Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Tokina vs Canon

cervoo
cervoo 2009-09-06 17:04:31+02
Cafte ludia. Nedavno som tu preberal aky objektiv.... ci signu tamron alebo Tokina. Vsetci mi odporucili Tokinu AF 16-50mm f/2.8 AT-X Pro 165 DX. Lenze ako som tak kukal dalej....nasiel som Canon EF 17-40mm f/4L USM. Noo....a tu nastal dalsi problem:( Ktory objektiv by ste radsej vy rozmyslali? Ktory ma lepsiu kresbu?? nema predsa len ten canon moc velku clonu??
 
conan7
2009-09-06 22:08:00+02
príspevok od: Daniel.U
preco by som si ta pomylil? Pytal si sa na moj nazor na hentaky svetelny objektiv a ten moj nazor urcite poznas
hej? no nechaj tak...ale ešte by si mohol pripomenúť kedy som do teba rýpal (ako rypálek) a kedy som riešil ten tamron...
 
Daniel.U
2009-09-06 22:10:28+02
príspevok od: conan7
hej? no nechaj tak...ale ešte by si mohol pripomenúť kedy som do teba rýpal (ako rypálek) a kedy som riešil ten tamron...
nechcem ti kryvdit ak je to tak, tak co si chcel povedat tou otazkou, ze aky mam nazor na pracu s hlbkou ostrosti na hentakych objektivoch?
 
conan7
2009-09-06 22:13:57+02
dobre. tak bola to rečnícka otázka, na ktorú tvoja odpoved je v krátkosti tolko: sú tie sklá na pi.u, čo sa týka práce s hĺbkou ostrosti.

Am I right?
 
Daniel.U
2009-09-06 22:19:49+02
to som nepovedal, ale radsej si dam robotu s nasadenim napr. pevnej 50ky ako doma obchadzat nejaky Tamron a tolerovat jeho neduhy len preto by som si ta mohol odfotit s trochu liznutym pozadim. Sam som porovnaval Tamron a 50ku, v urcitych nastaveniach skoro nerozoznas ktora fotka je z coho. Akurat, ze jeho pracovny rozsah nieje len 50 mm a pri kratsom ohnisku sa bokeh dosahuje o to tazsie a o to viac musis odclonit a odhalovat chyby takeho kompromisneho objektivu. A myslim si to aj o ostatych, akurat pevne verim, ze tie druhe aspon lepsie ostria
 
conan7
2009-09-06 22:33:33+02
príspevok od: Daniel.U
to som nepovedal, ale radsej si dam robotu s nasadenim napr. pevnej 50ky ako doma obchadzat nejaky Tamron a tolerovat jeho neduhy len preto by som si ta mohol odfotit s trochu liznutym pozadim. Sam som porovnaval Tamron a 50ku, v urcitych nastaveniach skoro nerozoznas ktora fotka je z coho. Akurat, ze jeho pracovny rozsah nieje len 50 mm a pri kratsom ohnisku sa bokeh dosahuje o to tazsie a o to viac musis odclonit a odhalovat chyby takeho kompromisneho objektivu. A myslim si to aj o ostatych, akurat pevne verim, ze tie druhe aspon lepsie ostria
no :) diky pekne za názor, ale to by sa dalo aj hned bez zbytočného spamu a dobre mierených uštipačných poznámok :) ešte raz ďakujem :)
 
Daniel.U
2009-09-06 22:37:04+02
príspevok od: conan7
no :) diky pekne za názor, ale to by sa dalo aj hned bez zbytočného spamu a dobre mierených uštipačných poznámok :) ešte raz ďakujem :)
alebo mi povedz co konkretne by si chcel odfotit a ja ti poviem co by som ja vytiahol z kabele kebyze teoreticky...lebo mam dojem, ze svetelne zakladne zoomy su v mode ako notebooky a vela ludi ich povazuje za vseliek na vsetko.
 
conan7
2009-09-06 22:49:35+02
príspevok od: Daniel.U
alebo mi povedz co konkretne by si chcel odfotit a ja ti poviem co by som ja vytiahol z kabele kebyze teoreticky...lebo mam dojem, ze svetelne zakladne zoomy su v mode ako notebooky a vela ludi ich povazuje za vseliek na vsetko.
momentálne len riešim 70-200 f2.8 usm na šport - futbal (veľký aj halový), momentálne nič iné ma veľmi nezaujíma :)
 
Daniel.U
2009-09-06 22:52:56+02
príspevok od: conan7
momentálne len riešim 70-200 f2.8 usm na šport - futbal (veľký aj halový), momentálne nič iné ma veľmi nezaujíma :)
na to co hovoris je to nepostradatelne. Kde je problem? Nikde ho nemaju? ,-)
 
conan7
2009-09-06 23:05:46+02
príspevok od: Daniel.U
na to co hovoris je to nepostradatelne. Kde je problem? Nikde ho nemaju? ,-)
:D :D prehladal som všetky vačky a predstav si nenašiel som tie dve 500-ky, hoci pred tým než som sa vybral do obchodu, na 100% som ešte peniaze mal u seba :D riadny trapas v shope ;)
 
Daniel.U
2009-09-06 23:10:03+02
príspevok od: conan7
:D :D prehladal som všetky vačky a predstav si nenašiel som tie dve 500-ky, hoci pred tým než som sa vybral do obchodu, na 100% som ešte peniaze mal u seba :D riadny trapas v shope ;)
tak si mal ist pre dalsie, to je ostuda co si museli mysliet v tom obchode :-)
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()