Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

pc / notebook na foto

Bindo
Bindo 2009-11-01 15:02:02+01
Zdravim. Chcel by som Vas popytat o radu / nazor. Nakolko ma moj pc uz 6 rokov (P4-2Ghz, 756MB ram), povedal som si ze uz by bolo suce ho vymenit, pretoze pri spracovani RAW a pod. je to o nervi. Nakolko som aj vysokoskolak, pozorujem ze by sa mi hodil aj notebook. Som teraz pred velkou dilemou co spravit. Financny strop mam 700€. Rozmyslal som ze kupit notebook a k nemu externy monitor 20", ale neviem ci je to z hladiska pouzivania prakticke riesenie. Lebo velky monitor potrebujem, na 15"ke sa upravovat fotky moc nedaju resp. nie je to ono. Tak Vas prosim o nazor co si myslite o notebooku ako o hlavnom pc na spracovanie foto. Dakujem. Moji kandidati su LENOVO IDEAPAD G550/ C2D T6600/ 15.6" LED VV 1366x768/ 4GB a HP ProBook 4710s/ C2D T5870/ 17.3" LED 1600x900/ 4GB.
 
Martin P
2009-11-04 20:43:02+01
príspevok od: Bindo
odvaha z mojej strany ? nie sme nahodou na web portali, kde vacsina uzivatelov je nazoru ze STARE kinofilmove fotoaparaty mali lepsi vystup ako nove digitalne technologie ? tak prosim nezatracujme hned vsetko co je stare. ja som sa len pytal o radu, pretoze EIZO a pod. monitory som zatial v praxi nevidel a teda ani nemam skusenost s tym ake maju podanie obrazu. a na tych par fotiek co v pc upravujem sa mi proste nechce davat take peniaze. to uz ozaj radsej objektiv si kupim. po precitani celeho vlakna myslim, ze nie som jediny, resp. ja nemam ale su tu viacery co pouzivaju starsie CRT monitory a pochvaluju si ich.
eizo mam a je to super
velky rozdiel oproti vsetkemu
a ked si nevidel chapem preco preferujes crt keby si videl tak na crt v sekunde zabudnes
ale ked nerobis vela fotiek a nechces sa tomu venovat tak nech sa paci su to tvoje oci a tvoje zdravie ty si panom nad svojim zdravim a zivotom
drzim ti palce aby si cim skor videl ako podava farby kvalitny monitor
ja pracujem aj s imac24´´ a je to lepsie ako hociktore crt alebo obycajne lcd a nieje kalibrovatelny a stale sa mi na nom lepsie robi ako na hocicom doteraz
samozrejme mimo eiza a nec-u.
 
Bindo
2009-11-04 20:45:54+01
príspevok od: conan7
Je to relatívne. Pochvalujem to v porovnaní so slabými TN panelmi v notebookoch. Ked budem mať možnosť okamžite kupujem PVA. Ako som povedal 1-1,5 r. Aj tebe by som odporučil len ako prechodné riešenie, bohvie už tie monitory kolko vydržia...
ako to CRT som urcite nemyslel na stalu pracu alebo prezeranie netu. iba na prilezitostnu upravu fotky. ja ich naupravujem mozno 2-3 za tyzden... aj to len zakladne upravy farebne, takze toho by fakt nebolo vela.
 
Martin P
2009-11-04 20:48:03+01
príspevok od: Bindo
ked mi chces poradit tak mi radsej skus povedat ci Dell UltraSharp 2209WA bude na spracovanie foto ako monitor stacit a teda ci bude mat lepsie vysledky ako klasicke LCD cka... lebo cena toho monitoru je maximum co som ochotny za monitor dat. zatial som spokojny aj s upravou fotiek na mojom terajsom LCD cku a nevidim v tom daky vazny problem ani do buducna.
ak ti mam poradit vyprdni sa na dell za tie prachy to nieje bohvieco
ked si spokojny s tym co mas tak kasli aj na crt
a kup si objektiv
zarob popremyslaj a casom kup eizo alebo nec ale nie 22 palcove prditko ale poriadnu kladu aspon 26 palcov a viac a budes vysmiaty a stastny na dlhe roky
drzim palce v tvorbe ahoj
 
Bindo
2009-11-04 20:51:42+01
príspevok od: Martin P
ak ti mam poradit vyprdni sa na dell za tie prachy to nieje bohvieco
ked si spokojny s tym co mas tak kasli aj na crt
a kup si objektiv
zarob popremyslaj a casom kup eizo alebo nec ale nie 22 palcove prditko ale poriadnu kladu aspon 26 palcov a viac a budes vysmiaty a stastny na dlhe roky
drzim palce v tvorbe ahoj
dakujem, pekny vecer...
 
conan7
2009-11-04 20:52:36+01
mmmm ja si myslím že trošičku už preháňaš...podla mna sú na amatérske, príležitostné práce postačujúce aj 20-22ky, nemyslím si že všetci potrebujeme tú najvyššiu triedu grafických monitorov...určite by to bolo ideálne ale neni to využité, aspon podla mna...
 
Martin P
2009-11-04 20:56:50+01
príspevok od: conan7
mmmm ja si myslím že trošičku už preháňaš...podla mna sú na amatérske, príležitostné práce postačujúce aj 20-22ky, nemyslím si že všetci potrebujeme tú najvyššiu triedu grafických monitorov...určite by to bolo ideálne ale neni to využité, aspon podla mna...
ano prehanam ale radsej prehnat a po case sa z toho radovat ze mal clovek pri kupe a planovani odvahu
ako byt prizdisrac a po roku pizukat ze ja chuj co som si radsej nekupil ten lepsi a drahsi ved toto mi uz nestaci
alebo ked sa chce jedinec klamat cely zivot a kukat si na prirodzenie cez lupu a hovorit si fuuu jaky som ja dobry baby traste sa. nech sa paci.
 
conan7
2009-11-04 21:09:04+01
:D :D samozrejme naše krédo je: som chudobný preto nekupujem lacné veci ;)
 
Martin P
2009-11-04 21:11:18+01
príspevok od: conan7
:D :D samozrejme naše krédo je: som chudobný preto nekupujem lacné veci ;)
toto ma ucili od malicka moji rodicia a mali pravdu
riadim sa tym cely zivot a vyplaca sa
 
maciakba
2009-12-10 18:13:39+01
takze ako som cital vyssie nejaky najnovsi procesor na rychly beh lightroomu a spracovavanie raw netreba? prave uvazujem nad vymenov stareho athlona 2600xp
 
cardman1
2009-12-10 21:03:45+01
príspevok od: Bindo
C2D chcem aj ja, len zvazujem ci 2GHz resp. 2,2 Ghz bude stacit. aj ked je pravda ze je o dvojnasobok toho co mam teraz ale aj tak. preto som rozmyslal aj o dakom stolovom na stvorjadre prip. C2D 3,1Ghz. A este sa ta chcem opytat, mozno sa do toho vyznas viac ako ja... Myslis ze je vyuzitelnych 4GB ram ? Lebo ja som dakde cital ze pri 32bitovom spracovani sa ten 4.GB nejako nevyuziva ze je tam navyse vpodstate. A este ak mozem sa ta spytat aky monitopr planujes ? Lebo ja zvazujem od 19´ az do 22´ tak nazor ma potesi. Dik :)
2,2Ghz ti v poho staci 4GB? DDR2 alebo DDR3 a ajtak si myslim ze 2GB je v pohode postacujucich! http://datacom-ke.sk/lenovo-ideapad-g550-59023901-_d43625.html
 
immortal20
2009-12-11 05:22:16+01
notebook by som ja nikdy nekupoval ... zialbohu pred rokom som aj ja zamastil par stoviek eurošíov za novy notebook s origo vistou (na podnikanie) ale bola to chyba aj ked som teraz prave na nom nic okrem internetu a par easy programov mi tu nejde a nie je to srot len proste npr program na upravu fotiek (to ma napadla este ta krasna lcd kvalita ... otras) mi tu ide ale pomaly a nemam na to nervy a tak isto maly LCD ... ja notebook uz nikdy lutujem tie peniaze ... naj ako kupit PC je http://www.alza.sk/ nakupis si creva zlozis si za dokonalu cenu a ak si podnikatel aj odpisat si mozes :-) za 300eurošíkov máš slušný stroj bez monitoru na ktorom ti okrem najnovsich hier pojdu aj programy vsetky dokonale ... viem lebo mam taky ... :-)
 
mato.draho
2009-12-11 07:00:02+01
príspevok od: immortal20
notebook by som ja nikdy nekupoval ... zialbohu pred rokom som aj ja zamastil par stoviek eurošíov za novy notebook s origo vistou (na podnikanie) ale bola to chyba aj ked som teraz prave na nom nic okrem internetu a par easy programov mi tu nejde a nie je to srot len proste npr program na upravu fotiek (to ma napadla este ta krasna lcd kvalita ... otras) mi tu ide ale pomaly a nemam na to nervy a tak isto maly LCD ... ja notebook uz nikdy lutujem tie peniaze ... naj ako kupit PC je http://www.alza.sk/ nakupis si creva zlozis si za dokonalu cenu a ak si podnikatel aj odpisat si mozes :-) za 300eurošíkov máš slušný stroj bez monitoru na ktorom ti okrem najnovsich hier pojdu aj programy vsetky dokonale ... viem lebo mam taky ... :-)
Skusal si vypnut vizualne efekty Visty? (Ovládací panel -> Informácie o výkone a nástroje -> Upraviť vizuálne efekty). Ja som si vypol komplet vsetko okrem vyhladzovania okrajov pisma a vykreslovania miniatur namiesto ikon (uzitocne, ak narabas s fotkami, inak treba tiez nechat vypnute). Ta Vista teraz sice vyzera jak predchodca Win95 :) ale slape o poznanie rychlejsie.
 
immortal20
2009-12-11 11:40:40+01
príspevok od: mato.draho
Skusal si vypnut vizualne efekty Visty? (Ovládací panel -> Informácie o výkone a nástroje -> Upraviť vizuálne efekty). Ja som si vypol komplet vsetko okrem vyhladzovania okrajov pisma a vykreslovania miniatur namiesto ikon (uzitocne, ak narabas s fotkami, inak treba tiez nechat vypnute). Ta Vista teraz sice vyzera jak predchodca Win95 :) ale slape o poznanie rychlejsie.
mam to povypinane vsetko
 
cardman1
2010-01-18 22:38:01+01
urcite Lenovo G550 !!! ja mam G550-ku C2D 3GB DDR3 a GPU nvidia geforce GT210M
neskutocna masina som snim spokojny !!
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()