Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Prosim poradte,kupa fotaku

Swifty50s
2008-11-19 23:25:27+01
som zaciatocnik a chcem nejaky lacneisi schopny fotak chcem fotit hlavne ludi skorej nejake modne foto a pod.,pripadne krajinu. cena by mala byt okolo 5 tis. ja viem ze to nie je moc no snad to doladim vo photoshope :))) mam obmedzene moznosti. pozeral som tieto fotoaparaty no nemam s nimi ziadne skusenosti takze : Panasonic Lumix DMC-FZ8 čierny (5600sk) alebo FUJI FinePix S5800 čierny (3600sk) alebo EasyShare Z8612 IS (3900sk)alebo FinePix S1000fd (5500sk) alebo na inzerat jeden typek predaval Canon EOS 350D za 5000sk nafotenych asi 28000 zaberov ale to bude asi bez zaruky a vobec sa v tom nevyznam takze prosim poradte kludne aj iny fotak dik..
 
quintes
2008-11-20 07:23:52+01
ahoj,
tak ak si môžem dovoliť poradiť ti, tak ti radím, kúp si najprv statív.
Postav sa k módnemu mólu, a predstav si, ako fotíš krásne ženy, v priesvitných módnych extravagantných šatách, a potom ako príde za tebou hneď po prehliadke sám Dolce s priviazaným Gabanom o nohu a ako ťa prosia aby si im predal fotky z tvojho krásneho foťáku, ktorý si tak pilne hľadal na google, pozeral rôzne recenzie, celé noci nespal lebo si nevedel aké sklo k tomu,prosil si fotopredajcu nech ti dá ošahať nikon, canon, pentax, hasselblad..
No a keď sa preberieš z tej predstavy, tak ti zabliká tá malá 5wattová žiarovka v hlave a povieš si: aha, a predsa sa točí! A začneš pozerať staršie príspevky..
 
bear
- moderator
2008-11-20 07:46:37+01
z tychto moznosti jednoznacne 350D, aj so zakladnym objektivom to je lepsie ako akykolvek kompakt. 350D sice nie je ziadny majster do slabeho svetla (zaostrovanie), ale aj tak to je neporovnatelne lepsie ako kompakty. Druha vec je, ze je to zrkadlovka a aby si z nej mal pekne obrazky, musis sa ju naucit ovladat a porozumiet aspon zakladom fotografovania.
 
Seto
2008-11-20 08:05:48+01
no co ja ti viem ci 350D so zakladnym je lepsie ako akykolvek kompakt. Dal by si ruku do ohna za to?
 
Ultra TXF
2008-11-20 08:29:36+01
príspevok od: Seto
no co ja ti viem ci 350D so zakladnym je lepsie ako akykolvek kompakt. Dal by si ruku do ohna za to?
Samozrejme...aj obe ruky.
 
bear
- moderator
2008-11-20 08:48:47+01
set objektiv som pouzival pomerne malo (zratal by som to na prstoch), ale v porovnani s kompaktami co som mal v rukach hladacik, rychlost zaostrovania a kvalita vystupu neporovnatelna. Len u FZ50 sa mi pacilo ovladanie viac ako u 350D.
Mal som v rukach (dost dlho aby som si vytvoril nazor) nasledovne kompakty:
Olympus 920z, 990z, 3040z, 4040z
Panasonic LX1, FZ50
Fuji F20, S2000HD
Sony H3
Nikon S51c
 
2008-11-20 09:01:59+01
Erik, keď čítam tvoje príspevky, hneď mám veselší deň... :) pomaly to je už aj na pár stranovú knižku...
 
Swifty50s
2008-11-20 09:21:15+01
ja zase vidim len povyseneckeho mudrlanta z bujarou fantaziou ktory nevie pochopit ze niekori nemaju cas citat niekolko hod.jedno forum
 
Ultra TXF
2008-11-20 09:26:22+01
príspevok od: Swifty50s
ja zase vidim len povyseneckeho mudrlanta z bujarou fantaziou ktory nevie pochopit ze niekori nemaju cas citat niekolko hod.jedno forum
Ak niektorý nemajú čas čítať niekoľko hodín jedno fórum,tak potom je jasné,že zrejme ani nehľadajú nejaké informácie buď na nete alebo v časopisoch.
Ide o sakra drahý koníček,tak by som sa posnažil.Ak nemajú čas na čítanie jednoho fóra,budú mať čas na fotenie,pretože to chce veľmi veľa času.
 
