Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Prosim, poradte pri kupe kompaktu

micenko
2009-03-21 12:20:18+01
Prosim o radu pri kupe kompaktu.Malo by to byt nieco odolne,strednej az vyssej kvality, akumulator,stabilizácia,zoom cca 35-135mm,cca 6 Mpix,dobry blesk,slot na pamatovu kartu,sk/cz menu,intuitivne ovladanie. Najlepsie kov a kramicite sklo.Vopred dakujem za radu.
 
E-Peter
2009-03-21 12:56:34+01
http://www.olympus.cz/consumer/29_digital_camera_mju_tough-8000_20624.htm mas odolny akurat rozsah je len 28-102
 
efko
2009-03-21 13:28:06+01
Podla mna jednoznacne Panasonic DMC-Fz28 alebo aj FZ18 nie je zla,neviem ci je este na trhu.
 
micenko
2009-03-21 14:09:36+01
Ten Olympus ma kratky horny focus, potrebujem o nieco viac na portrety a navyse je pre mna ´prilis vodotesny´ co akiste dviha cenu. No a ten Panasonic, nic pre mna polmetrove ohnisko, velky.Hladam nieco skladne, privetivejsie.
 
Misak007
2009-03-21 14:38:01+01
V komaktoch sa velmi neorientujem ale ja mam doma Elektronicku zrkadlovku Kodak. Je to taky kompromis medzi zrkadlom a malymi rozmermi. Je to zrkadlovka (je vsak prakticky pouzitelna len s life view, v hladaciku je tiez elektronicky display .....) ale celkom slusne to foti, ma to 10x Zoom tusim od 38- 380mm (eqv.) Stabilizaia, slot na SD, Konektor na ext blesk, USB, Video vo VGA aj so zvukom, Blesk, 5MPx, vela rezimov aj manual.

Kodak EasyShare Z7590 - Je to sice stasi model no dnes je ich uz viac a myslim ze aj lepsich.
 
2009-03-21 15:27:22+01
zrkadlovka, aha, hmmm... a kde je tam to zrkadlo a k comu je, ked mas elektronicky hladacik?!?!
 
dedo Milan
2009-03-21 15:29:59+01
Záleží, koľko si ochotný do toho oferovať. Síce to čo navrhnem bude asi trochu drahšie riešenie, ale Canon G10 by bol asi super. Zoom 28-140, ale až 14,7 Mpxi, české menu. Bezchybná vec.
 
Misak007
2009-03-21 15:38:32+01
príspevok od:
zrkadlovka, aha, hmmm... a kde je tam to zrkadlo a k comu je, ked mas elektronicky hladacik?!?!
myslim ze je to tak riesene ze su dva senzory. Jeden nekvalitny na lifeview pohlad a druhy na fotografiu. Fakt je ze ked sa pozeras do hladacika tak je to hrozne nekvalitny obraz ani na displayi nieje boh vie aky, ale ak odfotis fotku a potom pozres na displayi tak je to uz nieco ine. A ked cvakas fotky tak pocut zrkadlo a citit v ruke jmne otrasi ako sa preklapa zrkadlo...
 
Misak007
2009-03-21 15:39:05+01
otrasy*
 
2009-03-21 15:52:31+01
príspevok od: Misak007
myslim ze je to tak riesene ze su dva senzory. Jeden nekvalitny na lifeview pohlad a druhy na fotografiu. Fakt je ze ked sa pozeras do hladacika tak je to hrozne nekvalitny obraz ani na displayi nieje boh vie aky, ale ak odfotis fotku a potom pozres na displayi tak je to uz nieco ine. A ked cvakas fotky tak pocut zrkadlo a citit v ruke jmne otrasi ako sa preklapa zrkadlo...
aha :-D :-D :-D :-D :-D :-D
2 senzory :-D :-D :-D :-D :-D :-D

extra som sa postavil, presiel 10metrov k zrkadlu, takemu cez celu stenu, co mame a nacuval. a nic. moje zrkadlo je asi pokazene. sakra :-D :-D :-D :-D :-D :-D

tak aby som ta vyviedol z omylu. zrkadlo tam nemas a uz tym duplom nie 2 senzory. skus porozmyslat este raz. co keby naaaaaaaaahodou z toho senzoru, viedli obvody do oboch lcd-ciek, citaj display vzadu a v hladaciku.

zhrnutie: nema zrkadlo, nie je to zrkadlovka, pohyb tam je, ale to sa len otvara strbina, ci co to prikryva senzor.
 
