Hore

Nanlite LitoLite 5C RGBWW

LED svetlá zažívajú boom. Využívajú ich nielen videotvorcovia, ale aj fotografi. Na rozdiel od bleskov je práca s nimi intuitívna. Nanlite LitoLite 5C sa vyznačuje nadpriemerným výkonom a kvalitou svetla.

Roky boli LED svetlá málo výkonné a kvalita svetla bola zlá. Teplota svetla sa musela upravovať farebnými fóliami a problém bol aj so spojitosťou spektra. Dnes vám predstavíme LED svetlo Nanlite LitoLite 5C RGBWW, ktoré k nám dováža spoločnosť Focus Nordic. Patrí medzi populárny typ plochých, ľahko prenosných, svetiel s možnosťou nastavenia teploty a aj farby.

Nanlite LitoLite 5C je svetlo so vstavanou Li-Ion batériou (2400 mAh), ktorá sa nabíja cez moderný konektor typu USB-C. Batéria vydrží napájať svetlo 90 minút pri 100% jase a 19,5 hodiny pri 10%. USB-C konektor umožňuje napájať svetlo z externého USB zdroja, napr. powerbanky a predĺžiť tak prevádzkový čas. Umožňuje aj aktualizáciu firmvéru.

Svetlo sa vyznačuje nadpriemerným výkonom, ktorého u LED svetiel nie je nikdy dosť, 7480 luxov pri vzdialenosti 0,3 m. Hodnoty CRI 98 a TLCI 95 zabezpečujú profesionálnu vernosť farieb. Teplota je nastaviteľná v rozsahu 2700-7500°K. Čo nie je bežné, je možnosť nastaviť aj farebný posun zelená-purpurová. Vďaka tomu sa dá teplota prispôsobiť rôznym zdrojom svetla.

V režime HSI je možné nastaviť 36000 farebných odtieňov pre kreatívne nasvietenie (100 úrovní nastavenia 360° farebného spektrálneho kruhu). Okrem toho je k dispozícii 15 predprogramovaných nastaviteľných špeciálnych efektov: Hue Loop, CCT Loop, INT Loop, CCT Flash, HUE Flash, CCT Pulse, Hue Pulse, búrka, maják policajného auta alebo vozidla záchrannej služby, TV, SOS signál, blesk fotoaparátu, svetlo sviečky/plameň, diskotékové svetlá, pokazená žiarovka, ohňostroj, výbuch, záblesky pri zváraní. Tieto efekty sú určené pre video.

Nanlite LitoLite 5C má zabudovaný Bluetooth, ktorý umožňuje ovládanie zariadenia na diaľku, prostredníctvom aplikácie v telefóne. Svetlo sa nastavuje pomocou 4 tlačidiel a stavového displeja. Pomocou zabudovaného magnetu je ho možné ľahko upevniť na kovové objekty. Okrem toho má klasický statívový závit.


Zabudovaný magnet umožňuje svetlo ľahko upevniť na kovové objekty.


V cene je silikónový difúzor, USB-C - USB a kábel a puzdro. Dokúpiť je možné Cold Shoe adaptér, statív, batériový grip F550 a vodotesné puzdro.


Silikónový difúzor sa jednoducho natiahne na telo LED svetla.

https://www.focusnordic.cz/produkty/video-drony/led-osvetleni/svetla-na-kameru/nanlite-led-svetelny-panel-litolite-5c-rgbww/

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
jozef84
2021-02-09 10:54:01
Nefunkčný link. Tu je správny: https://www.focusnordic.cz/produkty/video-drony/led-osvetleni/svetla-na-kameru/nanlite-led-svetelny-panel-litolite-5c-rgbww/
 
lacobi
redakcia ephoto.sk 2021-02-09 11:14:06
vdaka za upozornenie . Opravime
 
marianr
2021-02-09 23:09:08
Chcelo by to spektrum bielej.
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované