Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

canon vs epson

depesak
depesak 2021-07-13 21:23:17+02
Ahoj vie niekto poradiť pre ktorú tlačiareň sa rozhodnúť .Mám možnosť ísť do epson p600 alebo canon pro 100s. Ide mi o kvalitu , spoľahlivosť a náklady , viem že p600 ja starší model a je už aj p700. Ďakujem .
 
Marek Janicko
2021-07-16 23:21:39+02
príspevok od: martinmlm
"prehodím atramentové cartridge za cartridge s čistiacou emulziou" ....toto ma zaujíma. to sa dá kúpiť, alebo naplníš použité?
Kúpiš prázdny plniaci cartridge a naplníš do neho čistiacu kvapalinu. Je ich viacero značiek a sú i rozdielne pre Canon a Epson. Ja používam Piezoflush. No reálne, aký rozdiel to netuším no bude to vychádzať z podstaty technológie tlačovej hlavy. No to sa v tejto chvíli domnievam. Nebudem to ani hľadať z dôvodu, že to nieje pre mňa potrebné.
Zároveň má to malé úskalie. Nieje to také easy, ako píšem. Musíš pri prehadzovaní cartridgov manuálne očistiť "ihlu", ktorá ti prenikne do cartridgov aby si nezanášal vzájomne cartridge. Ja som si to všimol pri Gloss optimizer, že namiesto priesvitného je ružový. No ako som vyššie písal, tlačenie domá znamená, že 1 problém odstrániš a 2-3 sú pred tebou.
 
Marek Janicko
2021-07-16 23:25:49+02
príspevok od: martinmlm
" este ma napadlo jedna vec pri písaní tohto článku. Epson v prázdnych cartridgoch necháva 20%".......Ono ri tých 20°/°začne blikať kontrolka, ale ešte možeš tlačiť. Ja mením až keď ma už ďalej nepustí. Má to význam keď sa tlačí velký formát, aby sa to v polke nezastavilo. Otvoril som jednu a bolo tam minimum.
Dik za informáciu, človek sa vždy niečo nového dozvedá. Možno niekedy využijem. Originálky som bohužiaľ použil iba na 2 fotky. Ja mám túto informáciu z článkov. No možno to patrí do kategórie "marketingového masírovania" prečo sú lepšie plniace cartridge.
 
jozef84
2021-07-17 17:50:39+02
príspevok od: Marek Janicko
L800 nieje podporovaná tlačiareň, nechce sa mi hľadať ale asi to bude tým, že originál atrament nieje pigment a tým pádom nevhodná pre moju tlač.
A nech obohatím túto diskusiu, tak ja keď vidím potrubie, chce sa mi ... Najlepšia tlačiareň do domáceho prostredia je tá, ktorá nemá CISS, ak potrebuješ pigmentovku. Ak máš problém s hlavou a potrebuješ ju vyčistiť, tak míňaš kopec drahého pigmentu, kým minieš atrament v potrubí a tlmičoch. V mojej P400 prehodím atramentové cartridge za cartridge s čistiacou emulziou, pustím prepláchnutie trysiek a hotovo. Extrémne šetrí náklady. Plus výhoda je, že ak lieta hlava pri tlači premiešava mi zároveň pigmenty. Plus nehrozí mi vzduchová bublina, čo pri potrubí dokáže riadne potrápiť a môže spôsobiť i zničenie hlavy.
CISS je skvelé pri pigmente, že môžeš mať veľkokapacitné nádoby, no to je podstatné pri veľko-formátoch. Pri A3+ nepotrebné.