2008-11-20 09:27:38+01
príspevok od: Swifty50s
ja zase vidim len povyseneckeho mudrlanta z bujarou fantaziou ktory nevie pochopit ze niekori nemaju cas citat niekolko hod.jedno forum
nikoho si nezastávam, každý nesie zodpovednosť za svoje príspevky, no ak ty nemáš čas dať do vyhľadávania pár slov, nemôžeš čakať, že bude niekto venovať čas tebe...je to zákon akcie a reakcie...väčšinou keď niečo neviem,vo fóre to vždy nájdem...potom sa človek nič nenaučí a tie tímy sa budú točiť dookola...
 
Swifty50s
2008-11-20 09:31:10+01
ako som hovoril nemam cas tolko hladat na jednom fore potrebujem poradit v mojom konkretnom pripade a nemam rad forovich stangastov ktori si myslia ze vedia vsetko je to ako keby teraz dosiel niekto na bikove forum a kazdy by si z neho robil srandu a pisal mu nech si kupi kolobezku alebo traktor potrebujem len radu ktory z uvedenych fotakov je naj.podla vas
 
2008-11-20 09:36:22+01
ale aby som ti povedal môj nazor na tvoju otázku...pri tom Canone 28 tis. záberov nie je málo a bez zaruky sa ti to môže vypomstiť...plus sú tam ďalšie výdavky na objektív...z toho čo si uviedol, tak sa mi najviac pozdáva ta FZ8-čka...len si uvedom jednu vec - za málo peňazí málo muziky...
 
dedo Milan
2008-11-20 09:40:22+01
príspevok od: Swifty50s
ako som hovoril nemam cas tolko hladat na jednom fore potrebujem poradit v mojom konkretnom pripade a nemam rad forovich stangastov ktori si myslia ze vedia vsetko je to ako keby teraz dosiel niekto na bikove forum a kazdy by si z neho robil srandu a pisal mu nech si kupi kolobezku alebo traktor potrebujem len radu ktory z uvedenych fotakov je naj.podla vas
A keď kupuješ baik za xxx Sk, tiež sa spýtaš niekoho kto jazdí a hneď vyrútiš kopu peňazí. Asi nie. Minimálne sa pohybuješ v tom prostredí a pozeráš a pýtaš sa. Či nie? Pre mňa i tých 5-6000 Sk je dosť na to, aby som trochu postál a zvážil priority. Každý foťák je iný. A aby spĺňal Tvoje požiadavky treba vyberať !!!
 
Ultra TXF
2008-11-20 09:47:12+01
príspevok od: Swifty50s
ako som hovoril nemam cas tolko hladat na jednom fore potrebujem poradit v mojom konkretnom pripade a nemam rad forovich stangastov ktori si myslia ze vedia vsetko je to ako keby teraz dosiel niekto na bikove forum a kazdy by si z neho robil srandu a pisal mu nech si kupi kolobezku alebo traktor potrebujem len radu ktory z uvedenych fotakov je naj.podla vas
Počúvaj ty biker...ja keď som si kupoval bike,tak som si pol roka kupoval nemecký časopis Bike a chodil po obchodoch a obzeral horské.Vedel som o vidlách ,tlmičoch,rámoch,sedlovkách a shimane a srame viac ako ten predavač čo tam bol.Ide o to,že si najprv sám musíš vytvoriť na základe dostupných informácií obraz o tom čo chceš kúpiť a potom len dolaďovať na takomto fóre.
pretože ti nikto nezaručí,že tu ti poradia dobre,resp.poradiť ti môžu dobre a aj napriek tomu nebudeš spokojný. Šak ak ma niečo baví....bike,rybárčenie ,fotenie,hubárstvo....tak sa o to zaujímam a tým pádom o tom čítam a vyhľadávem informácie.
Ty si ako hubár,ktorý sa bude v lese pýtať ostatných čo je toto za hubu .
Keď o tom nemáš ani páru,tak akékoľvek radenie sa míňa účelu .V každom stánku sú fotografické časopisy....tam začni a o pol roka dojdi sem na fórum a dolaďuj svoje informácie o skúsenosti iných.
 
Swifty50s
2008-11-20 09:48:41+01
ano toho som si vedomi no viac rozpočet nepusti aspon zatial
 
quintes
2008-11-20 11:20:36+01
príspevok od: Swifty50s
ja zase vidim len povyseneckeho mudrlanta z bujarou fantaziou ktory nevie pochopit ze niekori nemaju cas citat niekolko hod.jedno forum
pozri sa kamarát, vôbec ma nepoznáš na to aby si presne vedel aký som. Je od teba maximálne trápne aby si mi hovoril že som povýšenecký, nemyslíš?a mudrland? Áno, v tom čo viem tak určite. A ty ani tebe podobní čo sem prídu a založia tú istú tému ako ty, ma nerozhádžu a nech mi nadávajú ako chcú. Pretože vždy budem reagovať tak isto, ak je niekto lenivý a ešte si aj prizná že nemá čas niečo hľadať. A nezabudni dodať že daný aparát si objednávaš z netu. Som zvedavý čo budeš robiť tie dva dni, kým ti príde domov. Potom kľudne založ tému ako to funguje. Ľudská lenivosť nepozná hraníc. Hawk
 
Seto
2008-11-20 11:27:28+01
príspevok od: quintes
pozri sa kamarát, vôbec ma nepoznáš na to aby si presne vedel aký som. Je od teba maximálne trápne aby si mi hovoril že som povýšenecký, nemyslíš?a mudrland? Áno, v tom čo viem tak určite. A ty ani tebe podobní čo sem prídu a založia tú istú tému ako ty, ma nerozhádžu a nech mi nadávajú ako chcú. Pretože vždy budem reagovať tak isto, ak je niekto lenivý a ešte si aj prizná že nemá čas niečo hľadať. A nezabudni dodať že daný aparát si objednávaš z netu. Som zvedavý čo budeš robiť tie dva dni, kým ti príde domov. Potom kľudne založ tému ako to funguje. Ľudská lenivosť nepozná hraníc. Hawk
quintes akoze sorry, ale to co si napisal ako prvy prispevok bolo uplne odveci, ja viem ze je tu takych vlakien vela, ale tak na co reagujes tak sproste? nieje to prvykrat a stale to skoncilo nadavkami. tak laskavo ak nemas naladu, alebo cas tak sa nevyjadruj vobec, alebo ak ano tak k veci.
 
Swifty50s
2008-11-20 11:29:52+01
príspevok od: quintes
pozri sa kamarát, vôbec ma nepoznáš na to aby si presne vedel aký som. Je od teba maximálne trápne aby si mi hovoril že som povýšenecký, nemyslíš?a mudrland? Áno, v tom čo viem tak určite. A ty ani tebe podobní čo sem prídu a založia tú istú tému ako ty, ma nerozhádžu a nech mi nadávajú ako chcú. Pretože vždy budem reagovať tak isto, ak je niekto lenivý a ešte si aj prizná že nemá čas niečo hľadať. A nezabudni dodať že daný aparát si objednávaš z netu. Som zvedavý čo budeš robiť tie dva dni, kým ti príde domov. Potom kľudne založ tému ako to funguje. Ľudská lenivosť nepozná hraníc. Hawk
ja ta nepotrebujem rozhadzat ani nic podobne ziadnu satisfakciu mi take nieco neprinesie, a dal som si namahu pozret temy co su tu a nic podobne som tu okrem jednej nevidel kde sa riesili podobne fotoaparaty ale v inej cenovej relacii takze to mi nepomoze
 
quintes
2008-11-20 11:35:48+01
príspevok od: Seto
quintes akoze sorry, ale to co si napisal ako prvy prispevok bolo uplne odveci, ja viem ze je tu takych vlakien vela, ale tak na co reagujes tak sproste? nieje to prvykrat a stale to skoncilo nadavkami. tak laskavo ak nemas naladu, alebo cas tak sa nevyjadruj vobec, alebo ak ano tak k veci.
no ešte, ešte poďte do mňa :-)
sa mi to fakt začína páčiť :-)
kde som tam použil sprosté slovo? A prepáč že som to nenapísal ľahšie. Tak sa opravujem: pozri si google, alebo staršie príspevky, alebo veľa veľa recenzii na nete :-) stačí? A láskavo sa budem vyjadrovať vždy keď sa mi zachce. Páči sa mi ako niekto vie čítať medzi riadkami či autor má alebo nemá dobrú náladu :-)
 
efko
2008-11-20 11:41:54+01
Ahoj ak ti mozem poradit,pouzi v prvom rade svoj rozum.Pokial by si chcel aspon slabsi standart co sa tyka zrkadloviek tak to ti je pomaly 10 000sk malo.Ten panasononic DMC-FZ8 podla mna je dobry kompakt a myslim ze by splnal tvoje predstavy.Sam ho mam a som snim spokojny.A vy pani co kazdemu radite len a len zrkadlovku zamyslite sa ci by ste si vy kupili to co radite inym.Moj nazor je radsej kvalitny kompakt ako slabu zrkadlovku.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()