Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Prosim poradte,kupa fotaku

Swifty50s
Swifty50s 2008-11-19 23:25:27+01
som zaciatocnik a chcem nejaky lacneisi schopny fotak chcem fotit hlavne ludi skorej nejake modne foto a pod.,pripadne krajinu. cena by mala byt okolo 5 tis. ja viem ze to nie je moc no snad to doladim vo photoshope :))) mam obmedzene moznosti. pozeral som tieto fotoaparaty no nemam s nimi ziadne skusenosti takze : Panasonic Lumix DMC-FZ8 čierny (5600sk) alebo FUJI FinePix S5800 čierny (3600sk) alebo EasyShare Z8612 IS (3900sk)alebo FinePix S1000fd (5500sk) alebo na inzerat jeden typek predaval Canon EOS 350D za 5000sk nafotenych asi 28000 zaberov ale to bude asi bez zaruky a vobec sa v tom nevyznam takze prosim poradte kludne aj iny fotak dik..
 
dedo Milan
2008-11-20 11:48:35+01
príspevok od: efko
Ahoj ak ti mozem poradit,pouzi v prvom rade svoj rozum.Pokial by si chcel aspon slabsi standart co sa tyka zrkadloviek tak to ti je pomaly 10 000sk malo.Ten panasononic DMC-FZ8 podla mna je dobry kompakt a myslim ze by splnal tvoje predstavy.Sam ho mam a som snim spokojny.A vy pani co kazdemu radite len a len zrkadlovku zamyslite sa ci by ste si vy kupili to co radite inym.Moj nazor je radsej kvalitny kompakt ako slabu zrkadlovku.
To myslíš vážne? Som starý kôň, ale v živote ma nenapadla ani len podobná myšlienka. A keď si myslíš, že každý svojou odpoveďou zavádza, tak to je na rozmyslenie.
 
Ultra TXF
2008-11-20 11:54:00+01
príspevok od: efko
Ahoj ak ti mozem poradit,pouzi v prvom rade svoj rozum.Pokial by si chcel aspon slabsi standart co sa tyka zrkadloviek tak to ti je pomaly 10 000sk malo.Ten panasononic DMC-FZ8 podla mna je dobry kompakt a myslim ze by splnal tvoje predstavy.Sam ho mam a som snim spokojny.A vy pani co kazdemu radite len a len zrkadlovku zamyslite sa ci by ste si vy kupili to co radite inym.Moj nazor je radsej kvalitny kompakt ako slabu zrkadlovku.
....radšej kvalitný kompakt ako slabá zrkadlovka.....

Blbosť jak rampa,za prvé nepoznám zlú zrkadlovku,za druhé ani ten najlepší kompakt sa nemôže zrovnávať s ´najslabšou´ zrkadlovkou.
Ovládaním,výstupom,rýchlosťou...ničím.Ak si mal niekdy zrkadlovku na oku tak to vieš aj sám,ak nie,tak to vyskúšaj a uvidíš sám :)
 
quintes
2008-11-20 11:55:51+01
mal som kompakt, panasonic dmc fz 5, a teraz mám canon eos 400d, a ten kompakt sa ani nechyta. To sa budem hádať s každým. Vyskúšaj si fotiť so zrkadlom, a potom uvidíš, že nie každý kto tu radi zrkadlo je idiot. Ale u väčšiny užívateľov kompaktov je problém v tom, že zrkadlo nemá také tlačidlo, ktoré prinúti správať sa zrkadlo ako kompakt. Ale nechcem proti sebe poštvať všetkých. Základ v každom pripade nie je foťák, ale fotky. A väčšina mudrcov tu nemá ani jednu fotku.
 
javelin
2008-11-20 11:58:40+01
príspevok od: efko
Ahoj ak ti mozem poradit,pouzi v prvom rade svoj rozum.Pokial by si chcel aspon slabsi standart co sa tyka zrkadloviek tak to ti je pomaly 10 000sk malo.Ten panasononic DMC-FZ8 podla mna je dobry kompakt a myslim ze by splnal tvoje predstavy.Sam ho mam a som snim spokojny.A vy pani co kazdemu radite len a len zrkadlovku zamyslite sa ci by ste si vy kupili to co radite inym.Moj nazor je radsej kvalitny kompakt ako slabu zrkadlovku.
Kolko si mal tých zrkadloviek ty hypergalaktický expert na fototechniku.....aj tá najposlednejšia sračka na svete ktorá pozerá na svet zrkadlom sková každý kompakt kvalitou a kreativitou....neser sa tam kde to nie je tvoja liga.....
 
