Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Sony preco ano preco nie ,alebo inu alternativu???

evoman
2009-11-29 16:50:59+01
Zdravim.K narodeninam som dostal pekny darcek v podobe knihy Mistrovstvi prace s DSLR ktora ma zaujala a rad by som chcel zacat tomuto konicku venovat naplno a docela sa mi pozdavaju nove stroje od Sony hlavne model A850.Mate niekto vseobecne skusenosti so Sony a konkretne aj s tymto modelom A850,alebo by ste sa poohliadli aj po niecom inom ako je Canon ,alebo Nikon???Dakujem za odpovede
 
Eriček123
2009-11-29 16:54:20+01
Ak ťa neobmedzuje cena sony / cena dobrých skiel tak si kúp sony ... A ak hej tak si doplať viac na Nikon alebo Canon. Tak či tak je to o objektívoch. Môžeš fotit akou koľvek značkou a výsledky môžu byť famózne...ale ak nemáš dobré objektívy tak ti nepomôže ani nejlepšie telo.
 
oskar22
2009-11-29 16:54:30+01
Dobrý výber, len si myslím, či by nebolo vhodnejšie začať nejakým modelom nižšej triedy. Ale keď máš peniaze, prečo nie.
 
duroslav
2009-11-29 16:54:54+01
Gratulujem k narodeninám aj k darčeku aj k registrácii na ephote.
Ale skús si dať trochu námahy a trošku si prečítať staršie témy vo fóre. Problematika Sony vs. ostatné značky sa tu už neraz riešila.
 
Eriček123
2009-11-29 16:56:36+01
Nech si vyberie podla svojho úsudku a nečíta zbytočné výhody/nevýhody Sony a iných :)
 
Pixxel
2009-11-29 16:57:03+01
SONY je proste ine, take svojske ... mna napr. zarazilo na jednom workshope, ze aj ta ´kolajnica´ na blesk / odpalovacie zariadenia, je ina ako C/N ...
 
dodo_bb
2009-11-29 17:21:05+01
univerzálna rada - 1=canon, 2=nikon, 3=olympus, 4=pentax, 5=sony, 6=hasselblad a teraz si hoď kockou. Každý výsledok bude dobrý, ak Ti padne 6, tak bude dobrý a ešte navyše aj drahý :-)))
 
scraper
2009-11-29 17:27:25+01
aku znacku mas teraz? no myslim ze canon a nikon maju ovela pristupnejsie vsetko prislusenstvo tak preto by som asi do sony nesiel ked sony tak Televizor alebo kameru ak mas tolko Eurasov tak by som kupoval Canon 7D
 
conan7
2009-11-29 17:31:18+01
príspevok od: oskar22
Dobrý výber, len si myslím, či by nebolo vhodnejšie začať nejakým modelom nižšej triedy. Ale keď máš peniaze, prečo nie.
nesúhlasím. nech ide do najvyššej kategórie, ked si to vie dovoliť, neolutuje to :)
 
evoman
2009-11-29 17:55:43+01
scraper..doteraz som mal doma pozicany Nikon D90 na ktorej skusal teorie z knihy MS s DSLR a spoznaval som fotenie so zrkadlovkou.Ale kedze bola predana majitelom a mne sa to docela zapacilo tak si chcem nieco kupit pre seba.Co sa tyka penazi limitacie je vzdy,ale ja si rad berem veci na splatky a tym padom som ochotny davat mesacne 10 000Sk za splatku..takze jedna sa mi tak fotoaparat do ceny okolo 100 000Sk.Co sa tyka toho zacat na slabsom modeli tak ja mam rad vyzvy a tak ako pri motorke aj tu by som si na zaciatok chcel kupit lepsi stroj ako ho potom po case predavat a doplacat za novy..lepsi model.Preto chcem model na dlhsiu dobu s co naj vlastnostami do mojej ceny ktoru si mozem dovolit
 
Vcelar
2009-11-29 18:04:18+01
Mam dost...
 
Ivo003
2009-11-29 18:21:29+01
Hmmm, máš pravdu, investovat do elektroniky má zmyseľ. Je to lepšie ako do zeleniny.
2-3 x do roka ti výrobcovia vychádzajú s inovovanými modelmi, žiaden nemá hodnotu dlhšiu dobu. Ak chceš investíciu, tak radšej do optiky. Kúp sklá a telo budeš meniť ako ponožky.
 
conan7
2009-11-29 18:25:49+01
príspevok od: evoman
scraper..doteraz som mal doma pozicany Nikon D90 na ktorej skusal teorie z knihy MS s DSLR a spoznaval som fotenie so zrkadlovkou.Ale kedze bola predana majitelom a mne sa to docela zapacilo tak si chcem nieco kupit pre seba.Co sa tyka penazi limitacie je vzdy,ale ja si rad berem veci na splatky a tym padom som ochotny davat mesacne 10 000Sk za splatku..takze jedna sa mi tak fotoaparat do ceny okolo 100 000Sk.Co sa tyka toho zacat na slabsom modeli tak ja mam rad vyzvy a tak ako pri motorke aj tu by som si na zaciatok chcel kupit lepsi stroj ako ho potom po case predavat a doplacat za novy..lepsi model.Preto chcem model na dlhsiu dobu s co naj vlastnostami do mojej ceny ktoru si mozem dovolit
máš veľmi dobrú stratégiu aj rozpočet, fandím ti, jediné čo by som ti povedal, že čítaj trocha ešte tú knihu, tuto fotoškolu, Pihanovu webstránku www.fotoroman.cz, zorientuj sa vo svete tiel a hlavne objektívov a potom sa rozhodni ktorý systém ti bude vyhovovať a len potom kúp...

na margo: nemá význam kúpiť len telo za 100 000 Sk, radšej nadpriemerné telo vybav s dobrými objektívmi....

a ešte niečo na margo marga: ostan pri N alebo C
 
evoman
2009-11-29 19:28:17+01
Ivo..tu teoriu som uz pocul viac krat a bude asi natom nieco.Rozmyslal som ist aj tou cestou,ale osobne si nemyslim,ze alpha850 od Sony bude tak skoro zle telo a optika od Carla tiez nepatri medzi najhorsie...ale ak mas (mate) pre mna inu alternativu rad si dam poradit.
 
spacebar
2009-11-29 19:34:26+01
Nechapem naco si ludia potrebuju komplikovat zivot kupovanim sony,pentax alebo olympus.. Canon alebo Nikon, ine nekupuj. Nejden tu kydat na sony ale ich ponuka mozno 10 objektivov ktore su este k tomu aj dost predrazene(aj ked dobre) a napriklad aj tie ich nemozne sanky blesku.Nekomplikuj si zivot kup si Canon alebo Nikon .. z canonu napr 40D alebo 7D a z nikonu napr D90 alebo D300 a k tomu si kup co najkvalitnejsie objektivy ktore sa ti zmestia do rozpoctu a budes mnohonasobne spokojnejsi
 
pier.pier
2009-11-29 19:48:29+01
Kazda znacka ma svoje vyhody aj nevyhody ,ak ta trapia sanky na blesk tak nieje co riesit.
 
scraper
2009-11-29 20:10:38+01
príspevok od: evoman
scraper..doteraz som mal doma pozicany Nikon D90 na ktorej skusal teorie z knihy MS s DSLR a spoznaval som fotenie so zrkadlovkou.Ale kedze bola predana majitelom a mne sa to docela zapacilo tak si chcem nieco kupit pre seba.Co sa tyka penazi limitacie je vzdy,ale ja si rad berem veci na splatky a tym padom som ochotny davat mesacne 10 000Sk za splatku..takze jedna sa mi tak fotoaparat do ceny okolo 100 000Sk.Co sa tyka toho zacat na slabsom modeli tak ja mam rad vyzvy a tak ako pri motorke aj tu by som si na zaciatok chcel kupit lepsi stroj ako ho potom po case predavat a doplacat za novy..lepsi model.Preto chcem model na dlhsiu dobu s co naj vlastnostami do mojej ceny ktoru si mozem dovolit
tak potom na tvojom miesta by som ja bral Canon EOS 5D Mark II {alebo este nieco lepsie} + Canon EF 400mm f/5.6L USM to by som bol ako v sne :))) nikon neznam
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2009-11-29 20:14:42+01
príspevok od: evoman
Ivo..tu teoriu som uz pocul viac krat a bude asi natom nieco.Rozmyslal som ist aj tou cestou,ale osobne si nemyslim,ze alpha850 od Sony bude tak skoro zle telo a optika od Carla tiez nepatri medzi najhorsie...ale ak mas (mate) pre mna inu alternativu rad si dam poradit.
pridám sa aj ja, porovnaj si obraz zo Sony A850 a z 5D MarkII na ISO 3200 a 6400. Mal som na pár dní doma A850 a šumí proste viacej. Ovládanie a AF by som pokladal za rovnaké (AF je nič moc u oboch) a na ergonomiu si zvykneš na akukoľvek to su IMHO kraviny. A ešte k tomu šumu - fotím väčšinou v atelieri a pri dobrom svetle (šum som doteraz neriešil veľmi)A850 sa mi s 24-70 opticky veľmi páčila a povedal by som že je na ISO 100 rovnako dobrá ak nie lepšia ako moje 5DII. V utorok som ale fotil kamošovi len tak koncert a 5D šumí na ISO 3200-6400 podľa môjho názoru až až, A850 má ešte o niečo horší obraz na vysokom ISO, tak neviem ako sú fotky z toho použiteľné. Proste narážam na to,že 5D mi príde univerzálnejšie a lacnejšie (ak zarátam F2,8 optiku 24-70 a 70-200 + 100 Macro, to su sklá ktoré musím aspon ja mať, ak chcem fotiť všetko a nečervenať sa pred zákazníkom)

