Hore


Čo sa vyplatí viac?

Chystáte sa kúpiť svoj prvý systémový fotoaparát a neviete sa rozhodnúť či zrkadlovku alebo bezzrkadlovku? Možno vám pomôže naše malé porovnanie.

Teraz je obdobie, kedy má stále zmysel kúpiť si zrkadlovku, aj keď budúcnosť patrí bezzrkadlovkám. Niekomu viac vyhovuje optický hľadáčik, alebo chce využiť nižšie ceny a veľkú ponuku objektívov, prípadne aj veľkú ponuku použitého tovaru. My sa zameriame na nový tovar.

Na trhu sú dve značky, ktoré ponúkajú zrkadlovky aj bezzrkadlovky, sú to Canon a Nikon. Pentax ponúka len zrkadlovky a ostatní výrobcovia len bezzrkadlovky. Keďže CSC a DSLR súčasne vyrába len Canon a Nikon, za vzor si vyberieme fotoaparáty z ich produkcie, konkrétne z kategórie začiatočníckych prístrojov.

Cena

Pri kúpe prvého systémového fotoaparátu často zohráva veľkú úlohu cena. Asi každý by chcel hneď pokročilý fotoaparát, ale peniažky niekedy nepustia. Oplatí sa ale priplatiť si aspoň na trochu vyšší model, stále amatérsky, ale predsa len lepšie vybavený. Je to investícia do budúcnosti.

Canon

Oproti Nikonu má Canon náskok v APS-C bezzrkadlovkách a ponúka niekoľko modelov, niektoré už druhej generácie. Ako vhodnú amatérsku zrkadlovku som vybral EOS 250D. Bezzrkadlovým ekvivalentom je EOS M50. Canon EOS 250D so setovým objektívom 18-55 IS STM sa oficiálne predáva za 659€. EOS M50 sa predáva, aj so setovým objektívom 15-45 IS STM, za 655€. Ceny sú takmer identické, o to ťažšie bude rozhodovanie.

Canon EOS 250D.

Canon EOS M50 ponúka podobné parametre ako EOS 250D.

https://www.canon.sk/cameras/eos-250d/

https://www.canon.sk/cameras/eos-m50/

Nikon

Z ponuky Nikonu som vybral APS-C zrkadlovku D5600, najnovší model z populárneho radu a zatiaľ jedinú APS-C bezzrkadlovku Z50. Nikon D5600 so setovým objektívom 18-55VR stojí oficiálne 679€. Nikon Z50 so setovým objektívom 16-50VR stojí oficiálne 999€, ale v čase písania tohto článku bol v akcii za 899€. To je cenový rozdiel 220€.  V častiach o funkcionalite a parametroch uvidíme, či stojí za to priplatiť si.

Ak chcete pokračovať v čítaní tohto článku, aktivujte si eKonto Classic alebo ekonto PLUS.


Ak už máte niektoré z eKont aktivované, pre odomknutie článku musíte byť prihlásený. Ak sa Vám článok neodomkne, skúste aktualizovať okno prehliadača (napríklad stlačením F5, alebo Aktualizovať v okne prehliadača).

ePhoto.sk vám chce ponúknuť ešte lepší obsah, viac kvalitných článkov a ďalšie užívateľské vylepšenia. Okrem prístupu k spoplatnenému obsahu fotoškoly získate viac priestoru pre svoje fotografie, benefity a zľavy u vybraných partnerov a množstvo ďalších výhod. eKonto PLUS vám navyše ponúka aj hosting a prístup k atraktívnym témam pre ľahké a intuitívne vytvorenie vlastnej webstránky. To všetko už od 1,17€ na mesiac vrátane DPH.

Príjemné čítanie vám želá tím ePhoto.sk


Platbu je možné realizovať prostredníctvom SMS (len SR), PayPAL a prevodom z bankového účtu. Pri platbach SMS a PayPal prebehne aktivácia účtu v priebehu niekoľkých minút po potvrdení platby. O aktivácii budete informovaní SMS alebo emailom (podľa typu platby). Pri platbe prevodom môže aktivácia trvať 1-2 dni. O aktivácii vášho konta budete informovaní emailom. Do aktivácie vami vybraného ekonta, môžete využívať vybrané funkcie v režime Basic. Pri konte Classic môžete realizovať upgrade na dlhšie obdobie alebo na eKonto PLUS do 30 dní od jeho aktivácie.

Aktivovať eKonto        Registrovať

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
matpi
2020-11-12 15:47:50
Zaciatocnici maju silnu tendenciu porovnavat casto tie najzbytocnejsie parametre. A z tolkych znaciek a modelov sa im toci hlava. Moja rada preto je - vidis test alebo recenziu na fotak, paci sa ti a mas na to, kup si ho. Ak to s fotenim myslia vazne a maju peniaze, casom sa dopracuju k idealnemu systemu.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia