Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

CF nenacita

markato1
2013-03-29 22:09:49+01
Zdravim Ephotaci,mam problem s CF kartou.Dnes som bol cosi pofotit a po foteni dal kartu do citacky,bezproblemov fotky stiahol..vybral kartu ,dal do fotaku a uz ju nenacitalo..ani v citacke..ani ju nenaslo,len svieti kontrolka v citacke ze tam karta je..ale ani zvuk ani obraz..skusal som samozrejme naformatovat,ale kedze kartu neregistruje,tak som nemal co formatovat..Ina karta v citacke aj vo fotaku bezproblemov ide..Jedna sa o SanDisc Extreme 8GB 60MB/s
Samozrejme ratam s tym ze karta je uz vo vecnosti..ale predsa..mozno je nejaky sposob ktory nepoznam a da sa nejako rozbehnut ..,dik
 
WildSammy
2013-03-29 22:33:56+01
treba prejst na Lexar alebo Hoodman RAW CFky tie takymito problemami trpia menej a az po dlhsom case Sandisk bol predsa len kedysi lacnou znackou elektroniky na trhu
 
markato1
2013-03-29 22:41:08+01
príspevok od: WildSammy
treba prejst na Lexar alebo Hoodman RAW CFky tie takymito problemami trpia menej a az po dlhsom case Sandisk bol predsa len kedysi lacnou znackou elektroniky na trhu
Hm,asi tak aj urobim..toto je uz druha SanDisc s ktorou mam problem.. ..predtym som mal Lexar 5 rokov a dal som ju prec s fotakom..,ale bola len 2GB..
 
keko
2013-03-29 22:44:39+01
SanDisk je dobra znacka. Nie je dovod prestat s nou.
Ale pokial ide o zivot, potom PreTec.
 
seifi
2013-03-29 22:45:13+01
skús v PC odformatovať alebo inom foťáku, všetky karty mám SanDisc, fotím na ne od 2002 a v pohode
 
markato1
2013-03-29 22:52:10+01
príspevok od: seifi
skús v PC odformatovať alebo inom foťáku, všetky karty mám SanDisc, fotím na ne od 2002 a v pohode
Vobec mi ju v PC nenacita,len v citacke svieti kontrolka ze tam je,ale nic..druhy fotak na takuto kartu nemam,ale asi by to nepomohlo si myslim,mozem skusit zajtra u kamarata..
 
WildSammy
2013-03-29 22:54:45+01
príspevok od: markato1
Hm,asi tak aj urobim..toto je uz druha SanDisc s ktorou mam problem.. ..predtym som mal Lexar 5 rokov a dal som ju prec s fotakom..,ale bola len 2GB..
Hoodman su drahe, ale zatial bezkonkurencne najlepsie a v nasich koncinach nezohnatelne. Lexar sa da u nas zohnat a je cenovo na tom ako SanDisk, takze ja by som volil Lexar. Pri SanDisku si treba davat pozor na falzifikaty.. je ich polny net, tak ako aj falosnych bateriek pre Nikony. Dokonca aj niektore internetove obchody netusia, co predavaju Ak SanDisk, tak len od overeneho predajcu Tie ktore Ti odisli mohli byt falosne, ale aj nemuseli.. Nie si prvy s odidenym SanDiskom a za tu cenu by mohli byt lepsie. Preto som ja tuto znacku vynehal Mam od nich len citacku, prenosove rychlosti sice super, ale spracovanie nic moc.. CFky do nej sice idu super, ale SDcky v nej viaznu a niekedy ich nenacita a to od nova.. tiez nebola najlacnesia, ale dalsia z veci, ktora ma utvrdila v tom, ze radsej Lexar.
 
markato1
2013-03-29 22:55:45+01
príspevok od: keko
SanDisk je dobra znacka. Nie je dovod prestat s nou.
Ale pokial ide o zivot, potom PreTec.
Este jednu mam,takze s nou nekoncim .Inac je fajn ziaden problem pri rychlom foteni ani pri videu stihala vyborne..akurat ze teraz asi odisla na vecnost,alebo len sviatkuje ?..
 
WildSammy
2013-03-29 22:56:54+01
príspevok od: keko
SanDisk je dobra znacka. Nie je dovod prestat s nou.
Ale pokial ide o zivot, potom PreTec.
Je to jedna z lepsich znaciek tym PreTecom nie som si celkom isty pocul som, ze su skor pre masochistov
 
markato1
2013-03-29 22:57:49+01
skor mi ide teraz o to ci nieje nejaky softvare ,ktorym by sa dala mozno sformatovat,alebo nacitat ,kedze su aj programy na zachranu dat a pod..,ale v tomto sa nevyznam ..
 
markato1
2013-03-29 23:01:32+01
príspevok od: WildSammy
Hoodman su drahe, ale zatial bezkonkurencne najlepsie a v nasich koncinach nezohnatelne. Lexar sa da u nas zohnat a je cenovo na tom ako SanDisk, takze ja by som volil Lexar. Pri SanDisku si treba davat pozor na falzifikaty.. je ich polny net, tak ako aj falosnych bateriek pre Nikony. Dokonca aj niektore internetove obchody netusia, co predavaju Ak SanDisk, tak len od overeneho predajcu Tie ktore Ti odisli mohli byt falosne, ale aj nemuseli.. Nie si prvy s odidenym SanDiskom a za tu cenu by mohli byt lepsie. Preto som ja tuto znacku vynehal Mam od nich len citacku, prenosove rychlosti sice super, ale spracovanie nic moc.. CFky do nej sice idu super, ale SDcky v nej viaznu a niekedy ich nenacita a to od nova.. tiez nebola najlacnesia, ale dalsia z veci, ktora ma utvrdila v tom, ze radsej Lexar.
Kupoval som ich v AQT vo zvolene,takze v tomto pripade pravostou som si isty,su aj riadne oznacene cislami..
 
WildSammy
2013-03-29 23:05:49+01
príspevok od: markato1
skor mi ide teraz o to ci nieje nejaky softvare ,ktorym by sa dala mozno sformatovat,alebo nacitat ,kedze su aj programy na zachranu dat a pod..,ale v tomto sa nevyznam ..
skusit inu citacku, ale ak ju PC nenacita, tak asi si nepomozes.. ak ju nacita, tak format najlepsie by bolo pozriet cez disk managera, ked tu kartu pripojis k pc, ze co vidis.. ci ma nejaku particiu alebo nema a pod.. a skusit na nu format.. ak to nejde, tak asi len investovat do novej karty.. pripadne skusit este raz vo fotaku format, aj ked ju neregistruje, ale to asi nespusti v tom pripade.. neviem aku zaruku ma sandisk, ale ak dozivotnu, tak skusit reklamovat
 
keko
2013-03-29 23:31:46+01
príspevok od: WildSammy
Je to jedna z lepsich znaciek tym PreTecom nie som si celkom isty pocul som, ze su skor pre masochistov
Preco? Predavali sme ich kedysi a v tom case sa nahanali s Lexarom o to, co je zodpovednejsie.
Dnes v case lacnych kariet je podla mna 10 kariet od SanDisku lepsich, ako jedna co, stoji ako tamtych 10 ...
Ale asi neexistuje nejake "najlepsie" riesenie, ci?
 
WildSammy
2013-03-30 00:15:48+01
príspevok od: keko
Preco? Predavali sme ich kedysi a v tom case sa nahanali s Lexarom o to, co je zodpovednejsie.
Dnes v case lacnych kariet je podla mna 10 kariet od SanDisku lepsich, ako jedna co, stoji ako tamtych 10 ...
Ale asi neexistuje nejake "najlepsie" riesenie, ci?
ale sak ceny Hoodman, Sandisk, Lexar su +/- na jednej urovni takze by sa mali porovnavat medzi sebou a malo by sa jednat o top triedu.. tak ako aj Transcend, Pretec, Kingston su na svojej cenovej urovni a tiez by sa mali porovnavat vramci nej a je to skor mainstreamova trieda Ja osobne mam jednu Pretec kartu 8gb, celkokovovu 667x, kupil som ju spolu s fotakom a 2 roky uz fici v pohode a fotak s nou pracuje najrychlejsie v porovnani s inymi, ktore mam, ale tie su len 600x Takze za mna PreTec moze byt, ale nakolko poznam fotografov, ktorym odislo niekolko tychto kariet, tak ich radsej nedoporucam Jasne, ze radsej mat viacej kariet ako jednu, ale ak chce niekto top kvalitu a vacsiu istotu, tak jedine Hoodman a mozno Lexar alebo Sandisk Ak nie a je mu to jedno, kludne aj Pretec, Transcend, Kingston, A-Data a spol Ja preferujem lacnejsie karty, ale nakolko nechcem niekomu zle poradit, tak odporucam tie TOP karty a dnesne fotaky uz zacinaju mat dualne sloty, tak ked by z tych lacnejsich aj niektora odisla, bude to minimalne na tej druhej a ak dualny slot nie je, potom su aj prirucne databanky ak nie je ani to, potom je kolega s druhym fotakom alebo druhy fotak a ak nic z toho, tak potom len stastie, ze dana karta vydrzi toho naozaj vela a udaje z nej sa nestratia Uz tu zas mudrujem.. cas ist spat
 
markato1
2013-03-30 18:01:06+01
Kupil som si dnes novu citacku,predpokladal som ze toto problem nevyriesi,( ani nevyriesilo)ale minimalne zmensim riziko poskodenia dalsej karty pokial by chyba bola v nej..,objednal som dalsiu SanDisk 8GB 60mb/s..aj ked je to druha co odisla,ale este jej dam sancu ,vlastne ma napadlo ze mi karta spadla z asi 40 cm na zem..ale to snad by nemal byt problem..aj ked zda sa ze aj by mohol byt..,ale to potom naozaj nestoji za vela..,dalsia moznost je, ze som mozno nedal bezpecne odpojenie ,ale som ju len vytiahol(sem-tam to zvyknem aj takto robit),ale to si nepametam ,moze sa karta aj takto poskodit?
 
blahoslav J B Art
2013-03-30 18:43:39+01
príspevok od: markato1
Kupil som si dnes novu citacku,predpokladal som ze toto problem nevyriesi,( ani nevyriesilo)ale minimalne zmensim riziko poskodenia dalsej karty pokial by chyba bola v nej..,objednal som dalsiu SanDisk 8GB 60mb/s..aj ked je to druha co odisla,ale este jej dam sancu ,vlastne ma napadlo ze mi karta spadla z asi 40 cm na zem..ale to snad by nemal byt problem..aj ked zda sa ze aj by mohol byt..,ale to potom naozaj nestoji za vela..,dalsia moznost je, ze som mozno nedal bezpecne odpojenie ,ale som ju len vytiahol(sem-tam to zvyknem aj takto robit),ale to si nepametam ,moze sa karta aj takto poskodit?
ja som tak niekolkokrat vytiahol USB kluc Pretec bez bezpecneho odpojenia a prestal fungovat
 
JohnNewton
2013-03-30 19:42:18+01
príspevok od: blahoslav J B Art
ja som tak niekolkokrat vytiahol USB kluc Pretec bez bezpecneho odpojenia a prestal fungovat
Moja stará vyprala USB kľúč pri 60 st.C, v práčke, dodnes funguje a ani dáta sa nestratili
 
oka
2013-03-30 19:44:14+01
príspevok od: markato1
Kupil som si dnes novu citacku,predpokladal som ze toto problem nevyriesi,( ani nevyriesilo)ale minimalne zmensim riziko poskodenia dalsej karty pokial by chyba bola v nej..,objednal som dalsiu SanDisk 8GB 60mb/s..aj ked je to druha co odisla,ale este jej dam sancu ,vlastne ma napadlo ze mi karta spadla z asi 40 cm na zem..ale to snad by nemal byt problem..aj ked zda sa ze aj by mohol byt..,ale to potom naozaj nestoji za vela..,dalsia moznost je, ze som mozno nedal bezpecne odpojenie ,ale som ju len vytiahol(sem-tam to zvyknem aj takto robit),ale to si nepametam ,moze sa karta aj takto poskodit?
Ak použivaš Win XP, tak je veľmi pravdepodobné, že sa karta poškodila po vybratí z čítačky bez bezpečného odpojenia, hlavne ak bol otvorený nejaký prehliadač a otvorená fotografia z karty, vtedy je to skoro isté. Win 7 je už menej náchylný k takémuto poškodeniu. Poznám x-.prípadov, kedy došlo k takémuto poškodeniu.
 
JohnNewton
2013-03-30 19:49:54+01
príspevok od: WildSammy
treba prejst na Lexar alebo Hoodman RAW CFky tie takymito problemami trpia menej a az po dlhsom case Sandisk bol predsa len kedysi lacnou znackou elektroniky na trhu
No za chvíľu tu budú uctievači Sandisku a máš po vtákoch
 
markato1
2013-03-30 20:10:23+01
príspevok od: oka
Ak použivaš Win XP, tak je veľmi pravdepodobné, že sa karta poškodila po vybratí z čítačky bez bezpečného odpojenia, hlavne ak bol otvorený nejaký prehliadač a otvorená fotografia z karty, vtedy je to skoro isté. Win 7 je už menej náchylný k takémuto poškodeniu. Poznám x-.prípadov, kedy došlo k takémuto poškodeniu.
Vsak toto,pri XP som sa snazil kartu vzdy bezpecne odpojit,pri windows 7, co mam teraz , som to viac flakal a vyberal som to ako kedy,ale netvrdim ze tentokrat som to odflakol,nepametam si to..nedaval som ju hned do fotaku..
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()