Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

čistenie kontaktov na objektíve

branislavbuzek
ocenenie redakciou 2008-11-17 19:22:19+01
ahojte. Moja D450tka mi hlási chybu pri komunikácii so sklom (Sigma 28-105 F2,8-4 a vraj mám vyčistiť kontakty, aj keď o sklo bolo vždy dobre postarané a udržiavané v čistote. Kontakty sú na pohľad čisté. Niekde som sa dočítal, že kontakty sa nesmú čistiť tekutými prostriedkami, kvôli riziku možného skratu a následného trvalého poškodenia...čo s tým? Prosím poraďte.
 
fotomape
2008-11-17 20:19:51+01
neukazala sa ti modra obrazovka nahodou ?
ako na windoze obrazovka smrti ?
 
quintes
2008-11-17 21:26:14+01
aku chybu ti hlasi?? err99??
 
javelin
2008-11-18 07:41:05+01
A nemáš prostriedok určený na čistenie kontaktov (nechcem sa rozpisovat podrobne), tak postačí čistý lieh....zaobchádzat opatrne, žiadne násilné tlaky len jemne pretriet vlhkou vatou.....skratu sa neboj ak si vytiahol akumulátor....treba čistit vždy aj kontakty na tele....poviem ti to ale takto...asi problém nemáš v kontaktoch....špinavé kontakty sa prejavujú nepravidelne a poväčšine pri demontáži a montáží objektívu sa zavada odstráni....
Ich pozlátený povrch dost eliminuje zavady tohoto typu....
 
Fotograf77
2008-11-18 12:56:22+01
Je mozne ze ti odisli dake kontakty priamo v objektive :-) daky studeny spoj. . . stava sa to. . . bud si trufnes na opravu sam, alebo servis a ak je objektiv v zaruke, tak servis jedine :-)))
 
2008-11-18 13:16:26+01
kup si Kontox to je na taketo veci zlepsuje to vodivost ci co a cisti
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2008-11-18 14:07:17+01
Ďakujem všetkým...
takže postupne;)
-fotomape...modrá obrazovka...nie
-quintes...err99? neviem, čeknem keď budem doma
-javelin...skúsim tvoj postup. Hláška sa objavuje hlavne pri nasadení skla alebo pri zoomovaní na max. Keď nasadím sklo a trochu sa s tým potrápim, potom to už ide, ale takto mi už pár skvelých obrázkov uniklo :(
-Fotograf77...ak máš nejaké skúsenosti s opravou skiel a nič iné nepomôže, rád sa na teba obrátim s prosbou o radu.
 
javelin
2008-11-18 23:04:21+01
príspevok od:
kup si Kontox to je na taketo veci zlepsuje to vodivost ci co a cisti
Preboha len to nie !!!!!!! Bol prvoplánovo stavaný na silnoprúdové kontakty z MEDI....a je mastný aj po odpareníííí.......
 
oboy
2008-11-19 09:20:21+01
A ked ti niekto poradi, aby si kontakty prebehol gumou, co mas na ceruzke, tak nepocuvaj. Vraj si tak uspesne odstranis pozlatko a bude to este horsie.
 
fixinko
2008-11-19 10:15:58+01
ja cistim kontakty ethanolom a zatial vzdy v pohode :-)
 
2008-11-19 10:38:40+01
príspevok od: javelin
Preboha len to nie !!!!!!! Bol prvoplánovo stavaný na silnoprúdové kontakty z MEDI....a je mastný aj po odpareníííí.......
jaj :) ups a tak na plosaky je to dobra vec
 
WildSammy
2008-11-19 11:41:43+01
Nebolo nahodou viacej druhou kontoxu? Jeden tusim s oznacenim 5 a druhy 10. Jeden bol na slaboprudove suciastky, ale je pravda, ze ostava mastny povrch.
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2008-11-19 17:16:44+01
Ďakujem vám všetkým :) Asi ostanem pri tom liehu a vatových tyčinkách :D
Dufam, že toto fórum pomôže viacerým.
 
jrfoto
2008-11-19 18:30:37+01
prosim vas ma niekto skusenost s neoriginalnymi bateriami na canon 40d?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()