Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

system micro 4/3

Bpali
2009-11-21 23:23:48+01
Ahojte, som tu zaregistrovany uz nejakych par mesiacov a ako som si vsimol, stale sa tu riesi problem, ktora zrkadlovka je naj,aku si vybrat... Touto temou chcem zdoraznit,ze existuje aj ina cesta ako je zrkadlovka alebo kompakt a to je system Micro 4/3. Sam som vlastnikom Panasonicu G1, som len zaciatocnik, ale rad by som siel vpred, ale neviem ako, lebo nikde sa tento system nespomina...A preto zakladam toto vlakno, aby tu ludia vlastniaci Panasonic G1, GH1, GF1 alebo Olypmus EP1 mohli pisat svoje skusenosti s touto technikou, jej plusy a minusy, aby sme sa mohli navzajom nieco priucit a aby aj ini,co premyslaju nad touto formou fotoaparatu mohli nieco ziskat nasimi skusenostami.
 
Bpali
2009-11-21 23:30:33+01
moje skusenosti: mam Panasonic G1 asi tristvrte roka. je to dobra masinka, velka vyhoda je,ze oproti zrkadlovke je lahky a maly, preto je vhodny na turistiku, a jeho vystup je porovnatelny s so zrkadlovkami nizsej triedy. velka nevyhoda je drahe prislusenstvo,co ma dost brzdi...rad by som fotil krajinky sirouhlym objektivom, ale jediny 7-14mm je velmi drahy,okolo 1000eur. taktiez macro objektiv, ktoreho cena este nie je pevne stanovena,ale na nete ho zatial ponukaju za tiez cca 800dolarov, co obe sumy su pre mna nepredstavitelne...
 
wayne
2009-11-21 23:40:46+01
bude to mozno trochu offtopic ale na micro 4/3 sa da pripojit akykolvek objektiv, alebo aspon vacsina vdaka novoflexu ;) pisali o tom na dpreview nedavno http://www.dpreview.com/news/0909/09091101novoflex.asp ak o tom vies povazuj tento prispevok za bezpredmetny, ak nie mozno by to chcelo poguglit
 
Bpali
2009-11-21 23:44:27+01
príspevok od: wayne
bude to mozno trochu offtopic ale na micro 4/3 sa da pripojit akykolvek objektiv, alebo aspon vacsina vdaka novoflexu ;) pisali o tom na dpreview nedavno http://www.dpreview.com/news/0909/09091101novoflex.asp ak o tom vies povazuj tento prispevok za bezpredmetny, ak nie mozno by to chcelo poguglit
dakujem za link,pozriem si to...
 
wayne
2009-11-22 20:26:40+01
ako sa zda, az tolko priaznivcov micro 4/3 tu nie je :) co je mozno aj skoda, aj mne sa ten system pozdava a svojho casu som nad G1 slintal, tak isto s nadsenim sledujem vyvoj v tomto segmente, zatial je to vsak passe fotit mam cim a nejaky doplnkovy system pripadne kompletna zmena je zbytocna ked to aj tak neviem poriadne :) no moj postoj je znacne sympatizujuci
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2009-11-22 20:49:13+01
príspevok od: Bpali
moje skusenosti: mam Panasonic G1 asi tristvrte roka. je to dobra masinka, velka vyhoda je,ze oproti zrkadlovke je lahky a maly, preto je vhodny na turistiku, a jeho vystup je porovnatelny s so zrkadlovkami nizsej triedy. velka nevyhoda je drahe prislusenstvo,co ma dost brzdi...rad by som fotil krajinky sirouhlym objektivom, ale jediny 7-14mm je velmi drahy,okolo 1000eur. taktiez macro objektiv, ktoreho cena este nie je pevne stanovena,ale na nete ho zatial ponukaju za tiez cca 800dolarov, co obe sumy su pre mna nepredstavitelne...
Maly a vhodny na turistiku je aj kompakt, ktory nestoji take hriesne peniaze...
Kazdopadne gratulujem k fotoaparatu s vymennymi objektivmi a ku ktoremu si uz ziadny nedokupis.. Naozaj skvele rozhodnutie!!!
Snad sa tie ceny a ponuka za 5-6 rokov zmeni.. :)
 
