Nemam preco...
 
maTTo_corp
2010-04-09 09:20:02
príspevok od: Cako
Dakujem aj ja este raz, aj za prihovor pána Kotusa.
Sachtikus, ako hovoris, snazit sa treba...
A myslis ze teraz budem machrovat? :)) Nemam preco...
ty nie, aly my by sme radi ;DDD..však len srandičky ;)
 
wildkat
externý redaktor ocenenie redakciou 2010-04-09 09:44:34
Gratulujeme Cako, skvele ze si sa nasiel v takomto tvorivom a originalnom zanri ;o) vsetko dobre prajem.
 
stivi13
2010-04-09 10:11:36
gratulujem
 
SNIPER
2010-04-09 10:22:42
Gratulujem :) zaslúžiš si to
 
JaroD.
2010-04-09 10:22:42
Nepočítam sa síce medzi ortodoxných fotografov, ale netajím, že som bol jedným z kritikov, ale nie Peťovho diela, išlo mi o to kde vlastne jeho dielo zaradiť či medzi fotografiu/montáž-koláž/, alebo je to už počítačová grafika využívajúca prvky fotografie.
A aj po tomto článku mám stále nejasno, škoda, že si pán Krajčo nedal trochu viac námahy a nerozobral trochu podrobnejšie Peťove dielo z hľadiska fotografickej teórie.
Sám by som sa v tomto smere veľmi rád nechal poučiť niekym skutočne fundovaným. V každom prípade gratulujem k oceneniu redakcie a úprimne obdivujem ako na sebe pracuješ, že si sa v tejto tvorbe našiel pri pretváraní reality na sny ... :-)
 
sese
2010-04-09 10:25:10
ja viem hneď odhaliť talent a viem, že u Caka to bolo jasné hneď od začiatku...pre mňa. Teším sa, že ocenenie dostal autor u ktorého sú asi najvačšie polemiky,či je to ešte stále fotka. Je a ešte aká fajná, plná autorovej fantázie a precíznej grafickej práce. Vyzdvihujem, že cenu dostal môj oblúbenec :))))
 
Peter-R
2010-04-09 10:31:49
Cako gratulujem SUPER
 
Sused
2010-04-09 10:32:19
gratulujem, želám veľa dalších úspechov a hlavne napadov a inšpirácii :)
good luck Čako :)

s pozdravom Sused
 
margon
2010-04-09 11:17:05
pripájam sa ku gratulantom...
 
chuzthu
2010-04-09 11:30:53
cakove veci si vsimol asi kazdy. az z clanku ale zistujem, ze mne akosi unikli tie lepsie! ´end of last friend´ a ´flower´ su uplne skvele! skvela rekapitulacia! (musim si zacat pozerat galerie uzivatelov, nie len aktualne fotky...)
 
LuboLX
2010-04-09 11:34:09
Gratulujem, len tak ďalej...
 
jake
2010-04-09 11:40:58
fasacke
 
vlcimak
2010-04-09 11:48:15
...ja sice ortodoxny fotograf skor som, ako nie (tak na polceste), ale vonkoncom mi neprekaza, ak ma niekto iny nazor ako ja. Dokazem ocenit, ak je niekto v comkolvek dobry, sklanam sa pred nim, su fotografie, ktore si z internetu ukladam ako inspiraciu, pre potesenie duse, v Cakovom archive by som si asi vela nevybral, ale to nic nemeni na veci, ze mu doprajem uspech, gratulujem mu k nemu a zelam vela dobreho svetla, dalsich napadov a k nim co najskor tu vytuzenu zrkadlovku...
 
vikee
2010-04-09 11:49:06
len tak dalej, ide ti to :)
 
2010-04-09 11:54:21
..gratulujem :-)
 
ksindy
2010-04-09 13:13:28
rovnako ti gratulujem a prajem vela napadov do dalsich prac!!
 
