Hore

Komunita » Skupiny » Analog » diskusia »
Čo s chemikáliami po vyvolaní filmu?

Analog

Založená: 2010-12-09 09:59:03.64153 | Zakladateľ: haplo602
 
RobertValik
2013-08-20 08:40:17.706001
Zdar! Chcel by som začať s experimentovaním s ČB filmom, k čomu patrí aj jeho vyvolávanie. V niekoľkých tutorialoch som sa dočítal, že po vyvolávaní filmov ostávajú toxické chemikálie, ktoré neradno vylievať do odtoku, vraj ich treba likvidovať iným spôsobom - v špeciálnych zariadeniach. Ako to riešite?
 
Artepa
2013-08-20 09:29:06.709841
príspevok od: RobertValik
Zdar! Chcel by som začať s experimentovaním s ČB filmom, k čomu patrí aj jeho vyvolávanie. V niekoľkých tutorialoch som sa dočítal, že po vyvolávaní filmov ostávajú toxické chemikálie, ktoré neradno vylievať do odtoku, vraj ich treba likvidovať iným spôsobom - v špeciálnych zariadeniach. Ako to riešite?
Vyvolávam si filmy už asi 6 rokov, a ostatkové chcemikálie ako ustálovače, vývojky... vylievam do toalety. Tieto chcemikálie nie sú až tak strašne toxické aby to vadilo. Keď som si čítala zloženie napríklad v save na toalety bol to oveľa väčší bordel. Riešim to takto a zatiaľ nebol žiadny problém.
 
bolek
2013-08-20 21:43:42.057986
asi tak ako píše Artepa, ale neodporúčam vylievať do domovej ČOV.
 
dmedia
2013-08-28 22:35:08.939889
Ustalovac by sa mal dat predat v zbernych surovinach, aspon som to niekedy tak robil, ale kedze prisli demokrati, ti asi nevykupuju, lebo oni chcu aby clovek vsetko daroval statu ako napr. zelezny srot....

Vyvojka by mala ist tiez na likvidaciu, v kazdom vacsom meste sa najde taka firma, napr. minilaby takto likviduju oficialne odpad.

Realna pravda vacsinou je, ze to ludia leju do kanala, ti slusnejsi aspon dobre rozriedene s vodou..
 
1 Strana 1 z 1
 


  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()