Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

nabijanie eneloop baterii gp nabijacko?

McBryan
2012-11-20 10:50:38+01
ahojte mam doma tuto nabijacku http://www.prolaika.sk/e-shop/gp-pb50gs-4x2700-set-nab/ a chcel by som si kupit tieto baterky http://www.baterie.sk/sanyo-eneloop/sanyo-akumulatory-eneloop-aa-tuzkove-4-ks-puzdro-na-baterie-zadarmo/ myslite ze by to bolo vhodne nabijat tou nabijackou? alebo radsej mam kupit tento set? http://www.baterie.sk/nabijacky-pre/nabijacka-sanyo-eneloop-mqn04-4-ks-sanyo-eneloop-baterie-tuzkove-aa-2000-mah/ aku mate skusenost, co by ste doporucili?
 
denySK
2012-11-20 11:56:13+01
a preco si nekupis GP Reyko+ ? mas to iste co tie eneloopy...
inak ale nevidim dovod, preco by GP nabijacka nedokazala nabit neGP baterky...
 
tomis.ales
2012-11-20 12:01:50+01
Mozes nabijat.
 
bear
- moderator
2012-11-20 12:19:49+01
Pouzivam dve GP nabyjacky a nabijam v nich bez problemov vsetky NiMH baterie, eneloop, eneloop XX, panasonic, GP, ....
 
McBryan
2012-11-20 14:33:03+01
skor ma zaujima to ze tato nabijacka je rychlonabijaca, odvsadial citam ze je lepsie nabijat baterky pomalym prudom, kdezto na tej GB su baterky nabite do 4 hodin
 
McBryan
2012-11-20 14:36:02+01
príspevok od: denySK
a preco si nekupis GP Reyko+ ? mas to iste co tie eneloopy...
inak ale nevidim dovod, preco by GP nabijacka nedokazala nabit neGP baterky...
lebo som mal uz baterky od GP (ine ako recyko) a skoro vsetky sa mi pokazili, netvrdim ze sa to stane aj pri tychto ale uz mam zlu skusenost s GP, preto rozmyslam nad alternativou
 
tomis.ales
2012-11-20 15:52:01+01
príspevok od: McBryan
lebo som mal uz baterky od GP (ine ako recyko) a skoro vsetky sa mi pokazili, netvrdim ze sa to stane aj pri tychto ale uz mam zlu skusenost s GP, preto rozmyslam nad alternativou
Pokazili sa ti, lebo to boli baterie na prd, alebo si ich zle pouzival, alebo rychlo nabijal,alebo nabijal nevybite, alebo vsetko dokopy Recyko a eneloop su najlepsie. Ja mam sice tiez Sanyo, nie eneloopy ale 2100ky a fungujem na nich uz niekolko rokov. Tu nie je treba setrit. Nabijacku mam Voltcraft IPC-1, co ma vela modov. Dokaze nabijat, udrziavat, ozivovat aj vybijat baterie individualne, co zase predlzuje zivotnost.
 
McBryan
2012-11-20 15:58:23+01
príspevok od: tomis.ales
Pokazili sa ti, lebo to boli baterie na prd, alebo si ich zle pouzival, alebo rychlo nabijal,alebo nabijal nevybite, alebo vsetko dokopy Recyko a eneloop su najlepsie. Ja mam sice tiez Sanyo, nie eneloopy ale 2100ky a fungujem na nich uz niekolko rokov. Tu nie je treba setrit. Nabijacku mam Voltcraft IPC-1, co ma vela modov. Dokaze nabijat, udrziavat, ozivovat aj vybijat baterie individualne, co zase predlzuje zivotnost.
vies na tej nabijacke ja neovplyvnim rychlost nabijania, preto sa pytam ci nieje lepsie kupit to balenie aj s nabijackou, poznam viacej ludi co mali tie GP a tiez sa im znicili, ale nie som si isty ani u tej nabijacky, preto sa mi pozdava tento set http://www.baterie.sk/nabijacky-pre/nabijacka-sanyo-eneloop-mqn04-4-ks-sanyo-eneloop-baterie-tuzkove-aa-2000-mah/
 
calven
2012-11-20 16:08:51+01
príspevok od: McBryan
vies na tej nabijacke ja neovplyvnim rychlost nabijania, preto sa pytam ci nieje lepsie kupit to balenie aj s nabijackou, poznam viacej ludi co mali tie GP a tiez sa im znicili, ale nie som si isty ani u tej nabijacky, preto sa mi pozdava tento set http://www.baterie.sk/nabijacky-pre/nabijacka-sanyo-eneloop-mqn04-4-ks-sanyo-eneloop-baterie-tuzkove-aa-2000-mah/
Presne tento set mám. Nabíjam s ním niekoľko sád eneloopov už niekoľko rokov a kaď sa nájdu aj iné akumulátory, tak aj tie. Doteraz žiaden problém. S takmer trojročnými eneloopmi som teraz nafotil takmer 600 fotiek s bleskom. Úplne bez problémov. A to ich nabíjam tak, že keď ich potrebujem mať nabité, tak ich strčím do nabíjačky na 10 hodín. Bez ohľadu na to, ako veľmi vybité sú.
Osobne si myslím, že sa nabíjačky typu Voltcraft IPC-1 veľmi preceňujú. Netvrdím že sú zlé, to rozhodne nie, určite sú vynikajúce. Ale nemám potrebu do toho vrážať peniaze. Radšej si kúpim ešte jednu sadu eneloopov.
 
denySK
2012-11-21 09:48:08+01
príspevok od: McBryan
lebo som mal uz baterky od GP (ine ako recyko) a skoro vsetky sa mi pokazili, netvrdim ze sa to stane aj pri tychto ale uz mam zlu skusenost s GP, preto rozmyslam nad alternativou
hm zaujimave, mam tiez rovnaku rychlonabijacku, 4ks GP recyko+ a 4ks GP ekopower, vsetky nabijane touto rychlonnabijackou aj v stave, kedy neboli uplne vybite...ekopower pouzivane cez dva roky v blesku a recyko+ rok v pentaxe, predal som ich aj s fotakom, potom som ich kupil znovu a vyse pol roka su bez problemov pouzivane v blesku....
 
hyperon
2012-11-21 11:34:40+01
tiez pouzivam nabijacku Voltcraft a baterie Eneloop. zatial spokojnost.
 
S3030150
2012-11-21 11:46:23+01
eneloopy su Ni-MH akumulatory a mozes ich nabijat akoukolvek nabijackou urcenou pre Ni-MH akumulatory. vobec to nemusi byt voltcraft, staci obycajna trafonabijacka bez detekcie delta peaku, idealne s malym nabijacim prudom (par stovak mA), ma to viacero vyhod.
 
McBryan
2012-11-21 18:30:41+01
príspevok od: S3030150
eneloopy su Ni-MH akumulatory a mozes ich nabijat akoukolvek nabijackou urcenou pre Ni-MH akumulatory. vobec to nemusi byt voltcraft, staci obycajna trafonabijacka bez detekcie delta peaku, idealne s malym nabijacim prudom (par stovak mA), ma to viacero vyhod.
ta nabijacka ma 175mA cez zapojenie AC 100-240
 
S3030150
2012-11-22 10:11:46+01
príspevok od: McBryan
ta nabijacka ma 175mA cez zapojenie AC 100-240
ano, cas nabijania je s tymto prudom cca 12h. s takouto nabijackou mozes tie baterky nabijat aj dlhsie, nic sa im nestane. kazdopadne, ked budu baterky teple (baterky nie su schopne pojat viac naboja a dodany prud sa meni na teplo), su nabite
 
S3030150
2012-11-22 10:16:47+01
inak neviem ci to tu niekde odznelo, Sanyo pustili nedavno do predaja XX verziu Eneloop akumulatorov, mam doma jednu sadu, celkom sa mi pacia

http://www.eneloop.info/eneloop-products/eneloop-batteries/eneloop-xx.html
 
Wlady
2013-01-22 09:21:35+01
príspevok od: S3030150
ano, cas nabijania je s tymto prudom cca 12h. s takouto nabijackou mozes tie baterky nabijat aj dlhsie, nic sa im nestane. kazdopadne, ked budu baterky teple (baterky nie su schopne pojat viac naboja a dodany prud sa meni na teplo), su nabite
Tato nabijacka /MQN04/ ale nema fukciu ukoncenia nabija, iba ochranny casovac. Cize ked s nou chcem dobit nie celkom vybite baterky mam cas nabijania odhadom skratit? Alebo baterkam naozaj nebude skodit, ak budu este par hodin po nabiti nabijane?
 
S3030150
2013-01-22 22:47:42+01
príspevok od: Wlady
Tato nabijacka /MQN04/ ale nema fukciu ukoncenia nabija, iba ochranny casovac. Cize ked s nou chcem dobit nie celkom vybite baterky mam cas nabijania odhadom skratit? Alebo baterkam naozaj nebude skodit, ak budu este par hodin po nabiti nabijane?
neuskodi im to pri nizkom prude (dlhe nabijanie=nizky prud). ochranny casovac je v tomto pripade dostacujuci. ako som asi pisal vyssie, dodany a nespotrebovany prud sa meni na teplo, pri nizkych prudoch je to teplo male a teplota nizka, takze to akumulatorom neskodi ani z tejto stranky
 
Wlady
2013-01-22 22:48:36+01
príspevok od: Wlady
Tato nabijacka /MQN04/ ale nema fukciu ukoncenia nabija, iba ochranny casovac. Cize ked s nou chcem dobit nie celkom vybite baterky mam cas nabijania odhadom skratit? Alebo baterkam naozaj nebude skodit, ak budu este par hodin po nabiti nabijane?
Ziadny slaboprudovy elektronadsenec?
 
Wlady
2013-01-22 22:50:33+01
príspevok od: S3030150
neuskodi im to pri nizkom prude (dlhe nabijanie=nizky prud). ochranny casovac je v tomto pripade dostacujuci. ako som asi pisal vyssie, dodany a nespotrebovany prud sa meni na teplo, pri nizkych prudoch je to teplo male a teplota nizka, takze to akumulatorom neskodi ani z tejto stranky
Takze 250 mAh je v pohode?
 
Maroš Kešjar
2013-01-22 22:56:51+01
príspevok od: calven
Presne tento set mám. Nabíjam s ním niekoľko sád eneloopov už niekoľko rokov a kaď sa nájdu aj iné akumulátory, tak aj tie. Doteraz žiaden problém. S takmer trojročnými eneloopmi som teraz nafotil takmer 600 fotiek s bleskom. Úplne bez problémov. A to ich nabíjam tak, že keď ich potrebujem mať nabité, tak ich strčím do nabíjačky na 10 hodín. Bez ohľadu na to, ako veľmi vybité sú.
Osobne si myslím, že sa nabíjačky typu Voltcraft IPC-1 veľmi preceňujú. Netvrdím že sú zlé, to rozhodne nie, určite sú vynikajúce. Ale nemám potrebu do toho vrážať peniaze. Radšej si kúpim ešte jednu sadu eneloopov.
Veľmi triezvy názor! Pripájam sa.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()