Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

servis prolaika

rasty
rasty 2009-09-16 10:00:09+02
chcem sa opytat aky mate vy s nimi skusenosti, lebo mna tak nastvali... mal som tam svij canon v zarucnej oprave, oprava prebehla rychlo a fotacik fungoval, lenze po par fotkach som zistil ze mi dali snimac nenormalne zapraseny, a prach dokonca aj v hladaciku resp. na matnici asi, lebo v hladaciku vidim cierne bodky. fotak skoro novy a ziadny prach som tam predtym urcite nemal. Ked dam auto do servisu tak tiez mi ho nevratia so zaspinenim interierom. Teraz hladam kde to dat vycistit a zistil som ze asi jedine to zas k nim poslat. Alebo dajte tip kde na vychode sa to da vycistit, ale sa mam sam do toho pustat?
 
djpali
2009-11-25 13:49:28+01
príspevok od: rasty
co som cital vseliake fora ohladom nich , tak asi posielat im to koli cisteniu snimaca asi nema zmysel, - nedokazem ze som si to nezaspinil ja a po druhe trebalo by to ihned vyskusat ci je to ciste..., lebo ked mi vratia este viac zaspineny tak fakt neviem, keby som to mal blizko tak to je ine, ale rizkovat este aj posielanie postou... asi budem fotit len do F11 :)
takze, kupil som gorillapod stativ ten najvacsi, po 2 dnoch za bezneho pouzivania sa mi jeden clanok oddelil a zlomila noha na nom na polku. Ked som bol v prolaike nechceli mi to vyreklamovat pritom to malo len 2 dni, nastastie ! ako ho chytil do ruk predvac a hral sa s ostavajucim 2 nohami zlomil dalsiu :-) Takze sa do nho pustili aj okolostojaci a dali mi kus za kus po rozhovore s jeho nadriadenym... Keby sa mu to nezlomilo asi by som neuspel ?!?!?
 
Augur
2009-11-25 14:39:07+01
Chcel by som sa spýtať, či je možné v rámci záručného servisu kontaktovať aj servis vo Viedni (aj keď bol objektív kupovaný na Slovensku). L-kový objektív Canon 16-35/2,8 II sa počas fotenia vonku v jesennom počasí zarosí pod prednou šošovkou.
 
jrfoto
2009-11-25 14:43:32+01
príspevok od: Augur
Chcel by som sa spýtať, či je možné v rámci záručného servisu kontaktovať aj servis vo Viedni (aj keď bol objektív kupovaný na Slovensku). L-kový objektív Canon 16-35/2,8 II sa počas fotenia vonku v jesennom počasí zarosí pod prednou šošovkou.
16-35 je utesneny?, lebo aj moj 17-40 sa obcas zarosi,a k tej viedni neviem ale napr aquamat posiela fotoaparaty nie do bratislavy ale do viedne
 
Augur
2009-11-25 15:16:25+01
príspevok od: jrfoto
16-35 je utesneny?, lebo aj moj 17-40 sa obcas zarosi,a k tej viedni neviem ale napr aquamat posiela fotoaparaty nie do bratislavy ale do viedne
Na oficiálnej stránke sa píše: ´......Robustná konštrukcia zahŕňa utesnenia proti prieniku vlhkosti a prachu z dôvodu ochrany pred nehostinnými poveternostnými podmienkami.´ Do dažďa by som ho asi neťahal, ale prekvapilo ma, že sa zarosil (zvnútra) počas hmly, ale aj po daždi, keď bola vlhkosť vzduchy vyššia.
 
pathy
2009-11-25 17:12:59+01
príspevok od: djpali
takze, kupil som gorillapod stativ ten najvacsi, po 2 dnoch za bezneho pouzivania sa mi jeden clanok oddelil a zlomila noha na nom na polku. Ked som bol v prolaike nechceli mi to vyreklamovat pritom to malo len 2 dni, nastastie ! ako ho chytil do ruk predvac a hral sa s ostavajucim 2 nohami zlomil dalsiu :-) Takze sa do nho pustili aj okolostojaci a dali mi kus za kus po rozhovore s jeho nadriadenym... Keby sa mu to nezlomilo asi by som neuspel ?!?!?
uspel by si aj tak, pracujem v obxode a mam na starost reklamacie...obxodnik ti za ziadnyx okolnosti nesmie odmietnut prevziat reklamaciu ak si splnil nasledovne: mas doklad o kupe, resp. zarucak. Ja mozem odmietnut reklamaciu len aj je vyrobok hyg. zavadny (pracujem s obuvou). Inak ti to musia zobrat aj keby bolo zrejme, ze si to ulomil sam...take su bohuzial zakony!
 
delfinmsvk
2009-11-25 17:21:05+01
Ahojte.Nechcem Vám do toho ´kafrat´ ale ako som šiel smer ProLaika,tak som tam videl ten servis,nebol som vo vnútry ani nic my tam neopravovali,ani som nic nekupoval ci nepredával.Ale asi ma ProLaika smolu lebo je to čo by kamenom dohodil stade , preto asi to pár ludí zmýlilo.Len toľko , ak sa mýlim tak pardon vopred.Pekný den a fajn foto.
 
