Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

servis prolaika

rasty
rasty 2009-09-16 10:00:09+02
chcem sa opytat aky mate vy s nimi skusenosti, lebo mna tak nastvali... mal som tam svij canon v zarucnej oprave, oprava prebehla rychlo a fotacik fungoval, lenze po par fotkach som zistil ze mi dali snimac nenormalne zapraseny, a prach dokonca aj v hladaciku resp. na matnici asi, lebo v hladaciku vidim cierne bodky. fotak skoro novy a ziadny prach som tam predtym urcite nemal. Ked dam auto do servisu tak tiez mi ho nevratia so zaspinenim interierom. Teraz hladam kde to dat vycistit a zistil som ze asi jedine to zas k nim poslat. Alebo dajte tip kde na vychode sa to da vycistit, ale sa mam sam do toho pustat?
 
tomáš.slávik
2017-11-22 12:51:25+01
príspevok od: tom-o
Pri tak drahej oprave a ich jednani, pricom z toho co pises vyplyva, ze objektiv uplne pokazili, by som mozno navrhol kontaktovat nejakeho pravnika a po jeho vyjadreni ich kontaktovat s ich moznostami
to je posledná možnosť. a tomu sa chcem vyvarovať.
 
tomáš.slávik
2017-11-22 12:56:26+01
príspevok od: tom-o
Pri tak drahej oprave a ich jednani, pricom z toho co pises vyplyva, ze objektiv uplne pokazili, by som mozno navrhol kontaktovat nejakeho pravnika a po jeho vyjadreni ich kontaktovat s ich moznostami
to je posledná možnosť a to nechcem. chcem sa dohodnúť, nech mi ho vrátia v takom stave, v akom som ich ho dal. čiže ostrý a nech tam aj ten MF sporadicky nejde, na to kašlem.
 
xherics
2017-11-22 12:59:47+01
Na servis prolaiky nadavaju vsetci, zial neriesia ani zarucne opravy, resp. co som tak cital, vzdy problemu viac po ich oprave, ako pred, a na maily nikdy neodpisuju.

Videl som niekolko tem aj tu, na facebooku a aj na inom foto portale, vsade len zle skusenosti.

Myslim si, ze bez pravnika to doriesit nedokazes.

 
martinmlm
2017-11-22 13:13:54+01
príspevok od: tomáš.slávik
zdravím všetkých
a teraz môj aktuálny problém s Prolaikou

Dňa 2.11.2017 som do Prolaiky odniesol môj objektív (Canon 70-200mm f2.8 IS USM II)
Problém: sporadicky nefunguje MF
Pýtal som sa ich, že či to vedia odrobiť na mieste alebo či to budú posielať preč. Vraj to opravia na mieste a do dvoch týždňov.

16.11.2017 mi poslali vyjadrenie že AWH Praha objektív nevie opraviť na záruku a vraj ceny opravy by bola 1075€, nakoľko ten objektív došiel bez skrutiek a totálne rozcentrovaný a vraj ani AF na ňom nefunguje. Poslal som im moje fotky, ktoré som s ním tesne pred odnesením do Prolaiky odniesol. Odpoved z AWH?

Dobrý den pane Sláviku,

myslím že vše podstatné bylo řečeno, tedy snad již naposledy… objektiv se k nám dostal ve stavu kdy s ním nebylo možné fotografovat, ani na AF, nekreslil, byl totálně rozcentrován. Prohlédl jsem zaslané snímky, s objektivem v tom stavu ve kterém k nám přišel by takové snímky v žádném případě nešlo pořídit. Teprve po tomto zjištění provedeném na projektoru v rámci vstupní prohlídky by objektiv rozkrytován a zjištěn neodborný zásah při kterém byl rozebírán a špatně složen.

AWH cenu opravy vyčíslilo na 20.000kč. 20.000kč je 1075€ co mi povedali z Prolaiky? Jasné že nie!!!

A čo teraz? Objektív je v záruke, na preberacom protokole je napísané, že sporadicky nefunguje MF
objektív mi príde nefunkčný, nepoužitelný
Doklad o reklamácii a všetku písomnú/mailovú komunikáciu odložiť a kontaktovať SOI /Slov. obchodnú Inšpekciu/. Ak máte dost času, tak potom s papierom od SOI na súd.
 
Jozef Macák
2017-11-22 13:17:35+01
príspevok od: tomáš.slávik
opraviť ho vedia, ale za lowe. Prolaika chce 1075€ ale, v AWH mi povedali, že to je 20.000kč. o cca 300€ menej než chce Prolaika.
Prolaika zasa ukazuje svoje "kvality"?
Ked uz nic ine, tak ti musia vratit objektiv minimalne v stave v akom si im ho dal.
Ak sa budu vykrucat tak im pohroz ze ich nahlasis na europske spotrebitelske centrum. Ak stale nic, tak ich tam rovno nahlas (http://esc-sr.sk/). Nic to nestoji a realne ti vedia pomoct (v mojom pripade to bolo prekvapivo rychlo)
 
martinmlm
2017-11-22 13:20:19+01
príspevok od: xherics
Na servis prolaiky nadavaju vsetci, zial neriesia ani zarucne opravy, resp. co som tak cital, vzdy problemu viac po ich oprave, ako pred, a na maily nikdy neodpisuju.

Videl som niekolko tem aj tu, na facebooku a aj na inom foto portale, vsade len zle skusenosti.

Myslim si, ze bez pravnika to doriesit nedokazes.

právnik stojí peniaze, SOI je zadarmo
 
blahoslav J B Art
2017-11-22 13:36:52+01
príspevok od: tomáš.slávik
ano, je v záruke. keby aj v záruke nebol, odovzdaný bol ako plne funkčný, dokonca som im ako do AWH a aj do Prolaiky poslal fotky, ktoré som s ním tesne pred odovzdním robil. AWH komunikuje so mnou úplne perfektne, ale, z Prolaiky mi už od včera nevedia odpísať na mail. keby som vedel, tak sa na to vykašlem, aj tak MF nepoužívam, lenže teraz ho už nepoužijem vôbec, lebo nejde ani AF
a na Slovensku to nie je tak, ze v ramci zaruky ti opravia vyrobok bezplatne? pokial si si zavadu nesposobil sam nespravnym zaobchadzanim
 
xherics
2017-11-22 14:00:20+01
príspevok od: martinmlm
právnik stojí peniaze, SOI je zadarmo
Mas pravdu, SOI by mi nenapadlo
 
tomáš.slávik
2017-11-22 14:02:08+01
už to riešim a asi dospejeme ku kladnému výsledku
 
tomáš.slávik
2017-11-22 14:18:06+01
takže, po menšej komunikácii objektív opravia. a suma 20.000kč za opravu je vraj bez DPH a bez poslania do Prahy, tak mi bolo z Prolaiky oznámené.
 
tomáš.slávik
2017-11-22 14:32:56+01
dám vedieť, ked sa mi vráti a ako fachčí. už sa teším naňho, lebo, toto je moc, veľmi moc kvalitný objektív.
 
martinmlm
2017-11-22 14:33:15+01
príspevok od: tomáš.slávik
takže, po menšej komunikácii objektív opravia. a suma 20.000kč za opravu je vraj bez DPH a bez poslania do Prahy, tak mi bolo z Prolaiky oznámené.
"V jednote je sila" ...aj rožky, aj maslo...
 
blahoslav J B Art
2017-11-22 14:36:22+01
akosi stale tomu nerozumiem ... to naozaj budes platit za zarucnu opravu 1070 eur? ked pozeram na Ebay novy objektiv je len o 200 eur drahsi ako oprava?

ja kupujem len pouzivanu fototechniku ... teda 'zarucne' opravy som riesit nemusel ... a nastastie ani pozarucne
 
tomáš.slávik
2017-11-22 14:45:42+01
príspevok od: blahoslav J B Art
akosi stale tomu nerozumiem ... to naozaj budes platit za zarucnu opravu 1070 eur? ked pozeram na Ebay novy objektiv je len o 200 eur drahsi ako oprava?

ja kupujem len pouzivanu fototechniku ... teda 'zarucne' opravy som riesit nemusel ... a nastastie ani pozarucne
nie, nebudem: Dobrý den,

Prolaika potvrdila, rozborka byla provedena tam, oprava tedy bude zdarma v rámci záruky.

S pozdravem

Pavel Novák
 
Jozef Macák
2017-11-22 14:59:11+01
príspevok od: tomáš.slávik
nie, nebudem: Dobrý den,

Prolaika potvrdila, rozborka byla provedena tam, oprava tedy bude zdarma v rámci záruky.

S pozdravem

Pavel Novák
mozno tam niekto cita ephoto a sa zlakli zlej reklamy (hoc ich meno uz hlbsie asi klesnut nemoze...)
 
rk.
2017-11-22 16:42:58+01
príspevok od: tomáš.slávik
nie, nebudem: Dobrý den,

Prolaika potvrdila, rozborka byla provedena tam, oprava tedy bude zdarma v rámci záruky.

S pozdravem

Pavel Novák
Uff, snad ti to dobre dopadne. Drzim palce.

Taky usmevny moment (cez slzy) je aj to, ze pan nazyva totalne rozdrbabranie objektivu na marne kusky "rozborkou". Prolaika by nemala vymienat ani tuzkove baterky, lebo ti popri tom nahodou spravia "rozborku"
 
matoxxx
2017-11-22 16:51:04+01
Nechápem ich,ked to nevedia,mali to odmietnut alebo teda poslat tam,kde to vedia.
 
tomáš.slávik
2017-11-22 16:59:52+01
Ako, ja som šťastný že mi to opravia ale aj nahnevaný, že si nepriznali chybu a až po xy mailoch s AWH sa niečo začalo diať. Ináč, to,ze ten objektív otvorili a skontrolovali,tak to je ich štandardný postup
 
Tibor78
2017-11-22 17:20:46+01
By ma zaujimalo, ked to otvoria, tak ci maju zabezpecene aj bezprasne prostredie....
 
tomáš.slávik
2017-11-22 17:27:40+01
príspevok od: Tibor78
By ma zaujimalo, ked to otvoria, tak ci maju zabezpecene aj bezprasne prostredie....
Ehm.... zistím keď príde.snad áno
 
Strana 5 z 7
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()