Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

externy blesk a dialkova spust?

tom-cat
2009-02-12 23:52:23+01
mam fotak Fujifilm FinePix S100fs a rad by som si dokupil externy blesk... chcem sa spytat, ze ci mi nan pasuju blesky aj od inych vyrobcov(napr. CANON, NIKON a pod.)??? su tie sane na blesk univerzalne? a uz ked som pri tom, podobna este jedna otazka... ako je to na fuji s dialkovou spustou? ako sa to zapaja??? tiez je to kompatibilne so vsetkymi znackami? ci ked mam Canon, tak len Canon vyrobky??? prepacte, som zaciatocnik a nevyznam sa v tom... pls poradte vopred DAKUJEM :o)
 
Kveto
2009-02-13 00:03:31+01
podľa všetkého by ti na tom mohli fungovať blesky pre Nikon, minimálne Metz deklaruje u niektorých modelov kompatibilitu NIKON/FUJI
Čo sa týka diaľkového , myslíš nejaké konkrétne ?
 
tom-cat
2009-02-13 08:05:04+01
dik za tie blesky...
tie dialkove som na nete nasiel nejake, ale povacsinou na Nikon, Canon, Olympus, ale aj od Hama... ale neviem aku to ma koncovku, ci sa mi to tam vobec da pichnut :o) napr. na infracervene spuste nemam senzor, takze to nic, uz len kablove...
 
tom-cat
2009-02-13 08:08:23+01
nasiel som napr. takuto spust
http://www.hama-shop.sk/detail/kablova-dia-kova-spust-pa-1/

lenze je pri nej pisane ze vhodne pre Panasonic...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-02-13 08:11:09+01
Tento fotoaparat ma len jednoduchy stredovy kompakt, vobec nepodporuje ziadne ´inteligentne´ systemove blesky. Z bleskou Nikon tam mozes pouzit len najvyssie modely SB-24, 25, 28, 80, 800, 900, ktore maju aj svoju vlastnu clonovu automatiku. Inac tam mozes pouzit lubovolny blesk so stredovym kontaktom, tak aky sa pouzival na Zenite alebo Praktice. Odporucam nejaky so vstavanou clonovou automatikou, aby si sa tolko nenadrel pri neustalom prestavovani. Zo sucasne vyrabanych bleskov je to napr. Metz 36 C-2. Tych som vc obchode predal, pre Fujiny, kopec.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-02-13 08:13:48+01
Ak by si sa unuval citat navod na obsluhu, dozvedel by si sa, ze pre tvoj fotoaparat je urcene kablove ovladanie RR-80 Remote Release cable
, priamo od FF.
 
Fotograf77
2009-02-13 08:29:12+01
Karol, citat manual?. . . ved to uz nikto nerobiiiiiii. . . ved tu mame predsa net :-D
 
fixinko
2009-02-13 08:52:11+01
príspevok od: Fotograf77
Karol, citat manual?. . . ved to uz nikto nerobiiiiiii. . . ved tu mame predsa net :-D
ono standardna feature je najskor vyskusat a az ked to nejde (alebo sa to domrda) citat manual :-)
 
duroslav
2009-02-13 09:04:11+01
príspevok od: fixinko
ono standardna feature je najskor vyskusat a az ked to nejde (alebo sa to domrda) citat manual :-)
jj, a keď niečo rozmrdám a až potom prečítam manuál, tak všetkým naokolo tvrdím, že som to robil podľa manuálu :-)
 
duroslav
2009-02-13 09:05:24+01
príspevok od: Fotograf77
Karol, citat manual?. . . ved to uz nikto nerobiiiiiii. . . ved tu mame predsa net :-D
Poznám jednoho, kto sa dosť často pýta, ako sa má nastaviť Olympus E-520 a ako sa s ním má fotiť :-)
 