Linda Von Bergeraque
2010-04-09 13:27:15
Som velky fanusik Cakovej tvorby. Na Slovensku som mala problem najst nejakych fotomanipulatorov o to viac ma najdenie jeho galerky potesilo. Ja som zastanca fotomanipulacie a nemyslim si ze fotomanipulacia ,,zabija´ fotografiu. Je to len fotografia posunuta inym smerom. Je to o tom komu co chuti. Ja mam napriklad rada fotografiu ale musi byt vyrazne presaturovana a celkovo viitelne upravena. Taku mam chut. Fotografiu mam velmi rada, no niekedy som mala pocit ze mi tam chyba nieco kreativnejsie, ze uz mi nestaci len fotit. Z mojho subjektivneho pohladu tato minoritna sekcia patri na tento fotoportal. Chcela by som popriat Cakovi vela zdaru, nech sa neda znechutit v tom co ma rad a uz sa tesim na jeho nove kusky.
 
pathy
2010-04-09 13:28:29
vcera som postrehol rozhovor v jednom nemenovanom foto casaku a teraz tu...super gratulujem k uspexu. Tvoju tvorbu tu na ephoto rozoznam hned...je jedinecna! prajem kopec uspexov.
 
zelovoc
2010-04-09 13:47:22
montaze, kolaze, grafiky velmi nemusim, ale dobre mozem, a tie tvoje su skvele. ked zbadam tvoju fotku tak ju vzdy rozkliknem, pretoze o takych uletoch sa mi ani nesniva. len tak dalej!
 
vorec
2010-04-09 13:49:55
Síce táto tvorba ako taká nie je moja šálka čaju, ale šuhajko je šikovný a kreatívny, takže nech nápadov a myšlienok je viac ako času ich všetky zrealizovať, stále lepšie ako prípad opačný, času kopec a múza nikde :-))) Good Luck Čako, zvolil si dobrú cestu ;-)
 
lu_boss
2010-04-09 14:07:23
...ani pre mna tento zaner nie je to orechove, rozhodne vsak treba suhlasit s tym, ze zaujmu a vo vysledku vidiet velku fantaziu autora.
Drzim palce a tisko prajem medzinarodne uznanie.
 
R.M. (byron)
2010-04-09 14:17:42
Cakove montáže sa mi páčia. Netvrdím, že všetky, ale väčšina. Majú takú zvláštnu až rozprávkovú atmosféru. Myslím, že si sa ´našiel´ :), gratulujem.
 
pampúch
2010-04-09 14:19:20
budeš slávny
 
tibren
2010-04-09 14:47:04
paradne montaze, mas moj obdiv...
 
sunajn
2010-04-09 15:00:16
Kongratulejšn Peťo k rozhovoru, aj splneniu časti sna. :)
Držím palec!
 
Imiy
2010-04-09 15:11:06
Osobne si myslim , že Caka čaká aj medzinárodný úspech ... je to len otázka času a snáď trošku
štastia , ktoré mu velmi prajem ,
 
matoswamp
2010-04-09 16:23:40
gratulujem len tak dalej
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-04-09 16:45:23
Dakujem vsetkym este raz co ste sa tu zastavili :) nevadi ze niektorym sa nepacia, mne sa takisto nepacia velmi portrety... Kazdy mame to ´svoje´ :)
 
jozzzo
2010-04-09 17:27:05
Zeby Zarnovicu poznali ludia nielen kvoli jedinej plochej drahe na SVK, ale aj kvoli Cakovi a jeho tvorbe? ;) Drzim palce nech sa dari :)
 
whistler1010
2010-04-09 17:29:10
naozaj fantasticke foto.co fotka to pribeh...gratulujem...
 
Roger
2010-04-09 17:38:55
Pokračuj ďalej si dobrý, gratulujem:)
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-04-09 17:41:21
príspevok od: jozzzo
Zeby Zarnovicu poznali ludia nielen kvoli jedinej plochej drahe na SVK, ale aj kvoli Cakovi a jeho tvorbe? ;) Drzim palce nech sa dari :)
:D to hej ta nasa osuchana plocha draha... Na Voznici uz mate cloveka co predava hudbu a ludom sa paci, tak ani vy neostanete v zabudnuti hadam :)) a dik
 
PeterSA11
2010-04-09 17:59:57
príspevok od: Cako
:D to hej ta nasa osuchana plocha draha... Na Voznici uz mate cloveka co predava hudbu a ludom sa paci, tak ani vy neostanete v zabudnuti hadam :)) a dik
Gratulujem. Mna tovoja práca mimoriadne oslovila a dostala. Len tak dalej.
 
kujon
2010-04-09 18:39:26
Peknee prace, odomna mas tiez plus ;)
 
Solitar
2010-04-09 19:18:30
GRATULUJEM.Cako is the best!!!
 
MARTIN-RV
2010-04-09 19:22:11
Krásne ! :)
 
atiart
2010-04-09 19:50:17
.... všetko naj k ďalšej tvorbe Peter, súhlasím s Imiym, tvoj rodený talent ešte len sa rozvinie postupne vekom .....
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2010-04-09 19:51:22
Super fotky a Gratulujem Cako len tak dalej =)))
 
vlcimak
2010-04-09 19:56:42
´Nepacia´ asi nie je vhodne slovo, napriklad v mojom pripade ide len o to, ze pri takychto fotografiach sa dlhsie nezastavim, neirituju ma, neprekazaju mi, ale ani prilis nenadchnu, nie je to moja srdcova zalezitost. V kazdom pripade, ako som sa uz vyjadril, uspech kohokolvek, kto si cielavedome ide za nim, pracuje na sebe a snazi sa nieco dosiahnut, je i pre mna motivaciou, zelam mu ho, je zasluzeny...
 
ciki62
2010-04-09 20:18:14
Veľmi pekná tvorba Peter !!!
p.s.
Mne sa pre takýto žáner páči názov Creative Edit tak ako je to použité na 1X.com.
http://1x.com/v2/#photos/creative-edit/
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-04-09 20:28:32
Presne, aj ja mam ten nazov rad :)
ak si vsimnes, tak na tom odkaze co si mi dal mam hned jednu fotku, tam nizsie, Reborn.
Dik
 
Budy
2010-04-09 20:47:37
Paráda… Photoshop momentálne oslavuje svoje 20th narodeniny a Cakovi sa konečne dostalo i zaslúženého uznania za tú makačku na ňom. Čo viac dodať než, Gratulujem obom! 
 
walde
ocenenie redakciou 2010-04-09 21:09:40
Peter, gratulujem ti, vidíš, oplatilo sa nedať sa znechutiť (pár krát som ti to aj ja písal do príspevku), vytrvalosť a tvrdá práca ťa popri tvojom talente doviedla až k tomuto peknému úspechu.
 
Radko.com
2010-04-09 22:24:22
Je to všetko super, fakt klobúk dole... nech sa darí ;-))
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2010-04-09 22:26:46
Úprimne blahoželám, takáto nápaditá tvorba akú tu prezentuješ si zaslúži obdiv. Viem si živo predstaviť, čo práce ti to dá od zrodu myšlienky po záverečnú podobu každej fotografie, držím ti palce a fandím...
 
lacoslav
2010-04-09 22:55:33
Na konci marca som ti písal...kam sa hrabe Kyša...-(už si ho našiel?) Nie sú to čisté fotografie čo prezentuješ, ale sú vytvorené z fotografií. Toto môžem. Si mladý, pokračuj a možno skončíš na VŠMU. A možno ju ani nebudeš potrebovať. Nech sa ti darí.
 
iwet1211
2010-04-10 07:28:22
blahozelam Ti,len tak dalej.si v tom naozaj dobry....si to zasluzis
 
Tomáš Machara
2010-04-10 11:31:01
Gratulujem Peto, mas to pravom zasluzene ;-)
 
