Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Blesk pre Sony A200

seejey
2009-05-17 13:49:18+02
Zdravim vas. Chel by som poradit pri vybere blesku. Chcem kupit pre svoju Alpha 200 systemovy blesk. Na zaciatok by som povedal, ze nie som nejako extremne narocny uzivatel, v podstate zaciatocnik. Ale uvedomujem si potrebu mat na tele systemovy blesk. Ten, ktory je vo fotoaparate mi ani trosku nestaci, spustu krat som sa pasoval s nemoznostou si prisvetlit fotografovanu scenu. Urcite na zaciatok nepotrebujem hned najvyssi model blesku. Ani by som urcite nevyuzil jeho moznosti. A taktiez su aj financne prostriedky limitovane. Dostal som ponuku na blesk SUNPAK PZ 42X (zda sa mi aj celkom financne zaujimava - 160€). Nemozem sa vsak nikde na internete dozvediet nieco blizsie o tomto blesku. A hlavne, blesky su pre mna este "spanielska dedina". Takze ani neviem, na ake veci je potrebne si davat pozor. Uvadzam aj stranku vyrobcu, kde su popisane parametre blesku http://www.sunpak.jp/english/products/pz42x/index.html . Bol by niekto taky lasky plny a pomohol, poradil mi, popripade ma naviedol na spravnu cestu? Vopred dakujem.
 
javelin
2009-05-17 14:10:02+02
Posurfuj na Metz.....ja osobne odporúčam vždy čo najväčšie S.Č....no ak ti ide o peniaze, čo neskôr olutuješ ,tak skús Metz 48, alebo lacnejší 36...neviem či sa robí pre sony....je to overená značka medzi alternatívnimi výrobcami...najslušnejší kompromis....
 
frantisek82
2009-05-17 14:22:31+02
Ja pouzivam blesk Minolta 3600HS(D) a zatial mi v pohode postacuje a da sa zohnat za celkom fajn cenu okolo 130€ ci uz Minolta alebo verzia SONY. ja osobne by som si ten sunpark nekupil to skorej pokukaj Metz ako ti radi javelin...
 
atotks
2009-09-13 00:45:53+02
Ahoj, nechcem zakladat novu temu tak dam tu...dufam, ze to autorovi nebude vadit:)
Co hovorite na pozitie blesku Minolta maxum 5200i, resp. Minolta Program 3500Xi so sony a 200?..ma s tym niekto skusenosti? Nieco som nasiel na nete, ale len malo, ze to nebude pracovat na auto..resp. bude, ale budu velmi svetle fotky
dakujem za nazory
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-09-13 09:20:48+02
Nefunguju, su urcene pre filmove fotoaparaty Minolta rady i a Xi, digitaly meraju zablesk inym sposobom. Blesk musi podporovat ADI meranie. Takze posledne blesky od Minolty s privlastkom D a samozrejme Sony.
 
atotks
2009-09-13 09:53:24+02
dakujem za vysvetlenie...
 
richie
2009-12-07 16:21:31+01
ak dovolite rad by som ozivil tuto temu :)
takisto hladam blesk vhodny na Sony A200
moja cenova hladina je niekde okolo 100€, na prilezitostne fotenie (pripadne naval chuti fotografovat) to tusim staci...
na niektorych zahranicnych forach radia aj novy blesk od Sony HVLF20AM TTL,
Sigma EF-530 DG ST alebo Metz 48...do mojej cenovej hladiny sa vojde akurat ta sigma alebo hvlf20 od sony...Sony HVL-F42AM je na mna uz priliz drahy
zase nechcem riskovat znacky bleskov ako Opteka, niektorym ludom odisiel po dvoch tyzdnoch, vratili a novy sa im pokazil znova

dalej co poviete na tento Opteka softbox diffuser ?
(http://www.amazon.com/Opteka-Universal-Diffuser-Olympus-External/dp/B0017U0WM8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=photo&qid=1260197730&sr=1-1)

viete mi teda poradit do ktorej znacky ist? priadne model? ked bude diametralny rozdiel v pomere co sa tyka cena/vykon tak som ochotny priplatit aj 30€...niesom ziadny talentovany fotograf, ale robi mi radost fotit na roznych akciach/chatach, pripadne zachytit atmosferu na lyzovacke atd..

s tym suvisi dalsia otazka
neviete mi poradit odolny vak? aby sa v pripade padu zrkadlovka neposkodila, nezlomil objektiv v uchyte atd...
hladal som tvrdene(hardened shells) vaky, ale...no...su velmi skarede :) vyzeraju ako vysavac
 