takže A850 ano, ale skor do atelieru, nielen kvoli AF ale aj obrazu. Cenovo to nie je IMHO bomba zatiaľ. AK by som chcel investovať tak kupim Nikon D700/D3 a 24-70+70-200VR. A ešte taký detal, Zeiss 24-70 čo som mal požič., mal strašne ztuha zoomovací prestenec. Nie trochu, ale až tak, že som sa bál že to urvem, možno je to len kusovka a niekto tam nasypal piesku alebo cukrový čaj:(
 
Ivo003
2009-11-29 20:29:09+01
príspevok od: evoman
Ivo..tu teoriu som uz pocul viac krat a bude asi natom nieco.Rozmyslal som ist aj tou cestou,ale osobne si nemyslim,ze alpha850 od Sony bude tak skoro zle telo a optika od Carla tiez nepatri medzi najhorsie...ale ak mas (mate) pre mna inu alternativu rad si dam poradit.
Ja ti nechcem navrhovat alternativu, ja ti len sa snazim povedat, ze je lepsie investovat do kvalitneho skla ako do fotaku. Telo menis, ale objektiv uz ide s tebou do hrobu. Najdi si system, ktory ti to umozni, aj keby to mal byt ЛъубителЪ
 
jake
2009-11-29 20:31:20+01
príspevok od: evoman
scraper..doteraz som mal doma pozicany Nikon D90 na ktorej skusal teorie z knihy MS s DSLR a spoznaval som fotenie so zrkadlovkou.Ale kedze bola predana majitelom a mne sa to docela zapacilo tak si chcem nieco kupit pre seba.Co sa tyka penazi limitacie je vzdy,ale ja si rad berem veci na splatky a tym padom som ochotny davat mesacne 10 000Sk za splatku..takze jedna sa mi tak fotoaparat do ceny okolo 100 000Sk.Co sa tyka toho zacat na slabsom modeli tak ja mam rad vyzvy a tak ako pri motorke aj tu by som si na zaciatok chcel kupit lepsi stroj ako ho potom po case predavat a doplacat za novy..lepsi model.Preto chcem model na dlhsiu dobu s co naj vlastnostami do mojej ceny ktoru si mozem dovolit
ja som tiez skocil rovno do profi triedy a som nadmieru spokojny - Sony je dobra znacka ale ma svoje vady - autofokus, vysoke sumy pri vyssich ISO a ciastocne ergonomia, na ktoru sa da zvyknut.
Nerad to pisem, ale ked pozeras na profesionalov co fotia a sportovyh fotografov, popripade profi atelier tak tam najdes takmer bez vynimky len Canon alebo Nikon. To ma svoje opodstatnenie.
Vrele doporucujem kupit len full frame, kresbne a citlivostou bude vzdy lepsie a priprav sa na investicie do kvalitnej optiky. Kazdopadne treba pozerat aj zladenie tiel, objektivov a celkovo elektroniky a ergonomie fotoaparatu. Ja fotim s Nikonom D700 a som absolutne spokojny, cakam buduci rok na novu D4 a rozhodne by som nemenil. Canon ma v tomto segmente dve dela momentalne dostupne ale s poradovnikom: Canon 5D Mark II a novucicky 1D Mark IV.
System AF a ostrenia ma bezkonkurencne najlepsi nikon a aj vyrovnanu kvalitu objektivov, canon zas rozsiahlejsie prislusenstvo a nove L-kove skla su tiez bez problemov, ale AF obcas robi problemy a prirychla inovacia zas dava na trh vyrobky, kde treba chvilu pockat kym sa vychytaju muchy.
Kedze mas slusny pociatocny rozpocet tak osobne doporucujem kupit kit Nikon D700 a dva objektivy nikorry: 24-70/f2,8 a novy 70-200/f2,8 - tie su v podstate kvalitou na urovni pevnych skiel a nic lepsie na trhu ani nie je. Navyse s telom D700 mozes fotit akukolvek fotgraficku disciplinu a navyse 8 obr/s nema problem v sporte, ISO vystaci aj na zle podmienky, lebo do 3200 az 5000 su fotky stale na slusnej urovni.
Vsetko si dobre premylsi, skus pozicat co prichadza do uvahy a potom naval dukaty do obchodu a mozes ist fotit. vela zdaru!
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()