Hore

Komunita » Skupiny » Analog » diskusia »
Ktorý analógový fotoaparát na azčiatok ?

Analog

Založená: 2010-12-09 09:59:03.64153 | Zakladateľ: haplo602
 
panpriatel
2013-01-13 23:12:44.387958
príspevok od: alex.g
aky mas rozpocet, teda?
do 100eur si kup Olympus OM-2n a 50mm f/1.8 objektiv
To je najmensia zkadlovka a je neskutocne dobra.
olympus om-2
136 x 83 x 50mm
pentax me
131 x 82.5 x 49.5mm
 
panpriatel
2013-01-13 23:23:59.100272
príspevok od: thaisha
prepac, taka bohata nie som, ze si mozem dovolit skusat vsetko rovno v ruke ...ty si zacinal uplne sam , bez akychkolvek rad okolia alebo otazok ? ...tak to potom respekt, bohuzial, my ostatní sme mudri z neba nespadli ...a to sa snazim studovat o analogu uz nejaky cas
fotoaparat s ktorym sa da vyborne fotit sa da kupit za 5e.
vlastna skusenost olympus mjuI.
ak nechces zrkadlovku a chces mat ostre kvalitne fotografie kup si kompakt s autofocusom (olympus mju) alebo mali rangefinder (minolta hi-matic).
ak chces mat zaujimave esperimentalen fotografie tak nech sa paci smena diana whatever...
 
thaisha
2013-01-14 06:53:52.781193
príspevok od: alex.g
aky mas rozpocet, teda?
do 100eur si kup Olympus OM-2n a 50mm f/1.8 objektiv
To je najmensia zkadlovka a je neskutocne dobra.
super, dakujem za radu
 
thaisha
2013-01-14 06:55:10.181561
Inak ako je to s takými foťákmi ako tu spomenutá smena , vilia , orion, tam treba taktiež expozimeter na fotenie , či ťo iba pri zrkadlovkách ? ( teoreticky asi nie, ale tak preistotu ) ...a ešte, používate často pri fotení blesk ?
 
haplo602
2013-01-14 09:35:19.934669
príspevok od: thaisha
1.lebo digi zrkadlo je dosť drahé
2. lebo ma láka tá atmosféra analóg. fotografie

digi zrkadlo v bazari zozenies za 300e aj s objektivom ... staci len hladat ... si uvedom ze za jeden film+vyvolanie+foto das cca 10e ...
 
alex.g
2013-01-14 17:02:18.828606
ked uz sme pri tom, Olypmpus XA, to je jaka sila
 
Corvus
2013-01-15 09:06:01.344481
ja to to uz pisem dookolo kazdemu jak papagaj.

miesto vyberania fotaka okuzlena ' atmosferou analogovou fotografiou' si rozmysli *co s tym filmom chces robit* ked ho nafotis aby si potom nebola zbytocne sklamana.

- chces fotit na cb film?, budes si ho vyvolavat sama? budes fotky sama zvacsovat? mas na to cas, priestor a prostriedky?
- chces miesto zvacsovania skenovat? mas kvalitny skener? kino na stolovych skeneroch vyzera naprd.
- chces fotit na farebny film? a platit minilabu slusne peniaze za vyvolanie, (vacsinou otrasny) sken a naslednu tlac?

dobre si rozmysli co okrem 'analogovej atmosfery' od filmu ocakavas... ....a potom si kup radsej starsiu digi zrkadlovku (napr. kombo nikon d40+ 35mm f1.8g) z druhej ruky a budes mat klud

ak si film predsa len nedas vyhovorit, tak moja rada je vykaslat sa na kino a kupit lacnejsiu dvojoku zrkadlovku, povedzme yashicu (flexaretom a ljubitelom by som sa osobne vyhol).
Ziskas kvalitu ktorou kino (aj digital) uplne zvalcujes, bez problemov ho slusne naskenujes aj na lacnejsom skeneri, zvacsuje sa z neho lepsie a predstav s nou budes vyzerat cool analogovo
 
Corvus
2013-01-15 09:20:07.625538
co sa tyka merania expozicie pri fotakoch bez expozimetra existuje niekolko moznosti:
- ak mas iphone alebo android telefon, tak existuju aplikacie ktore ti hore/dole expoziciu odmeraju
- ak mas starsi digikompakt, ktory zobrazuje expozicne parametre, mozes pouzivat na meranie ten
- alebo si mozes vystriehnut v bazaroch nejaky stary analogovy expozimeter ako sa slusi a patri
 
Separovany_Odpad
2013-01-28 17:00:29.405004
analóg je kúl proste..
 
