Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

cestovanie so stativom

snakepit
2009-12-18 17:00:12+01
Vela cestujem a dostal som sa do stadia, ked sa uz aj stativ stava neodmyslitelnou sucastou mojej vybavy. Jediny problem mam v tom, ze na svoju fotovybavu pouzivam brasnu, stativ teda vacsinou drzim v ruke, co je dost nepohodlne. Stativ mam velbon Sherpa 750R, ktory vazi asi 2,2kg, behat s nim po meste veru nie je ziadna sranda. Preto pouzivam jeden lacny "no name" stativ, ktory je lahsi, nie je vsak taky stabilny. Chcel by som sa teda spytat na nazor, ci pri cestovani mate stativ v ruke, alebo ho mate pripevneny na foto-batohu. Rozmyslam veru, zeby som na celodennych vyletoch (trebars aj po meste), vymenil brasnu za foto-batoh na ktory by som si vedel pripevnit stativ, len s tym este skusenosti, tak sa chcem spytat na nazor. Plus ze ruksak so stativom je nieco ako napis: "mam zrkadlovku, okradni ma" :). Vopred dakujem za vsetky rady a nazory.
 
2009-12-18 17:43:57+01
je to jedno, ci mas stativ alebo len monopod a ci ho pripevnis na batoh, das si popruh na plece alebo ho drzis v ruke, vzdy davas o sebe vediet, ze mas ´zrkadlovku, okradni ma´ :o)
ja pouzivam popruh na plece dodavany ku stativu, kedze batoh zatial nemam...
 
pathy
2009-12-18 18:10:11+01
Tento problem mam aj ja, ked si vyvabu nalozim do brasne...ale zvykol som si stativ jednoduxo zalozit pomedzi jeho nohy cez popruh brasne. Brasnu sice taha na jednej strane dole, inak je to pohodlnejise ako v tejto dobe nosit studeny stativ v ruke...Najidealnejsie sa mi avsak nosi na batohu.
 
leto
2009-12-18 18:24:07+01
Ja ho nosím v púzdre,ten má popruh,takze ho nosim na chrbte ako robin hood svoj luk,takze ruky mám voľné,a vyberám ho len keď potrebujem,,, :]]]]
 
zezo
2009-12-18 22:40:14+01
príspevok od: pathy
Tento problem mam aj ja, ked si vyvabu nalozim do brasne...ale zvykol som si stativ jednoduxo zalozit pomedzi jeho nohy cez popruh brasne. Brasnu sice taha na jednej strane dole, inak je to pohodlnejise ako v tejto dobe nosit studeny stativ v ruke...Najidealnejsie sa mi avsak nosi na batohu.
moj stativ ma taku penovu izolaciu aby ti v zime nemrzla ruka, da sa aj samostatne dokupit mam pocit, ale krk nato nedam, ale uz tu davnejsie bolo aj vlakno ako si to ludia sami urobili, alebo clanok od Jula K. o rukaviciach :-DDD ... no a asi najpohodlnejsie sa mi vidi prispevok nado mnou, kupit samostatne puzdro na stativ a nosit na pleci..
 
conan7
2009-12-18 22:47:28+01
inspired by mrco
 
beholder
2009-12-19 08:41:30+01
...pripevňujem ho k batohu....ruky voľné, váha rozložená...
 
beholder
2009-12-19 08:58:06+01
príspevok od: conan7
inspired by mrco
...imho, dosť ftipné:))...
 
pathy
2009-12-19 10:24:17+01
príspevok od: zezo
moj stativ ma taku penovu izolaciu aby ti v zime nemrzla ruka, da sa aj samostatne dokupit mam pocit, ale krk nato nedam, ale uz tu davnejsie bolo aj vlakno ako si to ludia sami urobili, alebo clanok od Jula K. o rukaviciach :-DDD ... no a asi najpohodlnejsie sa mi vidi prispevok nado mnou, kupit samostatne puzdro na stativ a nosit na pleci..
jj aj moj to ma. Na tuto zimu som sa vyzbrojil, kupil som si rukavice od manfrotto :-)
 
zezo
2009-12-19 11:06:56+01
príspevok od: pathy
jj aj moj to ma. Na tuto zimu som sa vyzbrojil, kupil som si rukavice od manfrotto :-)
no nech som hladal ako som hladal rukavice od manfrotto este nepoznam, zato take lowepro mi daco vravia :-) ...
 
conan7
2009-12-19 11:43:55+01
príspevok od: zezo
no nech som hladal ako som hladal rukavice od manfrotto este nepoznam, zato take lowepro mi daco vravia :-) ...
hľadali sme potom s rovnakou úspešnosťou, teda aj mna by zaujímali kde sa dajú kúpiť tie rukavice
 
compact
2009-12-19 11:48:42+01
ja vacsinou chodim so stativom v ruke.. je to rychlo pouzitelne..... nezatazuje to batoh.... ked som si kupil fotobatoh a dal stativ na batoh za svet sa mi ho potom nechcelo davat dole :)
 
SHoDaN
2009-12-19 14:16:07+01
príspevok od: conan7
hľadali sme potom s rovnakou úspešnosťou, teda aj mna by zaujímali kde sa dajú kúpiť tie rukavice
určite mal na mysli Lowepro

http://shop.ephoto.sk/catalogsearch/result/?q=lowepro+photo+gloves
 
conan7
2009-12-19 14:30:45+01
lowepro viem hovi úprimne neviem na to prísť čo je na tom 30 €, ja na také účely by som zaobstaral nejaké rybárske rukavice, tiež niektoré majú protisklzové vyhotovenie dane a dajú sa kúpiť za 12-20 (tie sú už pro rapaly) a sú z neoprénu...
 
pathy
2009-12-19 17:08:34+01
príspevok od: zezo
no nech som hladal ako som hladal rukavice od manfrotto este nepoznam, zato take lowepro mi daco vravia :-) ...
jeeeej ja som reto...som to sxomolil, mam tie co pisal SHoDaN
 
zezo
2009-12-19 17:44:06+01
príspevok od: pathy
jeeeej ja som reto...som to sxomolil, mam tie co pisal SHoDaN
sak pohoda, len som chcel byt informovany, lebo manfrotto mam rad ;-)
 
FilipMino
2009-12-20 00:46:01+01
príspevok od: conan7
lowepro viem hovi úprimne neviem na to prísť čo je na tom 30 €, ja na také účely by som zaobstaral nejaké rybárske rukavice, tiež niektoré majú protisklzové vyhotovenie dane a dajú sa kúpiť za 12-20 (tie sú už pro rapaly) a sú z neoprénu...
nie je to jedno, aké rukavice? veď dajú sa kúpiť aj lacnejšie, a nemusia byť práve Lowepro..
 
FilipMino
2009-12-20 00:48:31+01
keď už sme pri statívoch, rukaviciach nedá mi opýtať sa na monopod? čo mám pozerať, podľa čoho vyberať?
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()