Hore

Predstavením nového objektívu FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II pokračuje spoločnosť Sony Electronics v zdokonaľovaní kvality zachytenia obrazu

Najnovší objektív Sony radu G Master s vynikajúcim rozlíšením a bokehom a výkonným ostrením novej generácie je najľahším [1] zoomovým teleobjektívom s veľkou svetelnosťou na svete.
  • Teleobjektív so zoomom 70-200 mm a konštantou svetelnosťou F2,8
  • Rýchle a presné tiché ostrenie (AF) a možnosť nepretržitého sledovania AF
  • Pokročilé funkcie pre tvorcov videí
  • Najľahšíi 200mm teleobjektív so zoomom s veľkou svetelnosťou na svete je približne o 29 % ľahší ako predchádzajúci model
  • Až štyrikrát rýchlejšie [1] ostrenie, pričom sledovanie zaostrenia (focus tracking) pri zoomovaní sa v porovnaní s predchádzajúcim modelom zlepšilo približne o 30 %ii
  • Ovládanie a spoľahlivosť na profesionálnej úrovni

Spoločnosť Sony Electronics predstavila najnovší objektív radu G Master – FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II, ktorý prináša mimoriadnu kombináciu rozlíšenia a bokehu s bezkonkurenčným výkonom ostrenia (AF) známym z radu G Master spoločnosti Sony.

„Vypočuli sme našich zákazníkov na celom svete a rozhodli sme sa vyvinúť novú, vylepšenú verziu nášho objektívu 70-200 mm F2,8: G-Master FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II,“ uviedol Yann Salmon Legagneur, riaditeľ produktového marketingu spoločnosti Sony Europe BV. „Zníženie hmotnosti a zlepšenie rýchlosti ostrenia pri tomto novom objektíve je značné a pre fotografov aj kameramanov bude mať zásadný význam. V spojení s našimi kompaktnými a ľahkými full frame telami ponúka spoločnosť Sony ideálne vyváženú a extrémne prenosnú kombináciu.“

Objektív FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II bol navrhnutý tak, aby tvoril dokonalé spojenie s telami fotoaparátov Sony s bajonetom E. Ponúka nielen vynikajúcu optickú kvalitu a pokročilý výkon ostrenia, ale predstavuje aj najľahšíi objektív s rozsahom zoomu 70-200 mm a clonou F2,8 na svete, ktorý umožňuje mimoriadnu flexibilitu a slobodu pri fotografovaní. Spoločnosť Sony pokračuje v rozširovaní systému Alpha a tento najnovší prírastok je 65. objektívom v ponuke objektívov s bajonetom typu E-mount.

Nová úroveň výkonu

Nový objektív FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II poskytuje vynikajúcu kvalitu obrazu s vysokým rozlíšením a ostrosťou. Užívatelia sa môžu tešiť na čistý a jasný obraz na celej ploche snímky až k okrajom v celom rozsahu zoomu a to aj pri široko otvorenej clone. Vďaka dvom asférickým členom objektívu, vrátane jedného prvku XA (extrémny asférický prvok) vyrobeného s presnosťou na 0,01 mikrónu, objektív FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II účinne eliminuje odchýlky súvisiace s aberáciou vzdialenosti a zabezpečuje tak vynikajúce rozlíšenie na celej ploche záberu.

Objektív FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II tiež využíva dva sférické sklenené prvky ED (s mimoriadne nízkym rozptylom) a dva sférické sklenené prvky Super ED, ktoré výrazne znižujú chromatickú aberáciu a zamedzujú farebným chybám. Tento model tiež prvýkrát pri objektíve systému Alpha využíva asférický prvok ED, ktorý súčasne potláča chromatickú a sférickú aberáciu, čo sú bežné problémy u iných teleobjektívov.

Plynulý a krásny bokeh umožňuje veľká maximálna clona F2,8 a novo vyvinutá kruhová clona s 11 lamelami. Okrem toho potláča pokročilá optická konštrukcia objektívu vrátane prvku XA nežiadúci efekt tzv. „cibuľových krúžkov“, čím ešte viac zdokonaľuje bokeh . Objektív FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II ponúka vynikajúci výkon pri fotografovaní zblízka s veľkou hĺbkou bokehu. Minimálna vzdialenosť zaostrovania je iba 0,4 metra pri 70 mm a 0,82 metra pri 200 mm, pričom maximálne zväčšenie je 0,3x. Objektív FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II možno navyše ľahko kombinovať s vysoko výkonným telekonvertorom Sony 1,4x alebo 2,0x [2] a predĺžiť tak ohniskovú vzdialenosť objektívu až na 400 mm pri svetelnosti F5,6. To všetko pri zachovaní kvality, ktorú ponúka rad G Master.

Aby sa zabránilo nežiadúcim odleskom a duchom v náročných svetelných podmienkach, vytvára originálna povrchová úprava spoločnosti Sony Nano AR Coating II na povrchu objektívu rovnomernú antireflexnú vrstvu. Optická konštrukcia objektívu FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II navyše účinne potláča vnútorné odrazy a zlepšuje tak čistotu obrazu.

Špičkové ostrenie

Najmodernejšia technológia objektívu FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II dokáže maximálne využiť pokročilé vlastnosti tela fotoaparátu, s ktorým je spojený. Nový objektív využíva štyri originálne lineárne motory XD (extreme dynamic) od spoločnosti Sony na mimoriadne rýchle a presné ostrenie. Vďaka tomu je až približne štyrikrát rýchlejšíii a sledovanie ostrenia sa oproti predchádzajúcemu modelu zlepšilo o 30 %. V spojení s vlajkovou loďou Sony Alpha 1 je objektív FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II schopný vykonávať vysokorýchlostné sériové snímanie rýchlosťou až 30 snímok za sekundu [3]. Vynikajúca funkcia AF tracking je k dispozícii aj pri použití telekonvertora. Pri nakrúcaní videa ponúka FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II plynulé a úplne bezproblémové tiché automatické ostrenie, ktoré spoľahlivo uzamkne zaostrenie a sleduje rýchlo sa pohybujúce objekty aj pri zoomovaní. Užívateľ teda môže nechať ostrenie úplne na fotoaparáte.

Pokročilé funkcie na nakrúcanie videa

Objektív FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II s konštantnou maximálnou clonou F2,8, úžasným výkonom ostrenia, všestranným ovládaním a vysokou spoľahlivosťou je ideálnou voľbou na nakrúcanie videa. Nový objektív bol navrhnutý tak, aby výrazne obmedzil hluk pri preostrovaní a focus breathing, pri zoomovaní, takže dochádza k minimálnym nežiadúcim pohybom obrazu a zmenám uhla záberu.

Objektív FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II je vybavený nezávislými ovládacími krúžkami na ostrenie, zoomom a clonu, ktoré umožňujú presné manuálne ovládanie pri nakrúcaní videa. Clonový krúžok je ďalej vybavený prepínačom cvakania ON/OFF. Lineárna odozva MF od spoločnosti Sony navyše zabezpečuje citlivé manuálne ovládanie ostrenia s malým oneskorením. Dodávaná slnečná clona objektívu je tiež vybavená otvorom, ktorý umožňuje pohodlné ovládanie kruhových polarizačných filtrov alebo variabilných ND filtrov pre väčšiu tvorivú flexibilitu.

Navrhnutý pre profesionálov

Objektív FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II je najľahšíi teleobjektív so zoomom F2,8 na svete a je približne o 29 % ľahší ako predchádzajúci model. Váži necelých 1 045 g. Okrem nízkej hmotnosti bol objektív FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II navrhnutý pre profesionálov tak, aby ponúkal ideálne vyváženie bez prednej ťažkej časti, čo zabezpečuje, že ťažisko objektívu leží priamo nad držiakom statívu. Je vybavený vnútorným zoomom, ktorý udržuje stabilné ťažisko.

Objektív FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II bol navrhnutý špeciálne pre profesionálov na základe ich priamej spätnej väzby. Nový objektív obsahuje funkcie ostrenia, ktoré podporujú profesionálne potreby užívateľov, ako je Full-time DMF, prirodzená a lineárna odozva manuálneho ostrenia a prepínač obmedzovača rozsahu ostrenia. Objektív FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II tiež obsahuje tri prispôsobiteľné tlačidlá funkcie focus hold, ktoré sú osadené v uhle 90° pre jednoduchý prístup a pohodlné ovládanie pri fotografovaní v horizontálnej či vertikálnej polohe a takmer v akomkoľvek uhle.

