Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Nikon D40 alebo Oympus E420???????????????????????????????

dada
2008-09-27 16:27:02+02
Dobry den.. 1. prosim o radu. rozhodujem sa medzi Nikon D40 (so set. objektivom objektívom 18-55mm f/3.5-5.6G II AF-S DX Zoom-Nikkor) a olympusom E420 ( so set. objektivom 17,5 - 45 mm). 2.som zaciatocnicka so zrkadlovkou. odradza ma na NIKONE D40 to ze podporuje anglictinu ale ze vraj je k nemu dodavany navod v slovencine / cestine. chcem sa spytat ci v slovenskom navode to bude vysvetlene nasledovnou formou... napr. vyvazenie bielej - WB ( white balance) je to vysvetlene takymto sposobom???? anglictinu ovladam na mierne pokrocilej urovni, len neviem ci nebudem mat problem s tymi odbornymi terminmi. a takisto aj ovladanie na CD romke.. bude to problem? 3.olympus ma zivy nahlad, mohli by ste mi vysvetlit o co presne ide? je to ako na kompakte ze ked budem fotit, objekt, ktory budem fotit, sa mi zobrazi na LCD obrazovke??? ale ked uz budem fotit NIKONOM D40, kedze nema zivy nahlad, foteny objekt sa mi na obrazovke nezobrazi? ale budem ho uz len vidiet ako odfoteny na LCD s tym napr. ze foteny objekt sa mi uz len zobrazi na LCD obrazovke ako hotovy... nie tak ze ked budem NIKONOM D40 fotit ze budem vidiet skutocne zivy nahlad na obrazovke ako u kompaktoch...???? alebo ten zivy nahlad je uplne nieco ine ... prosim o vysvetlenie v najblizsich rokov urcite neplanujem kupu nejakeho draheho objektivu... cize stale neviem ci ten NIKON D40 alebo Olympus E420... 4.ovladanie ktorej z tychto dvoch zrkadloviek je jednoduchsie? a vhodne pre zaciatocnika s tym ze chcem od zaciatku kvalitnu zrkadlovku ktora robi perfektne fotky...s tym ze si nebudem hlavu nejak lamat nad jej funkciami a ovladanim? 5.je olympus nekvalitny? nerobi pekne fotky? obsahuje tiez zakladne rezimy ako cierno biely, sepiovy? a NIKON D40 tiez te zakladne rezimy??? 6.este keby ste mi napisali podstatne vyhody a taktiez nevyhody oboch fotoaparatov... a nejake zakladne info ktorych sa budem uz drzat pri kupe a budem pevne rohodnuta pre kupu jednej z tychto dvoch zrkadloviek... Dakujem za vsetky info... ak by sadalo prosim o co najskorsie zaslatie tych info lebo uz by som ho rada co najskor objednala :) s pozdravom Dada
 
clancy96
2008-09-27 17:20:47+02
Ako pri výbere z týchto dvoch fotoaparátov skôr poukážem na Nikon D40, hoci sám vlastním Olympus...
 
Jozefko
2008-09-27 18:41:55+02
1 : oba maju svoje za a proti ...
2 : Ano
3 : Zivy nahalad ... je to nieco podobne ako u kompaktu ... ale neda sa to tim istym sposobom pouzit ... Sluzi to napriklad pri makrofotografii ... realne som to nepouzil ani raz ...
4 : ovladanie oboch je specificke pre tu ktoru znacku ... nechaj si ich predviest ... oba si vyskusaj ... nekupuj na slepo ...
5 : to je dilema ... Olympus je dobry fotak ... len ma mensi snimac danou za to je vyskit sumu pri vyssej hodnote ISO ... obzvlast ked su horsie svetelne podmienky ... vyhodou je ze sklo 150mm je po prepocte na kinofilm 300mm takze ked nan nasadis 70-300 tak mas po prepocte 140-600 a to nieje na zahodenie ... :o) Ja mam z Olyho 500 a 510 take fotky ktore niektorych ludi zaskocili ... zostali prekvapeny ...
6 : to co je pre mna vyhoda pre ineho byt nemusi a to co ja pokladam za zapor pre niekoho je vyhoda ... popis najdes na www.nikon.cz a www.olympus.sk

Dada ... pred objednanim si skus oba VYSKUSAT !!!

drzim palce a zelam vzdy dobre svetlo ....

