Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

SONY Alpha300-kupit abo nie?

romankooo
2008-12-09 14:18:09+01
Ahojte.....momentalne mam Sony H7, ale chcel by som dake zrkadlo...v nay som nasiel SONY A300 + 2 objektivy + karta + blesk za 20litrov ......podla recenzii to nieje najhorsie, ale chcem vediet vas nazor, ci sa oplati tento fotak kupit alebonie....dodavam, ze so zrkadlom som nikdy nefotil, takze neviem co od neho ocakavat....a nechcem ani velmi nejaku najlacnesiu herku, ktora nebude stacit zaxilku....taky zlaty stred...=)) dakujem za rady
 
wayne
2008-12-09 14:21:41+01
s bleskom a 4G kartou to inde tak nekupis, mas stabilizaciu, live view, z mojho pohladu ako zaciatocnika je to fajn kupa, nevyhoda je cena objektivov a ich dostupnost, za tie 2 tyzdne zoznamovania sa so svetom fotografovania na mna vybehla spusta canonov a nikonov ale sony/minolta je zastupena menej... Kym sa vsak naucis fotit s tymi 2 setakmi bude ti to stacit, osobne by som pol roka sa mal co ucit, aby som vytazil maximum z monosti oboch skiel :) Ale pockaj si radsej na nazor fundovaneho odbornika, z mojho laickeho pohladu mozem komentovat akurat cenu ktora je vyborna.
 
javelin
2008-12-09 14:32:56+01
Nikon a Canon.....nad Sony neuvažuj.....Pogoogli po nete, pozri ceny a výber objektívov a porovnaj s Canon a Nikon.....Kedže začinaš tak jednou vetou....U zrkadla je zakladom objektív....telo vymeníš za život niekolko krát , objektív nie ....HOUGH.....popozeraj si tu forum a najdeš odpoved....toto stupídne vlákno si založil zbytočne pretože na tvoju otázku je vo fore miliarda odpovedííííí.....
 
romankooo
2008-12-09 14:40:04+01
príspevok od: javelin
Nikon a Canon.....nad Sony neuvažuj.....Pogoogli po nete, pozri ceny a výber objektívov a porovnaj s Canon a Nikon.....Kedže začinaš tak jednou vetou....U zrkadla je zakladom objektív....telo vymeníš za život niekolko krát , objektív nie ....HOUGH.....popozeraj si tu forum a najdeš odpoved....toto stupídne vlákno si založil zbytočne pretože na tvoju otázku je vo fore miliarda odpovedííííí.....
hmm...sorry za dalsi thread....len by som chcel vediet konkretny dovod, preco nie sony....videl som tu bitky medzi kup si nikon, kup si canon.....niekedy mi to pride take zaujate....nechcem aby to vyzeralo ako utok, to urcite nie, ale chcel by som skor vediet konkretne dovody preco canon, preco nikon, preco nie sony...
 
bear
- moderator
2008-12-09 14:42:44+01
radsej kup na zaciatok jeden lepsi objektiv. Ak kupis 2 setove objektivy, budes mat v buducnosti 2 objektivy, ktorych sa budes chciet zbavit a ktore nikto nebude chciet. Menej je niekedy viac. Pred tym ako kupis zrkadlo, si ho radsej vyskusaj, niektory ludia su po prechode z kompaktu sklamany mensou hlbkou ostrosti a tym, ze si musis davat vacsi pozor kam zaostrujes.
 
viator
2008-12-09 14:47:05+01
Však Ti to práve napísal (javelin) - objektívy ! Zo sony nepasujú na nikon, canon.... práve preto ťa odkazuje na tie recenzie - porovnaj kvalitu... čo keď budeš potrebovať objektív, ktorý sa na sony nevyrába? Vymeníš aj telo na ktoré si zvyknutý?
 
bear
- moderator
2008-12-09 14:47:10+01
príspevok od: romankooo
hmm...sorry za dalsi thread....len by som chcel vediet konkretny dovod, preco nie sony....videl som tu bitky medzi kup si nikon, kup si canon.....niekedy mi to pride take zaujate....nechcem aby to vyzeralo ako utok, to urcite nie, ale chcel by som skor vediet konkretne dovody preco canon, preco nikon, preco nie sony...
pozri si ceny kvalitnych objektivov, pri lepsich objektivoch je Canon a Nikon lacnejsi
 
romankooo
2008-12-09 15:15:21+01
nechcem ist do profi roviny...=)) predpokladam, ze nikdy nebudem kupovat objektiv za 20 tisic....fotenim sa nejdem zivit, ide mi o pekne fotky prirody, ludi, oslav a podobne....preto som rozmyslal nad tym celym setom....otazkou je ci mi staci na to fotak ako tento....ja viem, ze mi chcete poradit dobre a perspektivne....ale obrazne povedane, nechcem si stavat drahu klimatizovanu dvojgaraz ked si do nej nikdy nekupim 2 lexusy....to je to o co mi ide...=))
 
retep
2008-12-09 15:25:37+01
ahojte....som sa pobavil....moja rada..ak Ta to oslovilo,co je v nay a mas dobry pocit..kup...vo vyslednej kvalite ako obycajny smrtelnik ziadmy rpzdiel nespoznas........vsetko,o com sa tu pise,je kvalite vo svojej triede....ja mam sony alfa200,za par supov,som velmi spokojny z roznych uhlov pohladu pouzivania....pozri moje foto a inych tu na webe...setaky...su v pohode...myslim si,ze ked si najdes na nete ine,parametrami zodpovedajuce objektivy,najdes od tamronu,alebo sigmy rovnake sklo a za lepsiu cenu za vysledny balik.
ja sa drzim vzdy jedneho,ked mam dobry pocit,kupim,a neriesim...lebo sto lui,sto nazorov...ak cosi,napis...ahoj
 
rumrunner
2008-12-09 15:39:22+01
kup a hotovo, na ucely ktore spominas ti to bude bohate stacit
 
romankooo
2008-12-09 15:49:53+01
pozeral som tvoje foto....ked budem robit take picx taq budem veeeeelice happy.....=)) faqt z mojho uhla pohladu - ako ty hovoris - smrtelnika - su tie fotky krasne....ja viem ze nezalezi len na technike, ale aj na tom (hlavne) kto stoji za nou....nechcem otravovat, ale ak by si mal cas, co hovoris na tieto setove objektivy? objekt 1.:DT 18-70 F3,5-5,6 objekt 2.:DT 55-200 F4- 5,6 ? dik moc
 
javelin
2008-12-09 16:09:48+01
Zamiešam sa ešte raz do toho: s tými objektívmi nebudeš mat problém a určite budeš spokojný.....rok-dva....a potom to príde. Ono toto hobby je strašne návykové....odborne po čase vyrastieš...a budeš sa posúvat vyššie a začneš lutovat.....viem o čom píšem....prešlo mi toho rukami dost , aby som vedel zrovnávat.....nikto ti nechce zle ked ti radí Canon a Nikon...alebo si myslíš že niekto z nás na tom profituje , ked ti ponúka zrovna týchto dvoch herkulov v oblasti komerčnoprofesionálnej techniky ????
Kup Sony a bud štastný....len neviem prečo si žiadal radu....pišeš že nechceš nejakú najlacnejšiu herku a pýtaš sa na Sony 300 :))))
 
duroslav
2008-12-09 16:15:56+01
Určite žiaden Nikonista ani Canonista neprofituje na tom, že to doporučuje niekomu inému. Ale vieš ako to býva. Každá líška svoj ohon chváli. No a keby napr. Canonista niekomu radil kúp Sony (alebo nebodaj Nikon), tak za koho by bol? :-)
 
javelin
2008-12-09 16:21:42+01
príspevok od: duroslav
Určite žiaden Nikonista ani Canonista neprofituje na tom, že to doporučuje niekomu inému. Ale vieš ako to býva. Každá líška svoj ohon chváli. No a keby napr. Canonista niekomu radil kúp Sony (alebo nebodaj Nikon), tak za koho by bol? :-)
mal som Pentax , Minoltu,(digitálne), klasiku spominat nebudem pretože napr. Mamiya by ti nič nepovedala a ostatné už vobec nič , a presto všetko ti radím Canon 1000 ak ti ide o cenu (ja mam Nikon).
 
