Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

RX 100 vs RX 100 II vs RX 100 III vs Canon G7X alebo?

MagickVamp
2015-04-23 13:24:45+02
Uvazujem o nejakom kompaktnejsom fotoaparate. Pozrel som si par recenzii a zbezne aj parametre tychto masiniek. Uplny ideal by bol Dx format, ale tie maju len pevne ohniska.

Moja poziadavka je zasuvatelny objektiv. Najdlhsie ohnisko minimalne 50 a maximalne tolko aby velmi neutrpela kvalita fotky a za tychto podmienok samozrejme cim vacsi rozsah tym lepsie. Teda ultrazoomy ma nezaujimaju. Dolezita je rychlost ostrenia, ako rychlo po sebe mozem fotit atd. Pri G7x som cital daco v zmysle ze po fotke treba pockat par sekund kym zas sa da fotit. Take veci ako vyklopny ci dotykovy displej hraju u mna malu rolu. Video netocim vobec a nezaujima ma to. Takze ide o rychlost ostrenia, fotenia a kvalitu vystupu. Je v tomto nejaky viditelny rozdiel medzi tymito kompaktmi? Nieco ine v tejto kategorii? Ma niekto nejake realne skusenosti? Nejaku info?
 
fatality
2015-04-23 13:46:38+02
ak sa jedna o rychlost,asi najjj su RX100III a LX100..
G7X je fajn v parametroch rozsah/svetelnost/velkost/vystup vs. cena..
pri RX100III ma sklamal priebeh svetelnosti,od 28mm je to vlastne konstantnych
f2.8..z f1.8 na 2.8 vylezie prakticky pocas prvych 4-och mm..ale inak asi najjj volba..
LX100 je dost velka a vyuziva len 12Mpix z 16Mpix 4/3 senzora,ale zas sa vyborne
ovlada a vystup je az na niektore ohniskove dlzky(v rohoch) velmi dobry..
ja osobne by som vzhladom na ponukane parametre,vykon a penazenku bral G7X,ale ja kompakt
nevyuzivam na nic akcne..proste zapisnik+dovolenka(krajinky,architektura)..
 
MagickVamp
2015-04-24 06:29:40+02
príspevok od: fatality
ak sa jedna o rychlost,asi najjj su RX100III a LX100..
G7X je fajn v parametroch rozsah/svetelnost/velkost/vystup vs. cena..
pri RX100III ma sklamal priebeh svetelnosti,od 28mm je to vlastne konstantnych
f2.8..z f1.8 na 2.8 vylezie prakticky pocas prvych 4-och mm..ale inak asi najjj volba..
LX100 je dost velka a vyuziva len 12Mpix z 16Mpix 4/3 senzora,ale zas sa vyborne
ovlada a vystup je az na niektore ohniskove dlzky(v rohoch) velmi dobry..
ja osobne by som vzhladom na ponukane parametre,vykon a penazenku bral G7X,ale ja kompakt
nevyuzivam na nic akcne..proste zapisnik+dovolenka(krajinky,architektura)..
Ak netocim videa, ktory je podla teba lepsi v ostreni a vystupe? G7x alebo RX100 II? Tie dva su rovnako drahe. RX 100 III je o dost drahsia od oboch, oplati sa za nu priplacat ked fotak pouzivam len na fotenie? O co je lepsia od RX 100 II a G7x?
 
Magerovsky
2015-04-24 07:15:48+02
Na konci web-stránky je grafické vyhodnotenie (možno pomôže)
http://www.optyczne.pl/290.7-Test_aparatu-Canon_PowerShot_G7_X_Podsumowanie.html
 
MagickVamp
2015-04-24 08:50:25+02
príspevok od: Magerovsky
Na konci web-stránky je grafické vyhodnotenie (možno pomôže)
http://www.optyczne.pl/290.7-Test_aparatu-Canon_PowerShot_G7_X_Podsumowanie.html
Pomohlo, dobra stranka. Hodnotenie toho panasoniku ma prekvapilo, ale G7x aj Sony mam pocit ze maju viac detailov. Navyse niektore ukazkove foto toho panasonicu mi nepridu ostre a je drahy, uvazoval by som o nom keby bol v cene G7x. Podla tej recenzie je konkurentom pre G7x skor RX100 III a nie RX100 II. Takze RX100 II skrtam asi. RX100 III vs G7x je to skoro na vlas rovnake, takze 200 eurovy doplatok za RX100 III sa neoplati, G7x ma dokonca malicko lepsi objektiv aj vystup. Podla toho je jasna volba cena/vykon G7x.

