Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Predajcovia na Ebay

BraveCrow
BraveCrow 2010-01-11 16:50:31+01
Ahojte Možno rozbúrim vodu u zarytých nákupcov na Slovensku, ale nevadí:-) Zaujímalo by ma ak niekto kupuje cez Ebay, tak u akých predajcov (foto)? Ide hľavne o spoľhlivosť a kvalitu výrobkov (funkčnosť) Prosím neukameňujte ma :-DD
 
Blackman
2013-03-11 15:49:52+01
príspevok od: Džema
mate skusenosti za kolko pride tovar s ebay v anglicku?
Pises ako madar, ale pokial je to anglicky predajca, tak mi to chodi do troch pracovnych dni, pokial mi to Slovenska Posta nestrati, vtedy to bolo 1,5 mesiaca.
 
calven
2013-03-11 16:17:46+01
príspevok od: saman
pri tej cene budes platit clo aj dphcku....
Clo a DPH sa platí od ceny tovaru 150€ a aj to len v prípade, že predajca nie je z EU priestoru.
 
saman
2013-03-11 19:22:32+01
trosku som sa sekol...plati sa len dph....
Pravdaze bavime sa mimo EU
citujem....

Všeobecné pravidlá pre platbu DPH a cla:

tovar do 22 €: neplatíte ani DPH, ani clo
tovar nad 22 € a do 150 €: platíte 20% DPH, neplatíte clo
tovar nad 150 €: platíte 20% DPH a prípadne clo
 
calven
2013-03-11 19:28:19+01
príspevok od: saman
trosku som sa sekol...plati sa len dph....
Pravdaze bavime sa mimo EU
citujem....

Všeobecné pravidlá pre platbu DPH a cla:

tovar do 22 €: neplatíte ani DPH, ani clo
tovar nad 22 € a do 150 €: platíte 20% DPH, neplatíte clo
tovar nad 150 €: platíte 20% DPH a prípadne clo
To platilo niekedy. Teraz platí to čo som písal vyššie - zdroj: colnáspráva SR. Aké mi tam dnes dali informácie, také som napísal.
 
saman
2013-03-11 19:39:56+01
nechcem sa hadat...ale bol som na colnej sprave pred mesiacom a platil som clo....
cize plati to som som pisal predtym....

tieto informacie su urcite platne....vid link

http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!ut/p/.cmd/cs/.ce/7_0_A/.s/7_0_35O/_th/J_0_9D/_s.7_0_A/7_0_2Q5/_me/7_0_35-7_0_M1-7_0_2Q4-7_0_A/_s.7_0_A/7_0_35O
 
saman
2013-03-11 19:40:54+01
príspevok od: saman
nechcem sa hadat...ale bol som na colnej sprave pred mesiacom a platil som clo....
cize plati to som som pisal predtym....

tieto informacie su urcite platne....vid link

http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!ut/p/.cmd/cs/.ce/7_0_A/.s/7_0_35O/_th/J_0_9D/_s.7_0_A/7_0_2Q5/_me/7_0_35-7_0_M1-7_0_2Q4-7_0_A/_s.7_0_A/7_0_35O
odkaz si skopirujte cely...
 
calven
2013-03-11 19:41:56+01
príspevok od: saman
nechcem sa hadat...ale bol som na colnej sprave pred mesiacom a platil som clo....
cize plati to som som pisal predtym....

tieto informacie su urcite platne....vid link

http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!ut/p/.cmd/cs/.ce/7_0_A/.s/7_0_35O/_th/J_0_9D/_s.7_0_A/7_0_2Q5/_me/7_0_35-7_0_M1-7_0_2Q4-7_0_A/_s.7_0_A/7_0_35O
Toto som našiel aj ja. Ale ja som dnes zodvihol telefón a povedali mi to, čo som napísal. Ak ma odrbal zamestnanec colnej správy, tak to už je iná vec...
 
saman
2013-03-11 19:42:52+01
Zásielky (do 45 EUR) posielané jednou fyzickou osobou druhej fyzickej osobe sú oslobodené od dovozných platieb za predpokladu, že takýto dovoz nemá obchodný charakter (sú príležitostného charakteru, obsahujú tovar určený výhradne na osobné použitie príjemcom alebo jeho rodinou, pričom charakter ani množstvo nenasvedčuje tomu, že ide o dovoz na obchodné účely a odosielateľ ich posiela príjemcovi bezplatne.)

