Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Sigma 70-300mm f/4-5.6 DL Macro Super

stokinger
2009-08-30 19:45:32+02
Zdravím, chcem sa opýtať, či má niekto skúsenosti s týmto objektívom, aká je jeho kresba ostrost... hladal som recenzie ale moc som toho nenašiel, pripadne aká je jeho vhodnosť na amatérske použávanie na Canon eos 1000D
 
zvonec
2009-08-30 23:44:36+02
Priatelu, praca sa s PC, pohybovanie sa po internete patria k zakladnej pocitatovej gramotnosti. Dokonca sa ani nemozes vyhovarat, ze www.ephoto.sk je v cudzom jazyku...

Kazda solidna stranka ma zabudovanu funkciu vyhladavania. Len ju staci pouzit.
http://www.ephoto.sk/vyhladavanie/?text2=sigma+70-300&comentstranky=fora&casod2=&casdo2=&rvyhladavanie2=rvyhladavanie2&rvyhladavanie2=H%C4%BEadaj

Samotna sigma je uplny zaklad. Pokial mas fotenie na haku, nebavi ta zivot, a 1000D si si len tak kupil, kludne chod do tej sigmy.

Pokial chces sa fotenim zaoberat, tak si kup aspon nieco lepsejsejsie napr canon 50-250 IS, snad budes viacej spokojnejsi. Ta sigma keby bola aspon APO verzia, ale hentam to je uplny ausschuss, proste nicivo nula, schrott.

Vela zdaru pri vybere.
 
Daniel.U
2009-08-30 23:50:34+02
umrem od smiechu :-)) ze ak ma fotenie na haku a nebavi ho zivot :-)) To ked sa niekomu v zivote dari a je stastny, prejavi sa to poriadnym objektivom :-)) Podla mna to nie vzdy plati lebo ja si tak zahanam depku :-)
 
Strhak
2009-08-30 23:57:36+02
príspevok od: Daniel.U
umrem od smiechu :-)) ze ak ma fotenie na haku a nebavi ho zivot :-)) To ked sa niekomu v zivote dari a je stastny, prejavi sa to poriadnym objektivom :-)) Podla mna to nie vzdy plati lebo ja si tak zahanam depku :-)
Tak ti si buď najväčší flegmoš ( mámvp...sta ) na svete alebo máš už doma veľko sklad s objektívmi. Inak aj ja si občas doprajem také potešenie že nový objektív ;-)))
 
Daniel.U
2009-08-31 00:31:32+02
príspevok od: Strhak
Tak ti si buď najväčší flegmoš ( mámvp...sta ) na svete alebo máš už doma veľko sklad s objektívmi. Inak aj ja si občas doprajem také potešenie že nový objektív ;-)))
lenze ja mam teraz problem lebo som si kupil Sigmu 105 mackro a vdaka malej hlbke ostrosti som si uvedomil aky ma moj fotak frontfocus. Ma to sere a spatne som si uvedomil, ze preco sa mi nikdy s mojou 50kou nepodarilo na plnu dieru urobit ostru fotku aj ked som mieril na neviem aky kontrastny objekt. A vies, teraz sa vypredavaju D300ky s fine tuningom ostrenia no a tak uvazujem...potrebujem poradit to co chcem pocut
 
Strhak
2009-08-31 00:34:22+02
príspevok od: Daniel.U
lenze ja mam teraz problem lebo som si kupil Sigmu 105 mackro a vdaka malej hlbke ostrosti som si uvedomil aky ma moj fotak frontfocus. Ma to sere a spatne som si uvedomil, ze preco sa mi nikdy s mojou 50kou nepodarilo na plnu dieru urobit ostru fotku aj ked som mieril na neviem aky kontrastny objekt. A vies, teraz sa vypredavaju D300ky s fine tuningom ostrenia no a tak uvazujem...potrebujem poradit to co chcem pocut
No ja ti poradím, kúp si tú D300 je to fajnový foťák. Ľutovať rozhodne nebudeš ;-)
 
Daniel.U
2009-08-31 00:38:18+02
príspevok od: Strhak
No ja ti poradím, kúp si tú D300 je to fajnový foťák. Ľutovať rozhodne nebudeš ;-)
ale ja mam D90, to uz nebude skok ako D50-D90, obraz bude taky isty akurat si mozno pomozem s tym ostrenim :-(
 