thaisha
2013-03-29 09:35:51.205349
Dakujem za rady
 
matus.istona
2013-06-11 19:18:33.757932
príspevok od: thaisha
Dakujem za rady
čo si nakoniec vybrala?
 
gaucovnik
2013-06-13 13:38:58.674342
Keby išlo o mňa tak jednoznačne volím posledné modely analógových zrakdloviek vyššej rady renomovaných výrobcov. Už len preto, e dokážu ponúknuť rovnaký ak nie často vyšší užívateľský komfort, ktorý predčí aj dnešné DSLR. Ale k veci, tiež som sa vracal od digitálu späť k filmu, lebo ten pocit, že niečo je hmatateľné je nenahraditeľný, ide o feeling. Ale v princípe ti film ponúkne veľa a veľmi veľa zoberie. Donúti ťa viac premýšľať, komponovať, učiť sa. Ak môžem odporučiť niečo sám za seba, tak nič nepokazíš Minoltou Dynax 5 alebo 7, ponúkajú naozaj dosť a poobliadni sa po ebay, nájdeš určite to čo hľadáš. Priprav sa na iné výdaje, ktoré budú nasledovať, pretože podľa mňa nemá zmysel venovať sa filmu a nosiť to do labu na spracovanie. Fotím aj digi aj analog, každé je o niečom inom, ale film pre mňa vždy bude číslo 1. Každý ma určite svoj dôvod prečo sa venuje aj a aj : )
 
slecnahruskova
2013-08-30 10:07:51.644485
ja som začínala na prakticach MTL5 - jedna s fungujucim a druha s nefungujucim expozimetrom bolo to o držku na festivale som sa vzdy nejakeho dobrodinca s digitalom musela spýtať ake ma čísla pri moje citlivosti, na druhej strane som si vzdy vtipne pokecala teraz fotim na canonackej 300vke a nedám dopustit, k tomu film z drogerie DMky a mám o zábavu vystaráno potom to odnesiem k nam do fotolabu a z vyvoalnim a naskenovanimsa zmestim do troch eur tusim ... pre mna fotenie na analog znamena obrovsku usporu času a dávku napätia ... čas v tom, že ma neláka nacvakat tridsať zaberov jedneho objektu, takže ma fotenie neobmedzuje a potom nemusím ani v pocitaci vyberať ten správny,postprodukciu taktiez neriesim (maximalne to natocim) - lebo sak to sa nepatrí robiť dačo s filmom čo sa s nim povodne nemá robiť a ten fušérsky dezén DMkoveho filmu mu dodá dostatočný retro nádych radsej si aj pri portretoch podrzim ten fotak na oku o tu chvilku dlhsie a raz zcvaknem a spokojna doteraz
 
slecnahruskova
2013-08-30 10:08:53.728813
príspevok od: slecnahruskova
ja som začínala na prakticach MTL5 - jedna s fungujucim a druha s nefungujucim expozimetrom bolo to o držku na festivale som sa vzdy nejakeho dobrodinca s digitalom musela spýtať ake ma čísla pri moje citlivosti, na druhej strane som si vzdy vtipne pokecala teraz fotim na canonackej 300vke a nedám dopustit, k tomu film z drogerie DMky a mám o zábavu vystaráno potom to odnesiem k nam do fotolabu a z vyvoalnim a naskenovanimsa zmestim do troch eur tusim ... pre mna fotenie na analog znamena obrovsku usporu času a dávku napätia ... čas v tom, že ma neláka nacvakat tridsať zaberov jedneho objektu, takže ma fotenie neobmedzuje a potom nemusím ani v pocitaci vyberať ten správny,postprodukciu taktiez neriesim (maximalne to natocim) - lebo sak to sa nepatrí robiť dačo s filmom čo sa s nim povodne nemá robiť a ten fušérsky dezén DMkoveho filmu mu dodá dostatočný retro nádych radsej si aj pri portretoch podrzim ten fotak na oku o tu chvilku dlhsie a raz zcvaknem a spokojna doteraz
inak, práve včera mi dorazilo telo 300vky z ceského bazosu za 20eur no nie je to smiešne
 
drummer54
2014-02-14 10:16:40.429291
Na zaciatok by som volil fotak s automatikou a s expozimetrom, bez tychto dvoch veci je to skor pre skusenejsich. Zavisi aj od toho ake mas doma objektivy. Ja som kupil v Prolaike Canon 30 za 20,- EUR, lebo som mal objektivy Canon, k tomu za 6,- EUR film, co je 30% z ceny fotaku . Zatial si davam vyvovalavat v laboch C41, ale casom sa hadam aj k tmavej komore dostanem.
Prajem vsetkym dobre svetlo
 
1 2 Strana 2 z 2
 


  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()