Martin P
2009-11-22 20:53:07+01
ved to tu bolo napisane ze sa pomocou redukcie daju pripokit aj ine lacnejsie objektivy napr. M42 a okrem toho rusi uz vyrabaju nejake objektivy aj na toto tak s gratulaciami si na mieste lebo este nic nieje stratene
 
fotoman600
2009-11-23 10:01:09+01
príspevok od: Bpali
moje skusenosti: mam Panasonic G1 asi tristvrte roka. je to dobra masinka, velka vyhoda je,ze oproti zrkadlovke je lahky a maly, preto je vhodny na turistiku, a jeho vystup je porovnatelny s so zrkadlovkami nizsej triedy. velka nevyhoda je drahe prislusenstvo,co ma dost brzdi...rad by som fotil krajinky sirouhlym objektivom, ale jediny 7-14mm je velmi drahy,okolo 1000eur. taktiez macro objektiv, ktoreho cena este nie je pevne stanovena,ale na nete ho zatial ponukaju za tiez cca 800dolarov, co obe sumy su pre mna nepredstavitelne...
Na krajinky môžeš vyskúšať aj panorámovanie a spraviš široký záber aký budeš chcieť aj bez širokáča.
Ja osobne by som 4/3 systém nerozširoval o ďalšie objektívy. Ak vezmeš cenu za 7-14mm 1100€, tak za to môžeš mať zrkadlovku Nikon s CMOS snímačom a napr. kvalitný širokáč sigma 10-20 a pod. Toť môj názor.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2009-11-23 10:51:26+01
Produkty, ktore su doteraz ponukane su pekne, zatial je problem v obmedzenej ponuke objektivov. Aj ked bude portfolio sirsie a ceny nizsie, zostane Micro 4/3 system na pokraji zaujmu. Svojou koncepciou a konstrukciou nie je predurceny na hromadne rozsirenie, nie je to nahrada pravych zrkadloviek. Je to doplnok trhu, vyplnajuci prazdnu medzeru v ponuke. Preto nebude masovo rozsireny, ale bude ho vlastnit len vybrana skupina uzivatelov, pre ktorych to je riesenie, po ktorom tuzili a ktore splna ich poziadavky. Riesit, co sa za tie peniaze da kupit v inom segmente nema zmysel. System ma svoje prednosti, pre ktore sa ho niekto rozhodne kupit. Vyssia cena odrqaza mensie rozsirenie a aj to, ze v ponuke nie su zakladne modely fotakov a objektivov, ktore by isli vyslovene po najnizsej cene.
 
Bpali
2009-11-23 22:48:34+01
príspevok od: wayne
ako sa zda, az tolko priaznivcov micro 4/3 tu nie je :) co je mozno aj skoda, aj mne sa ten system pozdava a svojho casu som nad G1 slintal, tak isto s nadsenim sledujem vyvoj v tomto segmente, zatial je to vsak passe fotit mam cim a nejaky doplnkovy system pripadne kompletna zmena je zbytocna ked to aj tak neviem poriadne :) no moj postoj je znacne sympatizujuci
aspon niekto s pozitivnym myslenim.... :D
 
Bpali
2009-11-23 22:49:50+01
no to mas cistu pravdu....ako vobec nechapem politiku systemu 4/3,ze maju vsetko take drahe....
 
wayne
2009-12-16 13:46:00+01
pri surfovani dpreview som nasiel zaujimave odkazy:
http://giannigalassi.typepad.com/blog/2009/11/the-20-digital-camera.html
http://giannigalassi.typepad.com/blog/2009/11/raw-facts.html

ako amater-teoretik nemam taky rozhlad a skusenosti ako chlapik co pise ten blog, no jeho nazory su zaujimave, i ked vyvolavaju diskusiu ci su fakt na mieste...