javelin
2008-11-20 12:02:52+01
príspevok od: efko
Ahoj ak ti mozem poradit,pouzi v prvom rade svoj rozum.Pokial by si chcel aspon slabsi standart co sa tyka zrkadloviek tak to ti je pomaly 10 000sk malo.Ten panasononic DMC-FZ8 podla mna je dobry kompakt a myslim ze by splnal tvoje predstavy.Sam ho mam a som snim spokojny.A vy pani co kazdemu radite len a len zrkadlovku zamyslite sa ci by ste si vy kupili to co radite inym.Moj nazor je radsej kvalitny kompakt ako slabu zrkadlovku.
No a pozrel som si aj kvalitu snimky v tvojej galérii, tú ako kone závodia s traktorom.....to by si videl čo by stým spravila zrkadlovka s nejakým telesvetelným sklom....
 
efko
2008-11-20 12:23:39+01
Neviem preco ste sa tak nastvali.O co vam ide .Tak este raz.Je tu clovek ktrory chcel poradit aky kompakt si chce kupit[nechcel kupit zrkadlovku,ale kompakt] a vy mu radite zrkadlovku.Ved sa nad tym zamyslite.A takychto pripadov tu bolo uz velmi vela.Niekto nechce nosit batoh s fotakom ale chce len batoztek.Tak uz ste rozumeli?
 
Ultra TXF
2008-11-20 12:35:05+01
príspevok od: efko
Neviem preco ste sa tak nastvali.O co vam ide .Tak este raz.Je tu clovek ktrory chcel poradit aky kompakt si chce kupit[nechcel kupit zrkadlovku,ale kompakt] a vy mu radite zrkadlovku.Ved sa nad tym zamyslite.A takychto pripadov tu bolo uz velmi vela.Niekto nechce nosit batoh s fotakom ale chce len batoztek.Tak uz ste rozumeli?
...ale on v tom čo napísal hore spomína zrkadlovku,takže nad ňou uvažuje...

Inak ja osobne s akýmkoľvek prispievaním končím,nech kúpi každý aký traktor chce,je mi to putna.
 
Swifty50s
2008-11-20 12:45:25+01
viacmenej chcem kompakt to co som napisal je len alternativa ktoru som nasiel na inzerat nemam na zrkadlovku ceny zacinaju dost vysoko,mozno ked raz budem velky
 
katka.s
2008-11-20 13:01:24+01
príspevok od: Swifty50s
viacmenej chcem kompakt to co som napisal je len alternativa ktoru som nasiel na inzerat nemam na zrkadlovku ceny zacinaju dost vysoko,mozno ked raz budem velky
Ahoj, pozerám túto debatu a hádam sa pripojím. SOm totál začiatočník, mám svoj prvý foťák Panasonic TZ5. Tiež som tu hodila question a dostala som dobré rady, ale prešla som si niekoľkomesačným čítaním recenzií, testov, časopisov, že mi už z toho šibalo. 100 ľudí, 100 chutí. Ale keď máš len tieto štyri, tlačí ťa rozpočet, tak priklonila by som sa k Panasonic Lumix FZ8 alebo Finepix S1000fd. No a v každom prípade, dá sa kúpiť foto aj na splátky, nie?
 
Seto
2008-11-20 13:13:01+01
quintes akoze ja som ti nic zle nechcel povedat. ja len aby si sa nerozculoval ak ti niekto povie daco na rozum ze aky prispevok si dal ked musis uznat ze si to napisal odveci ako radu na co sa pytal.
 
