Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Prach v objektive (Vnutri)

2008-02-06 11:50:53+01
Vsimol som si ze mam v objektive, na strane ktora sa pripaja k bajonetu, na sklicku ciastocku prachu, ale ZVNUTRA!!! Na fotke ju nieje vidno (aspon nie na takej co som fotil s velkou clonou, zaostrene na blizko (ako na kontrolu snimaca) ale aj tak ma to znepokojuje...) ako je mozne ze sa tam dostal? da sa to vycistit? Dakujem
 
julo kotus
2008-02-06 11:57:42+01
dá sa v autorizovanom servise, ale na fotku to v 99,99% nemá vplyv ak tá čiastočka je iba jedna :)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-02-06 13:31:27+01
Ak nemas profesionalny objektiv s deklarovanou tesnostou voci prachu a vode (napr. L-kove skla Canon), tak sa ti casom vzdy nejaky prach do vnutra dostane. Ja ma 100% v kazdom mojom objektive nejake to zrniecko. Ak by si fotil casto v znecistenom mprostredi a prachu by bolo hodne, doporucujem vycistenie v autorizovanom servise. Niektory fotografi su na techniku velmi uzkostlivy, optika aj fotoaparat vsak znesie urcite znecistenie bez toho, aby sa to prejavilo na funkcnosti alebo kvalite zaberov. Precistenie zoomoveho obj. strednej triedy stoji v servise cca 1200 - 2000,- Sk podla konstrukcie objektivu.
 
rspitt
2008-02-09 01:27:02+01
Fyzikove tvrdi, ze 60% znecisteni skel objektivu nema na vysledny obraz vliv :)
 
2008-02-09 01:52:52+01
vdaka, uz som kludny :)
 
Musqwa
2011-03-01 16:21:16+01
aj vtedy ak sa jedna o taketo mnozstvo?
 
wayne
2011-03-01 16:35:49+01
ja som mal taku dost velku spinku v objektive, ktoru uz bolo aj vidiet na zaberoch, vycistili mi to v autorizovanom servise (objektiv bol v zaruke, neivem ci to bolo zadarmo alebo v ramci zarucnej opravy, ale neplatil som nic - posielali to z predajne, kde som ho kupoval).

Skusil by som sa obratit na servis, tam ti poradia najkompetentnejsi a budes mat info z prvej ruky.
 
tomasGalajda
2011-03-01 16:46:24+01
príspevok od: rspitt
Fyzikove tvrdi, ze 60% znecisteni skel objektivu nema na vysledny obraz vliv :)
až 60% ?
 
tomasGalajda
2011-03-01 16:47:32+01
príspevok od: Musqwa
aj vtedy ak sa jedna o taketo mnozstvo?
toto máš z vnútra? fu sila...vidno niečo na fotkách?
 
Musqwa
2011-03-01 17:31:36+01
ano, je to zvnutra no na fotkach som si zatial nic nevsimol - pri akych nastaveniach by mali necistoty vadit?
 
javelin
2011-03-01 18:03:08+01
Nalepil som lepiacu pásku cca 4x4 mm , (pred desiatimi min.) na predný člen objektívu a cvakol....hadajte či je niečo vidieť.....
 
Marcel Rebro
2011-03-01 18:12:00+01
príspevok od: javelin
Nalepil som lepiacu pásku cca 4x4 mm , (pred desiatimi min.) na predný člen objektívu a cvakol....hadajte či je niečo vidieť.....
ja som si dal piratsku pasku cez oko a hlasim ze nevidim nic ...
 
javelin
2011-03-01 18:31:17+01
príspevok od: Marcel Rebro
ja som si dal piratsku pasku cez oko a hlasim ze nevidim nic ...
Vyletel som zo zjazdovky medzi kríčky a skalky.....splnil som si povinnosť a neprizabil som nič netušiaceho amatéra , ktorý, ako som nemohol predpokladať, po zahájení pravého oblúka ,vôbec tento neukončil , nepokračoval zahájením ľavého, ale v pravom naďalej zotrval....
Nevidel som pár sekúnd , a ani nepočul.......žijem , nemám nič zlomené....mám narazené rebrá , (z predku aj zadku) , bojím sa zakašlať a vyhýbam sa všetkému vtipnému......
Malá ukažka môjho urodzeného krka...ten ma bolí najmenej.....
PS: mal som helmu....
 
