Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

EOS 40d vs 50d

juraj
juraj 2009-12-13 04:39:25+01
chcel by som kupit na vianoce eos 50d (£700)ale nasiel som v jednom obchode pouzity 40d za £450 so 6 mesacnou zarukou.to je dost velky rozdiel za ktory by sa dal kupit nejaky objektiv.na nete som sa dozvedel ze az taky rozdiel medzi 50d a 40d nie je.tak teraz vaham.skuste mi poradit.a este na co si treba davat pozor ked kupujete secondhand.dakujem
 
scraper
2009-12-13 13:48:04+01
jednoznacne si kup 40D to neni fotak ale zivy organizmus, ktory ti prirastie k srdcu :-)))
 
kuchta
2009-12-13 14:01:32+01
vykasli sa na 50D a kup si 40D + dobre sklo .. alebo je tu este jedna moznost .. nasetri si este 100€ a za to si uz kupis 5D coz je FF a to je uz z ulpne ineho sudka ;]
 
Strhak
2009-12-13 14:07:26+01
no ako majiteľ 50D jednoznačne hovorím nekupovať 40ku. Už tu boli spomínané dôvody prečo ja len ešte jeden pripomeniem a to rýchlosť bufera. Na 40D je fest pomalí a mnoho užívateľov sa sťažuje na to pri sekvenčnom snímaní. Na 50D nevidím žiaden problém a za tie peniaze dnes na trhu nedostaneš nič lepšie a to sa so mnou môže hádať kto chce. Cena nového kusu je teraz bezkonkurenčná ;-)
 
Strhak
2009-12-13 14:12:58+01
príspevok od: kuchta
vykasli sa na 50D a kup si 40D + dobre sklo .. alebo je tu este jedna moznost .. nasetri si este 100€ a za to si uz kupis 5D coz je FF a to je uz z ulpne ineho sudka ;]
tak ja by som osobne už neriskoval 5D, je to starý fotoaparát a v čase keď sa predával ho mali väčšinou buď veľmi pokročilí amatéri alebo profesionáli. No a s toho vyplýva že tieto foťáky majú po väčšine už za sebou viac ako dosť snímkov. Je to super aparát ale meniť na ňom uzávierku mi už príde ako nerentabilné a to ešte nevravím o cene novej batérie ktorú časom bude treba aj tak kúpiť. Inak keď sme už pri tom 5D tak aj naň treba špičkovú optiku takže to nijak nerieši problém tu pýtajúceho sa
 
lu_boss
2009-12-13 14:13:41+01
príspevok od: Mick
to viem ...ale mňa zaujíma TK fotiek ...trebars príklad EF-S 17-55/2,8 IS USM proti EF 24-70/2,8 L USM...lebo teraz kúpiť tento pomerne drahý EF-S objektív a trebars o dva roky prejisť na full frame.... ,tak rozmýšlam radšej teraz niečo doložiť a kúpiť kvalitný EF objektív...a práve o to mi ide či budu aj fotky z APS-C snímačom s kvalitným EF kvalitné?
EF-S17-55/2,8 som mal s 400D, teraz mam 24-70/2,8L s 5DII. Ten EF-S17-55/2,8 je asi najlepsi EF-S objektiv. 24-70/2,8 nema stabilizaciu. Kvalitativne, co do kresby zhruba porovnatelne, stavba je lepsia pri 24-70/2,8. Ak planujes ist do FF, kupuj si EF objektivy, ja som skocil zo 400D na 5DM2 a prezbrojenie je potom trosku drahsie. Inak, nie je dovod pochybovat o kvalite fotiek s FF objektivmi na APS-C snimacoch.
 
lochnes
2009-12-13 14:26:51+01
príspevok od: Strhak
no ako majiteľ 50D jednoznačne hovorím nekupovať 40ku. Už tu boli spomínané dôvody prečo ja len ešte jeden pripomeniem a to rýchlosť bufera. Na 40D je fest pomalí a mnoho užívateľov sa sťažuje na to pri sekvenčnom snímaní. Na 50D nevidím žiaden problém a za tie peniaze dnes na trhu nedostaneš nič lepšie a to sa so mnou môže hádať kto chce. Cena nového kusu je teraz bezkonkurenčná ;-)
Trošku si dovolím nesúhlasiť, fotografoval som so 40D + Sandisc EXTREM III a nejako je ten buffer limitovaný, neviem, reku skúsim čo dá fotiek, a fotil som donekonečna... nádhera... žiadne spracovávam priebežne stíhala karta zapisovať + buffer... neviem koľko fotografií som spravil... ale pochybujem že niekto potrebuje 60-70 fotografií za sebou...
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2009-12-13 14:38:20+01
príspevok od: lochnes
Trošku si dovolím nesúhlasiť, fotografoval som so 40D + Sandisc EXTREM III a nejako je ten buffer limitovaný, neviem, reku skúsim čo dá fotiek, a fotil som donekonečna... nádhera... žiadne spracovávam priebežne stíhala karta zapisovať + buffer... neviem koľko fotografií som spravil... ale pochybujem že niekto potrebuje 60-70 fotografií za sebou...
a si si istý, že si fotil do full raw a nie jpeg?
 
Strhak
2009-12-13 14:49:29+01
príspevok od: lochnes
Trošku si dovolím nesúhlasiť, fotografoval som so 40D + Sandisc EXTREM III a nejako je ten buffer limitovaný, neviem, reku skúsim čo dá fotiek, a fotil som donekonečna... nádhera... žiadne spracovávam priebežne stíhala karta zapisovať + buffer... neviem koľko fotografií som spravil... ale pochybujem že niekto potrebuje 60-70 fotografií za sebou...
daj RAW a ostaneš nemilo prekvapený ;-)
 
Strhak
2009-12-13 15:00:45+01
40D spraví 19 snímkov Raw a potom ide ako slimák pokiaľ sa nevyprázdni bufer ;-)
 
Strhak
2009-12-13 15:03:01+01
príspevok od: Strhak
40D spraví 19 snímkov Raw a potom ide ako slimák pokiaľ sa nevyprázdni bufer ;-)
pardon pomýlil som sa 16 snímkov
 
lochnes
2009-12-13 15:08:26+01
pardon myslel som Jpeg ale plné rozlíšenie...hups :)
 
Bindo
2009-12-13 15:40:53+01
príspevok od: Strhak
40D spraví 19 snímkov Raw a potom ide ako slimák pokiaľ sa nevyprázdni bufer ;-)
16 snimkov znamena mat stlacenu spust skoro tri sekundy... ja neviem ale vzivote som nemal potrebu fotit taketo davky... a to som fotil aj zver a pod. a ked nasnima tych 16 ide tusim 3/sek co si myslim ze nie je az tak nezvladnutelne.
 
Bindo
2009-12-13 15:44:38+01
a k teme. mam 40D, je to super stroj. ak zacinas, isto ta nebude obmadzovat. keby ze riesim co kupit tak riesim 40D vs 5DII. Na to sa casom chystam aj ja... co sa tyka dispalya tak neviem ale podla mna je to absolutna zbytocnost. na to aby si videl ci je na fotke sco ma byt a ci je rozmazana to staci a co nie je vidiet na nom sa da vo vacsine napravit v pc. toto by som bral ako najmenej. zalezi co chces fotit. ak chces krajinky, viac MPx budelepsie, ale treba si uvedomit ze potrebujes kvalitne skla. ale ja tiez fotim krajinu na 40D a nepocitujem nejake obmadzenia. na A3 to bohate staci. vacsie som este neskusal. tam by mohlo uz tych 5Mpx pomoct... zalezi na co to chces. ale tiez sa priklanam k nazoru ze radsej kvalitny objektiv ako telo. aj ked tiez som nazoru ze tela sa kupuju nove a objektivy pouzivane :D takze dilema no. treba kuknut v akom stave je ta 40D prip. zjednat cenu ;)
 