Gajdoš40
2009-11-25 17:46:25+01
Zrejme máš na mysli Foto-Servis a ide sa tam hore schodmi na terasu. Tak tomuto servisu sa radšej veľkým oblúkom vyhnite. Je to podvodník a mám s ním žiaľ iba zlé skúsenosti. 10 urgencií čo sa týka termínu odovzdania a nakoniec vrátil vec neopravenú.
 
Hard12
2009-11-25 20:37:39+01
Tak z prolaiky mi dnes konecne po 4 tyzdnoch vratili canon 450d pozrem do hladacika a super vsetko ciste paradne pozrem lepsie a rozmyslam preco ked dam vsetky meracie body tak my svietia len 3 tak rozmyslam a zistim vsak nejako tam mam len 7 bodov a pritom 450ka ma 9 tak som si povedal ze supa potom pozeram dam live view a nejak mi nechce ostrit drbs dalsia supa potom dalej rozmyslam ze predtym mi tam svietilo aj pomocne svetlo vzlich podmienkach drbs
 
jrfoto
2009-11-25 22:26:36+01
príspevok od: Hard12
Tak z prolaiky mi dnes konecne po 4 tyzdnoch vratili canon 450d pozrem do hladacika a super vsetko ciste paradne pozrem lepsie a rozmyslam preco ked dam vsetky meracie body tak my svietia len 3 tak rozmyslam a zistim vsak nejako tam mam len 7 bodov a pritom 450ka ma 9 tak som si povedal ze supa potom pozeram dam live view a nejak mi nechce ostrit drbs dalsia supa potom dalej rozmyslam ze predtym mi tam svietilo aj pomocne svetlo vzlich podmienkach drbs
mal si ho d.bnut do kosa a mohol si mat pokoj a nie tu vyplakavat, sam si za to mozes, ja mam tiez bordel na matnici, dokonca aj na zrkadle,ale neriesim to a nestaram sa do toho, kedze na fotky to vplyv nema, a asi si vazim svoju techniku trosku viac a este nieco, ako ti mohli zmiznut zaostrovacie body, to ti z neho vypadli:) ? pokial viem tak 7 zaostrovacich bodov mala naposledy 350decka
 
lu_boss
2009-11-25 22:30:36+01
príspevok od: jrfoto
mal si ho d.bnut do kosa a mohol si mat pokoj a nie tu vyplakavat, sam si za to mozes, ja mam tiez bordel na matnici, dokonca aj na zrkadle,ale neriesim to a nestaram sa do toho, kedze na fotky to vplyv nema, a asi si vazim svoju techniku trosku viac a este nieco, ako ti mohli zmiznut zaostrovacie body, to ti z neho vypadli:) ? pokial viem tak 7 zaostrovacich bodov mala naposledy 350decka
Hard12 uz velakrat napisal, ze si za to moze sam a ze si je toho vedomy. Tak by sme sa mohli, aspon zo slusnosti, dohodnut, ze uz ho za tu hlupost rypat do matnice yebat nebudeme :-)
 
jrfoto
2009-11-25 22:34:31+01
príspevok od: lu_boss
Hard12 uz velakrat napisal, ze si za to moze sam a ze si je toho vedomy. Tak by sme sa mohli, aspon zo slusnosti, dohodnut, ze uz ho za tu hlupost rypat do matnice yebat nebudeme :-)
ale on pise ze ma menej bodov ako mal vsak tu nieco alebo niekto nie je v pokiadku?
 
Hard12
2009-11-25 22:44:27+01
príspevok od: jrfoto
ale on pise ze ma menej bodov ako mal vsak tu nieco alebo niekto nie je v pokiadku?
ja presne viem kdo tu nieje v poriadku TY mat za.e.a.y fotoaparat ako prasa to je uz len vyzitka. Svoj fotoaparat si vazim a preto sa oscoju foto techniku aj staram to s tou matnicou bol prehmat a to ze ty mas mrkvu na matnici to je tvoja vec ja ju tam mat nechcem a tie body nooo ty dobraci z pro laiky mi tam dali zlu matnicu tak preto tam mam o dva body menej.
 
lu_boss
2009-11-25 22:49:40+01
príspevok od: jrfoto
ale on pise ze ma menej bodov ako mal vsak tu nieco alebo niekto nie je v pokiadku?
ved jasne... Niekde soudruzi udelali chybu... Ale to uz zakaznik za to naozaj nemoze, ak je tam zla matnica, alebo nieco urobene inak, nez by malo byt...
 
conan7
2009-11-25 22:49:44+01
príspevok od: Hard12
ja presne viem kdo tu nieje v poriadku TY mat za.e.a.y fotoaparat ako prasa to je uz len vyzitka. Svoj fotoaparat si vazim a preto sa oscoju foto techniku aj staram to s tou matnicou bol prehmat a to ze ty mas mrkvu na matnici to je tvoja vec ja ju tam mat nechcem a tie body nooo ty dobraci z pro laiky mi tam dali zlu matnicu tak preto tam mam o dva body menej.
pre úplnosť by som dodal, že jrfoto fotí rally, kde sa technika určite rýchlo zapráši nie ako v ateliéri povedzme :) a ked to nemá vplyv na fptku, neviem načo to riešiť, ale ano tvoja vec :)
 
jrfoto
2009-11-25 22:52:18+01
príspevok od: Hard12
ja presne viem kdo tu nieje v poriadku TY mat za.e.a.y fotoaparat ako prasa to je uz len vyzitka. Svoj fotoaparat si vazim a preto sa oscoju foto techniku aj staram to s tou matnicou bol prehmat a to ze ty mas mrkvu na matnici to je tvoja vec ja ju tam mat nechcem a tie body nooo ty dobraci z pro laiky mi tam dali zlu matnicu tak preto tam mam o dva body menej.
klud neviem keby si menil objektiv pravidelne aj von(ked nemas inu moznost), nechcel som ta urazit, a poviem ti z vlastnej skusenosti ze ten prach tam budes mat tak ci tak znova, ja som tiez menil matnicu a vydrzalo my to tyzden, tiez som bol taky expert ze som to cistil tak ze som to este viac zaspinil:), potom som si ju dal vymenit ale prach sa objavil znova a uz som to radsej nechal tak, fakt nic v zlom asi som to najprv napisal tak ako som nemaltakze este raz sorry, ale teraz si spravil zasa chybu ty kedze si si to neskontroloval pred tym nez si zaplatil za opravu
 
jrfoto
2009-11-25 22:54:07+01
príspevok od: conan7
pre úplnosť by som dodal, že jrfoto fotí rally, kde sa technika určite rýchlo zapráši nie ako v ateliéri povedzme :) a ked to nemá vplyv na fptku, neviem načo to riešiť, ale ano tvoja vec :)
vdaka za podporu, ja som to vyriesil tak ze som si kupil este druhe telo aby som sa co najviac vyhol vymienaniu objektivov, ina moznost ma nenapadla:)
 
Hard12
2009-11-25 22:54:31+01
príspevok od: conan7
pre úplnosť by som dodal, že jrfoto fotí rally, kde sa technika určite rýchlo zapráši nie ako v ateliéri povedzme :) a ked to nemá vplyv na fptku, neviem načo to riešiť, ale ano tvoja vec :)
viem ze to na fotke nieje vidiet ale ak pocitam tak pocitam tak urcite sa prach dostane skorej aj na senzor fotoaparatu ked bude spina na zrkadle a matnici atd ale kezdemu ako je lepsie ja by som sa hanbil keby niekomu ukazujem fotky na fotoaparate a display mam zajebabrany
 
lu_boss
2009-11-25 22:56:06+01
príspevok od: Hard12
ja presne viem kdo tu nieje v poriadku TY mat za.e.a.y fotoaparat ako prasa to je uz len vyzitka. Svoj fotoaparat si vazim a preto sa oscoju foto techniku aj staram to s tou matnicou bol prehmat a to ze ty mas mrkvu na matnici to je tvoja vec ja ju tam mat nechcem a tie body nooo ty dobraci z pro laiky mi tam dali zlu matnicu tak preto tam mam o dva body menej.
:-))) no... aj ja mam kde tu prach na matnici a v objektive (bordel, ak chces)a kedze si svoju techniku tiez vazim, nechavam to tak, lebo to ma na vyslednu fotografiu asi taky vplyv, ako nase hasterenie sa na fore na gravitaciu Jupitera...
 
Hard12
2009-11-25 22:59:24+01
príspevok od: jrfoto
vdaka za podporu, ja som to vyriesil tak ze som si kupil este druhe telo aby som sa co najviac vyhol vymienaniu objektivov, ina moznost ma nenapadla:)
hah noo ja som bol v praci a amusel by som si brat dovolenku tak som poslal frajerku nech to ide zobrat ale zajtra si ju aj tak budem musiet zariesit ach
dokafral som si tu matnicu sam ale tak zas 9 bodova a 7 bodova matnica vyzera nechapem ach
 
Hard12
2009-11-25 23:00:51+01
idem to ja vyspat lebo fotak mesiac v servise a zajtra ked tam pojdem tak davam tomu dalsie 2 tyzdne
dobre svetlo prajem
 
Strana 3 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()