retep
2008-12-09 16:41:52+01
je to uplne v pohode....ja fotim tym setakom 18-70 a pre poteseni z foto je to vyhovujuce maximalne/pozri si tu fotky z tychto obj.,daj filtorvat podla objektivu a uvidis,co to dokaze/....ak je to taky set,ako pises,je to dobra cena......aj s externym bleskom....kup a tes sa ...myslim,ze radost bude obrovska..dolezite je vedeit,na co,to budes pouzivat,ako casto a podobne...aby to bola investicia s rozumom..lebo dobru sluzbu Ti urobi aj v sucastnosti akykolvek najlacnejsi fotak-zrkadlovka....a este nieco...ja smo kupil..nahdou sony,lebo bolo v nay najlacnejsie, a ja som nechcel horibilne investicie...a tu som objavil sutaz zo SONY...a predstav si..Jezisko existuje..vyhral som obj.od SON 70-300 G-radu...som stastny,ako nik.....:-))))...takze preto pisem,kup,co Ta oslovilo...ma to tesit a luzit TEbe,nie tym,co haja ine znacky....kazda ma svoje muchy...aj drahe fotaky
 
2008-12-09 16:50:07+01
príspevok od: duroslav
Určite žiaden Nikonista ani Canonista neprofituje na tom, že to doporučuje niekomu inému. Ale vieš ako to býva. Každá líška svoj ohon chváli. No a keby napr. Canonista niekomu radil kúp Sony (alebo nebodaj Nikon), tak za koho by bol? :-)
Mam odjakziva Nikon, no sestrinmu priatelovi som odporucil Pentax, lebo v tej kategorii bol vtedy o dost lepsi a viem, ze im staci 1 objektiv a neriesia...

tie 2 objektivy v sete su nic moc. ale kup, ked chces. dobre zaclonene bude ok, na plnu dieru skoda pozerat...
 
javelin
2008-12-09 20:46:51+01
Ja som mu to nechcel až takto...pretože prenho výraz plná diera a clona asi tak, ako pre mna sex v španielskej dedine
 
romankooo
2008-12-09 20:58:51+01
bo som chcel vediet nazor, preto...=)) nechcel som urazit ani nic podobne, chcel som len vediet konkretne odpovede - dovody preco nekupovat to a to.... a tie som dostal, mrzi ma ak to vyzeralo utocne...dostal som dost nazorov na to, aby som si utvoril ten svoj...a uz vobec si nemyslim, ze by niekto profitoval bo to je prakticky nemozne....jedine, ze by tu bol niekto akcionarom....=))) dik za vse
 
romankooo
2008-12-09 21:03:48+01
príspevok od: javelin
Ja som mu to nechcel až takto...pretože prenho výraz plná diera a clona asi tak, ako pre mna sex v španielskej dedine
co je clona viem, ale vyraz plna diera teda nepoznam.....=D sco to?
 
javelin
2008-12-09 21:15:44+01
príspevok od: romankooo
co je clona viem, ale vyraz plna diera teda nepoznam.....=D sco to?
plná diera je slang pre najnižšie clonové číslo....ak s tým maš problem počkaj s kúpou zrkadlovky , naštuduj si zaklady a potom uvažuj o kúpe::::)))))))
zrkadlovka nie je fotoaparat s ktorým sa fotí v automatike....musíš ovladat abecedu fotografonia až potom príde výsledok...inak su to vyhodené peniaze
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()