Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Prach v tele

jarosujo
2009-11-09 17:39:30+01
Zdravim, objavil som jedno zrnko prachu, len som nevedel kde presne je. Na fotkach nebolo, tak som hadal ze to bude na zrkadle. Klasicky som to ofukal gumenym "klistirom" a skoro ma vystrelo - tych zrniek tam je zrazu asi 10. Obavam sa, ze fukanim to nepojde. Podla vsetkeho je ten prach na "focus screen-e", ktora je na vrchu. Skusal to uz niekto cistit ? Na 50D by vraj mala byt vyberatelna, len sa trochu toho bojim. Dik za rady.
 
bear
- moderator
2009-11-09 17:58:50+01
Ak sa ten prach hybe, fukanim, najlepsie je ho vyfuknut, ale cistym balonikom, nie takym co mas hodeny niekde v prachu. A samozrejme fukat, ked mas fotoaparat bajonetom dole.
 
jarosujo
2009-11-09 18:47:51+01
Skusal som opat a tomu prachu sa moc hybat nechce. Uz ho nepribuda, ale ani neubuda. Mozem fukat kolko chcem. Poriadne som vycistil zrkadlo (to co sa preklapa), ale nic, na tom to nie je. Videl som nejake videa, kde vyberali focus screen, ale mali na to take specialne kliestiky, ktore samozrejme nemam. Kedze to na fotke nie je vidno, asi to radsej necham tak.
 
2009-11-09 20:12:34+01
príspevok od: jarosujo
Skusal som opat a tomu prachu sa moc hybat nechce. Uz ho nepribuda, ale ani neubuda. Mozem fukat kolko chcem. Poriadne som vycistil zrkadlo (to co sa preklapa), ale nic, na tom to nie je. Videl som nejake videa, kde vyberali focus screen, ale mali na to take specialne kliestiky, ktore samozrejme nemam. Kedze to na fotke nie je vidno, asi to radsej necham tak.
ak mas svoju masinku rad, nechaj to na servis, neodborny zasah by ta mohol mrziet.. priklad:
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=3124
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=3127
 
jarosujo
2009-11-09 20:16:40+01
No predsa len som tu matnicu vybral a riadne vyutieral, ale nepomohlo. Az potom ma napadlo pozriet do hladacika bez matnice a spina je tam aj tak, takze tam problem nie je. Utrel som prve zrkadlo, matnicu, aj druhe zrkadlo (ktore nasmeruje svetlo do hladacika) a nic. Nic ine to uz byt nemoze, tak som z toho jelen.
 
jarosujo
2009-11-09 20:19:09+01
Tie vlakna som cital, ale on mal ine telo. Vymenit matnicu na 50D je len trochu tazsie ako vymenit objektiv :-)
 
martinko6135
2009-11-09 20:24:25+01
príspevok od: jarosujo
No predsa len som tu matnicu vybral a riadne vyutieral, ale nepomohlo. Az potom ma napadlo pozriet do hladacika bez matnice a spina je tam aj tak, takze tam problem nie je. Utrel som prve zrkadlo, matnicu, aj druhe zrkadlo (ktore nasmeruje svetlo do hladacika) a nic. Nic ine to uz byt nemoze, tak som z toho jelen.
som amater....nemoze to byt v objektive?
 
Manny357
2009-11-09 20:25:49+01
príspevok od: jarosujo
No predsa len som tu matnicu vybral a riadne vyutieral, ale nepomohlo. Az potom ma napadlo pozriet do hladacika bez matnice a spina je tam aj tak, takze tam problem nie je. Utrel som prve zrkadlo, matnicu, aj druhe zrkadlo (ktore nasmeruje svetlo do hladacika) a nic. Nic ine to uz byt nemoze, tak som z toho jelen.
a to vsetko v domacich podmienkach? alebo ams doma nejaky cleanroom?
 
bear
- moderator
2009-11-09 20:26:15+01
príspevok od: jarosujo
Tie vlakna som cital, ale on mal ine telo. Vymenit matnicu na 50D je len trochu tazsie ako vymenit objektiv :-)
Na 50D ide vybrat matnicu relativne jednoducho, ale ak si ju pri utierani znicil, mam jednu Ef-S matnicu na predaj (aj s tymi kliestami na manipulaciu)
 
