Hore

Rozhovor Marek Loduha

Nick: markoo

Fotografia krajiny patrí medzi najstaršie fotografické žánre spomedzi všetkých, ktoré poznáme. Ak by sme tento žáner delili na podskupiny, určite sa nájde miesto pre kategóriu fotografií, ktoré má v hľadáčiku Marek. Sú to nádherné vysokohorské scenérie, ktoré vám vyrazia dych. Nezriedka sa stane, že do týchto záberov Marek zakomponuje človeka a tak fotografia získava ďalší rozmer. Tie pocity diváka môžu byť rozmanité. Od uvedomenia si nadčasovosti prírody, ničotnosti ľudských problémov až po obyčajný strach o človeka, ktorý sa prechádza na horskom hrebeni špicatom ako holičova britva.

Marek má 32 rokov a žije v meste Púchov aj so svojou manželkou. Koncom júna tohto roku sa vzali, takže sa práve teraz čerstvo tešia z nového spoločného života v jednej domácnosti. Pracuje v rodinnej stavebnej firme. Predtým okrem iného, viac ako tri roky pôsobil v Slovinsku, ktoré sa mu s krásnymi spomienkami a nádhernou prírodou stalo srdcovou záležitosťou.

Na portáli si zaradený ako začiatočník. Máš pocit, že sa ešte máš kde posúvať, zlepšovať? V čom?

Áno, stále sa cítim ako začiatočník vo fotografovaní, hlavne pri pohľade na fotografie mnohých kolegov fotografov. Mnohí z nich sú pre mňa inšpiráciou a pri pohľade na ich diela vidím, že sa ešte stále mám čo učiť a kam vo fotografovaní napredovať. Rád by som sa vylepšil pri zvládaní protisvetla, nočnej fotografie atď........


Aká je najrýchlejšia cesta pre fotografa začiatočníka, aby sa čo najrýchlejšie dostal k pekným fotografiám? Samoštúdium, workshopy...?

Myslím, že každý kto sa chce venovať fotografii si musí nájsť svoju vlastnú cestu. V prvom rade to musí človeka baviť. Nie je to o tom, že si človek nakúpi drahú fototechniku a je z neho fotograf. Ja som vlastníkom, len jednej obyčajnej zrkadlovky s jedným objektívom. Na začiatok naozaj viacej netreba. Mnoho som sa naučil a aj sa učím práve cez fotoportály ako je tento. Veľmi veľa pomáha konštruktívna kritika, dobre rady skúsenejších ako aj prebdelé noci pri nejakej fotografii, čo určite mnohí z kolegov poznajú. A potom samozrejme aj mnoho chodiť a fotiť, všímať si okolie. Fotografovanie ma naučilo pozerať hlavne na prírodu inak.


Ako si začal s fotením a ako si prišiel k fotografii krajiny?

Určite láska k horám ma priviedla k fotografovaniu krajiny. Už ako mladý chlapec som vždy túžil, si tú nádhernú prírodu, ktorú som na túre videl, doniesť domov. A tak, keď prišli na Slovenský trh digitálne fotoaparáty, som si v roku 2004 jeden zakúpil a začal cvakať všetko čo som na horách videl. Vtedy som samozrejme neriešil, svetlo, kompo, rôzne manuálne nastavenia.... Až postupom času, hlavne pri pozeraní iných krajinárskych snímkov som si začal uvedomovať svoje nedostatky.

Doteraz som zostal verný, hlavne foteniu krajiny. Iný druh fotografie je pre mňa možno výzvou budúcnosti.


Čo všetko potrebuje človek, aby bol ráno pri svitaní na vrchole prichystaný?

Tak určite na to človek potrebuje veľké odhodlanie, odvahu, lásku k fotografii a k horám. A k tomu ešte kondíciu a aspoň nejaké skúsenosti. Záleží aký vrchol si človek vyberie a akou cestou sa chce dostať človek hore. Nočné alebo skoré vstávanie, kráčanie po tme, prespávanie na horách, ťažký ruksak, zima, ako aj strach z medveďov sú súčasťou dobrej krajinárskej fotografie. A samozrejme aj vhodné podnebné a svetelné podmienky. Asi už každému krajinkárovi sa stalo, že obetoval mnoho energie a síl, aby sa dostal na vytúžený vrchol a odmenou mu bolo zamračené nebo, alebo príliš silný vietor. Ale naopak niekedy sa vedia vytvoriť tak nádherné podmienky, že človek môže len žasnúť a to čo vidí je lepšie ako si dokázal predstaviť.


