Hore

Komunita » Skupiny » Analog » diskusia »
Spracovanie barytovych foto

Analog

Založená: 2010-12-09 09:59:03.64153 | Zakladateľ: haplo602
 
TROS
2014-07-04 19:10:49.788511
Zdravim,

mam par barytovych zvacsenin na roznych papieroch (Foma a agfa) a v roznych velkostiach. Niektore su robene na 30x40 papier vo formate 2:3, niektore maju cca 30x45cm, jedna ma cca 40x60cm, a par zo stredneho formatu maju okolo 25x25cm. Vacsina foto ma cierny ramik naokolo.

Moja predstava je nasledovna: rad by som fotky na ciernom ramiku orezal, aby z neho ostali take 2-3mm. Jedna znama pouzivala techniku, kde takto orezane foky nalepila pomocou lisu na nieco ako paspartovy karton alebo iny hrubsi papier, cim foto vyrovnala a dostala bielu plochu naokolo. Nasledovne mohla dat pri zaramovani na mieru vyzeranu paspartu este naokolo pripadne nemusela. Fotky lepila tusim pomocou akejsi lepiacej folie. Rad by som moje foto spracoval takymto stylom, pripadne podobne. Nasledne by sa uz dali zaramovat pripadne ulozit. Nemam ale s nicim takymto skusenosti a zvolil by som aj moznost, ze by mi fotky niekde spracovali (orezanie a nalepenie na papier istej velkosti).

Viete o niekom v BA, kto sa tymto zaobera?
Poznate nejake alternativne sposoby?

Velmi pekne dakujem za odpovede!
Filmu zdar,
Adam
 
dmedia
2014-07-04 20:01:00.264811
Vsetko, to co chces robime, ale zial na dalekom vychode....je to kasirovanie na lubovolny neporezny material, obojstranou podlepkou. rukou nedoporucujem, lepsie cez laminator/lis.
 
TROS
2014-07-04 21:41:45.448096
skoda, tak sa hadam niekto z BA ozve s nejakymi info, pripadne budem dalej zistovat. Dakujem za odpoved!
 
rva
2014-08-11 15:54:56.962444
www.copex.sk
 
dodo_bb
2016-04-24 09:03:24.958125
Je to síce dávno expirované vlákno, ale dám sem moju skúsenosť... Postupne som sa dostal aj ja k tomuto problému a lepím baryty na paspartový kartón. Viacmenej som sa dostal k pevnému formátu zväčšeniny na 22x28 cm a lepím ich na kartón cca 28x34 cm. Na lepenie používam lepidlo v spreji, mal som predtým od 3M typ Scotch Weld 77 (výborné) a teraz mám podobné niečo podobné od MOTIP. Sú to lepidlá v spreji, po nastriekaní na zadnú stranu papiera z neho vytvoria niečo ako samolepku... V pohode je možné umiestnenie na podložku, potom to valcom na leštičku zavalcujem a zaťažím. Lepidlo nepracuje, nedeformuje výsledok a dobre drží. Aspoň po dobu jedného roka, čo to používam Hotové adjustované fotky skladujem po cca 30 ks v ozdobných krabiciach, určených na košele, ktoré sa dajú za pár Eur kúpiť v eshope na obalovú techniku. Ten formát podkladu som odvodil z veľkosti tých krabíc
 
1 Strana 1 z 1
 


  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()