Strhak
2009-08-31 00:44:30+02
príspevok od: Daniel.U
ale ja mam D90, to uz nebude skok ako D50-D90, obraz bude taky isty akurat si mozno pomozem s tym ostrenim :-(
No to si iba myslíš to je ako keď porovnávam ja Canon 500D s 50D. Pri tej D300 máš 100% pokrytie hľadáčika a kopec iných výhod ako sú lepšie telo atď. Hlavne teraz ešte môžeš za dobrý peniaz predať tú D90, to sa ti za rok dva nepodarí ;-)
 
Daniel.U
2009-08-31 00:49:24+02
príspevok od: Strhak
No to si iba myslíš to je ako keď porovnávam ja Canon 500D s 50D. Pri tej D300 máš 100% pokrytie hľadáčika a kopec iných výhod ako sú lepšie telo atď. Hlavne teraz ešte môžeš za dobrý peniaz predať tú D90, to sa ti za rok dva nepodarí ;-)
myslis, ze to niekto kupi? Inak 500D je proti 50D podla mna mrzak, D90 je normalny fotak akurat je na mna maly, ale s gripom je to pri foteni na vysku mozno lepsie ako D300 bez gripu, ktory uz nekupim. Teraz radis to co chcem pocut alebo objektivne? :-))
 
Strhak
2009-08-31 01:02:55+02
príspevok od: Daniel.U
myslis, ze to niekto kupi? Inak 500D je proti 50D podla mna mrzak, D90 je normalny fotak akurat je na mna maly, ale s gripom je to pri foteni na vysku mozno lepsie ako D300 bez gripu, ktory uz nekupim. Teraz radis to co chcem pocut alebo objektivne? :-))
Ja sa snažím vždy objektívne a teraz aj bez humoru. Držal som v ruke D300 a moc sa mi pozdávala, je to podľa mňa fotoaparát ktorý vydrží roky, no rozhodnutie je na tebe. Napíš majiteľom toho aparátu nech ti poradia a tak sa rozhodni, Je to síce blbé meniť v podstate nový model za trochu starší ale to spracovanie je na už inej úrovni. D300 má ale z tvojho pohľadu jednu zásadnú nevýhodu a to že nemáš k nemu BG ktorý je dosť drahý. No jedno ti poradím, ak sa ti podarí predať tú D90 a doplatok bude na D300 trebárs len 200 až 250€ tak neváhaj s prechodom ;-)
 
Daniel.U
2009-08-31 01:24:09+02
príspevok od: Strhak
Ja sa snažím vždy objektívne a teraz aj bez humoru. Držal som v ruke D300 a moc sa mi pozdávala, je to podľa mňa fotoaparát ktorý vydrží roky, no rozhodnutie je na tebe. Napíš majiteľom toho aparátu nech ti poradia a tak sa rozhodni, Je to síce blbé meniť v podstate nový model za trochu starší ale to spracovanie je na už inej úrovni. D300 má ale z tvojho pohľadu jednu zásadnú nevýhodu a to že nemáš k nemu BG ktorý je dosť drahý. No jedno ti poradím, ak sa ti podarí predať tú D90 a doplatok bude na D300 trebárs len 200 až 250€ tak neváhaj s prechodom ;-)
povodne som chcel prejst rovno na fullframe, ale ten je este drahsi a musel by som kupit aj zakladny objektiv k nemu. A tam ked nemas dat 24-70, to nemusis ani kupovat. Bojim sa len jednej veci, ze zas dojdu s modernejsim snimacim cipom, ktory bude este menej sumet a nejaka D400 a jej buduca odroda nejakej D95ky ju zatienia na celej ciare. Si zober taku D200 a D90 je okrem tela modernejsie po kazdej stranke. Zostava nam len dufat, ze sa ten vyvoj pribzdi ako u pocitacov. Boli casi ked si si kupil pentium 100 a za mesiac bol raz tak silny :-)
 
2009-08-31 02:26:22+02
príspevok od: Daniel.U
lenze ja mam teraz problem lebo som si kupil Sigmu 105 mackro a vdaka malej hlbke ostrosti som si uvedomil aky ma moj fotak frontfocus. Ma to sere a spatne som si uvedomil, ze preco sa mi nikdy s mojou 50kou nepodarilo na plnu dieru urobit ostru fotku aj ked som mieril na neviem aky kontrastny objekt. A vies, teraz sa vypredavaju D300ky s fine tuningom ostrenia no a tak uvazujem...potrebujem poradit to co chcem pocut
Front/Back Focus sa moze prejavit len na 1 objektive z celej vybavy a ostatne mozu ostrit presne. je to problem kombinacie objektiv + telo a tak to, ze si nikdy nemal ostru fotku s 50tkou moze byt zase iny problem (dokonca aj Back Focus). preto ide vzdy do servisu na nastelovanie fotak + objektiv + sa odporuca aj objektiv, ktory ostril spravne, aby sa nerozhadzal zase ten.

D300 je fajn. D90 vsak kvoli takejto veci menit za D300?! to by som radsej predal tu sigmu a vybral si inu. alebo ju vratil, ak je to mozne.
 
dusan1973
2009-08-31 07:43:18+02
Mám doma sigma 70-300/4-5,6 DG Makro. Ako píšem mám doma, dnes by som si tento objektív už nekúpil. ale ak začínaš a nechceš investovať a uspokojíš sa s obmedzeniami ktoré tento objektív má, tak niečo pofotíš. To že je to úplný aušus sa povedať nedá lebo sa mi s ním podarili aj pekné fotky (http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-galeria/?action=showPhoto&id=9511 alebo http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-galeria/?action=showPhoto&id=9569). Mám vo výhlade iný tele objektív a túto sigmu po kúpe nového ak sa podarí chcem predať.
 
javelin
2009-08-31 09:05:33+02
Kto raz kúpi akúkolvek 70-300 viac ju nepredá.....NENÁJDE TOTIŽ KUPCA....
 
Daniel.U
2009-08-31 09:42:28+02
aj 50ka aj sigma 105 mi vykazuju priblizne rovnaku nepresnost do rovnakej strany, akurat ta 50ka je na tom horsie. Ale tak isto to robi aj 16-85 tiez do rovnakej strany, akurat tam je to skoro nemeratelne ked ze tam nieje taka mala hlbka ostrosti
 
duroslav
2009-08-31 09:49:33+02
príspevok od: Daniel.U
aj 50ka aj sigma 105 mi vykazuju priblizne rovnaku nepresnost do rovnakej strany, akurat ta 50ka je na tom horsie. Ale tak isto to robi aj 16-85 tiez do rovnakej strany, akurat tam je to skoro nemeratelne ked ze tam nieje taka mala hlbka ostrosti
Aby to nebolo také jednoduché, tak ja mám trochu nepresné ostrenie na jednom objektíve, ale u neho naviac záleží na tom, či preostruje z bližšia ďalej alebo z ďaleka bližšie.
 
stokinger
2009-08-31 12:46:27+02
Dik za pomoc a rady...
 
stokinger
2009-08-31 12:50:42+02
no praveže toto som pozrel ale chcel som vediet ci ma niekto konkretne skusenosti s tymto konkretnym modelom a nie APO o tom je toho dost
PS: Život ma bavi a 1000 som si kupil na rozbeh aby somm sa naucil pracovat s foto a tvoriť ak to zvládnem...no zatial mám iba seťak
 
stokinger
2009-08-31 12:53:08+02
Aký tele by ste teda odporučili na začiatok, na foto prírody, samozrejme rozpočet nie je veľký, som študent. Pozeral som aj recenzie k 50-250IS, uvažujem nad ním, nie je niečo podobné resp. lepšie v takejto cenovej kategórié alebo lacnejšie???do úvahy pripadá aj bazár...dik za rady
 
2009-08-31 13:19:41+02
príspevok od: stokinger
Aký tele by ste teda odporučili na začiatok, na foto prírody, samozrejme rozpočet nie je veľký, som študent. Pozeral som aj recenzie k 50-250IS, uvažujem nad ním, nie je niečo podobné resp. lepšie v takejto cenovej kategórié alebo lacnejšie???do úvahy pripadá aj bazár...dik za rady
V kazdom pripade si kup nieco s IS, lebo objektivy v tvojej cenovej hladine maju svetelnost 4 - 5,6 ked chces mat ostre fotky musis este priclonit na f8 - na nizsich clonovych cislach maju makku kresbu a pri clone f8 na ohnisku 200 - 300mm bez stabilizatora s 1000D ckom pouzitelnym do iso 400 si hotovy a budes nadavat.. Ja mam tu sigmu 70-300 APO, mam stabilizator v tele / sony a700 / a aj tak by som ju najradsej zahodil za psom :-)
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()