PS : Ja by som bral D40 ... :o)
 
dmedia
2008-09-27 23:09:41+02
Nikon
 
Pohodar
2008-09-28 09:09:54+02
Nikon D40
 
morak
2008-09-28 09:37:00+02
OLYMPUS
 
dmedia
2008-09-28 11:40:56+02
Mozno by si mohol zauvazovat o sete Nikon D60+18-55VR, nie je to az tak velky rozdiel oproti D40, ale samozrejme zalezi na rozpocte, Olympus by som neriesil, nebudes mat si od koho pozicat objektivy a prislusenstvo, pripadne ked daco budes chciet dokupit od ruky je tam dost mala ponuka, NIkon je urcite viac rozsireny, to iste aj CAnon.
 
dada
2008-09-28 13:47:19+02
diky, diky za typy...

by som kupila NIKON D 40 ale zase nema zivy nahlad ... a neviem si ako zaciatocnicka so zrkadlovkou predstavit ako budu te zabery vyzerat kedze ich nebudem vidiet na obrazovke... hej, hej NIKON D40 kvalitna znacka ale je vhodny pre zaciatocnika???? mam prihliadat len na to prislusenstvo??? nechcem obrovske prachy investovat do objektivov... neviem no... som viac naklonenana k NIKONU ..

a este 6 MPix. mi uplne staci nie? kedze nebudem robit plagaty a pod. na kvalitu fotiek to nema velky vplyv ci ano????? a takisto zoom opticky 3 x staci ???
 
dada
2008-09-28 14:14:34+02
toto je z jednej recenzie...Hlavní nevýhodou je omezený výběr objektivů, protože autofokus funguje jen ve spolupráci s objektivy, které jsou vybaveny vnitřními motory.
cize aj tak nie kazdy s tych lepsich objektivov by sedel s telom NIKONU D 40????
 
dada
2008-09-28 14:15:08+02
je to recenzia k NIKONU D 40
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-09-28 14:48:20+02
Pri Live View nevidis, ako bude fotka vyzerat, vidis to, co zachytava snimac pri otvorenej clone. Fotku vidis az po edexponovani, pretoze az vtedy je zaznamenana s nastavenou clonou a korekciami.
Okrem Sony Alfa, ktore maju dva snimace, je funkcia Live View pre bezne fotenie nepouzitelna, co vsak neznamena, ze je vo fotaku nanic.
 
dmedia
2008-09-28 21:43:53+02
Na D40 sa daju pouzit iba objektivy s motorom, lebo telo nema motor na ostrenie, ale to ta nemusi trapit , lebo tych objektivov s motorom je plno, aj od tretich vyrobcov ako je sIGMA, tAMRON A POD. co je dobre, lebo ked tam je motor tak mas rychlejsie zaostrene ako u tych bez motora, nie je to zaujimave ib apre ludi, ktory uz maju tak eobjektivy a potrebuju telo, ale to ni eje tvoj pripad. A live view nech ta netrapi, Karol Ti to jasne opisal, max by sa ti mohol zist ked fotis makro, aby si memusela klacat, alebo lezat pri fotaku.
 
quintes
2008-09-28 22:01:20+02
boze boze... Ja už neviem..
Takže, mala by si vedieť že fotoaparát ktorý robí perfektné snímky neexistuje. Fotky robí v prvom rade fotograf, ktorý pozná svoj aparát perfektne a vie čo od neho očakávať a podľa toho nastaví rôzne clonu a čas a pod.. Potom je dôležitý objektív a až tak telo. Takže ideš na to zle ak chceš perfektne telo a setový objektív. Skús si nechať poradiť, ja som už takto prišiel o pár desiatok tisíc korún! A to som mal take zmýšľanie ako ty. Takže ak ti môžem poradiť, skús si nájsť telo ktoré sa predáva spolu aj s nejakým lepším objektívom, napr tamron 17-50mm f2.8 neponáhľaj sa s kúpou najprv si niečo o dslr preštuduj, napr na fotoroman.cz sú zaujímavé články, ďalej aj na ephoto kukni fotoškolu a fóra ktoré tvoj problém už dávno prebrali.
 
mrkeff
2008-09-29 15:31:26+02
Tiež som donedávna riešil presne tento problém D40 - E410. Nakoniec som zobral D40 a som úplne spokojný. Žiadne problémy pri prechode z kompaktu na zrkadlovku. Od prvého obrázku som bol s kvalitou nadšený. Živý náhľad sa mi zdá absolútne zbytočný, na pohľad cez hľadáčik si okamžite zvykneš. Keď teraz zoberiem nejaký kompakt a čumím do displeju pripadám si ako idiot. Kto má vyššie ambície nech si kúpi niečo slušnejšie, ale pre toho, kto chce mať výhody a pohodlie kompaktu a kvalitu zrkadlovky je D40-tka ideálna. E420 má vyšší šum, maximálne je použiteľná do ISO 800. Ja foťák používam hlavne na rodinnú fotografiu, a teda veľa záberov v interiéri bez blesku pri ISO 1600 a tie sú veľmi slušné. Teraz začínam poškluľovať po objektíve Nikkor 18-105 VR, hoci som bol presvedčený že seťák 18-55 mi bude dlho postačovať, ale láka ma ten väčší rozsah a optická stabilizácia. Takže pre začiatočníka, čo chce mať pocit veľkého fotografa je D40 ideálna voľba (možno by som to isté tvrdil aj pri E410, ale to neviem zodpovedne posúdiť). Mimochodom, teraz je v Nay olympus E520 kit za 14 990 a to tiež stojí za zamyslenie.
 
quintes
2008-09-29 17:19:32+02
z nay ani kábel nechcem. Ani tuškovú baterku. A dokonca ani tam nechcem vstúpiť. Ba ešte viac, ani do auta nesadnem. A vôbec, načo mi je auto.. Predám. Ani z domu nevyjdem. Vie mi niekto povedať načo ja vlastne žijem?
 
dada
2008-10-04 15:55:45+02
príspevok od: quintes
z nay ani kábel nechcem. Ani tuškovú baterku. A dokonca ani tam nechcem vstúpiť. Ba ešte viac, ani do auta nesadnem. A vôbec, načo mi je auto.. Predám. Ani z domu nevyjdem. Vie mi niekto povedať načo ja vlastne žijem?
mohli by ste mi este napisat vas nazor na pixely ... ci 6 M pix. alebo 10Mp. a aj rozmery zhotovenych fotiek v ramci tychto pixelov... je to fakt len mytus? ze na pixeloch az tak nezalezi??? ked pomaly kompakt za 3 tisicky ma 6 Mpix. taha ma to skor k olympusu E420 .. nikon D40 mi pride aky si ´materialovo lacny ´ prilis umely ... ked uz nikon tak asi len nad 20 litrov.. ale skor sa mi pozdava olympus ... ved je to zrkadlovka a moze robit tiez fajne fotky... este sa chcem spytat na 1G kartu pri 10Mpix. sa zmesti cca 400 zaberov vo formate JPEG alebo este menej? a kolko cca na RAW???? ci skor 2 G??
 
viking81
2008-10-04 17:11:54+02
na pixoloch skutocne az tak nezalezi....skor ide o velkost snimaca..cim vecsi...tym lepsie...nikon ma podstatne vecsi ako olympus..vdaka tomu olympus viac sumi....a zdanie lacnych plasov moze iba klamat....je to tiez kvalitny aparat...i ked asi by som siel radsej do D60....a ten urcite nie je nad 20 :) a co sa tyka tych kariet..tak pri 10mpx ma fotka cca 4-5MB v naj kvalite...ciez sa ti tam zmesi 250 fotiek na 1gb kartu...vo formate ram ma ta fotka okolo 15mb cca...takze si to mozes preratat....ale radsej 2GB kartu :) kazdopadne...
 
rezen
2008-10-05 12:04:12+02
NIkon D40 nieje ziadna vyhra...ale!!! oproti olyympusu je ovela lepsi...fotil som s jednym aj druhym.. nikon sa lepšie drzal, lepsie ovladal, a mal lepšie podanie farieb..take zaujimave..takze medzi tymto by som si vybral nikon
 
ovca
2008-10-05 14:37:46+02
Ak neplanujes kupovat iny ako setovy objektiv, tak ten nikonacky je jeden z tych lepsich setovych. alebo jednoducho kup ten, co ti lepsie sadne do ruk.
 
dada
2008-10-05 18:02:46+02
proste zase neviem,,, vsetci mi radite nikon :) tak asi teda nikon :)
ako ste mi napisali ze dolezita je velkost snimaca...
cize ked 6megapixelov budem chciet zvacsit nebude uz kvalitna foto? resp. ju vobec zmensovat nemozem teda mozem ale kvalita nebude dobra...
stale sa neviem rohodnut... drzala som aj obe v ruke sadli mi dobre...
nikon skor vyzera ako ´ profesionalna´ zrkadlovka taky vzhlad aky ma zrkadlovka mat... len teraz te pixely... docitala som sa ze aj na mobiloch je uz 8 mpixelov .. ale jasne je to neporovnatelne so zrkadlovkou..
a tiez som sa docitala ze ked budem fotit v raw formate tak s nikonom d40 kludne mozem spravit A3 format kvalitny... este sa mi vyjadrite k tomuto nazoru a uz sa rozhodnem...:)
diky
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()