myslim, ze Karol to pekne vystihol, uvidime, co prinesie dalsi rok, a hlavne co samsung so svojim NX10, ktory ma byt predstaveny v januari (aj toho je plne samsung forum na dpreview)

no.. ceny zda sa klesaju a klesat budu, som fakt zvedavy na dalsi vyvoj micro 4/3 ako aj na odpoved samsungu...
 
benvoluto
2009-12-16 14:24:47+01
tak pozor niektore objektivy su vynikajuce nie je ich vela ale casom ich bude pribudat si myslim pre priklad
http://www.dpreview.com/lensreviews/panasonic_20_1p7_o20/
tento objektiv s vynikajucou svetelnostou velmi dobrou ostrostou a nizkou chromatickou aberaciou strci do vrecka pomerom cena vykon canonacke aj nikonacke sirokouhle objektivy ohniskovou vzdialenostou kolo 20 mm
 
Marcel Rebro
2009-12-16 14:43:09+01
tak, tak - ceny klesaju. na eBay sa uz da kupit G1 + 14-45 pod 450 E aj s postovnym ... zato v ´nasich´ eshopoch sa drzi na uctihodnych 700 E za co sa uz pomaly da kupit GF1 so spominanym 20mm/1.7
 
jarosujo
2009-12-16 14:59:15+01
Tak pozor :-) Ten objektiv je ekvivalent 40mm a to nie je ani zdaleka sirokouhle.
 
benvoluto
2009-12-16 15:06:49+01
príspevok od: jarosujo
Tak pozor :-) Ten objektiv je ekvivalent 40mm a to nie je ani zdaleka sirokouhle.
ok tak 5 mm odpust mi to :D ,, ale je to taky ich zakladny ´sirokouhly´ ktorym sa proste fotia krajinky a tak a nie portrety :P
 
benvoluto
2009-12-16 15:09:49+01
príspevok od: jarosujo
Tak pozor :-) Ten objektiv je ekvivalent 40mm a to nie je ani zdaleka sirokouhle.
a na street musi byt vynikajuci idealny prosto bezne situacie
 
Marcel Rebro
2009-12-16 15:14:31+01
´zakladny sirokouhly´ ... no pekne ... 40-50mm je ´zakladny´ objektiv. sirokac je pod 35mm (na FF)
... sirokac na m4/3 je 7-14mm/4 (14-28mm na 35mm) ... len si treba nachystat cca 1000 ojro :( ...
 
benvoluto
2009-12-16 15:19:01+01
tak ale porovnaj si to realne kvalitu toho objektivu 20mm 1.7 a toho druheho za skoro trojnasobnu cenu ok uznavam neni sirokouhly ale da sa vyuzit na krajiny a podobne skor ako na portrety preto by som ho skor tam priradil ale tak moj nazor no myslim si ze od tych 35 mm tych 40 neni az tak daleko
 
Marcel Rebro
2009-12-16 15:30:16+01
príspevok od: benvoluto
tak ale porovnaj si to realne kvalitu toho objektivu 20mm 1.7 a toho druheho za skoro trojnasobnu cenu ok uznavam neni sirokouhly ale da sa vyuzit na krajiny a podobne skor ako na portrety preto by som ho skor tam priradil ale tak moj nazor no myslim si ze od tych 35 mm tych 40 neni az tak daleko
ty si ich realne porovnaval? alebo poznas niekoho kto ich realne porovnaval?

moj ty blesk! tie objektivy su uplne ina kategoria ... svetly zakladak/streetak vs. krajinkarsky sirokac. na to ze (podla profilu) pouzivas 4/3 by som predpokladal ze v tom mas jasno.

alebo chces porovnavat Nikkor 50mm/1.4G a 14-24/2.8? ... tiez je tam priepastny rozdiel v cene ... preco asi?
 
Strana 1 z 11
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()