Hore

Lowepro m-Trekker SH 150

Brašne Lowepro Nova sú klasikou klasík. Amatérskych fotografov sprevádza už niekoľko generácií tohto modelového radu. Doba sa však mení a s ňou aj fotografická výbava.

Éra zrkadloviek pomaly končí, menším bezzrkadlovkám stačí menej priestoru. Na to reflektujú aj novinky Lowepro, konkrétne rad m-Trekker. Všetky produkty tohto radu sa vyznačujú plochým dizajnom. Sám používam batoh z tohto radu a neviem si ho vynachváliť pri cestovaní s MHD.

My sme vám predstavili práve batoh m-Trekker BP-150 a ešte "ľadvinku" m-Trekker HP-120. Teraz prichádza na rad klasická fotobrašna, o ktorú bude asi najväčší záujem.

m-Trekker SH 150 je menšia brašna klasickej konštrukcie s nenápadným dizajnom. Patrí do nižšej cenovej kategórie, pritom na kvalite sa to neprejavilo. Tak, ako aj ostatné modely z radu m-Trekker, je aj fotobrašna SH 150 vyrábaná v dvoch farbách, čiernej a šedej. Čierna je vyrobená z odolnej Cordury, šedá z rovnako odolného Canvexu. Vzhľadom na cenovú kategóriu považujem za nadštandard, že mechanické prvky popruhu sú kovové.

Prístup do hlavného priestoru je zabezpečený dvojicou plastových praciek a velcrom. Suché zipsy je možné upraviť do "tichého režimu", aby ste napr. v kostole pri vyberaní techniky ostatných nevyrušovali nepríjemným zvukom. Vnútorný priestor je tradične delený nastaviteľnými prepážkami. Okrem fototechniky je tu priestor aj pre menší 7-8" tablet a pamäťové karty. V prednej časti je priestor pre batérie, filtre a iné príslušenstvo. Malá kapsa je aj na veku. Diskrétne vrecko je aj na zadnej strane, zíde sa na uschovanie dokladov a peňaženky. Po stranách sú kapsy, kde si môžete odložiť malú fľašku/plechovku alebo ministatív. Popruh je odopínateľný a polstrovaný. Na vrchu je putko pre ruku.

Plochý dizajn určuje, čo sa do brašny zmestí. m-Trekker SH 150 je určený pre menšie bezzrkadlovky, akýkoľvek pokus do neho vmestiť i malú zrkadlovku (Canon EOS 200D, Nikon D3400 a pod.) skončí nezdarom. Brašna je určená pre bezzrkadlovky veľkosti Olympus OM-D E-M10 Mark III/PEN-F, Fujifilm X-E3/X-T20, Sony A6300/6500. Okrem bezzrkadlovky s nasadeným objektívom je tu priestor pre ďalší objektív, napr. menej svetelný telezoom a prípadne ďalší malý prime objektív.


Špecifikácia:

Vonkajšie rozmery: 28.5 x 13 x 19.5 cm
Vnútorné rozmery: 26 x 10 x 17 cm
Hmotnosť: 530 gramov
Materiál: 148T Polyester Canvex alebo 500D Cordura
Kapacita: malá bezzrkadlovka + 3 objektívy, malý tablet, foto príslušenstvo a osobné potreby

Lowepro m-Trekker SH 150 je praktická a nenápadná brašna pre malú bezzrkadlovku s príslušenstvom, za rozumnú cenu. Hodí sa najmä do mesta, ale aj na kratšie výlety do prírody.  Predávať sa začne v apríli za MOC 70,- €.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia

ČLÁNKY - aktuálne diskutované