Veľakrát, pri pohľade na tvoje fotografie, sa mi až zatajuje dych. Je to naozaj také nebezpečné ako to vyzerá?

Veľmi rád komponujem do svojich krajinárskych fotografii človeka, resp. sa snažím zachytiť čo najlepšie človeka na horách. Mám to šťastie, že skoro vždy idem na túru so svojim bratom, ktorý je rovnaký nadšenec do hôr ako ja. Túry naschvál plánujeme, tak aby sme zastihli aspoň nejaký východ, alebo západ slnka. Púšťame sa aj do ľahkých horolezeckých terénov, kde sa dajú naozaj zachytiť a urobiť mnohé krásne horolezecké zábery. Áno prešli a zachytili sme miesta, kde to rozhodne ľahké nebolo a treba k tomu riadnu dávku odvahy a skúseností, ale sú aj miesta kde to vyzerá veľmi nebezpečne, ale v skutočnosti to bolo veľmi jednoduché, treba sa len správne postaviť a dobre to nakomponovať. 


Určite máš z fotení množstvo zážitkov. Mohol by si spomenúť jeden najkrajší, alebo najnebezpečnejší?

Pre mňa fotenie na horách je takmer vždy krásnym zážitkom. Keď človeku prajú podmienky a má pri sebe tých správnych ľudí, tak je to paráda. Rád spomínam na december minulého roku, keď som spolu s mojim otcom stál v Rakúskych Alpách na vrchole s menom Daniel a pozerali sme na krásnu stenu najvyššieho kopca Nemecka Zugspitze, pod ktorým v doline sa začala ako rieka tvoriť krásna inverzia.

A tých nebezpečnejších zážitkov bolo už viacej, napr. v Julských alpách som si zlomil ruku mali sme vtedy veľké šťastie v nešťastí, že to skončilo „iba“ zlomenou rukou. Vo Švajčiarsku som sa spustil na lane do ľadovcovej trhliny, aby sme vytiahli horolezecký cepín ktorý nám tam padol. Opäť v Julských Alpách mi padol fotoaparát z výšky 2500 m. Potom čo sme vo Veľkej Fatre začuli strašný rev od nejakého zvieraťa (pravdepodobne od medveďa) sme utekali, ako len sme vládali. Jeden z tých nebezpečných zážitkov sa mi stal aj v Manínskej Tiesňave. Bratia liezli na cvičných skalách a ja som sa rozhodol za ten čas, keďže som nemal parťáka na lezenie, hľadať nejaké nové miesta na fotenie. Mal som naponáhlo a ako som sa v pomerne exponovanom teréne, snažil preskočiť z jednej skaly na druhú som si pri tom vytkol nohu. Potom som sa s vytknutou nohou musel dostať dole zo skál. Bolo tam síce veľmi strmo no po starom napadanom lístí to išlo ako na tobogane. V nemocnici v Považskej Bystrici som dostal sadru na nohu a najbližšie dni som dal foteniu a horám pokoj. Zase v Julských alpách sa mi raz podarilo dostať medzi stádo kozorožcov, ktorí mali obrovské parohy trochu som sa v tej chvíli cítil neisto, ale našťastie kozorožce nemali o mňa ani zďaleka taký záujem ako ja o nich.


Vždy som obdivoval nádherné zábery, kedy sa v dolinách prevaľovali oblaky vznikajúce pri inverzii. Máš nejaký tip, pre fotografie s krásnou inverziou? Kde a kedy by som mal ísť fotiť?

V horách nad oblakmi sa cítim ako v nebi a preto na fotenie krajiny počas inverzie sa vždy veľmi teším. Na to, aby fotograf vystihol krásnu inverziu je určite veľmi potrebné sledovať vývoj počasia. Teraz to nie je vôbec problém, lebo predpovede na jeden deň dopredu sú pomerne presné. Často mi pomáhajú aj webkamery umiestnené na horách.  Ďalej je potrebné vyčkať na správny čas. Krásne inverzie sú najčastejšie počas jesene a zimných mesiacov a hlavne v ranných hodinách. V letnom čase vedia byť väčšinou len po daždi. Raz ma krásna inverzia prekvapila v lete v Julských Alpách a vôbec dážď predtým nebol, ale o to to bol krajší zážitok. Na Slovensku sa dá inverzia fotiť takmer všade kde sú nejaké kopce. Nemusia tie kopce byť vôbec vysoké. Nezabudnem na jednu krásnu rannú inverziu na Súľovských skalách. Nádherné inverzie sú v Malej Fatre a všetkých našich Tatrách. Taktiež Veľký Choč je veľmi vďačné miesto.