Škála sivej: čo ti na to napísať. Obrazne napísane: výsledok mi vyrazil dych. Je to šialenosť. No opäť je to iba pracovný nástroj pre dosiahnutie výsledku a nabaľuje sa na to mnoho ale mnoho kopec iných vecí. Osobne si myslím, že zvládnuť to na pokročilej úrovni mi ešte treba 3-4 roky.
Ale to nieje všetko, tlačové médium mam priesvitky (fólie) a následne robím z toho kyanotypiu a platynotypiu. Vyriešiš jeden problém a narazíš na 2-3 ďalšie. Tento víkend som mal skúšať moderný recept pre kyanotypiu (nie ten z roku 1842), no poslali mi jednu fľaštičku chémie úplne k niekomu inému. Tak musím opäť čakať, kým mi to dorazí.

Pre zaujímavosť. Nedávno som sa dozvedel o 32 bitovom spracovaní fotografií. Nafotíš 3 zábery, spojíš ich do HDR za účelom rozšírenia množstva dát (farba, svetla a tieňov), spracuješ postprocess a exportneš to do 16-bit a tlačiš + ak máš k tomu BW tlačiareň, výsledok šialený ale i na farebnej dosiahneš nevydané výsledky. No to sú už také nuansy, že to už človek robí iba zo zvedavosti a potešenia. Resp. skladám drobné dieliky do výsledku o akom snívam, že raz chcem mať.

Depesak: este ma napadlo jedna vec pri písaní tohto článku. Epson v prázdnych cartridgoch necháva 20% (pokiaľ si dobré pamätám) atramentu. Vyhodí ti varovanie, že je prázdna a nieje. Je to preto, že pokiaľ by išla do 0, natiahlo by ti vzduch a hrozilo by ti vynechanie trysiek a tým pádom zhorenie hlavy. Preto tam nechávajú atrament a reálne ti ho budeš vyhadzovať do koša. Určite to robí i Canon, no nájdi si porovnanie, aké množstvo necháva. Preto si ľudia kupujú dopĺňacie cartridge ale problém je, že kvalitné sú drahé. A ako som písal, výrobca (aspoň ten môj) ich odporúča meniť každý rok.
Poštudujem. Toto ma fakt zaujíma. Ďakujem za perfektný výklad. Ak by som potreboval ešte pár informácií, môžem ešte potom poprosiť? Tá čiernobiela je fakt umenie a roztiahnuť rozsah farieb, tak to by som veru rád v práci. Lebo dosiahnuť farebnosť fólií je tlačou nesplniteľný sen. Zatiaľ som som vyskúšal len farebný priestor LAB pri Yperitových fotkách a výsledok bolo veru vidieť. Len chce to obrovskú predstavivosť, aby človek využil možnosti, čo ponúka.
 
martinmlm
2021-07-17 18:16:15+02
príspevok od: jozef84
Poštudujem. Toto ma fakt zaujíma. Ďakujem za perfektný výklad. Ak by som potreboval ešte pár informácií, môžem ešte potom poprosiť? Tá čiernobiela je fakt umenie a roztiahnuť rozsah farieb, tak to by som veru rád v práci. Lebo dosiahnuť farebnosť fólií je tlačou nesplniteľný sen. Zatiaľ som som vyskúšal len farebný priestor LAB pri Yperitových fotkách a výsledok bolo veru vidieť. Len chce to obrovskú predstavivosť, aby človek využil možnosti, čo ponúka.
Pri googlení slovíčka "Piezoflush" sa dá naraziť na zaujímavé vecičky .....ja osbne to skúšať nebudem, ale našiel som cenovo zaujímavú náhradu atramentu aj s doplňacími kazetami. Bude niekomu vadiť, keď to tu zavesím?
 
jozef84
2021-07-17 18:38:18+02
príspevok od: martinmlm
Pri googlení slovíčka "Piezoflush" sa dá naraziť na zaujímavé vecičky .....ja osbne to skúšať nebudem, ale našiel som cenovo zaujímavú náhradu atramentu aj s doplňacími kazetami. Bude niekomu vadiť, keď to tu zavesím?
Kľudne daj
 
martinmlm
2021-07-17 18:52:53+02
príspevok od: jozef84
Kľudne daj
Pozná toto niekto?:
https://translate.google.com/translate?hl=sk&sl=en&u=https://www.marrutt.com/find-my-printer/epson-surecolor/epson-p400-printer/epson-p400-printer-ink&prev=search&pto=aue

...môžet to pustíť do tlačiarne bez obáv?