Objektív FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II je vybavený prepínačom cvakania ON/OFF a zámkom iris lock na rýchle a flexibilné ovládanie clony. Cvakanie clonového krúžku je možné zapnúť, aby poskytoval spätnú väzbu pri fotografovaní alebo vypnúť pre plynulé a tiché ovládanie clony pri nakrúcaní videa. Okrem toho je pohyb zoomovacieho krúžku optimalizovaný a po novom zahŕňa stabilizáciu obrazu s režimom MODE 3 [4] pre pohybujúce sa objekty.

Objektív FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II bol navrhnutý tak, aby bol spoľahlivý aj v tých najnáročnejších podmienkach. Na základe spätnej väzby od profesionálov sa vyznačuje odolnosťou proti prachu a vlhkosti [5], ktorá je rovnaká ako pri objektívoch FE 400 mm F2,8 GM OSS a FE 600 mm F4 GM OSS. Predný člen objektívu je opatrený fluórovou vrstvou, ktorá odpudzuje vodu, olej a ďalšie nečistoty a zároveň uľahčuje zotieranie prípadných nečistôt alebo odtlačkov prstov, ktoré sa na povrchu objektívu vyskytnú.

Cena a dostupnosť

Nový objektív FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II bude k dispozícii v prvej polovici novembra za cenu 2 990  EUR u autorizovaných predajcov Sony.

Exkluzívne príbehy a nový vzrušujúci obsah vytvorený novým objektívom FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II a ďalšími produktmi Sony pre zaznamenávanie obrazu nájdete na stránkach www.alphauniverse.com, ktoré boli vytvorené s cieľom vzdelávať a inspirovať všetkých fanúšikov a zákazníkov značky Sony α – Alpha.

Podrobné informácie o produkte FE 70-200 mm F2,8 GM OSS II na odkaze:

https://www.sony.sk/electronics/objektivy-fotoaparatu/sel70200gm2

[1] Po pripojení k zariadeniu Alpha 1 v porovnaní so zariadením SEL70200GM. Testovacie podmienky spoločnosti Sony.

[2] Maximálne clonové číslo s telekonvertormi 1,4x a 2,0x je F4, resp. F5,6.

[3] Testovacie podmienky spoločnosti Sony.

[4] Môže byť nutná aktualizácia softvéru. Informácie o kompatibilite fotoaparátu nájdete na webovej stránke podpory spoločnosti Sony.

[5] Nie je zaručená 100% odolnosť proti prachu a vlhkosti.

Komentáre

Pridaj komentár Pridaj komentár Zobraziť posledný príspevok
filip.p3k
2021-10-15 16:15:15
len o 200g viac ako moja f4 verzia. Myslím, že mám chuť vymeniť
 
matpi
2021-10-15 20:38:37
Nieco, co si pravom zasluzi oznacenie "dalsia generacia." A to som bol skepticky, co prevratne moze priniest oproti prvej generacii. Ale uz len znizenie hmotnosti takmer o tretinu je pre mna dostatocnym dovodom na vymenu.
 
gytheio
2021-10-15 20:48:44
príspevok od: matpi
Nieco, co si pravom zasluzi oznacenie "dalsia generacia." A to som bol skepticky, co prevratne moze priniest oproti prvej generacii. Ale uz len znizenie hmotnosti takmer o tretinu je pre mna dostatocnym dovodom na vymenu.
Zaplatit 3000 za novy model le preto lebo je lahsi? Tu vahu v tom batohu nemas sancu postrenut a ani rozdiel v optickej kvalite.
 
matpi
2021-10-15 21:11:53
príspevok od: gytheio
Zaplatit 3000 za novy model le preto lebo je lahsi? Tu vahu v tom batohu nemas sancu postrenut a ani rozdiel v optickej kvalite.
Ano, aj keby vsetko ostatne ostalo rovnake. A nesnaz sa ma presvedcit, ze tu vahu nepostrehnem Pre mna je doslova kazdy dekagram menej velkym plusom.

Pouzity objektiv navyse predam takmer za povodnu cenu, teda aj cenovo je to dost dobre.
 
gytheio
2021-10-15 21:30:38
príspevok od: matpi
Ano, aj keby vsetko ostatne ostalo rovnake. A nesnaz sa ma presvedcit, ze tu vahu nepostrehnem Pre mna je doslova kazdy dekagram menej velkym plusom.

Pouzity objektiv navyse predam takmer za povodnu cenu, teda aj cenovo je to dost dobre.
Za polovicu ceny nie z noveho objektivu🙂 vobec sa tu nesnazim nikoho presviedcat, aj keby som nevedel co s peniazmi by som to nespravil. Mne vobec nikdy nevadila vaha a to som fotografoval svadbu ktora trvala 3 dni.
 
matpi
2021-10-15 22:36:37
príspevok od: gytheio
Za polovicu ceny nie z noveho objektivu🙂 vobec sa tu nesnazim nikoho presviedcat, aj keby som nevedel co s peniazmi by som to nespravil. Mne vobec nikdy nevadila vaha a to som fotografoval svadbu ktora trvala 3 dni.
70-200 si brutalne drzi cenu. Momentalne je tu v uk taky paradox, ze stranka predavajuca pouzitu techniku ho predava drahsie ako stoji uplne novy u znackovych predajcov. Ebay to iste.
 
blahoslav J B Art
2021-10-15 23:24:24
Stačí schudnúť 1kg a potom netreba riešiť nový objektív, lebo je o 300g ľahší
 
gytheio
2021-10-16 06:38:30
príspevok od: matpi
70-200 si brutalne drzi cenu. Momentalne je tu v uk taky paradox, ze stranka predavajuca pouzitu techniku ho predava drahsie ako stoji uplne novy u znackovych predajcov. Ebay to iste.
Ebay nie je stranka ktora by nieco predavala ani neverim, ze existuje taka stranka ktora by predavala drahsie ako novy kus.
Existuju ludia ktori sa zivia tym, ze nieco co ani nemaju predavaju za 10nasobok toho co to stoji ako novy kus. Riadia sa tym, ze predat sa da vsetko a su ludia ktori kupuju predrazene veci ako raritu a aj sa tym chvalia. Videl som na Ebay predavat takto za 10 nasobok, uz si nepamatam co to bolo ale realne to funguje. Su ludia ktori sa tym zivia a nie stranky.
Vobec to nema nic spolocne s tym ze je to 70-200.
A ked by to uz malo mat nieco s tym telezoomom tak s prvou seriou 70-200 od Canonu. Ta prva seria sa uz nachadza aj v muzeu.
 
Porubo
2021-10-16 09:11:31
príspevok od: gytheio
Zaplatit 3000 za novy model le preto lebo je lahsi? Tu vahu v tom batohu nemas sancu postrenut a ani rozdiel v optickej kvalite.
To mi pripomina cyklistov ktori maju 10+ kg nadvahy ale karbonovy ram, miesto hlinikoveho ramu, aby mali co najlahsi bicykel.
Uplne co ma dorazilo ked som videl ludi ktori riesia hmotnost mobilu, lebo tych par gramov u muzov v strednom veku naviac zabije pri prenasani.
 
gytheio
2021-10-16 09:26:11
príspevok od: Porubo
To mi pripomina cyklistov ktori maju 10+ kg nadvahy ale karbonovy ram, miesto hlinikoveho ramu, aby mali co najlahsi bicykel.
Uplne co ma dorazilo ked som videl ludi ktori riesia hmotnost mobilu, lebo tych par gramov u muzov v strednom veku naviac zabije pri prenasani.
Ano a sami maju 20 kg nadvahu🙂 minimalne.
 
matpi
2021-10-16 18:26:41
príspevok od: gytheio
Ebay nie je stranka ktora by nieco predavala ani neverim, ze existuje taka stranka ktora by predavala drahsie ako novy kus.
Existuju ludia ktori sa zivia tym, ze nieco co ani nemaju predavaju za 10nasobok toho co to stoji ako novy kus. Riadia sa tym, ze predat sa da vsetko a su ludia ktori kupuju predrazene veci ako raritu a aj sa tym chvalia. Videl som na Ebay predavat takto za 10 nasobok, uz si nepamatam co to bolo ale realne to funguje. Su ludia ktori sa tym zivia a nie stranky.
Vobec to nema nic spolocne s tym ze je to 70-200.
A ked by to uz malo mat nieco s tym telezoomom tak s prvou seriou 70-200 od Canonu. Ta prva seria sa uz nachadza aj v muzeu.
Nech sa paci....1929£ novy kus vs 1999£ pouzity.

https://www.wexphotovideo.com/sony-fe-70-200mm-f28-g-master-lens-1591666/

https://www.mpb.com/en-uk/used-equipment/used-photo-and-video/used-lenses/used-sony-lenses/sony-fe-70-200mm-f-2-8-gm-oss/sku-1313130/
 
gytheio
2021-10-16 18:55:42
príspevok od: matpi
Nech sa paci....1929£ novy kus vs 1999£ pouzity.

https://www.wexphotovideo.com/sony-fe-70-200mm-f28-g-master-lens-1591666/

https://www.mpb.com/en-uk/used-equipment/used-photo-and-video/used-lenses/used-sony-lenses/sony-fe-70-200mm-f-2-8-gm-oss/sku-1313130/
Vies, ze to su dva rozdielne objektivy?

https://www.foto-erhardt.de/objektive/sony-e-objektive/sony-sel-fe-70-200mm-f2-8-gm-oss.html?gclid=CjwKCAjw8KmLBhB8EiwAQbqNoPq530VJZBzb6fNJRGGvSt0ROMsuvscOf_bKqxxN_KSiU7P2D842YhoCitEQAvD_BwE
 
matpi
2021-10-16 18:59:33
príspevok od: gytheio
Vies, ze to su dva rozdielne objektivy?

https://www.foto-erhardt.de/objektive/sony-e-objektive/sony-sel-fe-70-200mm-f2-8-gm-oss.html?gclid=CjwKCAjw8KmLBhB8EiwAQbqNoPq530VJZBzb6fNJRGGvSt0ROMsuvscOf_bKqxxN_KSiU7P2D842YhoCitEQAvD_BwE
???
 
gytheio
2021-10-16 19:02:45
príspevok od: matpi
???
Vidis aka cena je toho objektivu? Od 2100. Ten pouzity v mpb ma koncovku OSS.
 
matpi
2021-10-16 19:13:57
príspevok od: gytheio
Vidis aka cena je toho objektivu? Od 2100. Ten pouzity v mpb ma koncovku OSS.
Vidim, ze si znalec Existuje iba jedna jedina verzia. Len na wexe je inak oznaceny. V popise ale je uvedene, ze ma oss, teda stabilizaciu. Verzia bez nej nie je
 
gytheio
2021-10-16 19:18:22
príspevok od: matpi
Vidim, ze si znalec Existuje iba jedna jedina verzia. Len na wexe je inak oznaceny. V popise ale je uvedene, ze ma oss, teda stabilizaciu. Verzia bez nej nie je
No ja nie som Sony. Ale to je uplne jedno, vidis aka je cena. Ked to niekto predava pod cenu tak asi ma na to dovod, mozno robi vypredaj. Kludne si pozri aj ine stranky.
 
gytheio
2021-10-17 07:17:55
príspevok od: matpi
Vidim, ze si znalec Existuje iba jedna jedina verzia. Len na wexe je inak oznaceny. V popise ale je uvedene, ze ma oss, teda stabilizaciu. Verzia bez nej nie je
Okrem ineho, ked niekto predava novy objektiv pod cenu tak to zrovna nie je najlepsia reklama pre Sony, to uplne vyvracia to, co si ty tvrdil, ze si bude drzat dobru cenu a oplati sa don investovat. To ako sa sprava trh znamena, ze sa ten objektiv nevydaril.
Kazdopadne je lepsie investovat do horskeho bycikla a kazdy den 20 km.
 
matpi
2021-10-18 11:42:34
príspevok od: gytheio
Okrem ineho, ked niekto predava novy objektiv pod cenu tak to zrovna nie je najlepsia reklama pre Sony, to uplne vyvracia to, co si ty tvrdil, ze si bude drzat dobru cenu a oplati sa don investovat. To ako sa sprava trh znamena, ze sa ten objektiv nevydaril.
Kazdopadne je lepsie investovat do horskeho bycikla a kazdy den 20 km.
Nikto ho nepredava pod cenu. Je tam momentalne cashback akcia a ocakava sa prichod novej generacie. A ten objektiv sa vydaril. Potvrdi ti to kazdy test, recenzia a aj ja z vlastnych skusenosti
 
