Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Dostala som Nicon D5000, prosim poradte! ;-)

lindao
lindao 2009-12-25 12:21:05+01
doteraz som fotila digitalom Sony DSC t-70, rozhodla som sa vyskusat zrkadlovku, chcela som Canon eos500 (kamaratka ma 400), no momentalne nemali, tak mi manzel po porade v predajni dal pod stromcek D5000+AF-S 18-55mm, vraj ideal pre uplneho zaciatocnika, ktory este zrkadlovku ani nedrzal v ruke.. poradili mu dobre? je fotak kvalitny? potrebujem k tomu este pridavny blesk, alebo radsej svetelny objektiv? - ak ano, ktory presne? aka karta je postacujuca? moje fotenie budu hlavne deti, ich portrety, akcie v interieri, prechadzky v exterieri.. pri obycajnom digitali sony ma nervovali nekvalitne snimky vecer, sedive cez den :-P co to znamena, ze tato zrkadlovka nema motorcek? je to pre mna ako zaciatocnika zavazne? viem, mozno vam pripadam ako z ineho sveta, ale zrkadlovka je pre mna este velke nezname, rychlo sa ale ucim.. dakujem za akekolvek info ;-)
 
Strhak
2009-12-27 18:08:02+01
príspevok od: jake
prave preto by som rozdiely medzi nemi nehladal ale kvoli AF by som bral aj tak Nikon D5000 - vsak uz vieme preco
Ozaj, kedy bude Canon 3D? Vraj ma byt teraz hned po Novom roku? Je to pravda? A co to bude az to bude???
ja kvôli absencii motoru by som ho nechcel. Ak Nikon tak len s motorom. Ku Canon 3D zatiaľ neviem nič oficiálne takže to zatiaľ nechám tak, veď čas ukáže. Mňa skôr zaujíma kedy výnde nová 24-70 f/2,8 L IS, to je udalosť na ktorú sa teším ;-)
 
jake
2009-12-27 18:10:43+01
príspevok od: Strhak
ja kvôli absencii motoru by som ho nechcel. Ak Nikon tak len s motorom. Ku Canon 3D zatiaľ neviem nič oficiálne takže to zatiaľ nechám tak, veď čas ukáže. Mňa skôr zaujíma kedy výnde nová 24-70 f/2,8 L IS, to je udalosť na ktorú sa teším ;-)
predpokladám, že Nikon bude mať za veľmi krátku dobu všetky sklá s UZ motormi, preto absencia motoru v tele by mi vobec nevadila. Už dnes je to dostačujúce vybavenie čo je dostupné. Osobne mám okrem jedného všetko už af-s.
 
Strhak
2009-12-27 20:27:53+01
príspevok od: jake
predpokladám, že Nikon bude mať za veľmi krátku dobu všetky sklá s UZ motormi, preto absencia motoru v tele by mi vobec nevadila. Už dnes je to dostačujúce vybavenie čo je dostupné. Osobne mám okrem jedného všetko už af-s.
to hej lenže mne by sa nechcelo na to dávať pozor a za druhé neplánujem kúpu tejto triedy aparátov takže s motorom alebo bez mne je jedno ;-)))
 
jake
2009-12-27 20:31:56+01
príspevok od: Strhak
to hej lenže mne by sa nechcelo na to dávať pozor a za druhé neplánujem kúpu tejto triedy aparátov takže s motorom alebo bez mne je jedno ;-)))
som realista, predpokladam, ze nikon spravi do 10 rokov to, ze nebude davat do tiel aparatov motorceky a tym prinuti nakupit nove objektivy - preto aj ja kupujem len af-s a tie su uz skoro vsetky - ako poznam nikon tek to ma teda fest dobre prepocitane a isto toto ´vyvedie´ ked uz nebude 10 rokov vyrabat ine objektivy ako len af-s, to sa mozno ani nikto neozve
 
Strhak
2009-12-27 20:40:03+01
príspevok od: jake
som realista, predpokladam, ze nikon spravi do 10 rokov to, ze nebude davat do tiel aparatov motorceky a tym prinuti nakupit nove objektivy - preto aj ja kupujem len af-s a tie su uz skoro vsetky - ako poznam nikon tek to ma teda fest dobre prepocitane a isto toto ´vyvedie´ ked uz nebude 10 rokov vyrabat ine objektivy ako len af-s, to sa mozno ani nikto neozve
tiež s tím počítam a vidno to aj na nových sklách ktoré teraz vyšli.
 
jake
2009-12-27 20:47:21+01
príspevok od: Strhak
tiež s tím počítam a vidno to aj na nových sklách ktoré teraz vyšli.
nové sklíčka sú brutalne dobre, som maximalne spokojny
 
Strhak
2009-12-27 20:55:09+01
príspevok od: jake
nové sklíčka sú brutalne dobre, som maximalne spokojny
prosím ťa, ktoré sklo čo teraz vyšlo od Nikon alebo Canon bolo zlé??? Ani jedno ;-)
Len nech sa drží tento trend a budem aj ja spokojný
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()