Ešte som našiel sady na tlač čiernobielych,negatív, selenových atd.....ale to je nad moje vedomosti a nerád by som liezol do kapusty Marek Janíčkovi
 
jozef84
2021-07-17 21:44:22+02
príspevok od: martinmlm
Pozná toto niekto?:
https://translate.google.com/translate?hl=sk&sl=en&u=https://www.marrutt.com/find-my-printer/epson-surecolor/epson-p400-printer/epson-p400-printer-ink&prev=search&pto=aue

...môžet to pustíť do tlačiarne bez obáv?


Ešte som našiel sady na tlač čiernobielych,negatív, selenových atd.....ale to je nad moje vedomosti a nerád by som liezol do kapusty Marek Janíčkovi
Injekciami som ldavkoval do canonackych kaziet. Mal som v zadnej casi dierku a cez tu som doplnal atrament bez problemov. Islo to, ale bol farebny posun. S tym rataj.
 
martinmlm
2021-07-17 22:19:26+02
príspevok od: jozef84
Injekciami som ldavkoval do canonackych kaziet. Mal som v zadnej casi dierku a cez tu som doplnal atrament bez problemov. Islo to, ale bol farebny posun. S tym rataj.
napíšem čo viem: V orig. kazetách je čip ktorý sníma spotrebu. Keď sa minie náplň- stop - vymeniť kazetu. .....v neoriginál je čip, ktorý sa po opätovnon naplnení zresetuje a ide ďalej

napíšem čo neviem : Nedosexxx mi uvedený marrutt atrament trysky?

Ak sa cenovo dostanem z 16,-e/14ml na 4,-e/14ml, tak nejaké farebné posuny prežijem v pohode. Pre všetky tlačiarne sú na trhu alternat. náplne, len pre P400 nie. Toto je prvý raz, čo som niečo našiel. Viete niekto ešte o iných?
 
jozef84
2021-07-18 08:40:58+02
príspevok od: martinmlm
napíšem čo viem: V orig. kazetách je čip ktorý sníma spotrebu. Keď sa minie náplň- stop - vymeniť kazetu. .....v neoriginál je čip, ktorý sa po opätovnon naplnení zresetuje a ide ďalej

napíšem čo neviem : Nedosexxx mi uvedený marrutt atrament trysky?

Ak sa cenovo dostanem z 16,-e/14ml na 4,-e/14ml, tak nejaké farebné posuny prežijem v pohode. Pre všetky tlačiarne sú na trhu alternat. náplne, len pre P400 nie. Toto je prvý raz, čo som niečo našiel. Viete niekto ešte o iných?
Ešte sa dá využiť kazety bez čipu a čip si prelepíš(precvakneš) z originálky, ale ešte pred vypísaním že je prázdna.
 
martinmlm
2021-07-18 14:46:48+02
príspevok od: jozef84
Ešte sa dá využiť kazety bez čipu a čip si prelepíš(precvakneš) z originálky, ale ešte pred vypísaním že je prázdna.
to môžem navrtať dierku, narezať závit na skrutku a plniť originál. ....už robím ....vodou ...treba dve dierky, lebo sú tam priečinky keby bola jedna nezatečie všade, spústa kanálikov,.....dávam do vákuovačky odsať bublinky a vualááá naplnené.........

Akože naplniť originál naplním, len či ten čip pochopí čo sa stalo? Načo by potom dávali k naplňacím kazetám aj resetovač? .....Ten resetovač by vedel zresetovať aj originálku? ........tie neoriginál kazety musia mať inak riešené vnútro lebo tie bublinky v kanálikoch keď sa neodstránia musia potom robiť šarapatu.
 
jozef84
2021-07-18 15:31:44+02
príspevok od: martinmlm
to môžem navrtať dierku, narezať závit na skrutku a plniť originál. ....už robím ....vodou ...treba dve dierky, lebo sú tam priečinky keby bola jedna nezatečie všade, spústa kanálikov,.....dávam do vákuovačky odsať bublinky a vualááá naplnené.........

Akože naplniť originál naplním, len či ten čip pochopí čo sa stalo? Načo by potom dávali k naplňacím kazetám aj resetovač? .....Ten resetovač by vedel zresetovať aj originálku? ........tie neoriginál kazety musia mať inak riešené vnútro lebo tie bublinky v kanálikoch keď sa neodstránia musia potom robiť šarapatu.
Canoňácke majú dve komory, plníš do zadnej, kde nie je vata. A stačí prelepiť vyvŕtaný otvor. S bublinkami som nemal problém, vata v prvej časti nasáva atrament z druhej časti. Čo mám skúsenosť, tak pokiaľ som čip prehodil včas, tak nebol problém dopľňať viackrát. Myslím, že je tam skôr optické čidlo, ako čidlo množstva.
 
martinmlm
2021-07-18 16:17:16+02
príspevok od: jozef84
Canoňácke majú dve komory, plníš do zadnej, kde nie je vata. A stačí prelepiť vyvŕtaný otvor. S bublinkami som nemal problém, vata v prvej časti nasáva atrament z druhej časti. Čo mám skúsenosť, tak pokiaľ som čip prehodil včas, tak nebol problém dopľňať viackrát. Myslím, že je tam skôr optické čidlo, ako čidlo množstva.
pomaly do toho začínam vidieť, keby som mal starú tlačiareň tak by som asi robil experimenty. ...Našporím, kúpim doplňacie kazety, na stránke ktorú som sem nedal som našiel 700ml kvalitné atramenty kde ma to výjde na 2,-e/14ml a potom si zateplím dom z vnútra fotkami
 
jozef84
2021-07-18 16:47:19+02
príspevok od: martinmlm
pomaly do toho začínam vidieť, keby som mal starú tlačiareň tak by som asi robil experimenty. ...Našporím, kúpim doplňacie kazety, na stránke ktorú som sem nedal som našiel 700ml kvalitné atramenty kde ma to výjde na 2,-e/14ml a potom si zateplím dom z vnútra fotkami
Pozerám, že to máš iné kazety. Labyrint by mal sedimenty, smietky z vŕtania a bublinky zachytiť.
 
kwido
2021-08-18 13:14:09+02
príspevok od: gytheio
Ked to vsetko zosumarizujeme ty si uz mal kazdy fotoaparat, vsetko si fotil hlavne si jednicka na fotenie v kostole, mal si uz vsetky tlaciarne, pochodil si Plitvce plus celu Kroatiu a tvoja byvalka je jednicka vo foteni s mobilom....
Chcel by som ta vidiet ako tlacis na kovove plechy. Mozes nam tu prezradit kolko ta vysla tlaciaren ktora dokaze tlacit na plech?
hovori ti nieco pojem transferový papier ?
 
jozef84
2021-08-18 14:51:36+02
príspevok od: kwido
hovori ti nieco pojem transferový papier ?
Mne áno, ale jemu asi nie.
 
gytheio
2021-08-18 16:46:51+02
príspevok od: kwido
hovori ti nieco pojem transferový papier ?
Pytal som sa jeho a neodpovedal takze zase kecal ako vzdy.
 
vilkoo
2021-08-18 19:53:18+02
Epson Eco tank L81xx a vyssia rada
 
jozef84
2021-08-18 21:45:51+02
príspevok od: gytheio
Pytal som sa jeho a neodpovedal takze zase kecal ako vzdy.
Pre teba je to aj tak spanielska dedina... Ale sliepky uz fotit vies a to je dolezite. Na tom mozes vybudovat skvely biznis.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()