IO-NR
2021-10-20 08:51:26
Už len samotný rozdiel v hmotnosti vyše 400g a lepšie vyváženie sú super upgrade. Áno, v batohu je to asi jedno, no objektívy často slúžia najmä na fotenie a taká zmena v hmotnosti je obrovská. Určite je to významný rozdiel aj keby má fotenie s tým sklom trvať len 1h.
Zachovaná možnosť použiť 1.4x TC či 2x TC a veľmi rýchle zoomovanie sú tiež lepšie rozhodnutia, než aké urobil Canon pri zmenšovaní RF 70-200/2.8, ktorý má podobnú cenovku (malý f4 RF je fajn).
Clonový prstenec možno niekoho poteší, ja ho nepoužívam ani na pevných objektívoch a nechýbal by mi.
Zlepšený obraz je asi samozrejmosť, 70-200 GM patril na f2.8 a 200mm skôr k slabším sklám, AF mal rýchly, no teraz je ešte lepší. Už vidím ako sa ním plnia bazáre, je to výborný upgrade.
 
gytheio
2021-10-20 09:07:24
príspevok od: IO-NR
Už len samotný rozdiel v hmotnosti vyše 400g a lepšie vyváženie sú super upgrade. Áno, v batohu je to asi jedno, no objektívy často slúžia najmä na fotenie a taká zmena v hmotnosti je obrovská. Určite je to významný rozdiel aj keby má fotenie s tým sklom trvať len 1h.
Zachovaná možnosť použiť 1.4x TC či 2x TC a veľmi rýchle zoomovanie sú tiež lepšie rozhodnutia, než aké urobil Canon pri zmenšovaní RF 70-200/2.8, ktorý má podobnú cenovku (malý f4 RF je fajn).
Clonový prstenec možno niekoho poteší, ja ho nepoužívam ani na pevných objektívoch a nechýbal by mi.
Zlepšený obraz je asi samozrejmosť, 70-200 GM patril na f2.8 a 200mm skôr k slabším sklám, AF mal rýchly, no teraz je ešte lepší. Už vidím ako sa ním plnia bazáre, je to výborný upgrade.
Veris tomu, ze su ludia ktori dokazu hoci aj s uplne prvym 70-200 z minuleho storocia spravit technicky kvalitnejsie fotografie ako ty s tymto najnovsim modelom?
 
IO-NR
2021-10-20 10:42:53
O tom nepochybujem je to veľmi hodnotný postreh k názoru na objektív, ďakujem .
 
fatality
2021-10-20 11:39:52
príspevok od: gytheio
Veris tomu, ze su ludia ktori dokazu hoci aj s uplne prvym 70-200 z minuleho storocia spravit technicky kvalitnejsie fotografie ako ty s tymto najnovsim modelom?
ano, presne..aj ako ty s najnovsim rf 70-200..
 
gytheio
2021-10-20 12:14:50
príspevok od: fatality
ano, presne..aj ako ty s najnovsim rf 70-200..
Netvrdim o sebe, ze potrebujem najnovsi model ked viem, ze ani jeden z nas by rozdiel nevidel medzi starym a novym. Vy sa tu mnohi pasujete za expertov. Ja aspom fotim a davam sem foto na rozdiel vas expertov. Mne je jedno kolko vazi vybava ci treba nosit stativ, 70-200 mam od zaciatku a najnovsi model som si kupil iba preto lebo som chcel fotak s vyklopnym displejom.
Inac to je sila ako az chorobne tu niektori pretlacaju ako treba najnovsi model.
 
IO-NR
2021-10-20 12:48:12
Nikto sa tu za experta nepasoval, ale (skoro) každý zhodnotil, že ušetriť 1/3 hmotnosti a zároveň vyrobiť po všetkých stránkach lepší objektív je skvelé. Vari na tom nie je niečo pravdy? Podobná technika by určite nejedného fotografa potešila a spríjemnila fotenia.
Bez ohľadu na značku, či schopnosti fotografa,... a bez zbytočného hejtu.
 
gytheio
2021-10-20 17:26:32
príspevok od: IO-NR
Nikto sa tu za experta nepasoval, ale (skoro) každý zhodnotil, že ušetriť 1/3 hmotnosti a zároveň vyrobiť po všetkých stránkach lepší objektív je skvelé. Vari na tom nie je niečo pravdy? Podobná technika by určite nejedného fotografa potešila a spríjemnila fotenia.
Bez ohľadu na značku, či schopnosti fotografa,... a bez zbytočného hejtu.
Je jedno ci vie fotit hlavne, ze sa bude radovat z novej techniky. Novy trend vo fotografii, no nech sa dari
 

Ďalší článok z kategórie

Inzercia