alebo


Zásielky odosielané priamo z tretích krajín príjemcovi v Spoločenstve sú osolobodené od dovozných platieb, ak nepresahujú nasledujúce hodnoty:
- zásielky tovaru nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty - 150 EUR na jednu zásielku (oslobodenie sa nevzťahuje na alkoholické výrobky, parfumy a toaletné vody, tabak a tabakové výrobky). Tieto zásielky sú oslobodené od cla, ak hodnota zásielky nepresahuje 150 EUR a ak hodnota zásielky nepresahuje 22 EUR, sú oslobodené aj od dane z pridanej hodnoty. (hodnotou zásielky sa rozumie úhrnná hodnota, ktorú zásielka má, bez ohľadu na to, či je tvorená jednou, dvoma, alebo viacerými položkami). To znamená, že pokiaľ úhrnná hodnota zásielky nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty presahuje 22 EUR, ale nepresahuje 150 EUR, zásielku je možné oslobodiť od cla, ale nie je možné oslobodiť ju aj od dane z pridanej hodnoty. V prípade, že úhrnná hodnota zásielky nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty nepresiahne 22 EUR, je možné oslobodiť ju od cla a zároveň aj od dane z pridanej hodnoty;
- zásielky posielané jednou fyzickou osobou druhou fyzickej osobe - 45 EUR na jednu zásielku (oslobodenie od dovozných platieb je vrátane hodnoty nižšie uvedeného tovaru, ktorého množstvá v jednotlivej zásielke sú obmedzené takto:
 
calven
2013-03-11 19:46:46+01
príspevok od: saman
Zásielky (do 45 EUR) posielané jednou fyzickou osobou druhej fyzickej osobe sú oslobodené od dovozných platieb za predpokladu, že takýto dovoz nemá obchodný charakter (sú príležitostného charakteru, obsahujú tovar určený výhradne na osobné použitie príjemcom alebo jeho rodinou, pričom charakter ani množstvo nenasvedčuje tomu, že ide o dovoz na obchodné účely a odosielateľ ich posiela príjemcovi bezplatne.)

alebo


Zásielky odosielané priamo z tretích krajín príjemcovi v Spoločenstve sú osolobodené od dovozných platieb, ak nepresahujú nasledujúce hodnoty:
- zásielky tovaru nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty - 150 EUR na jednu zásielku (oslobodenie sa nevzťahuje na alkoholické výrobky, parfumy a toaletné vody, tabak a tabakové výrobky). Tieto zásielky sú oslobodené od cla, ak hodnota zásielky nepresahuje 150 EUR a ak hodnota zásielky nepresahuje 22 EUR, sú oslobodené aj od dane z pridanej hodnoty. (hodnotou zásielky sa rozumie úhrnná hodnota, ktorú zásielka má, bez ohľadu na to, či je tvorená jednou, dvoma, alebo viacerými položkami). To znamená, že pokiaľ úhrnná hodnota zásielky nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty presahuje 22 EUR, ale nepresahuje 150 EUR, zásielku je možné oslobodiť od cla, ale nie je možné oslobodiť ju aj od dane z pridanej hodnoty. V prípade, že úhrnná hodnota zásielky nepatrnej (zanedbateľnej) hodnoty nepresiahne 22 EUR, je možné oslobodiť ju od cla a zároveň aj od dane z pridanej hodnoty;
- zásielky posielané jednou fyzickou osobou druhou fyzickej osobe - 45 EUR na jednu zásielku (oslobodenie od dovozných platieb je vrátane hodnoty nižšie uvedeného tovaru, ktorého množstvá v jednotlivej zásielke sú obmedzené takto:
Veď Ti píšem, že som našiel to isté. Ale keďže som od nich potreboval aj ďalšie veci, tak som tam zavolal. A chlap na colnici mi povedal, že sa im predpisy menili a že to musí nájsť... A potom mi povedal to, čo som dal vyššie...
 
saman
2013-03-11 20:02:27+01
tak to si zajtra musim zistit... zatial neverim, ze oslobodili tovar do 150e od DPHcky...
 
calven
2013-03-11 20:14:25+01
príspevok od: saman
tak to si zajtra musim zistit... zatial neverim, ze oslobodili tovar do 150e od DPHcky...
Tiež mi to prišlo divné, lebo som mal v hlave presne tie isté sumy, ako si písal. Ak to budeš overovať, tak to tu zajtra hoď. Fakt som zvedavý, čo Ti povedia...
 
arpgdval
2013-03-11 20:40:37+01
príspevok od: saman
trosku som sa sekol...plati sa len dph....
Pravdaze bavime sa mimo EU
citujem....