Radovan
2010-04-10 12:38:36
Gratulujem nie som sice velky fanda takehoto zanru ale mas moje uznanie za svoju pracu a napady... Ocenujem tvoju vytrvalost a pravdepodobne aj hoidiny stravene za PC :-). Prajem Ti v buducnosti este vela uspechov.
 
leto
2010-04-10 15:54:26
kunajs chlape,ale ti tu mastia brucho,,, :))
 
kovopeto
2010-04-10 18:23:43
je to PAN
 
immortal20
2010-04-10 19:42:24
ono toto nie je fotografia ale fotomanipulacia ... je to urcite genialne sam som obdivoval ale nemam rad ked sa fotomanipulatori clenia k fotografom nakolko su to dve totalne odlisne veci (podla mna)
pan ma genialne veci v galerii respekt
 
ruiger1
2010-04-10 21:49:43
Peter, gratulujem k tvojmu uznaniu! Mas to plnym pravom zasluzene. Tvoju tvorbu som pozorne sledoval uz na inom serveri a uz vtedy som ti velmi drzal palce. Zelam ti vela dobrych napadov a uspechov v tvojej tvorbe.
 
jajav
2010-04-11 09:43:55
gratulujem, takisto som už viackrát obdivovala tvoje diela, máš neskonale bujnú fantáziu a také niečo ti väčšina určite môže len a len závidieť :) ja to neberiem ako fotku, ja to beriem ako umenie, talent... taký, ktorý robí s fotkami, tým pádom sa to som určite môže zaradiť
good luck :)
 
percas
2010-04-11 12:26:36
jo,jo...kreatívny člen
 
JimMRro
2010-04-11 14:16:35
velmi pekne veci :)

inak ako si to riesil s fotosrotom? aka verzia? legal? ilegal? ak legal tak si pouzil nejaku studentsku zlavu? myslim, ze dobre ze si skorej dal peniaze do fotosrotu ako do fotaku, ked este stale sporis na zrkadlovku :)

 
Iwn*
ocenenie redakciou 2010-04-11 14:51:46
Obdivujem, blahoželám, želám ešte veľa úspechov... Naštartoval si dobre :)
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-04-11 15:13:01
Tolko otazok :D Naco ti to vsetko bude dobre? :)) jasne, ja najprv kupujem ´somarinky´ ine veci, zrkadlovka az nakoniec... aj ked ju uz viem ovladat v hlave a mam komplet nastudovanu... len peniaze, to je bieda v poslednom case...
 
Jerry C.
2010-04-11 16:31:30
Blahoželám a držím palce ,tvoja tvorba ma priam fascinuje ,nedbaj na neprajné reči a pokračuj v tom ,v čom si jedinečný.Neplánuješ nejakú výstavu,rád by som tvoje diela videl aj v živej veľkosti,nielen efoťacké zmenšeninky.
A tiež ďakujem redakcii za dobrý výber.
 
mbsc
2010-04-11 16:36:21
je to zaujímavé a je v tom veľa talentu. Fotografia stále čaká na svojho Salvatora Dalího.., možno bude zo Žarnovice..:)
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-04-11 17:00:25
S tou vystavou by to az taky problem nebol, mohol by som ju mat aj tu v ZC, mal ju tu aj moj byvali majster zo skoly co foti...Je tu taky priestor na to kde byvaju.
No len problem je, ze to ide dost do penazi, ale ked budu, tak si urcite nieco vytlacim a zorganizujem :)
Dik
 
myreska
ocenenie redakciou 2010-04-11 18:38:21
cako gratulujem tvoja tvorba je pekna , napadita a pekne spracovana
 
Zuna
2010-04-11 20:41:11
Fandím ti Cako,tvoje práce sú veľmi dobré,len tak ďalej.
 