Ultra TXF
2008-11-20 13:26:58+01
Ja význam takéhoto portálu vidím asi takto.
Chcem kúpiť napr.zrkadlovku.Tak si predtým prečítam a zistím čo najviac informácií,urobím si určitý názor a výber.V časopisoch sú recenzie ktoré robia skúsení fotografi a odborníci,predpokladám,že sú pomerne nezávislé.
Na základe týchto recenzií sa dá vybrať pomerne presne čo by som chcel.
Samozrejme je tam kopec článkov o fotografovaní,technike,spracovaní fotografií,
tlačení a pod.
Na ePhoto potom idem s tým,že zistiť názory ľudí,ktorí majú fofoaparát,oktorý chcem albo podobny a podelia sa so mnou o svoje skúsenosti,čo prispeje k môjmu rozhodnutiu. Nepýtam sa také otázky ako čo je to tie čísla 55-200 na objektíve.
Mňa udivuje,že sem takí ľudia vôbec zablúdia,veď na takýto portál idem s tým ,že ma zaujíma fotografovanie a to je predpoklad ,že už voľačo viem o fotení.
Čiže na takomto fóre už len dolaďujem detaily a nepýtam sa na úplné základy.
Ale to som ja....:)
 
Swifty50s
2008-11-20 13:35:02+01
myslim ze fora su aj nato aby si ludia aj poradili a povedali svoje skusenosti keby sa riadim recenziami co niekde pisu tak by som si kupil asi kazdy fotak.asi ako kazdy praci prasok je lepsi ako bezny praci prasok.preto ma forum aj temy a nie len jedno vlakno ukazte svoje foto...
 
Ultra TXF
2008-11-20 14:04:40+01
No ty si hlavne mýliš reklamu s recenziou.......v tých recenziách sa dozvieš všetko podstatné a väčšinou je testovaný aparát aj porovnávaný k nejakým svojim priamym konkurentom.Sú tam písané klady i zápory.
Takže sem nepleť prací prášok.
A za tým čo som napísal si stojím,nechápem načo si vôbec ide kupovať zrkadlovku človek,ktorý položí otázku typu čo je to 18-55 na objektíve a či je to 20 násobná optika ....
 
quintes
2008-11-20 14:51:25+01
príspevok od: Seto
quintes akoze ja som ti nic zle nechcel povedat. ja len aby si sa nerozculoval ak ti niekto povie daco na rozum ze aky prispevok si dal ked musis uznat ze si to napisal odveci ako radu na co sa pytal.
odveci? Veď chce fotiť módu! To ako keby som ja išiel robiť drift s predným náhonom! A moja reakcia bola takto písaná schválne, každý kto ma aspoň trošku pozná vie ako som to myslel. No a keďže ma ty nepoznáš tak som ti to nižšie vysvetlil :-) mier s tebou priateľ
 
Seto
2008-11-20 15:20:49+01
príspevok od: quintes
odveci? Veď chce fotiť módu! To ako keby som ja išiel robiť drift s predným náhonom! A moja reakcia bola takto písaná schválne, každý kto ma aspoň trošku pozná vie ako som to myslel. No a keďže ma ty nepoznáš tak som ti to nižšie vysvetlil :-) mier s tebou priateľ
no lenze prave tu ide o to aby ta pochopil ten komu si to pisal a nie niekto iny. :D v pohode
 
Swifty50s
2008-11-20 15:28:25+01
ok myslim ze tu uz bolo dost rozbrojov dakujem vsetkym za rady uz som si vybral
 
rick01
2008-11-20 16:21:12+01
Toto bude síce off-topic, ale nedá mi to ;).

Chodím sem párkrát za týždeň, hlavne pozrieť fotky, či články. Občas taktiež zablúdim i sem na fórum. Tiež som si všimol, že sem chodia začiatočníci a zakladajú v podstate tie isté témy pomaly každý týždeň (nemyslím túto tému, nebrať osobne, brať obecne ;)). To potom vcelku rozumiem reakciám ľudí, ako Ultra TXF, quintes a ďaľších (niekedy aj celkom vtipné)...

Asi by ma tiež porážalo vidieť každú chvíľu to isté. Ja radšej hneď klikám inde, keď zas vidím takýto topic :D

Ja som tu založil tiež pár tém a VŽDY mi ľudia ochotne poradili. Ide o to, že ako napísal Ultra TXF vyššie, fórum nie je nejaký pokec a nemôžu sa tu hádzať otázky, ktoré sa dajú kedykoľvek vygoogliť...