2009-11-09 20:26:50+01
príspevok od: jarosujo
No predsa len som tu matnicu vybral a riadne vyutieral, ale nepomohlo. Az potom ma napadlo pozriet do hladacika bez matnice a spina je tam aj tak, takze tam problem nie je. Utrel som prve zrkadlo, matnicu, aj druhe zrkadlo (ktore nasmeruje svetlo do hladacika) a nic. Nic ine to uz byt nemoze, tak som z toho jelen.
a co hladacik zvonku? :)
 
jarosujo
2009-11-09 20:34:30+01
Hladacik som utrel ako prvy. Ta spina je ale ostra, keby bola v hladaciku tak je rozmazana. Objektiv to samozrejme nie je, kedze to skusam bez objektivu. Podla toho co citam, tak ked je spina ostra, tak to ja pravdepodobne ta matnica. Ale tu som utrel a nic.
 
martinko6135
2009-11-09 20:44:20+01
tak toto je fakt neprijemna situacia :D
potom napis ako si to vyriesil ;)
prajem vela stastia...
 
inkubbus
2009-11-09 21:11:06+01
neviem co furt vsetci riesite tu spinu. pokial nemas zasraty cip to takej miery, ze by bolo spinu vidiet uz pri beznych clonach (f8 - 10) tak ostatne ani neries. ak bude bordel na snimaci uz neunosny, zanes to do servisu a povedz, ze chces precistit aj ine veci. prach na matnici, zrkadle alebo v hladaciku na fotku nema vplyv. je to len kozmeticka vada.

 
duroslav
2009-11-09 21:28:33+01
Prach na matnici, zrkadle a hľadáčiku má veľký vplyv - na nervy :-)
 
inkubbus
2009-11-09 22:33:36+01
príspevok od: duroslav
Prach na matnici, zrkadle a hľadáčiku má veľký vplyv - na nervy :-)
jj, slabsie povahy potom zakladaju dalsie vlakno na tuto temu :))
 
Peto15
2013-01-03 16:48:23+01
príspevok od: duroslav
Prach na matnici, zrkadle a hľadáčiku má veľký vplyv - na nervy :-)
chcem sa vás spýatat mám prach na matnici ale aj taku malu bodku velmu ciernu ako flak vyzera a
aj ako vlások malý tam mám a proste bordel skušal som to viac krat vycistit ofukovacím balonikom a nic ani stím prachom nepohlo ako sa dá toho zbavit :
 
seifi
2013-01-03 16:55:47+01
plný súhlas s Inkubusom; dopatláš to ešte viac, tých 9 zrniečok si si tam fúkol určite z toho balónika; daj to vyčistiť, keď to bude skutočne už zle; dáš to vyčistiť a drb, o 2 dni tam môže byť prach opäť, tak to nepreháňaj
 
Peto15
2013-01-03 18:52:06+01
príspevok od: seifi
plný súhlas s Inkubusom; dopatláš to ešte viac, tých 9 zrniečok si si tam fúkol určite z toho balónika; daj to vyčistiť, keď to bude skutočne už zle; dáš to vyčistiť a drb, o 2 dni tam môže byť prach opäť, tak to nepreháňaj
ok a kolko stojí také čistenie matnice ? senzor nechcem čisit ten budem čistit sám doma s green clean tyčinkami
 
FaFSn
2013-01-03 18:53:06+01
Možno to nieje prach, ale škrabanec . Nechaj to tak. Inak niektorí odvážlivci to čistili vysávačom, ale to si rozmysli !
 
Peto15
2013-01-03 19:00:34+01
príspevok od: FaFSn
Možno to nieje prach, ale škrabanec . Nechaj to tak. Inak niektorí odvážlivci to čistili vysávačom, ale to si rozmysli !
a inakšia cesta ako servis neni ?
lebo ma to nervozni ked fotim a je silnejsie svetlo vkuse to vidim aj presne vedla zaostrovacieho bodu mam dve bodky
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()