Z akých hôr najviac pochádzajú tvoje fotografie? Kde všade si už bol fotiť?

Ako som už spomínal, keďže som žil nejaký čas v Slovinsku, veľmi často som chodil fotiť do Julských Álp. Doteraz sa tam veľmi rád vraciam. Potom pomerne často chodím fotiť na Súľov, do Manínskej Tiesňavy, na Vršatec, Vápeč, Strážov.....Tie miesta sú neďaleko môjho bydliska a tak ich často navštevujem kvôli foteniu. Dosť som toho pofotil aj vo Vysokých Tatrách a aj mnohých iných známych aj menej známych miestach na Slovensku. Niečo som pofotil vo Švajčiarských Alpách na ľadovcoch, Talianských Dolomitoch, Rakúskych Alpách v oblasti Grossglockeru alebo Zugspitze. A aj niekoľko ďalších oblastí Álp. Najďalej som fotil na ostrove Tenerife, kde mi podmienky na fotenie moc nepriali.


Kam sa chystáš najbližšie?

No keďže som sa čerstvo oženil, nejaké veľké plány si momentálne nerobím. Rád vyhľadávam málo známe miesta na Slovensku a vo svojom okolí. Nejaké miesta už mám vyhliadnuté a tak verím, že tento rok sa mi podarí niečo z toho pofotiť. Určite by som sa tento rok rád niekam dostal aj za hranice Slovenska. Možno Dolomity, Julské Alpy, alebo nejaká iná oblasť Álp.

Máš nejakú životnú filozofiu, ktorou sa riadiš?

Áno mám, som kresťan katolík, tak sa snažím riadiť Božími predpismi, ktoré sú pre mňa cestou, pravdou a životom. A fotenie, spojené s prírodou pokladám za obrovský dar, ktorý sme dostali z lásky k nám od Stvoriteľa. A toto vedomie ma napĺňa veľkou vďakou a radosťou.


A čo tvoje fotografické sny?

Keď pozerám fotografie kolegov z ePhota, tak pri niektorých miestach sa mi len slinky zbiehajú. Veľmi sa mi páčia fotografie z Nórskych fjordov, alebo z Islandu. Rád by som šiel pozrieť a niečo pofotiť aj do Himalájí alebo Ánd.  Ale to sú naozaj príliš veľké sny. Vždy ma poteší každý západ, alebo východ slnka s fotoaparátom, či už tu na Slovensku alebo aj niekde inde. No verím, že niekedy budem vedieť, krásne pofotiť aj svoju manželku a svoje deti, ktoré sa pri mne budú cítiť šťastne.

Ďakujeme za rozhovor a k nedávnej svadbe za celú redakciu prajem veľa lásky na spoločnej ceste životom :-).

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Seemann Martin
2014-08-04 07:42:56
príjemný rozhovor aj pohľadné zábery. Dakujem za spríjemnenie rána
 
Martin Prievalsky
2014-08-04 08:10:12
Gratulujem k zaslúženému oceneniu
 
Marián Kuric
2014-08-04 08:21:29
Gratulujem, veru zasluzene, len tisko zavidim, ked pozeram tvoje pociny, vela zdaru a a dobreho svetla prajem
 
Matej Michalik
ocenenie redakciou 2014-08-04 08:22:27
Gratulujem k oceneniu, zasluzene!
 
Jozef Sádecký
ocenenie redakciou 2014-08-04 08:30:36
Veľka gratulácia Marek!!! Zaslúžené ocenenie !!
 
Jožo
2014-08-04 08:46:55
Borcom ako Ty fandím a držím palce .
 
bajajanik
2014-08-04 08:50:42
gratulujem!
 
DEVOTEE
ocenenie redakciou 2014-08-04 09:09:51
Skvele fotografie... gratulujem
 
nyco
2014-08-04 09:11:40
Naozaj pekná tvorba a preto zaslúžené ocenenie, gratulujem!
 
mangalino1980
2014-08-04 09:27:05
gratulujem, som tvoj velký fanúšik
 
Haratyk
2014-08-04 09:45:12
Krásne fotografie, zmysluplný rozhovor... gratulujem, nech sa darí...
 
Patrik Stedrak
externý redaktor 2014-08-04 10:00:42
Super zabery, aj rozhovor zaujal, gratulujem.
 
tomino1980
2014-08-04 10:16:20
stvorcova fotka ako idu 2ja po zasnezenom hrebeni je nadherna!
 
Lubo54
2014-08-04 10:17:10
Príjemný rozhovor,pekné fotky...čo dodať len gratuláciu k super koníčku a samozrejme veľa šťastia na spoločnej ceste životom...
 
RasťoS
2014-08-04 10:38:44
Pekné... Mňa zaujala prvá fotka, zo Sidorova nad Vlkolíncom
 
peterdudas.eu
2014-08-04 11:12:44
Gratulujem!
 
Daniel Urban
2014-08-04 11:13:53
Gratulujem. Nádherné fotky
 
Matúš Galbavý
2014-08-04 11:47:56
Zaslužene ocenienie ! Velka Gratulacia !
 
Matúš Koprda
2014-08-04 12:16:52
Výborne Marek, Tvoje foto ma vedia dostať. Gratulujem
 
margon
2014-08-04 12:42:42
pripájam sa ku gratulantom,zalúžené ocenenie...
 
Tomáš Machara
2014-08-04 12:42:54
Prijemne citanie a zasluzene ocenenie. Tvoje fotky vzdy rad vidim a nikdy ma nenudia. Gratulujem
 
drummer54
2014-08-04 12:52:54
Marek, pekne fotky. Len si protim ta daj namiesto "zaciatocnik" aspon "stredne pokrocily". Uz len preto, ze ja tam mam "stredne pokrocily" a asi som na podobnej urovni ako ty. Dobre svetlo prajem
 
Matej Rumanský
2014-08-04 12:58:53
blahozelam . .
 
zeschlan
2014-08-04 13:58:21
Gratulujem k oceneniu, nádherné horské scenérie zachytávaš
 
skonka
2014-08-04 14:16:30
obdivujem tvoje fotky uz dlho....nadherne fotky hor, na ktore sa osobne pravdepodobne nikdy nedostanem, tak dakujem za moznost pozriet si ich aspon na fotkach
 
Ninja
ocenenie redakciou 2014-08-04 15:06:35
Rád som si prečítal článok a dozvedel sa o Tebe niečo viac. Páči sa mi aj výber fotografií, ktoré (ako si sám napísal) mohli vzniknúť iba pri veľkom odhodlaní, odvahe a láske k fotografii a horám.
Gratulujem.
 
objektiv
2014-08-04 18:11:57
Veľká gratulácia Marek
 
blahoslav J B Art
2014-08-04 18:40:04
ku gratulantom sa pripaja aj maly blahoslav
 
zolec
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:12:45
Gratulujem
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:12:51
príspevok od: Seemann Martin
príjemný rozhovor aj pohľadné zábery. Dakujem za spríjemnenie rána
aj ja velmi pekne dakujem za zastavenie
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:13:08
príspevok od: Martin Prievalsky
Gratulujem k zaslúženému oceneniu
velmi pekne dakujem
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:13:39
príspevok od: Marián Kuric
Gratulujem, veru zasluzene, len tisko zavidim, ked pozeram tvoje pociny, vela zdaru a a dobreho svetla prajem
dakujem velmi pekne
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:14:36
príspevok od: Matej Michalik
Gratulujem k oceneniu, zasluzene!
dakujem velmi pekne
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:14:53
príspevok od: Jozef Sádecký
Veľka gratulácia Marek!!! Zaslúžené ocenenie !!
dakujem krasne
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:15:15
príspevok od: Jožo
Borcom ako Ty fandím a držím palce .
dakujem velmi pekne
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:25:57
príspevok od: bajajanik
gratulujem!
dakujem
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:26:18
príspevok od: DEVOTEE
Skvele fotografie... gratulujem
dakujem velmi pekne
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:26:43
príspevok od: nyco
Naozaj pekná tvorba a preto zaslúžené ocenenie, gratulujem!
dakujem velmi pekne
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:27:06
príspevok od: mangalino1980
gratulujem, som tvoj velký fanúšik
dakujem - tesim sa z toho
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:27:36
príspevok od: Haratyk
Krásne fotografie, zmysluplný rozhovor... gratulujem, nech sa darí...
dakujem velmi pekne
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:28:54
príspevok od: Patrik Stedrak
Super zabery, aj rozhovor zaujal, gratulujem.
dakujem
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:29:15
príspevok od: tomino1980
stvorcova fotka ako idu 2ja po zasnezenom hrebeni je nadherna!
tesim sa ze sa foto paci
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:29:40
príspevok od: Lubo54
Príjemný rozhovor,pekné fotky...čo dodať len gratuláciu k super koníčku a samozrejme veľa šťastia na spoločnej ceste životom...
dakujem velmi pekne
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:30:14
príspevok od: RasťoS
Pekné... Mňa zaujala prvá fotka, zo Sidorova nad Vlkolíncom
vyborne si si vsimol je to zo sidorova - dakujem
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:30:39
príspevok od: peterdudas.eu
Gratulujem!
dakujem
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:30:55
príspevok od: Daniel Urban
Gratulujem. Nádherné fotky
dakujem krasne
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:31:43
príspevok od: Matúš Galbavý
Zaslužene ocenienie ! Velka Gratulacia !
dakujem krasne
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:32:11
príspevok od: Matúš Koprda
Výborne Marek, Tvoje foto ma vedia dostať. Gratulujem
tesim sa z toho dakujem pekne
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:32:27
príspevok od: margon
pripájam sa ku gratulantom,zalúžené ocenenie...
dakujem
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:33:15
príspevok od: Tomáš Machara
Prijemne citanie a zasluzene ocenenie. Tvoje fotky vzdy rad vidim a nikdy ma nenudia. Gratulujem
dakujem, tesim sa ze potesilo a nenudilo
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:35:20
príspevok od: drummer54
Marek, pekne fotky. Len si protim ta daj namiesto "zaciatocnik" aspon "stredne pokrocily". Uz len preto, ze ja tam mam "stredne pokrocily" a asi som na podobnej urovni ako ty. Dobre svetlo prajem
dakujem, budem o tom uvazovat
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:35:47
príspevok od: Matej Rumanský
blahozelam . .
dakujem
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:36:38
príspevok od: zeschlan
Gratulujem k oceneniu, nádherné horské scenérie zachytávaš
dakujem velmi pekne, rad tie nahderne sceny vyhladavam
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:37:12
príspevok od: skonka
obdivujem tvoje fotky uz dlho....nadherne fotky hor, na ktore sa osobne pravdepodobne nikdy nedostanem, tak dakujem za moznost pozriet si ich aspon na fotkach
tesim sa z toho ze sa fotky pacia a ze takto mozem potesit aj druhych
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:37:41
príspevok od: Ninja
Rád som si prečítal článok a dozvedel sa o Tebe niečo viac. Páči sa mi aj výber fotografií, ktoré (ako si sám napísal) mohli vzniknúť iba pri veľkom odhodlaní, odvahe a láske k fotografii a horám.
Gratulujem.
dakujem krasne
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:38:13
príspevok od: objektiv
Veľká gratulácia Marek
Velka vdaka
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:38:42
príspevok od: blahoslav J B Art
ku gratulantom sa pripaja aj maly blahoslav
dakujem
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:39:03
príspevok od: zolec
Gratulujem
dakujem krasne
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:41:04
Rad by som sa este dodatne podakoval redakcnej rade ephota za ocenenie a poskytnutie rozhovoru - DAKUJEM VELMI PEKNE
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2014-08-04 19:50:03
Gratulujem Marek k oceneniu a fajn článku. Rád som sa dozvedel viac

 
kozape
2014-08-04 20:12:51
Pekný článok a cítiť skromnosť. Klobúk dolu aj pred fotkami čo tu ponúkol.
 
balazovic.lubos
2014-08-04 21:15:51
Bola to iba otázka času, kedy to príde, takže gratulácia, veľká a úprimná ! Pre mňa sú tvoje fotky top ! Je super mať niekoho blízkeho, s kým sa dá chodiť po horách ! Držím palce a dobré svetlo !!!
 
Koma
ocenenie redakciou 2014-08-04 21:45:53
srdečne Gratulujem Marek...a neboj ništ, kozorožcov sa báť už nikdy nemusíš keď sa dostaneš s nima do stáda...tie Ti parohy nenasadia.....nosia na hlave totiž rohy, nezhadzujú ich každý rok ako jelene....presne ako já
 
Ľuboš Capcara
2014-08-04 22:35:01
Gratulujem,
technická otázka... aký stan a aký spacák berieš do hôr?
 
tibren
2014-08-05 14:07:57
pripajam sa ku gratulaciam
 
babish
2014-08-05 18:12:00
Gratulujem a teším sa na ďalšie tvoje skvelé fotky.
 
Robson65
2014-08-05 19:36:33
aj ja sa pripájam ku gratulácii...tvoja tvorba je pre mňa inšpiráciou.
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-05 22:03:50
príspevok od: Ľuboš Capcara
Gratulujem,
technická otázka... aký stan a aký spacák berieš do hôr?
dakujem - spacak mam paperovy zaobstaral som si ho hned po zlej skusonosti s umelymi vlaknami (bola mi pri - 10C strasna zima ). Stan vacsinou nepouzivam ked hlasia pekne a idem na jednu noc spim pod holym nebom. Ale inak mam stan dvojmiestny a dvojvrstvovy od firmy piguin.
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-05 22:04:02
príspevok od: Robson65
aj ja sa pripájam ku gratulácii...tvoja tvorba je pre mňa inšpiráciou.
dakujem velmi pekne
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-05 22:04:17
príspevok od: babish
Gratulujem a teším sa na ďalšie tvoje skvelé fotky.
dakujem
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-05 22:04:27
príspevok od: tibren
pripajam sa ku gratulaciam
dakujem krasne
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-05 22:05:00
príspevok od: Peter Svoboda
Gratulujem Marek k oceneniu a fajn článku. Rád som sa dozvedel viac

dakujem velmi pekne
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-05 22:08:21
príspevok od: balazovic.lubos
Bola to iba otázka času, kedy to príde, takže gratulácia, veľká a úprimná ! Pre mňa sú tvoje fotky top ! Je super mať niekoho blízkeho, s kým sa dá chodiť po horách ! Držím palce a dobré svetlo !!!
dakujem velmi pekne, ano je to parada mat niekoho blizkeho na horach vzdy poruke
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-05 22:08:46
príspevok od: kozape
Pekný článok a cítiť skromnosť. Klobúk dolu aj pred fotkami čo tu ponúkol.
dakujem potesilo
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-05 22:09:09
príspevok od: Robson65
aj ja sa pripájam ku gratulácii...tvoja tvorba je pre mňa inšpiráciou.
dakujem potesilo
 
marek loduha
ocenenie redakciou 2014-08-05 22:11:01
príspevok od: Koma
srdečne Gratulujem Marek...a neboj ništ, kozorožcov sa báť už nikdy nemusíš keď sa dostaneš s nima do stáda...tie Ti parohy nenasadia.....nosia na hlave totiž rohy, nezhadzujú ich každý rok ako jelene....presne ako já
dakujem za gratulaciu a aj za poucne a usmevne povzbudenie
 
feyman@max
2014-08-05 23:09:20
Prijemny rozhovor a Vam Marek nech sa splnia zelania a sny
 
nvs
2014-08-06 00:21:09
krásne pohľady, gratulujem k zaslúženému oceneniu
 
Castlepool
ocenenie redakciou 2014-08-06 06:09:15
.. tiež sa pripájam Marek.. 8-)
 
RichardJany
2014-08-06 19:24:48
Gratulujem.Ozaj krásne fotky.
 
Jozi Mačutek
2014-08-10 10:36:02
Gratulujem ... tvoja tvorba je jedna z mojích najobľúbenejších
 
combat113
2014-08-10 10:50:24
Gratulujem
 
milanF
2014-08-11 07:54:44
super
 
agatko
2014-08-12 07:59:25
Krásne svedectvo fotografa i kresťana. Gratulujem.
 
NIKA02
2014-08-16 16:23:03
Srdečne gratulujem k zaslúženému oceneniu!
 

Ďalší článok z kategórie

Z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované