Hore

Komínkové reflektory a voštinové filtre

Ďalším spôsobom, ako zvýrazniť daný prvok, je nechať ho vyniknúť pomocou parciálneho nasvietenia. Na tento účel používame reflektory so zúženým svetelným kužeľom, tzv. komínkové reflektory a voštinové filtre.

Komínkový reflektor Fomei sa uchytáva priamo na telo zábleskového svetla pomocou klasického bajonetu. Má kónický tvar ktorý napomáha sústredeniu svetla do jedného prúdu.

Vo vnútri komína na užšom konci sa nachádza pružné kovové pero, pomocou ktorého môžeme prichytiť voštinový alebo farebný filter, a tak ďalej modulovať a meniť charakteristiku svetla (obr. 1).

obr. 1 obr. 2

Svetlo z komína je smerové, tvrdé, ostro ohraničené. Používa sa často na nasvietenie vlasov zozadu, aby vynikli oproti pozadiu. Preto sa často nazýva aj vlasový reflektor.

Voštinové filtre sú oceľovou obdobou včelích plástov s rôznou hustotou a rôznym uhlom vyžarovania svetla.

Svetlo komínkového reflektora ešte zúžia a trochu rozptýlia, tým sa dosiahne trochu jemnejšieho prechodu medzi svetlom a tieňom.

Pri meraní priemeru svetelného kužeľa sa mi zdalo, že hodnoty uhla vyžarovaného svetla sú trochu väčšie ako uhol uvedený na obale voštinového filtra (obr. 2) - skutočný uhol vyžarovania sa zdá o niečo väčší. Presné hodnoty však nie je možné zistiť a uviesť, keďže svetlo nie je ostro ohraničené.

obr. 3

Čím sú voštinové filtre hustejšie, tým viac zmäkčia spomínaný prechod. Z tohto dôvodu…

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.


Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.

Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk


Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.

Aktivovať eKonto        Registrovať

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
Pallio
2013-07-30 00:32:45
Pomohlo, vdaka.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované