V minulej časti sme preleteli základy fotografovania a povedali sme si pár užitočných pravidiel. Pre väčšinu z vás nič nové a svetoborné, ale na druhej strane opakovanie je matkou múdrosti a tieto články sú určené všetkým a určite je veľa takých, ktorým tento prelet pomohol. V tej dnešnej druhej časti sa pozrieme na to, čo predchádza samotnej ceste a na čo si dať pozor.
Po tom ako sme sa rozhodli k uskutočneniu našej cesty začína proces plánovania a prípravy. Je nádherné ísť niekam na ,,blind,, bez prípravy, je krásne a prináša to neskutočné zážitky. Na druhej strane je to však aj riziko, ktoré musíme týmto rozhodnutím niesť. Pokiaľ však chce človek aj trochu fotografovať a je obmedzený predovšetkým časom, bude nevyhnutné urobiť základnú prípravu.
Dopravný prostriedok a doprava do vysnívanej lokality
Po tom ako sa rozhodneme pre vysnívanú lokalitu, z rôznych pohnútok, začne všetka ta nepríjemná robota. Úplný základ je vyriešenie dopravy na miesto určenia. Najzákladnejším dopravným prostriedkom je vlastné auto. S nadhľadom vyhlasujem, že pokiaľ cestujeme v Európe a hodláme precestovať väčší kus krajiny, nie je lepší prostriedok ako auto. Sme mobilní, nezávislí na spojoch a pánmi svojho času. Pokiaľ nás cestuje viac, tak to vyjde ešte aj najlacnejšie. V tomto prípade je potrebné si zistiť pravidlá cestnej prevádzky a koľkokrát aj miestne predpisy (ktoré platia napríklad len v danej lokalite). Napríklad v Nemecku je zvykom pri cúvaní zapnúť výstražné osvetlenie (blinkre), V takom Grécku nie je nič výnimočné, obzvlášť v menších obciach, že pred Vami zastaví auto a začne sa rozprávať ,,dôležité,, veci s okoloidúcim človekom. Netrúbi sa, nerozčuľuje sa. Čakáte. Taktiež si treba zistiť základnú výbavu a podobne.
Autom to je skoro najlepšie.
Pokiaľ nemáme auto, alebo nechceme isť autom zostala nám letecká, železničná alebo autobusová doprava. V prípade železničnej dopravy musím nerád skonštatovať, že je najdrahšia. Zahraničné vlaky poskytujú dobré pohodlie, ale zas za vyššiu cenu. Platí to pokiaľ cestujete hlavne do západnej Európy. Do východnej Európy je to naopak a cestovné je už prijateľnejšie. Napríklad do Moskvy vyjde spiatočný lístok okolo 150 eur až 200 eur. Pri kúpe spiatočného lístku ušetríte až 50…

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.
Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).
ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.
Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk
Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.