Dominik
2010-04-11 23:58:22
Super Peťo, gratulujem :) ... len tak pekne pokračuj :)
 
onilecram
2010-04-12 08:44:46
paradne zabery,vyborna uprava,..Tí co Ti nepraju,to je len zavist,nedbaj na nich,si fakt dobry!Skus si poriesit nejaku starsiu zrkadlovku,je cenovo dostupnejsia,tu na ephoto je ich dost na predaj.Tesim sa na dalsiu Tvoju tvorbu,a drzim palce,ahoj.
 
noik
ocenenie redakciou 2010-04-12 10:08:21
Uz to, ze Petrovi na mamutom US portali uverejnili fotku dna, je obrovsky uspech. Slovakovi sa veru casto nestava. Velka gratulacia aj k tomuto clanku...este dalsie sialenejsie sny a vizie. Robis to dobre Peto a pride doba, ked to budes doslova robit vyborne...
Tvoje prace sa mi pacia...ale to vies :)
Takze: keep it up! ;)
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-04-12 10:18:22
Dakujem ze si sa stavil aj ty:) viem, viem... a som velmi rad!
Inak v hliniku sa organizuje pre letom fotomaraton... Bude to prvy co sa zucastnim tak sa tesim:) Vlastne ja som este nebol na ziadnych takych akciach, kde sa stretavaju fotografi. Aj ked neviem co tam ja budem fotit...

 
Cako
ocenenie redakciou 2010-04-12 10:19:25
príspevok od: onilecram
paradne zabery,vyborna uprava,..Tí co Ti nepraju,to je len zavist,nedbaj na nich,si fakt dobry!Skus si poriesit nejaku starsiu zrkadlovku,je cenovo dostupnejsia,tu na ephoto je ich dost na predaj.Tesim sa na dalsiu Tvoju tvorbu,a drzim palce,ahoj.
Ved pozeram ze ceny starsich su super, no len teraz som si potreboval kupit stativ, aj ked to trosku lutujem... no ale ten mi uz bude dlho sluzit aj ked bude zrkadlovka...
dakujem
 
conan7
2010-04-12 10:54:45
príspevok od: leto
kunajs chlape,ale ti tu mastia brucho,,, :))
závidíš, čo? :P :D :D
 
falco.tinnunculus
2010-04-12 23:35:57
End Of Last Friend sa mi fakt paci. Gratulujem.
 
PATAK
2010-04-12 23:49:17
nó Tvoju tvorbu sa neodvážim komentovať s pohľadu fotografie, ale kreativita a podanie tvorby grafika je obdivuhodná a rád si pozriem každý tvoj príspevok.Tvoj postoj kráčať si svojou cestou nehľadiac na názory tých pravých fotografov ti schvaľujem,tvoja kreatívna tvorba je hodná pozornosti na tomto portáli.
 
skyfoto
2010-04-14 12:22:18
Ahoj Peter, velmi sa mi pacia tvoje montaze. Som rad ze aj na Slovensku su sikovni umelci. Keby mal Salvatore Dali pocitac ,urcite by robil podobne veci ako ty.Tu mas nieco na inspiraciu http://photo.net/photodb/folder?folder_id=493133
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-04-14 18:10:56
príspevok od: skyfoto
Ahoj Peter, velmi sa mi pacia tvoje montaze. Som rad ze aj na Slovensku su sikovni umelci. Keby mal Salvatore Dali pocitac ,urcite by robil podobne veci ako ty.Tu mas nieco na inspiraciu http://photo.net/photodb/folder?folder_id=493133
Dakujem, a ako tak kukam, tk to je iny macher co vyraba z dymu...
Ale inspiraciu cerpam z inych veci ako napr:
http://www.photodom.com/photographer/rado
Ale nevravim ze je to zle :D No take by som v zivote neurobil a uz vobec nie kompaktom :P
 
blondiesue89
2010-05-23 09:53:50
Ako som Ti už raz povedala Cako- si člen ;-) Tvoja tvorba je fakt lahôdka pre očko
 
duroslav
2010-05-23 17:13:41
príspevok od: blondiesue89
Ako som Ti už raz povedala Cako- si člen ;-) Tvoja tvorba je fakt lahôdka pre očko
Nápadníčky sa pomaly začínajú hrnúť :-)))
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-05-27 10:22:11
príspevok od: duroslav
Nápadníčky sa pomaly začínajú hrnúť :-)))
urcite:) to su cisto len FOTO zalezitosti:))
 
conan7
2010-05-27 15:36:23
príspevok od: duroslav
Nápadníčky sa pomaly začínajú hrnúť :-)))
aj ty si si všimol, aké pekné blondínky mu píšu? idem si zapnúť fotošopu, možno tady vedie cesta :P :)
 
blondiesue89
2010-05-27 16:14:44
príspevok od: duroslav
Nápadníčky sa pomaly začínajú hrnúť :-)))
HA :) Všetko je to v rámci miery :D
 
blondiesue89
2010-05-27 16:15:41
príspevok od: conan7
aj ty si si všimol, aké pekné blondínky mu píšu? idem si zapnúť fotošopu, možno tady vedie cesta :P :)
skús teda zapnúť ten shop, a uvidíme, či tadiaľ vedie cesta :D
 
conan7
2010-05-27 16:35:52
príspevok od: blondiesue89
skús teda zapnúť ten shop, a uvidíme, či tadiaľ vedie cesta :D
idem na to, nemám čo stratiť veď uvidíme :)
 
blondiesue89
2010-05-27 16:39:00
príspevok od: conan7
idem na to, nemám čo stratiť veď uvidíme :)
potom mi daj vedieť, možno sa aj na mňa nejaká tá ´blondína´ nalepí :)
 
conan7
2010-05-27 16:41:27
príspevok od: blondiesue89
potom mi daj vedieť, možno sa aj na mňa nejaká tá ´blondína´ nalepí :)
nechápem :) ale to sa mi často stáva :) na čo ti bude blondínka? :)
 
blondiesue89
2010-05-27 16:44:32
príspevok od: conan7
nechápem :) ale to sa mi často stáva :) na čo ti bude blondínka? :)
kašli na to :)
 
duroslav
2010-05-27 21:42:50
príspevok od: conan7
nechápem :) ale to sa mi často stáva :) na čo ti bude blondínka? :)
si lesba? :-)
 
conan7
2010-05-27 22:01:53
príspevok od: duroslav
si lesba? :-)
ja som nemal gule takto na rovinu sa opýtať :D
neva aj mrco je a ako dobre mu je :)
 
duroslav
2010-05-27 22:13:14
Toto bude dobrá téma do nejakého rodinno/ženského magazínu. V nich tuším bývajú rubriky typu ´všetko čo ste chceli vedieť o NNNN ale báli ste sa opýtať´ :-)


Pre blondie. Kľudne mi môžeš poslať odpoveď aj len cez SS :-)
 
conan7
2010-05-27 22:16:43
no dobre odtál-potál :) pekne ukludnime hormóny, toto je Cakov revír, on si to vybojoval, tak my nemáme nárok tu loviť :)
keď budeš/budeme mať vlastný rozhovor tam potom môžeš :)
 
Špagetka
2010-07-13 18:52:53
...ked citam kolko mas rokov, tak si len na zaciatku a pri usilovnosti a Tvojej kreativite nas urcite este neraz prijemne prekvapis...zelam Ti aby Ti napady nedali spat ;-)
 
tomatito
ocenenie redakciou 2010-07-13 20:26:38
Sikovny chlapec.. :)
 
noiseless
2010-08-02 20:44:21
No future .. jednoznačne najlepšia zo všetkých s najlepšou ymšlienkou a doknale spravená ..ale všetky sú super :)
 
Buciak
2010-08-28 13:14:31
pra mna takisto top No future, majstrovske dielo :)
 
diana88
2011-08-26 20:42:46
gratulujem,tvoje fotky spoznam na prvy pohlad,skoda ze mam do banskej daleko,urcite by som sla pozriet vystavu,len tak dalej
 
lasky.t
2011-08-26 21:19:56
aj Hodruša gratuluje!!!
 
Cyril
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia