Hore

National Geographic Africa NG A469, NG A5280 a NG 4567

Do redakcia prišli ďalšie tri batohy National Geographic radu Africa. Všetky sa vyznačujú vintage dizajnom, inšpirovaným čiernym kontinentom. Vyrobené sú z odolného hrubého plátna hnedej farby, doplneného o prvky z hrubej kože. Doplnky sú kovové. Vo vnútri nájdete aj africké motívy.

National Geographic Africa Small Backpack (NG A5280)

Ak dávate prednosť batohom, viac vás osloví model Small Backpack, o niečo menší ako model NG A5290, ktorý sme si predstavili minule. NG A5280 je dvojkomorový batoh, ktorý sa dá premeniť aj na jednokomorový. Zhora je prístup do priestoru pre osobné veci, priestor pre fototechniku je v spodnej časti a pristupuje sa k nemu spredu. Netradičný prístup National Geographic demonštruje práve časť pre fototechniku. Vo vnútri je vyberateľná vložka pre fotoaparát a po stranách sú akési ochranné vložky. Medzi ne a insert sa vkladajú objektívy.

Insert sa dá pripojiť k prednému veku, pri jeho otvorení sa tak čiastočne vysunie a je do neho lepší prístup. Na vnútornej strane veka je malý priečinok pre drobné príslušenstvo.

Do batohu sa zmestí bezzrkadlovka bez gripu s nasadeným menším objektívom. Po stranách sa dajú umiestniť dva objektívy, alebo objektív a blesk.

Horná časť je prístupná po odklopení koženého veka a naviac ju možno uzatvoriť zipsom. Priestor je slušne veľký na to, aby ste mohli so sebou zobrať stravu a pitie na výlet, alebo do neho uschovali oblečenie. Pozdĺž chrbtovej časti je priestor pre 14” notebook a pomerne slušne veľká kapsa pre príslušenstvo. Kožené veko sa zapína pomocou kolíčkov a je praktickejšie.

Vďaka suchému zipsu sa dá vnútorná horná časť oddeliť od prednej steny a schovať do chrbtovej časti. Po vybratí vložky pre fotoaparát sa z fotobatohu stane klasický batoh s jedným veľkým priestorom.

Chrbtová časť je polstrovaná s pekným embosovaným motívom kompasovej ružice. Je tu popruh pre upevnenie na trolej kufríka na kolieskach. Ramenné popruhy sú ergonomicky tvarované a dobre polstrované. Pri nosení môžete využiť hrudný popruh, ktorý sa ale ťažšie pripína. Bedrový popruh chýba. V hornej časti je pútko na prenášanie v ruke.

Po stranách sú popruhy, napr. pre pripevnenie statívu, opäť ale s pomerne nepraktickým nastavovaním, ktoré je daňou za klasickú retro konštrukciu. Po bokoch sú dve malé vrecká, do jedného môžete dať napr. kľúče, nahr. batériu a pod. V druhom je vyberateľné mesh vrecko pre nosenie menšej fľaše. Ďalšie malé vrecká sú v prednej hornej časti.

 • Vonkajšie rozmery: 24 x 13 x 38 cm
 • Rozmery vložky: 22 x 11 x 20 cm
 • Hmotnosť: 1,29 kg
 • Vhodný pre fotoaparáty: Canon EOS M5, Fujifilm X-Pro2, Fujifilm X-T30, Fujifilm X-T3, Olympus OM-D E-M10, Olympus OM-D E-M10 II, Olympus OM-D E-M10 III, Olympus OM-D E-M1 II, Olympus OM-D E-M5 II, Panasonic Lumix DMC-G7, Panasonic Lumix DMC-G85, Panasonic Lumix DMC-GH4, Panasonic Lumix DMC-GX8, Sony Alpha 7 II, Sony Alpha 7R II, Sony A7R III, Sony Alpha 7S, Sony Alpha 7S II, Panasonic Lumix DMC-GH5, Fujifilm X-T20, Sony Alpha 9 a pod.


https://www.manfrotto.com/global/national-geographic/africa-camera-backpack-s-for-dslr-csc-ng-a5280/

National Geographic Africa Small Sling Bag (NG A4567)

NG A4567 je malý sling bag, ktorý sa nosí prehodený krížom cez trup. Pôdorysom je o niečo menší ako papier formátu A4. Popruh je ale robustný, ako u väčších súrodencov. Prístup do batôžteku je zhora, chránený zipsom a tuhým prekrytom z kože, ten drží vďaka magnetickému zámku. Pokiaľ vonkajšia časť je z hrubého plátna s doplnkami z kože, vnútro je z horčicovožltého polyesteru, časť má potlač s africkým motívom. Vo vnútri sa nachádza vyberateľná brašnička so zapínaním na zips, tiež s africkým motívom a malá kapsa na drobnosti, určená je pre fotoaparát alebo príslušenstvo.

V prednej vonkajšej časti je rozmernejšia kapsa pre osobné veci, zatváranie je pomocou suchého zipsu. Po bokoch môžete pripnúť malý stolný statív. Priamo na popruhu sú dve vrecká, väčšie napr. pre menší mobil a menšie pre náhradnú batériu do fotoaparátu.

Osobne odporúčam tento model pre tých, čo chcú nosiť so sebou kompaktný fotoaparát, napr. Fujifilm X100, Sony RX100, Ricoh GR a pod., alebo malú bezzrkadlovku s pancake objektívom. Originálna vložená brašnička poslúži skôr na odloženie príslušenstva ako je nabíjačka a káble. Fotoaparát môžete potom položiť nad vložku. Alebo si k fotoaparátu kúpte puzdro a vkladajte ho aj s ním do sling bagu.

 • Vonkajšie rozmery: 17 x 5 x 27 cm
 • Rozmery vložky: 8.5 x 5 x 13 cm
 • Hmotnosť: 0,55 kg
 • Vhodný pre fotoaparáty: Canon EOS M10, Canon EOS M100, Canon EOS M3, Fujifilm X-A2, Fujifilm X-A3, Fujifilm X-E2S, Fujifilm X-E3, Leica TL, Leica TL2, Nikon 1 J4, Nikon 1 J5, Nikon 1 S2, Nikon 1 V3, Olympus PEN E-PL7, Olympus PEN E-PL8, Olympus PEN-F, Panasonic Lumix DMC-GF7, Panasonic Lumix DMC-GF8, Panasonic Lumix DMC-GM5, Panasonic Lumix DMC-GX7 Mark II, Panasonic Lumix DMC-GX80, Panasonic Lumix DMC-GX85, Sony Alpha a5000, Sony Alpha a5100, Sony Alpha a6000, Sony Alpha a6300, Sony Alpha a6500, Yi M1, Canon EOS M6, Panasonic Lumix DMC-GF9, Panasonic Lumix DMC-GX800, Panasonic Lumix DMC-GX850, Sony RX100, Ricoh GR, Canon Powershot G5 X, Fujifilm X100


https://www.manfrotto.com/global/national-geographic/africa-camera-sling-bag-for-csc-ng-a4567/

National Geographic Africa Backpack and Sling Bag (NG A4569)

NG A4569 je malý batoh, ktorý sa dá nosiť klasicky s dvomi ramennými popruhmi, alebo jedným, prevesený krížom cez trup. Je väčší ako model NG A4567. Koncepcia samotného batohu je však podobná. Batoh má plochý tvar, prístup je zhora, zapínateľný na zips a prekrytý koženým vekom s magnetickým zámkom. Vnútro je rovnako farebne ladené v kombinácii horčicovej a afrického motívu. Vo vnútri, na chrbtovej časti, je kapsa pre tablet. Vyberateľná brašnička je rovnaká ako u modelu NG A4567, čiže je skôr určená pre príslušenstvo, ako samotný fotoaparát. Aj tu odporúčam dať fotoaparát do vlastného obalu. V každom prípade je tu viac miesta pre techniku i osobné veci. Zmestí sa sem malá zrkadlovka alebo bezzrkadlovka.

Vpredu je kapsa pre osobné veci, napr. doklady. Po bokoch je možné pripnúť menší statív. Zadná časť je polstrovaná s reliéfnym motívom smerovej ružice. Popruhy sú na obidvoch koncoch vybavené kovovými karabínami. Preto ich môžete prekonfigurovať z klasickej koncepcie dvojramenného batohu na krížený popruh.

 • Vonkajšie rozmery: 21.5 x 8 x 39 cm
 • Rozmery vložky: 8.5 x 5 x 13 cm
 • Hmotnosť: 0,9 kg
 • Vhodný pre fotoaparáty: Canon EOS M10, Canon EOS M100, Canon EOS M3, Fujifilm X-A2, Fujifilm X-A3, Fujifilm X-E2S, Fujifilm X-E3, Leica TL, Leica TL2, Nikon 1 J4, Nikon 1 J5, Nikon 1 S2, Nikon 1 V3, Olympus PEN E-PL7, Olympus PEN E-PL8, Olympus PEN-F, Panasonic Lumix DMC-GF7, Panasonic Lumix DMC-GF8, Panasonic Lumix DMC-GM5, Panasonic Lumix DMC-GX7 Mark II, Panasonic Lumix DMC-GX80, Panasonic Lumix DMC-GX85, Sony Alpha a5000, Sony Alpha a5100, Sony Alpha a6000, Sony Alpha a6300, Sony Alpha a6500, Yi M1, Canon EOS M6, Panasonic Lumix DMC-GF9, Panasonic Lumix DMC-GX800, Panasonic Lumix DMC-GX850, Sony RX100, Ricoh GR, Canon Powershot G5 X, Fujifilm X100


https://www.manfrotto.com/global/national-geographic/africa-camera-sling-backpack-for-csc-ng-a4569/

Záver

Menší batoh je vhodný pre fotografov, ktorý okrem techniky chcú nosiť aj osobné veci, stravu atď. Kombinovaný malý batoh a sling bag nie sú úplne typické fotobatohy. Sú to batohy na denné nosenie osobných vecí s tým, že k ním môžete priložiť aj fotoaparát. Vzhľadom na osobitnú konštrukciu odporúčam pred kúpou vybraný produkt fyzicky pozrieť, prípadne aj vyskúšať s vašou technikou.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok

Ďalší článok z kategórie

Inzercia