Marcel Rebro
2011-03-01 18:47:19+01
príspevok od: javelin
Vyletel som zo zjazdovky medzi kríčky a skalky.....splnil som si povinnosť a neprizabil som nič netušiaceho amatéra , ktorý, ako som nemohol predpokladať, po zahájení pravého oblúka ,vôbec tento neukončil , nepokračoval zahájením ľavého, ale v pravom naďalej zotrval....
Nevidel som pár sekúnd , a ani nepočul.......žijem , nemám nič zlomené....mám narazené rebrá , (z predku aj zadku) , bojím sa zakašlať a vyhýbam sa všetkému vtipnému......
Malá ukažka môjho urodzeného krka...ten ma bolí najmenej.....
PS: mal som helmu....
.... mozes si s maminkou Alenkou ruky aj nohy podat. Minuly tyzden ma tiez presviedcala ze ten curamedan co ho sundala (v ako sama uznava nemalej rychlosti) mal predsa plynule prejst do laveho obluka a nie sa ondit vytrvalo doprava ....

.... fakt cez kopirak

PS : aj maminka Alenka ma helmu
 
Fotograf77
2011-03-01 19:24:21+01
príspevok od: Musqwa
ano, je to zvnutra no na fotkach som si zatial nic nevsimol - pri akych nastaveniach by mali necistoty vadit?
Skus maximalne priclonit a odfitit napriklad biely papier v tej najkratsej vzdialenosti od objektivu. . . jedine takto by si mohol nieco vidiet.. . ak teda vobec
 
Marcel Rebro
2011-03-01 19:29:05+01
príspevok od: Musqwa
ano, je to zvnutra no na fotkach som si zatial nic nevsimol - pri akych nastaveniach by mali necistoty vadit?
Zaclon na maximum, nastav MF a nafokusuj na nekonecno. Nastav najnizsie ISO a namier na bielu stenu. Nastav maxilamny cas aky Ti to este \"zvladne\". Cvakni a pocas expozicie pohybuj objektivom ... takto sa hladaju necistoty na cipe
 
Kaiman81
2011-03-01 19:50:10+01
príspevok od: Marcel Rebro
Zaclon na maximum, nastav MF a nafokusuj na nekonecno. Nastav najnizsie ISO a namier na bielu stenu. Nastav maxilamny cas aky Ti to este \"zvladne\". Cvakni a pocas expozicie pohybuj objektivom ... takto sa hladaju necistoty na cipe
na bielu stenu? hmm, ideálnejšie je to na modrú oblohu,alebo aj ked je zamračené je to ok....
 
Kaiman81
2011-03-01 19:51:12+01
príspevok od: Marcel Rebro
Zaclon na maximum, nastav MF a nafokusuj na nekonecno. Nastav najnizsie ISO a namier na bielu stenu. Nastav maxilamny cas aky Ti to este \"zvladne\". Cvakni a pocas expozicie pohybuj objektivom ... takto sa hladaju necistoty na cipe
inak,ako si sa dopracoval k tomu pohybu,to je k čomu dobré?
 
garyfisher
2011-03-01 20:05:55+01
príspevok od: javelin
Vyletel som zo zjazdovky medzi kríčky a skalky.....splnil som si povinnosť a neprizabil som nič netušiaceho amatéra , ktorý, ako som nemohol predpokladať, po zahájení pravého oblúka ,vôbec tento neukončil , nepokračoval zahájením ľavého, ale v pravom naďalej zotrval....
Nevidel som pár sekúnd , a ani nepočul.......žijem , nemám nič zlomené....mám narazené rebrá , (z predku aj zadku) , bojím sa zakašlať a vyhýbam sa všetkému vtipnému......
Malá ukažka môjho urodzeného krka...ten ma bolí najmenej.....
PS: mal som helmu....
To bolo urcite z lasky inak by sa tam otlacil fucker
 
Marcel Rebro
2011-03-01 20:07:40+01
príspevok od: Kaiman81
inak,ako si sa dopracoval k tomu pohybu,to je k čomu dobré?
aj ked sa pozadie pohybom rozmaze, necistota na cipe (skle?) ostane ostra, kdeze je nepohyblivou \"sucastou\" optickej sustavy
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()