Všeobecné pravidlá pre platbu DPH a cla:

tovar do 22 €: neplatíte ani DPH, ani clo
tovar nad 22 € a do 150 €: platíte 20% DPH, neplatíte clo
tovar nad 150 €: platíte 20% DPH a prípadne clo
Aj podla mna je to správne.
cca pred 3 týzdnami som dostal z CN blesk v hodnote 75 € a platil som len DPH.
Niekedy prejde tovar za 200 € aj vyse, bez toho aby som musel zaplatit trebars aj 1 Cent.
 
saman
2013-03-11 21:08:21+01
príspevok od: arpgdval
Aj podla mna je to správne.
cca pred 3 týzdnami som dostal z CN blesk v hodnote 75 € a platil som len DPH.
Niekedy prejde tovar za 200 € aj vyse, bez toho aby som musel zaplatit trebars aj 1 Cent.
Niekedy sa da dohodnut s predajcom, ale bacsinou len ked tu vec predava ako sukromna osoba. Napr. z australie som si dal poslat objektiv (kupil som ho za 770e). Dohodli sme sa ze to posle cez klasicku postu (nie kurierom), na balik napise darcek a hodnotu 120 dolarov.
Nemusel som platit clo ani dph....a objektiv bol doma za 10dni.
 
tritrek
2013-03-11 22:24:30+01
Ja kupujem také veci z ebay-u, ktoré sú "spotrebné"... pardon, z ebay-u z Číny. Tam si nájdeš veci bez loga, či s nejakým ich logom za 10% ceny u "našich predajcov" - to píšem zo skúsenosti (nielen s fototechnikou).
Ebay UK je iná vec, to je ako esopy u nás + bazoš. Akurát je tam mrte vecí fakt že kvalitných.
Samozrejme, to nie je tak, že "ebay ako ebay"...ebay je portál, môžem ti potvrdiť predajcov z Číny:
- fotocola2000
- photography-whole (majú hlavne Matin veci)
- phoenixstore.foto
- hutongstore (kvalitné púzdra)
a čerstva dobrá skúsenosť s UK predajcami:
- rhcameras (objektív)
- mandhphoto (telekonverter)

Čo by som nikdy nekúpil z Číny sú objektívy a pod. Blesk Yongnuo ti napr. vyjde lacnejšie cez ebayový shop firmy s poštovným, než keď si kúpiš u nás, púzdro na statív som si kúpil za 1/5 ceny Manfrotta a pod.
 
Jagged
2013-03-12 19:00:43+01
Nemate nahodou niekto skusenost s tymto gripom? http://www.ebay.com/itm/Battery-grip-for-Canon-EOS-550D-600D-650D-T2i-T3i-T4i-vertical-battery-grip-/151009178625?pt=US_Camera_Battery_Grips&hash=item2328d93401
Alebo ist radsej do original canonu?
 
kundas
2013-03-13 23:49:39+01
nenasiel by sa tu niekto, kto byva v okolí TN, objednava si nieco z eBay-u a bol by ochotny mi nieco kupit? nevyznam sa do toho ako to tam funguje, fakt sa mi do toho nechce.. pridal by som aj nejaky bonus
 
Ľuboš Capcara
2013-03-14 00:04:06+01
ludska lenivost nepozna hranic http://www.the-leaping-lamp.com/images/wall-e-axiom-passengers.jpg
 
bonifacko
2013-03-14 07:12:23+01
Predajcovia z číny sú nespolahliví, odoberal som stade IR filtre určitej hrubky a posledne mi poslali oranžove sklička miesto IR filtrov 720 nm
 
Strana 8 z 8
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()