Bubak
2009-12-09 18:26:20+01
Osobne by som zvolil práve Sony HVL-F42AM, je to dobrý blesk a splní si svoju úlohu a dá sa naň spoľahnúť, i keď niečo stojí, veď tak ako aj každý origoš stredný externý blesk. Prípadne HVL-F20AM, i keď je to malý externý blesk, neviem či bude stačiť splniť svoju úlohu hlavne pri tom návale chutí. :-) Veď ešte si kukni v tento článok z fotoškoly ( http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-skola/foto-skolka/moj-prvy-externy-blesk/ ) a vyber si podľa funkčnosti čo budeš potrebovať (HVL-F20AM je malý externý, HVL-F42AM stredný a HVL-F58AM profesionálny externý blesk u Sony, teda ten posledný vypadáva za 400 Eur :-D ). Ohľadom Sigmy alebo Metza neviem objektívne posúdiť, skôr by som zvolil práve Metz (aspoň podľa toho čo som počul nemá dosť problémov :-) ). Skús sa prehravať nejakými vláknami u dynaxexpedicie alebo sa tam rovno spýtať. ( http://www.dynaxexpedicia.net/forum/index.php?showtopic=616 http://www.dynaxexpedicia.net/forum/index.php?showtopic=782 ).

Prípadne je tu ešte stále jedna možnosť, a to je bazár a blesky Minolta 3600 HS, resp. jeho re-style model Sony HVL-F36AM. Stoja okolo 2500 až 3500 Kč, teda cca. tých 100 Eur. Osobne by som si ten blesk išiel osobne preskúsať, dal tam baterky, nasadil na telo a pár krát by som si zablískal, aj sériovom móde...aby si zistil či sa správne dobíja a podáva vyrovnaný výkon.

Na záver taká rada: Dobre sa zásob AA baterkami. Je dobré mať aj 3 série. :-)
 
Peco
2009-12-09 18:36:14+01
stym zaverom suhlasim :) mam F58cku a baterky nabijam casto. na druhu stranu som snim velmi spokojny. kupoval som ho cez hej.sk za 13 000 byvalych presne pred rokom na vianoce.
 
richie
2009-12-10 19:53:47+01
mile, ze po polhodine pisania prispevku stlaci clovek odoslat a opyta od neho prihlasovacie udaje...no znova

vdaka za ten link na dynaexpedicia.sk...po 4-hodinovom hladani/citani som este viac zmateny :)
ale vela ludi dava plus pre Metz vdaka vlastnej automatike, ale ak som to dobre pochopil tak to vyuziju ludia skor pri portretoch...sice nie vyuziju, ale zachrania nervy ak clovek stale mrkne na predzablesk...
dalej som nasiel tuto mensiu recenziu
http://forum.builder.cz/read.php?43,2013856,2286642,quote=1 od martta (je dost znamy co pozeram fora, aj jeho ´recenzie´:) ), no ale tymto ma u mna martz dalsie plus, lebo testoval starucky blesk a blyskal akokeby znovu nasiel mladost

zatial som nakloneny, ako si vravel, na strane pouziteho Sony HVL-F36AM/Minolta 3600HS...Metz ma laka koli vlastnej automatike (vela nazorov od ludi cez ´nepouzitelne´ az po ´vyborne fungujuce´ ma zmiatli), ale neviem posudit ci mi to pomoze alebo nie, preto sa pytam Vas ci je ta automatika vyhodna :)
a co hovorite na Minoltu 5400xi ?



 
richie
2009-12-10 19:54:31+01
ten vdak ze dynaexpedicia.sk bol mysleny v dobrom :) uz je v bookmarkoch ;)
 
ferros
2009-12-11 13:28:12+01
na zaciatok urcite staci minolta 3600 D kupis v bazraorch cca 100 €
alebo minolta 5600 HSD ale ten je uz drahsi..
v sony mas len dve moznosti, ale neviem presne nazvy :)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-12-11 13:48:05+01
5400xi nieje kompatibilna. od Minolty jedine posledna varka bleskov s oznacenim D.
 
polovnik
2009-12-29 16:09:53+01
Ahojte všetci, tak k tým bleskom nasledovné....
Mám digitálnu Konicu-Minoltu a aj Sony. A mám dva blesky, jednu Metz 54 MZ-4i s päticou pre Konica-Minolta (funguje spoľahlivo aj na Sony) a druhý Sony HVL-F58..... Pre porovnanie, obidva majú zhruba rovnaký výkon. Sony som zohnal z Hong-Kongu, bez cla zasielajú bez problémov, dodávka max. do 30 dní, platba cez PayPal...super cena tam bola pred pol rokom asi 350 USD, teraz to majú za 400 USD.
Majú tam aj objektívy za super ceny a tovar posielajú tak, že ho deklarujú s nižšou cenou a teda nejde to cez colnicu.
 
2009-12-29 16:34:36+01
priatelu, pises to, ako by si objavil Ameriku...len ta chcem upozornit, ze takyto postup hranici s trestnym cinom kratenia dane a dovozneho cla dokonca i z tvojej strany nabadanim minimalne v stadiu pokusu...takze treba si davat pozor, co pises...
 
polovnik
2010-01-02 11:38:48+01
Nic som neobjavil a k tomu krateniu dani len tolko, ze viem o inych krateniach dani, ktore sa v tomto state deju a nejde o mojich smiesnych mozno 30 euro, ktore som neodviedol do bezodnej statnej kasy. Tak mi tu prosim nemoralizuj. Chod sa previezt do okolitych statov v unii a zistis, ze technika v EU je inde ovela lacnejsia. Len Slovacko ma ceny/platy kdesi v nebesiach a pekle.
 
Erick
2010-01-02 11:52:18+01
Používam na Sigmu 530 DG, funguje bez problémov, horizontálne aj vertikálne výklopná hlava, automatický zoom, štyri AA batérie vydržia asi 100 zábleskov. Som s ňou veľmi spokojný.
 
polovnik
2010-01-02 11:56:55+01
príspevok od: Erick
Používam na Sigmu 530 DG, funguje bez problémov, horizontálne aj vertikálne výklopná hlava, automatický zoom, štyri AA batérie vydržia asi 100 zábleskov. Som s ňou veľmi spokojný.
Mne Metz vydrzi asi 700 az 900 zaberov, Sony 600 az 700 na jedny AA baterky.
 
2010-01-02 14:03:11+01
príspevok od: polovnik
Nic som neobjavil a k tomu krateniu dani len tolko, ze viem o inych krateniach dani, ktore sa v tomto state deju a nejde o mojich smiesnych mozno 30 euro, ktore som neodviedol do bezodnej statnej kasy. Tak mi tu prosim nemoralizuj. Chod sa previezt do okolitych statov v unii a zistis, ze technika v EU je inde ovela lacnejsia. Len Slovacko ma ceny/platy kdesi v nebesiach a pekle.
s moralizovanim sa obrat na ine individua...ja som nepisal o inom krateni dani a o inych obchadzkach zakona, pisal som o tom tvojom pripade...smiesnych 30€...hmm..to povedz tomu, ktory ukradol v obchode cokoladu za pol eura a zavreli ho na pol roka nepodmienecne ci bol si naoberat kukuricu na poli, za dva kusy, co u neho nasli, dostal 3 mesiace...
ja poznam ceny aj na Slovensku, i v Cechach ci Rakusku, mna nemusis posielat, aby som sa isiel niekam pozriet...
len mi akosi unika pointa, co ma spolocne vedome obchadzanie zakona s cenami na Slovensku...neznamena, ze ked nakupis inde lacnejsie, musis obchadzat zakon...
 
polovnik
2010-01-10 20:02:25+01
Uprimne povedane som objednaval zo zahranicia tovar uz nie raz a vzdy mi to islo cez colnicu. A uprimne povedane mi colnica vzdy vyrubila clo od buka do buka, takze som nikdy nevedel, kolko zaplatim na cle a nikdy sa nedrzali nejakych tabuliek ci predpisov, ale asi toho, kto sa ako vyspal. A posledna objednavka isla mimo colnicu - dopredu som to nevedel, ale poviem to tak, ze som bol jednoducho rad. A som coraz viac radsej, pretoze prave teraz ma trapi nieco ine. Trapi ma myto, pretoze nech si pan Fico hovori co chce, mne sa naklady zvysuju minimalne o 8000 az 10000 Eur ... minuly rok som mal zisk zhruba v tej vyske. Takze nie likvidacia? A to mam teda platit statu clo? Nechcem vedome porusovat zakon, ale stat ma do toho zacina tlacit. Doteraz som odvadzal statu 3 az 4 tisic Eur rocne, teraz to bude nad 10 kilo. A toto je spravodlivy stat, spravodlive dane, clo, myto.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()