V dnešnej dobe si všetci kupujú zrkadlovky jak na páse a ani poriadne nevedia, čo je to clona... Ja som tiež rozmýšľal nad DSLR, popozeral som veľa veľa recenzií tunajších i zahraničných a keď som vedel ako DSLR pracuje a čo ja požadujem od fotografie (dennej i nočnej), tak som sa rozhodol ;). Otázky na fórum som kládol typu, ako sa ten či onen objektív chová v praxi, aké sú s ním skúsenosti a pod.

Tak ma napadá, či by si nejak nemohlo zaviesť pri každú sekciu tohto fóra, nejaké ´povinné čítanie´ pre začiatočníkov, kde by boli oboznámení, aký typ otázok klásť a čo má otázka obsahovať, aby tu zas neboli témy typu ´Chcem fotiť, poraďte´. Prípadne na otázky, ktorých odpovede už tu na fóre sú odkázať linkom, alebo proste ignorovať.

Tak toľko, trochu som sa rozpísal, hádam sa to bude chcieť niekomu čitať :D.

Dobré svetlo všetkým ;)
 
quintes
2008-11-20 16:45:57+01
príspevok od: rick01
Toto bude síce off-topic, ale nedá mi to ;).

Chodím sem párkrát za týždeň, hlavne pozrieť fotky, či články. Občas taktiež zablúdim i sem na fórum. Tiež som si všimol, že sem chodia začiatočníci a zakladajú v podstate tie isté témy pomaly každý týždeň (nemyslím túto tému, nebrať osobne, brať obecne ;)). To potom vcelku rozumiem reakciám ľudí, ako Ultra TXF, quintes a ďaľších (niekedy aj celkom vtipné)...

Asi by ma tiež porážalo vidieť každú chvíľu to isté. Ja radšej hneď klikám inde, keď zas vidím takýto topic :D

Ja som tu založil tiež pár tém a VŽDY mi ľudia ochotne poradili. Ide o to, že ako napísal Ultra TXF vyššie, fórum nie je nejaký pokec a nemôžu sa tu hádzať otázky, ktoré sa dajú kedykoľvek vygoogliť...

V dnešnej dobe si všetci kupujú zrkadlovky jak na páse a ani poriadne nevedia, čo je to clona... Ja som tiež rozmýšľal nad DSLR, popozeral som veľa veľa recenzií tunajších i zahraničných a keď som vedel ako DSLR pracuje a čo ja požadujem od fotografie (dennej i nočnej), tak som sa rozhodol ;). Otázky na fórum som kládol typu, ako sa ten či onen objektív chová v praxi, aké sú s ním skúsenosti a pod.

Tak ma napadá, či by si nejak nemohlo zaviesť pri každú sekciu tohto fóra, nejaké ´povinné čítanie´ pre začiatočníkov, kde by boli oboznámení, aký typ otázok klásť a čo má otázka obsahovať, aby tu zas neboli témy typu ´Chcem fotiť, poraďte´. Prípadne na otázky, ktorých odpovede už tu na fóre sú odkázať linkom, alebo proste ignorovať.

Tak toľko, trochu som sa rozpísal, hádam sa to bude chcieť niekomu čitať :D.

Dobré svetlo všetkým ;)
mne sa to chcelo čítať :-)
pretože máš 100% pravdu. Dnešná doba je hektická, ľudia nemajú čas na čítanie internetu, nehovoriac o časopisoch či knihách. Preto som rezignoval a na podobné témy budem vždy reagovať svojsky, sťa humorne :-)
 
bear
- moderator
2008-11-20 17:31:21+01
Ale tymito reakciami tomu velmi nepomahas, ak potom niekto najde taketo vlakno, je lepsie, ked na neho nebude ziadna reakcia a bude hladat dalej. Ak zacne citat 20 offtopic reakcii, potom rezignuje a aj tak polozi tu istu otazku znova.
 
quintes
2008-11-20 17:42:19+01
príspevok od: bear
Ale tymito reakciami tomu velmi nepomahas, ak potom niekto najde taketo vlakno, je lepsie, ked na neho nebude ziadna reakcia a bude hladat dalej. Ak zacne citat 20 offtopic reakcii, potom rezignuje a aj tak polozi tu istu otazku znova.
:.(
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()