Strhak
2009-12-13 15:51:18+01
príspevok od: Bindo
16 snimkov znamena mat stlacenu spust skoro tri sekundy... ja neviem ale vzivote som nemal potrebu fotit taketo davky... a to som fotil aj zver a pod. a ked nasnima tych 16 ide tusim 3/sek co si myslim ze nie je az tak nezvladnutelne.
no keď na sníma tých 16 snímkov tak potom skoro minútu je pomalá jak slimák a to už je tragédia. Proste dlho jej trvá vyprázdnenie buferu a to je neodškriepiteľné. 40D podporuje maximálnu prenosovú rýchlosť zápisu na kartu len 11 Mb/s, kým 50D až 34 Mb/s a to je sakramentský rozdiel. Na to prídeš keď budeš fotiť akčné scény a fotoaparát ti vypovie službu skoro na jednu minútu. Aj tak nechápem prečo by mal dakto kupovať výbehový model ktorý sa už navyše ani nerobí aj je prekonaný po všetkých stránkach.
 
Strhak
2009-12-13 16:08:00+01
príspevok od: Bindo
a k teme. mam 40D, je to super stroj. ak zacinas, isto ta nebude obmadzovat. keby ze riesim co kupit tak riesim 40D vs 5DII. Na to sa casom chystam aj ja... co sa tyka dispalya tak neviem ale podla mna je to absolutna zbytocnost. na to aby si videl ci je na fotke sco ma byt a ci je rozmazana to staci a co nie je vidiet na nom sa da vo vacsine napravit v pc. toto by som bral ako najmenej. zalezi co chces fotit. ak chces krajinky, viac MPx budelepsie, ale treba si uvedomit ze potrebujes kvalitne skla. ale ja tiez fotim krajinu na 40D a nepocitujem nejake obmadzenia. na A3 to bohate staci. vacsie som este neskusal. tam by mohlo uz tych 5Mpx pomoct... zalezi na co to chces. ale tiez sa priklanam k nazoru ze radsej kvalitny objektiv ako telo. aj ked tiez som nazoru ze tela sa kupuju nove a objektivy pouzivane :D takze dilema no. treba kuknut v akom stave je ta 40D prip. zjednat cenu ;)
na aké dlhé časové obdobie si ti kupuješ aparát na rok na dva na tri??? Teraz si on kúpi jezdenú 40D, za rok to už bude úplne zastaralí fotoaparát, za dva sa ho už ani v bazáre nezbaví. Teraz vezme dajme tomu jedno až troj ročný stroj, dva roky ho bude používať takže je veľká pravdepodobnosť že tam pomaly odíde aj uzávierka pri tak starom aparáte nič výnimočné ( bohvie ako fotil ten predošlí majiteľ s ňou, môže mať len 10000 snímkov ale aj kľudne 100000 ). Ak mu odíde uzávierka už sa mu ju neoplatí vymieňať lebo je to nerentabilný servisní zásah. Alebo má druhú možnosť kúpi novú 50D s dvoj ročnou zárukou, má istotu že nemá ani jeden snímok spravený, kľudne ju môže používať roky a v konečnom dôsledku ešte aj ušetrí. Mal som oba aparáty v ruke prechod z 40D na 50D je zbytočný, no kúpiť teraz 40D je teda riadna hlúposť a jedine kedy by som nad tím uvažoval tak to by bolo pri cene do 300€ a nie viac, je to už staré železo ktorého sa teraz pomerne veľa majiteľov zbavuje
 
jake
2009-12-13 16:23:43+01
príspevok od: Mick
Čo je to kvalitná optika na 50D? Sú podľa teba EF objektívy vhodné pre 50D?
ja by som kupoval len EF urcene pre full frame, popripade aj nejake dobre zachovale L-kove sklo z bazaru, EF-S sice moze byt, ale vyhol by som sa im
 
Ultra TXF
2009-12-13 17:39:50+01
Nový Tamron 17-50/2,8 VC ťa nemôže na 50D obmedzovať v ničom.
Dokonca bol hodnotený lepšie ako Canon .
 
conan7
2009-12-13 17:46:17+01
ktorý canon? 17-55?
 
Ultra TXF
2009-12-13 17:51:16+01
príspevok od: conan7
ktorý canon? 17-55?
Hej
 
conan7
2009-12-13 17:57:10+01
príspevok od: Ultra TXF
Hej
dáš link prosím ťa? ja som tamron, sigma vúbec neriešil, porovnával som to len s tokinou 16-50...
 
Strana 2 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()