Ale zaujalo ma hodnotenie Canon G1x mark II, ktory sa im kvalitou uplne odtrhol a podla tej recenzie sa na neho moc nechytaju a cenovo je medzi nimi. Zeby zasa raz vynikajuci fotak, ktory unika zaujmu, koli horsim hodnoteniam Dxomark?
 
Rasty Gibel
2015-04-24 16:14:34+02
Do uzsieho vyberu by som zahrnul aj nejaký olympus rady pen. V prípade že upustis troska od zasuvatelneho objektivu, tak nejake omd-cko. Aj peny, aj omd-cka sú rýchle s dobrou kvalitou výstupu, a sú kompaktné.
 
MagickVamp
2015-04-24 17:40:41+02
príspevok od: Rasty Gibel
Do uzsieho vyberu by som zahrnul aj nejaký olympus rady pen. V prípade že upustis troska od zasuvatelneho objektivu, tak nejake omd-cko. Aj peny, aj omd-cka sú rýchle s dobrou kvalitou výstupu, a sú kompaktné.
V penoch sa vobec nevyznam. A jednoznacne musi mat zasuvatelny objektiv. Doma mam 6D a 100D... 100D je malicky, ale do vrecka stale velky, No ked sa najde miesto na fotak o velkosti A6000 tak sa najde aj na 100D. Preto este potrebujem daco fakt male, co hodim priatelke do kabelky a ani si to nevsimne, alebo si to dam do vrecka na kratasoch. Po vzhliadnuti dpreview a tej polskej stranky a par fotiek som uz bol rozhodnuty pre G1x mark II, G7x ani RX100 III sa na neho nechytaju, niet divu, ma dva krat tak velky cip a je to presne to co chcem....ale teraz uz aj pri nom vaham...pride mi tiez velky Je presne o tolko vacsi aby sa mi zas nezmestil do vrecka.
 
Marcel Rebro
2015-04-24 18:35:54+02
príspevok od: MagickVamp
V penoch sa vobec nevyznam. A jednoznacne musi mat zasuvatelny objektiv. Doma mam 6D a 100D... 100D je malicky, ale do vrecka stale velky, No ked sa najde miesto na fotak o velkosti A6000 tak sa najde aj na 100D. Preto este potrebujem daco fakt male, co hodim priatelke do kabelky a ani si to nevsimne, alebo si to dam do vrecka na kratasoch. Po vzhliadnuti dpreview a tej polskej stranky a par fotiek som uz bol rozhodnuty pre G1x mark II, G7x ani RX100 III sa na neho nechytaju, niet divu, ma dva krat tak velky cip a je to presne to co chcem....ale teraz uz aj pri nom vaham...pride mi tiez velky Je presne o tolko vacsi aby sa mi zas nezmestil do vrecka.
G7x na rozdiel od RX100 III nema hladacik (EVF). Neviem na kolko to ma u Teba vahu, ale v protisvetle bojovat s LCD displejom je zazitok. A G1x MkII je fakt tehla.

Za mna je favorit jasny : RX100 III
 
blahoslav J B Art
2015-04-24 21:06:52+02
príspevok od: MagickVamp
V penoch sa vobec nevyznam. A jednoznacne musi mat zasuvatelny objektiv. Doma mam 6D a 100D... 100D je malicky, ale do vrecka stale velky, No ked sa najde miesto na fotak o velkosti A6000 tak sa najde aj na 100D. Preto este potrebujem daco fakt male, co hodim priatelke do kabelky a ani si to nevsimne, alebo si to dam do vrecka na kratasoch. Po vzhliadnuti dpreview a tej polskej stranky a par fotiek som uz bol rozhodnuty pre G1x mark II, G7x ani RX100 III sa na neho nechytaju, niet divu, ma dva krat tak velky cip a je to presne to co chcem....ale teraz uz aj pri nom vaham...pride mi tiez velky Je presne o tolko vacsi aby sa mi zas nezmestil do vrecka.
nech priatelka nasije na kratasy vacsie vrecko, take, do ktoreho vojde aj Canon EOS 6d s nejakym mensim objektivom a je po probleme
 
MagickVamp
2015-04-25 07:14:33+02
príspevok od: Marcel Rebro
G7x na rozdiel od RX100 III nema hladacik (EVF). Neviem na kolko to ma u Teba vahu, ale v protisvetle bojovat s LCD displejom je zazitok. A G1x MkII je fakt tehla.

Za mna je favorit jasny : RX100 III
Bol by dolezity, ale o RX 100 III som cital, ze sa snim ani zdaleka nepracuje tak dobre ako na zrkadlovke a ze ho na nom potom clovek rychlo prestane pouzivat, takze vraj ako vyhodu to moc brat netreba.
 
Roman Point
2015-04-25 07:59:30+02
Kúp si "ladvinku" za 10€ na trhu a eos M + 22mm f2 stm pancake
 
Marcel Rebro
2015-04-25 08:44:41+02
príspevok od: MagickVamp
Bol by dolezity, ale o RX 100 III som cital, ze sa snim ani zdaleka nepracuje tak dobre ako na zrkadlovke a ze ho na nom potom clovek rychlo prestane pouzivat, takze vraj ako vyhodu to moc brat netreba.
Ja som necital, ja ho pouzivam ....
 
Rasty Gibel
2015-04-25 08:48:26+02
príspevok od: MagickVamp
V penoch sa vobec nevyznam. A jednoznacne musi mat zasuvatelny objektiv. Doma mam 6D a 100D... 100D je malicky, ale do vrecka stale velky, No ked sa najde miesto na fotak o velkosti A6000 tak sa najde aj na 100D. Preto este potrebujem daco fakt male, co hodim priatelke do kabelky a ani si to nevsimne, alebo si to dam do vrecka na kratasoch. Po vzhliadnuti dpreview a tej polskej stranky a par fotiek som uz bol rozhodnuty pre G1x mark II, G7x ani RX100 III sa na neho nechytaju, niet divu, ma dva krat tak velky cip a je to presne to co chcem....ale teraz uz aj pri nom vaham...pride mi tiez velky Je presne o tolko vacsi aby sa mi zas nezmestil do vrecka.
Pen e-p5 s pancake objektivom nie je zas až tak veľký aby sa nevmestil do kabelky. Skus ist do kamenného obchodu a chytiť ho do ruk, možno budeš prekvapený je velkostou. Canon G1mII jedobra masinka, mne troska prekazalo to ocladanie, ale to je len o zvyku, veľkosť a výstup ok, ale zase vaha na kompakt je troska vyššia, daň za pevnu konstrukciu.
 
MagickVamp
2015-04-25 09:49:43+02
príspevok od: Roman Point
Kúp si "ladvinku" za 10€ na trhu a eos M + 22mm f2 stm pancake
pevne ohnisko nechcem, som to pisal na zaciatku. ,-) Mal som J1 s pevnym ohniskom a nesplnalo to vobec co som chcel. A akonahle das na Mko zoom tak uz je velky a to si zas mozem zosebou rovno zobrat 100D. ,-)
 
MagickVamp
2015-04-25 09:55:44+02
príspevok od: Marcel Rebro
Ja som necital, ja ho pouzivam ....
Aha a s vystupom si ako spokojny, nahradi ti to plne zrkadlovku na nizsom ISO? Teda... ma to dost detailov nato aby si bol spokojny? Poviem priklad, ked ides von s priatelkou a nechce sa ti brat velku zrkadlovku a najdete fajn miesto + svetlo na fotenie, tak daju sa s takou masinkou spravit take foto ze nemusis lutovat ze si nebral zrkadlovku?
 
Marcel Rebro
2015-04-25 19:27:08+02
príspevok od: MagickVamp
Aha a s vystupom si ako spokojny, nahradi ti to plne zrkadlovku na nizsom ISO? Teda... ma to dost detailov nato aby si bol spokojny? Poviem priklad, ked ides von s priatelkou a nechce sa ti brat velku zrkadlovku a najdete fajn miesto + svetlo na fotenie, tak daju sa s takou masinkou spravit take foto ze nemusis lutovat ze si nebral zrkadlovku?
Uz som to tu par krat pisal. Nosim ho so sebou na tury / skialpy / lyze - pokial nejdem vyslovene fotit akciu vyzadujucu naozaj rychly AF. Potom beriem D3s

A nosim ho so sebou prakticky kazdy den a vsade. V aktovke do prace, v brasnicke ... a na nizkom ISO mi v pohode nahradi zrkadlovku. Mam z neho metrove printy.

Mam(e) doma verziu I, II aj III. Trojka je vdaka hladaciku a 24mm na sirokom konci moj favorit. Na II a III mam aj UW case pouzivam na splavoch resp. ako zalozku pri potapani (III).
 
alexmenti
2015-04-25 19:57:14+02
príspevok od: Marcel Rebro
Uz som to tu par krat pisal. Nosim ho so sebou na tury / skialpy / lyze - pokial nejdem vyslovene fotit akciu vyzadujucu naozaj rychly AF. Potom beriem D3s

A nosim ho so sebou prakticky kazdy den a vsade. V aktovke do prace, v brasnicke ... a na nizkom ISO mi v pohode nahradi zrkadlovku. Mam z neho metrove printy.

Mam(e) doma verziu I, II aj III. Trojka je vdaka hladaciku a 24mm na sirokom konci moj favorit. Na II a III mam aj UW case pouzivam na splavoch resp. ako zalozku pri potapani (III).
ja neviem, čo ešte potrebujú ľudia počuť a hlavne vidieť...však keď sa niekto pozrie na tieto fotky, tak si musí nahodiť tretry a šprintovať do prvej predajne a to sony-čko jednoducho kúpiť...
 
Paulie
2015-04-25 20:39:10+02
príspevok od: alexmenti
ja neviem, čo ešte potrebujú ľudia počuť a hlavne vidieť...však keď sa niekto pozrie na tieto fotky, tak si musí nahodiť tretry a šprintovať do prvej predajne a to sony-čko jednoducho kúpiť...
Mne to už pripadá akoby niektorí hladali dôvod, prečo si to nekúpiť.
 
MagickVamp
2015-04-25 20:41:11+02
príspevok od: Marcel Rebro
Uz som to tu par krat pisal. Nosim ho so sebou na tury / skialpy / lyze - pokial nejdem vyslovene fotit akciu vyzadujucu naozaj rychly AF. Potom beriem D3s

A nosim ho so sebou prakticky kazdy den a vsade. V aktovke do prace, v brasnicke ... a na nizkom ISO mi v pohode nahradi zrkadlovku. Mam z neho metrove printy.

Mam(e) doma verziu I, II aj III. Trojka je vdaka hladaciku a 24mm na sirokom konci moj favorit. Na II a III mam aj UW case pouzivam na splavoch resp. ako zalozku pri potapani (III).
Ooo super, tak to budes vediet aj porovnat kvalitu vystupu RX100 vs RX 100 II vs RX100 III a autofocus tychto sonyciek. Ja fotak pouzivam len na fotenie, videa netocim a rad by som vedel ci sa oplati priplatit alebo ci vystup maju rovnaky. A rychlost autofocusu je tiez podobna, alebo je tam nejaky citelny rozdiel? Lebo cenove rozpetie tych fotakov je od 370 po 700 eur. RX100 III je favorit len preto ze ma 24mm a hladacik?
 
Marcel Rebro
2015-04-25 20:44:01+02
príspevok od: MagickVamp
Ooo super, tak to budes vediet aj porovnat kvalitu vystupu RX100 vs RX 100 II vs RX100 III a autofocus tychto sonyciek. Ja fotak pouzivam len na fotenie, videa netocim a rad by som vedel ci sa oplati priplatit alebo ci vystup maju rovnaky. A rychlost autofocusu je tiez podobna, alebo je tam nejaky citelny rozdiel? Lebo cenove rozpetie tych fotakov je od 370 po 700 eur. RX100 III je favorit len preto ze ma 24mm a hladacik?
Ano 24mm a hladacik. Cip je rovnaky, IQ rovnaka. AF porovanvat neviem, lebo u vsetkych je "kompaktovy". Ked potrebujem rychly AF beriem si D3sky - ako som uz pisal.
 
Strana 1 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()