Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

servis prolaika

rasty
2009-09-16 10:00:09+02
chcem sa opytat aky mate vy s nimi skusenosti, lebo mna tak nastvali... mal som tam svij canon v zarucnej oprave, oprava prebehla rychlo a fotacik fungoval, lenze po par fotkach som zistil ze mi dali snimac nenormalne zapraseny, a prach dokonca aj v hladaciku resp. na matnici asi, lebo v hladaciku vidim cierne bodky. fotak skoro novy a ziadny prach som tam predtym urcite nemal. Ked dam auto do servisu tak tiez mi ho nevratia so zaspinenim interierom. Teraz hladam kde to dat vycistit a zistil som ze asi jedine to zas k nim poslat. Alebo dajte tip kde na vychode sa to da vycistit, ale sa mam sam do toho pustat?
 
2009-09-16 10:09:25+02
pokial to das inde, stratis zaruku, lebo oni su jedinym autorizovanym servisnym strediskom na Slovensku pre fotoaparaty...
 
ivalko
2009-09-16 10:23:34+02
http://forum.fotografovani.cz/read.php?42,1141810,2925553#msg-2925553

komu sa nechce klikat -
´Myslim ze jedna z moznosti by bola napisat na europsku centralu Canonu priamo riaditelovy ,pripadne priamo do Canon v JPN,a popziadat o okamzite zjednanie napravy ved vlastne tento obchod kazi dobre meno znacky a nici jej prestiz na slovensku.Bohuzial jazykove znalosti mi nedovoluju oslovit priamo Canon v JPN,nechce sa toho ujat niekto s lepsimi znalostami. Kontaktovat Canon SR nema vyznam riaditel Canonu SR a majitel prolaiky su velmi dobry kamarati.K staznosti by mal byt pripojeny link na nespokojnych zakaznikov tohto servisu a obchodu a ziadost o odobratie licencie autorizovaneho servisu.´

neboj, kamo, nie si v tom sam...
 
Seto
2009-09-16 10:30:12+02
ehm, akoze neviem na akej urovni je tento servis preto ma berte s rezervou, ale co ked mu odoberu licenciu? co potom? kde pojdeme servisovat? do ciech?
 
ivalko
2009-09-16 10:35:12+02
príspevok od: Seto
ehm, akoze neviem na akej urovni je tento servis preto ma berte s rezervou, ale co ked mu odoberu licenciu? co potom? kde pojdeme servisovat? do ciech?
No ak je naozaj pravda to co tvrdi chlapik na tom fore, tak je to boj s veternymi mlynmi. Nikomu nic neodoberu, akurat ze chudaci slovaci maju smolu. Sme prilis maly trh na to, aby s tym niekto nieco robil.
 
Gajdoš40
2009-09-16 10:51:54+02
V tvojom prípade to je horšie, lebo bývaš ďaleko, ale dovtedy by som im to nosil kým by to nespravili poriadne. Mne tiež vyčistili senzor, doma som tam našiel špinu išiel som tam ešte raz a až potom to urobili tak ako to má byť. Myslím, že tento servis sa nevymyká zo slovenského priemeru. Riadne a rýchlo to opravia iba svojim kamarátom.
 
bear
- moderator
2009-09-16 10:53:30+02
Ak sa fotak vratil zaspineny, skusil by som reklamovat servisny zasah. Ak je to reklamovane ihned, nepredpokladam, ze by to mal byt problem. Ak by sa zrusilo servisne zastupenie v prolaike, kto by robil servis? Dopadli by sme ako Nikon a museli koli servisu posielat techniku do Viedne, alebo Prahy.
 
hawqo
2009-09-16 10:58:38+02
Ehm.... mozno tresnem ale ja som v prolaike v BA daval do servisu otcov canon S5 (ano ja viem ze to nie je zrkadlo :D ) a mam dojem ze tam bolo len zberne stredisko a servis robili aj tak mimo Slovenska ...
ohladom mojho pripadu...ano trvalo im to dlho ale v ramci casu ktory si na to vyhradili a nasli chybu aj ju opravili ziadne skrabance ani nic som nenasiel...
co som cital o servise v cechach tak to nie je o moc lepsie tam tiez ze je dobry servis len ked si clovek priplati alebo je znamy fotograf alebo ma niekoho kamarata...
najlepsie je vraj ist priamo do Viedne...
takze asi tak
 
Noel
2009-09-16 11:12:38+02
ja mam svoj canon akurat v servise tak dufam ze nebude zapraseny... ale uz aj ja som na nich pocul vela zleho a ty predajcovia su tam dost neprijemny, nikdy som z nich nemal dobry pocit...
 
Daniel.U
2009-09-16 11:52:35+02
príspevok od: Noel
ja mam svoj canon akurat v servise tak dufam ze nebude zapraseny... ale uz aj ja som na nich pocul vela zleho a ty predajcovia su tam dost neprijemny, nikdy som z nich nemal dobry pocit...
naohodou Karol bol z tych slusnych a ochotnych :-) Az na to, ze mi v bazare stratili polarizak a nesralo ich to moc zle skusenosti nemam
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2009-09-16 12:12:09+02
no ja som daval opravit kompakt IXUS 3 roky po záruke vymenili zadarmo senzor a frcí fotacik dalej, odvovodnili to tým ze to je séria ktorá mala nejaké výrobné vady, oprava trvala týždeň!!!, reklamuj tu opravu(spinu na senzore/hladaciku u nich) ja si myslím že to zoberú a vyčistia. ak ti zašpinili matnicu to je pruser tu musia len vymeniť, podľa mňa sa to na 90% neda vyčistiť. Aj keď ja mam už tiež bordel v hladaciku ale na to som zvyknuty:(
 
rasty
2009-09-16 12:49:02+02
príspevok od: Jozef Peniak
no ja som daval opravit kompakt IXUS 3 roky po záruke vymenili zadarmo senzor a frcí fotacik dalej, odvovodnili to tým ze to je séria ktorá mala nejaké výrobné vady, oprava trvala týždeň!!!, reklamuj tu opravu(spinu na senzore/hladaciku u nich) ja si myslím že to zoberú a vyčistia. ak ti zašpinili matnicu to je pruser tu musia len vymeniť, podľa mňa sa to na 90% neda vyčistiť. Aj keď ja mam už tiež bordel v hladaciku ale na to som zvyknuty:(
co som cital vseliake fora ohladom nich , tak asi posielat im to koli cisteniu snimaca asi nema zmysel, - nedokazem ze som si to nezaspinil ja a po druhe trebalo by to ihned vyskusat ci je to ciste..., lebo ked mi vratia este viac zaspineny tak fakt neviem, keby som to mal blizko tak to je ine, ale rizkovat este aj posielanie postou... asi budem fotit len do F11 :)
 
SHoDaN
2009-09-16 12:49:45+02
Tusim uz davnejsie sa to tu rozoberalo....

Tak pridam aj ja svoju skusenost s PROLAIKOU. Kupil som si tam objektiv 50mm f/1.8 Po mesiaci som ho tam zaniesol na vycistenie, nakolko sa dam usadila v strede aj ked jedna, ale riadna spina (zeby z vyroby?). Sklo mi zobrali a bezplatne vycistili. Co sa tykalo predaja, predavac bol mily a ochotny, takze moja skusenost bola zakazdym viac, nez dobra.
 
Kotlik73
2009-09-16 12:59:38+02
So servisom skúsenosti nemám ...ale som u nich na predajni pomerne často (neďaleko pracujem).Ale chalani na predajni sú myslím OK,vždy odzdravia a prejavia o mna ako potencionálneho zákazníka záujem.Aj keď len poočumujem bazárové vitrínky....
 
Floyd
2009-09-16 13:52:14+02
príspevok od: Kotlik73
So servisom skúsenosti nemám ...ale som u nich na predajni pomerne často (neďaleko pracujem).Ale chalani na predajni sú myslím OK,vždy odzdravia a prejavia o mna ako potencionálneho zákazníka záujem.Aj keď len poočumujem bazárové vitrínky....
Len detail, k tomu, že predavač odzdraví. Mal by pozdraviť ako prvý a platí to obecne pre všetky obchody na celom svete.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2009-09-16 13:56:55+02
príspevok od: rasty
co som cital vseliake fora ohladom nich , tak asi posielat im to koli cisteniu snimaca asi nema zmysel, - nedokazem ze som si to nezaspinil ja a po druhe trebalo by to ihned vyskusat ci je to ciste..., lebo ked mi vratia este viac zaspineny tak fakt neviem, keby som to mal blizko tak to je ine, ale rizkovat este aj posielanie postou... asi budem fotit len do F11 :)
no neviem skus im zavolat aspon najskor ci by to vedeli vycistitť s tym ze sa to to takto vratilo po oprave, za vycistenie senzora sachty, matnice alebo výmenu matnice dáš viacej ako za cestu do (teda ak nie si v londýne a pod:)
 
rasto
2009-09-17 15:50:14+02
príspevok od: Jozef Peniak
no neviem skus im zavolat aspon najskor ci by to vedeli vycistitť s tym ze sa to to takto vratilo po oprave, za vycistenie senzora sachty, matnice alebo výmenu matnice dáš viacej ako za cestu do (teda ak nie si v londýne a pod:)
kamarat si dal opravit objektiv do nemeckeho servisu a oprava im trvala tri mesiace.Po par telefonatoch na nich bol aj trochu hruby a poslali mu domov dopis ,ze ked sa to bude opakovat ,tak ho daju na sud:)preco si myslite ze inde to je ine ako u nas?v prvom rade by som zobral fotak a odniesol im ho nech to vycistia.
 
rasto
2009-09-17 16:06:49+02
príspevok od:
pokial to das inde, stratis zaruku, lebo oni su jedinym autorizovanym servisnym strediskom na Slovensku pre fotoaparaty...
zaruku nestratis ked si to das vycistit inde,ale ked ti poskriabu v neautorizovanom servise tak mas smolu.
 
2009-09-17 16:16:58+02
príspevok od: rasto
zaruku nestratis ked si to das vycistit inde,ale ked ti poskriabu v neautorizovanom servise tak mas smolu.
akekolvek zasahy do techniky v zaruke mimo autorizovaneho servisu sa povazuju za neodborne zasahy a su dovodom na stratu zaruky...to plati vseobecne, nielen na fotaky...
 
Ferrari
2009-09-17 19:21:49+02
Zdravím ľudkovia!
Som tu nový, tak ma nekameňujte, ak sa pýtam na niečo, čo tu už bolo riešené...mám problém s mojou Konica Minoltou Z3...asi 3 roky mi verne slúži, je v super stave, ale cez víkend s ním sestra spadla a nanešťastie bol zapnutý a zjavne utrpel náraz do oblasti objektívu. Optike sa nič nestalo, ale mechanizmus posúvania šošoviek je zjavne poškodený, bo po zapnutí niekedy vysunie objektív, niekedy nie. Keď aj vysunie objektív, tak počuť, ako vnútri niečo škrkoce – ako keď sú vylámané zuby a preskakujú. Asi sa vnútri nehýbe optika, pretože keď max. vyzoomujem, tak foťák bez problémov zaostrí a dá sa aj fotiť...ale na menšom/najmešom ohnisku foťák nie je schopný zaostriť = optika sa asik nehýbe.
Neviete poradiť, či sa to oplatí opravovať a ak áno, komu to zveriť? Nemám totiž skúsenosti so servismi...

Vopred dík za odpovede!

PS - nebolo by lepšie založiť novú tému?
 
Strana 1 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()