2009-02-13 11:46:38+01
príspevok od: duroslav
Poznám jednoho, kto sa dosť často pýta, ako sa má nastaviť Olympus E-520 a ako sa s ním má fotiť :-)
založme vlákno, že kto to asi môže byť...kto bude prvý, získava ročné predplatné stránky ephoto.sk :o)))
 
tom-cat
2009-02-13 12:52:02+01
DIKI MOC Karol :o) ani nevies ako moc si mi pomohol :o)))
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-02-13 14:05:46+01
príspevok od: tom-cat
DIKI MOC Karol :o) ani nevies ako moc si mi pomohol :o)))
Rado sa stalo.
 
tom-cat
2009-02-13 19:55:20+01
príspevok od: Karol Srnec
Rado sa stalo.
Karol ty si predajca v nejakom obchode, ktory sa zameriava na foto techniku??? lebo mi tak pripadas :o)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-02-13 20:06:55+01
príspevok od: tom-cat
Karol ty si predajca v nejakom obchode, ktory sa zameriava na foto techniku??? lebo mi tak pripadas :o)
9 rokov som pracoval v najvecsom specializovanom obchode na Slovensku, od Januara som redaktorom tohto portalu na plny uvazok.
 
JakubCibik
2009-02-13 20:32:57+01
Ja by som mal jednu drobnú otázočku tiež ohľadom blesku na Fujifilm, ale na s8000fd, ktorý nemá ani žiadne sánky na blesk. Je nejaká možnosť pripojiť k nemu nejaký externý blesk? Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-02-13 20:46:16+01
príspevok od: JakubCibik
Ja by som mal jednu drobnú otázočku tiež ohľadom blesku na Fujifilm, ale na s8000fd, ktorý nemá ani žiadne sánky na blesk. Je nejaká možnosť pripojiť k nemu nejaký externý blesk? Ďakujem
Su externe blesky v prevedeni Slave, reaguju na zablesk vstavaneho blesku. Musia mat funkciu ignorovania meracieho predzablesku. Napr. Metz Mecablitz 28 CS-2 digital. Podobny ma v ponuke aj Canon, Canon Strobe Slave Flash HF-DC1
 
JakubCibik
2009-02-13 21:06:53+01
Ďakujem, pítal som sa hlavne preto, lebo nejaké blesky na tento fotoaparát som vydel na ebay ale nevedel som princíp na akom to môže fungovať keďže to nemá sánky.
 
tom-cat
2009-02-13 21:18:14+01
príspevok od: Karol Srnec
9 rokov som pracoval v najvecsom specializovanom obchode na Slovensku, od Januara som redaktorom tohto portalu na plny uvazok.
ojoooooj, takze ten spravny mi napisal a poradil :o))))
 
mmonizak1
2015-12-06 19:04:48+01
príspevok od: Karol Srnec
Su externe blesky v prevedeni Slave, reaguju na zablesk vstavaneho blesku. Musia mat funkciu ignorovania meracieho predzablesku. Napr. Metz Mecablitz 28 CS-2 digital. Podobny ma v ponuke aj Canon, Canon Strobe Slave Flash HF-DC1
Ahoj Karol , potrbujem tentoraz poradit z bleskom , radil si mi ohladne teleobjektívou ktorý je ten najlepsí a kedze zvítazil asi ten tamron 150-600 tak setrím , nan. Ale teraz k veci , pred týzdnom som fotila synovu stuzkovú a s interným bleskom to sice nedopadlo az tak zle a co to sa dalo pekne dotiahnut v softe ako napr, cervené oci a vybielene kosele , predsa to neni ono, a za dverami je svadba sesternice a ta ma poziadala o fotenie celej svadby aj predsvadby a tam uz asi externý blesk nepostací kedze si profi fotografa objednávat nebude , takze potrebujem kupit externý blesk , viem ze nikon je nikon ale zase tá cena, som sa rozhodla nieco lacnejsie a nasla som Yongnuo YN-560, problém je ze niekde sa píse ze pre nikon , niekde pre canon ale vsade dole je napísane ze je to standardne pre vsetky znacky mimo sony a minoltu , ja hlavne potrebujem vediet ci ten blesk má rovnaké sánky ako na nikon tak na canon , alebo sa treba naozaj zamerat aby tam bolo naozaj napísané ze je konkretne na nikon , ja mám d7000 , vdaka za odpoved aj radu
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()