Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Lahky stativ na cesty (bez hlavy)

bear
- moderator
2008-03-26 19:47:01+01
Chcel by som stativ, ktory by bolo unosne nosit so sebou na vylety. Foto vybavu mam uz dost tazku, tak by som rad udrzal vahu a velkost stativu na minime. Poziadavky: Min vyska: 140cm Min nosnost: 3kg (maximum co na to nalozim) Moje otazky: Niektore stativy maju stredovy stlpik otocny, alebo je mozne ho natocit o 90 stupnov. Otocnenie stlpika o 180 stupnov chapem (makro), ale na co je mozne pouzit stlpik nasadeny kolmo na beznu polohu? Mate skusenosti s nejakou lacnejsou alternativou? Celkom by mi (az na cenu asi vyhovovali) Manfroto 190CX3, alebo Velbon Sherpa Pro CF-540. Je nieco mensie/lahsie? Momentalne mam stativ Hama gamma74 ktory je prilis velky (zlozeny ma dlzku 65cm) a ma stativovu hlavu na ktorej nie je mozne vyrovnat horiznot. Stativou hlavu mam, takze by mi bol lepsi stativ bez hlavy (mensie rozmery). Makro tiez nie je podmienka (mam Gorillapod SLR ZOOM).
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-03-26 20:30:55+01
Umiestnenie stlpika priecne sluzi pri snimani ponad prekazku (napr. cez stol, ked mas objektiv v svetelnom stane) alebo pri foteni objektu zhora, inak by ti mohli zavadzat nohy. Nova rada karbonovych stativov Manfrotto 190 a 055 je spickova (az na tu cenu). Pre seriozne pouzitie, to zn. nocne zabery z dlhymi casmi, makro potrebujes robustny stativ. Najlahsie su ti karbonove, ak na ne nasadis lahku gulovu hlavu, mas hmotost okolo 1,5 kg. Velmi oblubene Velbony Sherpa su okolo 2,1 Kg aj z trojcestnou hlavou. Vsetci vyrobcovia stativov zacali s priochodom ultrazoomov vyrabat kvalitne stativy, casto oznacovane ako ´digi´, ktore su mensie a lahsie. Zrkadlovku s vacsym objektivom vsak udrzia len tazko.
Narocnejsih uzivatelia zrkadloviek vacsinou siahnu po Velbone Sherpa (najskladnejsi je model 750R), profesionali po Manfrotte 190XPro(055XPro) a hlave Manfrotto 804RC2. Kto ide po hmotnosti, tak prave Velbon Sherpa Pro rady 5XX s gulovou hlavou. Oblubene su aj stativy Gitzo, tie sa vsak na Slovensko nedovazajua su dost drahe.
 
bear
- moderator
2008-03-27 07:54:34+01
ten otocny stredovy stlpik by bol fajn do toho svetelneho stanu, ale na cestovanie ho potrebovat nebudem a radsej vyberiem lahsi model. Len dufam, ze deklarovane max zatazenie nie je vratane protivahy, co sa da zavesit dole pre lepsiu stabilitu. Asi to vidim na Velbon Sherpa Pro CF-540, len ked vidim tu cenu budem musiet pockat (tento mesiac musim zaplatit statu vypalne).
 
bear
- moderator
2008-03-28 09:42:49+01
Asi som nasiel noveho favorita: FEISOL CT-3441 (0.9kg, vyska 35-186cm, poskladana dlzka 43cm, nosnost 6kg), len ak by sa dal zohnat niekde na slovensku aby to slo dat do nakladov.

http://www.feisol.com/english/CT3441.htm
 
bear
- moderator
2008-04-10 11:50:54+02
Prisiel mi ten CT-3441, na turistiku je super (maly, lahky a pevny) ale na rozlozrenie treba trocha trpezlivosti.
 
homko
2008-04-27 18:54:03+02
príspevok od: bear
Prisiel mi ten CT-3441, na turistiku je super (maly, lahky a pevny) ale na rozlozrenie treba trocha trpezlivosti.
To bear: Kde si ho kúpil?
 
bear
- moderator
2008-04-27 19:19:54+02
príspevok od: homko
To bear: Kde si ho kúpil?
cez ebay, v europe som predajcu nenasiel. Rozmermy, vahovo a pevnostou je super, ale nejde rozlozit velmi photovo. Preto som si kupil este Manftotto MA190X Pro B, je 2x taky velky a tazky, ale praca s nim je rychlejsia.
 
Martin643
2008-05-13 21:37:15+02
mam moznost dovliect tento zpoza velkej mlaky, co si o nom myslite? nemam moc skusenostami so stativmi, no zda sa mi fajn aj cena http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=8480636&type=product&id=1185268654383
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-13 21:45:01+02
príspevok od: Martin643
mam moznost dovliect tento zpoza velkej mlaky, co si o nom myslite? nemam moc skusenostami so stativmi, no zda sa mi fajn aj cena http://www.bestbuy.com/site/olspage.jsp?skuId=8480636&type=product&id=1185268654383
Obycajny plastak na sposob lepsej Hamy a zakl. triedy Velbon. Nic pre seriozne fotenie. Njlacnejsi stativ, ktory mozem odporucit, je Velbon Sherpa 250R.
 
Martin643
2008-05-13 21:54:09+02
príspevok od: Karol Srnec
Obycajny plastak na sposob lepsej Hamy a zakl. triedy Velbon. Nic pre seriozne fotenie. Njlacnejsi stativ, ktory mozem odporucit, je Velbon Sherpa 250R.
ja pouzivam na fotenie Velbon CX 440 a je to uplne na nic stativ. Pri pohybe do prava do lava sa ani suvisle neotaca ale trhanym pohybom. Kamos ho mal v rukach tam v shope a vralev, ze sa da dost na vysoko roztiahnut, ze vyzera byt pevny, ma vodovahu a plynuly pohyb do stran. Konkretne on by ho potreboval cisto len na video, takze to by asi aj postacilo.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-13 23:51:01+02
príspevok od: Martin643
ja pouzivam na fotenie Velbon CX 440 a je to uplne na nic stativ. Pri pohybe do prava do lava sa ani suvisle neotaca ale trhanym pohybom. Kamos ho mal v rukach tam v shope a vralev, ze sa da dost na vysoko roztiahnut, ze vyzera byt pevny, ma vodovahu a plynuly pohyb do stran. Konkretne on by ho potreboval cisto len na video, takze to by asi aj postacilo.
Praveze na video je absolutne nevhodny, tam treba stativ s hlavou s fluidnymi loziskami pre absolutne plynuly pohyb a dlhu rukovet pre jemne ladenie pohybu. CX440 je uplny Basic vhodny len ked sa chces s frajerkou osdfotit so samospustou. BODY riesil ten isty problem, ked sme fotili v Mlynanoch makro, nemohol hlavu presne nastavit, plasty prilis pruzili, teraz ma Sherpa 750R a je spokojny.
 
Martin643
2008-05-14 15:12:23+02
príspevok od: Karol Srnec
Praveze na video je absolutne nevhodny, tam treba stativ s hlavou s fluidnymi loziskami pre absolutne plynuly pohyb a dlhu rukovet pre jemne ladenie pohybu. CX440 je uplny Basic vhodny len ked sa chces s frajerkou osdfotit so samospustou. BODY riesil ten isty problem, ked sme fotili v Mlynanoch makro, nemohol hlavu presne nastavit, plasty prilis pruzili, teraz ma Sherpa 750R a je spokojny.
aha, tak dobre vediet, takze taky zaklad by bol ten sherpa 250R?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-14 15:44:45+02
príspevok od: Martin643
aha, tak dobre vediet, takze taky zaklad by bol ten sherpa 250R?
Je to kovovy stativ, s ktorym nie je problem fotit aj nocne zabery, udrzi strednevelku zrkadlovku aj s vacsim objektivom. Stredovu tyc s hlavou je mozne otocit pod nohy a snimat aj makro z malej vysky. Vyssie modely maju v cene naviac brasnu, pripadne viacpolohovbe roztiahnutie noh alebo hrebenovy vytah stredovej tyce. Kvalita je rovnaka, dokonca aj hlava.
 
Martin643
2008-05-14 15:55:18+02
príspevok od: Karol Srnec
Je to kovovy stativ, s ktorym nie je problem fotit aj nocne zabery, udrzi strednevelku zrkadlovku aj s vacsim objektivom. Stredovu tyc s hlavou je mozne otocit pod nohy a snimat aj makro z malej vysky. Vyssie modely maju v cene naviac brasnu, pripadne viacpolohovbe roztiahnutie noh alebo hrebenovy vytah stredovej tyce. Kvalita je rovnaka, dokonca aj hlava.
ok, vdaka.
 
scenarista
2008-05-14 15:58:48+02
Manfrotto 190x PRO B alebo Manfrotto 055x PRO B
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()