beholder
2009-03-21 16:07:21+01
príspevok od: Misak007
myslim ze je to tak riesene ze su dva senzory. Jeden nekvalitny na lifeview pohlad a druhy na fotografiu. Fakt je ze ked sa pozeras do hladacika tak je to hrozne nekvalitny obraz ani na displayi nieje boh vie aky, ale ak odfotis fotku a potom pozres na displayi tak je to uz nieco ine. A ked cvakas fotky tak pocut zrkadlo a citit v ruke jmne otrasi ako sa preklapa zrkadlo...
http://www.digimanie.cz/art_doc-C10DB533FF502E80C12570C6003835FB.html

...elektronická ´zrkadlovka´ = kompakt triedy EVF (samozrejme bez zrkadla) , ktorá nemá so systémom pravých DSLR nič spoločného.....je to iba bohapustý marketingový ťah na oblbnútie nevedomých zákazníkov...





 
beholder
2009-03-21 16:09:46+01
...imho...toto tu nie je od mišáka prvý lapsus:))...
 
beholder
2009-03-21 16:15:46+01
...systém dvoch senzorov Full Time Live View CCD a Live MOS Sensor bol aplikovaný napr. u DSLR Olympus E-330...
 
Misak007
2009-03-21 17:08:51+01
nebudem sa hadat, henten kodak ma nikdy netrapil ani som o nom nikdy nic necital a ani som ho nerozoberal, napisal som predsa ze si to len myslim takze to netvrdim, ale asi to bude tak ako to napisal afkaa.i. Ja fakt netusim, je mi to srdecne jedno ako to funguje a ake marketingove tahy tam su.

PS: Beholder, nerob stale husteho, za to ze mas nikona a ja canon tak si sa hend zacal obuvat do mna. Ja za to nemozem ze si taky zasadney na nikone a proti ludom ktory maju canon tak prudko bojujes. Nuz ale tieto dve firmy su konkurenti a na niektorych slaboduchejsich sa to prenasa aj medzi fotografov. Ja si myslim ze je jedno aky fotak mas, hlavne je to ako vies fotit, ja niesom profik tak do nikoho neskacem. Ako sa hovori vsetci ludia vsetko vedia, ale ja tiez neviem vsetko a ty tak isto nevies vsetko, tak prosim ta skudni hormon.

:)
 
micenko
2009-03-21 17:14:23+01
príspevok od: dedo Milan
Záleží, koľko si ochotný do toho oferovať. Síce to čo navrhnem bude asi trochu drahšie riešenie, ale Canon G10 by bol asi super. Zoom 28-140, ale až 14,7 Mpxi, české menu. Bezchybná vec.
Pozrel som si ten kusok, je sladky! Nasadit chrobaka do hlavy, na to by ta bolo :)
Cena ma ale zarmucuje, aj ked na tuto vybavu to nieje vela. Musim poprezuvat a poziadat rodinnu radu o konsenzus.:)
 
2009-03-21 17:15:58+01
tak nabuduce odporucam radsej si kusnut do prstov a netukat perly na internet :-D

PS: aspon, ze si dalsie perly vymazal z profilu :-D :-D :-D
 
wayne
2009-03-21 20:03:27+01
moja volba by bola canon ixus 870 IS
 
beholder
2009-03-21 20:53:09+01
...:)...len Ti naznačujem ,že existuje rozdiel medzi sezónou a fazónou:))......o nezmyselný boj N vs C tu predsa vôbec nejde...

...jj...viem,je to nutkanie prispieť do fóra........ale,...keď už presalen niečo pošleme do éteru....vziať späť to už je väčšinou nemožné:)...






 
viking81
2009-03-21 22:41:06+01
príspevok od: Misak007
myslim ze je to tak riesene ze su dva senzory. Jeden nekvalitny na lifeview pohlad a druhy na fotografiu. Fakt je ze ked sa pozeras do hladacika tak je to hrozne nekvalitny obraz ani na displayi nieje boh vie aky, ale ak odfotis fotku a potom pozres na displayi tak je to uz nieco ine. A ked cvakas fotky tak pocut zrkadlo a citit v ruke jmne otrasi ako sa preklapa zrkadlo...
lol...vcul si aj mna pobavil :) beriem ze clovek nemoze vediet vsetko...ale ked si nie som 100% isty tak nepisem :-) nech je to kodak, olypmus, panasonic..alebo cokolvek...ma to system ako pisal afkaa.i....jeden snezor...2 lcd...a to co cvaka je asi zavierka a nie zrkadlo.....jediny ako tak podobny system zrkadlovke ma napr minolta (teda mala co ja viem) ked clovek prepol obraz do hladacika.....sklopilo sa hlavne lcd a smerovalo obraz na zrkadlo v hladaciku...takze mozno tak...ale nesklapalo sa stale ked si fotil :) bud bolo sklopene alebo si mal obraz normalne vzadu :)
 
micenko
2009-03-21 23:28:45+01
Prosim prispievatelov aby sa drzali temy. Dakujem za pochopenie.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()