Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

nakup z amazonu

srni
srni 2010-01-16 18:57:25+01
Viem ze uz tu nieco bolo pisane o ebayi a taktiez som hladal o amazone ale nenasiel som tak dufam ze nebude nikto proti ked zalozim tuto temu. Chcem sa spytat ci niekto kupoval uz z amazonu a ci je cena napisana tam konecna lebo viem ze americania maju dan zvlast (GST, PST ) a takisto by bodla info ci sa tieto veci este nejako preclievaju. Dakujem
 
iiii
2010-01-17 13:32:09+01
príspevok od: ma.to
vyskusaj adorama.com, oni posielaju aj na slovensko. Ja som odtial kupoval celu vybavu aj fotak. Su spolahlivi, vsetko prislo dobre zabalene. Ku kupenemu tovaru si treba pripocitat 19% DPH, ktoru zuctuje colnica na slovensku. Clo sa neplati, ak je tovar pre vlastne pouzitie a nie na dalsi predaj.
Adoramu poznám, niečo som už kupoval. Tam je problém ,že majú na Slovensko vysokú cenu za doručenie, takže drobnosti sa nevyplatia. Ale vďaka za radu aj tak :-)
 
SHoDaN
2010-01-17 17:04:01+01
príspevok od: ma.to
vyskusaj adorama.com, oni posielaju aj na slovensko. Ja som odtial kupoval celu vybavu aj fotak. Su spolahlivi, vsetko prislo dobre zabalene. Ku kupenemu tovaru si treba pripocitat 19% DPH, ktoru zuctuje colnica na slovensku. Clo sa neplati, ak je tovar pre vlastne pouzitie a nie na dalsi predaj.
clo sa neplatí? no neviem, neviem....
 
ma.to
2010-01-17 20:57:32+01
príspevok od: iiii
Adoramu poznám, niečo som už kupoval. Tam je problém ,že majú na Slovensko vysokú cenu za doručenie, takže drobnosti sa nevyplatia. Ale vďaka za radu aj tak :-)
teraz sa uz plati za dorucenie. Ked som kupoval pred asi rokom aj nieco fotak, tak bolo dorucenie zdarma, takze sa mi to riadne oplatilo.
 
ma.to
2010-01-17 20:59:47+01
príspevok od: SHoDaN
clo sa neplatí? no neviem, neviem....
Ked som kupoval ja, tak som zasielal na colnicu cestne prehlasenie, ze fotak bol kupeny len na sukromne pouzitie a clo som neplatil, len DPH. Vtedy bolo clo na fotak nulove, neviem ako teraz.
 
mathew0007
2012-01-25 22:39:10+01
príspevok od: Anena
No, co uz preferuju platby kreditkami.
Peknu nedelu.
Dobry den, chcel by som sa spytat, ze ako je to s tym amazon.de. co znamena to neu alebo gebracht, ci sa jedna o drazbu, alebo novy produkt, ktora cena je ta prava, teraz myslim pri CD dakujem vopred
 
Bpali
2012-01-25 22:43:12+01
príspevok od: mathew0007
Dobry den, chcel by som sa spytat, ze ako je to s tym amazon.de. co znamena to neu alebo gebracht, ci sa jedna o drazbu, alebo novy produkt, ktora cena je ta prava, teraz myslim pri CD dakujem vopred
co tak pouzit slovnik..neu=novy a gebraucht=pouzity..a myslim,ze na amazone nie su drazby,ako na ebayi...
 
mathew0007
2012-01-25 22:54:01+01
príspevok od: Bpali
co tak pouzit slovnik..neu=novy a gebraucht=pouzity..a myslim,ze na amazone nie su drazby,ako na ebayi...
to mi došlo, nemcinu som sa ucil, len chcem vediet o tom viac info, co sa tyka dopravy ...
 
mathew0007
2012-01-26 20:49:50+01
príspevok od: Anena
Z amazon.uk nakupujem len veci, ktore velmi potrebujem alebo chcem, pretoze postovne je niekedy dost velka suma zavisi to od velkosti tovaru, vahy a zelkoveho objemu financii nakupu.
Amazon. de je lepsie.Vsetky veci co si objednam su v 100% stave perfekne zabalene chranene proti narazom aj knihy napr.
Ked je zavada napr. v zarucnej lehote napr. mne sa po roku pokazil CANON D40 tak mi ho vymenili.
Ked je mensia zavada v servisnych predajniach opravia.Canon som reklamovala v Canon vo Viedni lebo na Slovensku by to trvelo rok a tam mi to spravia za tri dni.
Mal by som otazku, ze ked tam je napisane pod titulom na amazon.de, ,ze su dostuipne na inych obchodoch, platia tie iste podmiekny ako ste pisali ???
 
Anena
2012-01-26 22:19:20+01
príspevok od: mathew0007
Mal by som otazku, ze ked tam je napisane pod titulom na amazon.de, ,ze su dostuipne na inych obchodoch, platia tie iste podmiekny ako ste pisali ???
Co mam skusenosti platia tie iste podmienky.
 
Anena
2012-01-26 22:20:12+01
príspevok od: mathew0007
Dobry den, chcel by som sa spytat, ze ako je to s tym amazon.de. co znamena to neu alebo gebracht, ci sa jedna o drazbu, alebo novy produkt, ktora cena je ta prava, teraz myslim pri CD dakujem vopred
Kupujem len nove vyrobky, nemam skusenosti s pouzitymi.
 
wlad
2012-01-27 07:18:12+01
príspevok od: kooratko
Prosim Ta aky rozdiel vidis v nakupe amazon.de a amazon.uk? Cca kolko eur za postovne treba priratat pri objednavke na Slovensko? Vsetky veci co si si objednala boli v 100% stave a nove? dakujem za info :)
amazon.de na slovensko postou: 6 eur za dodavku + 50 centov za kazde kilo vahy
Pri knihach/CD atd sa za vahu neplati.

amazon.co.uk ma podstatne drahsie postovne: 15 libier za dodavku + 3 libry za kazde kilo vahy
Pri knihach/CD atd je postovne 19 resp 26 libier a plus 2.5 resp 5.5 libry za kazdu POLOZKU.
 
lacikam
2012-01-29 21:28:59+01
Anena, Ty si super! Milujem, keď niekto vie o čom "točí" - vidím, že sa vyznáš.
 
katera
2012-02-29 12:05:04+01
Tak oprasim tuto temu, chcem sa poradit..pred par dnami som si cez Amazon.com kupila Photoshop cs5 v neuveitelnej cene...238 dolarov...bola to akcia pre vernych zakaznikov, kedze som tam pred casom kupila Kindle...no ale k tomu PS...hovorila som so znamou fotografkou a ona mi povedala ze z amazonu sa bala kupit softwear, pretoze vraj na slovensku neplati ta licencia, teda ze v podstate budem ho mat aj tak nelegalne..nie celkom tomu rozumiem, skusala som sa pozriet ci sa o niecom takom nepise pri objednavke, ale nic som nenasla..nema s tym niekto skusenosti?
 
Marek Janicko
2012-02-29 12:33:17+01
príspevok od: katera
Tak oprasim tuto temu, chcem sa poradit..pred par dnami som si cez Amazon.com kupila Photoshop cs5 v neuveitelnej cene...238 dolarov...bola to akcia pre vernych zakaznikov, kedze som tam pred casom kupila Kindle...no ale k tomu PS...hovorila som so znamou fotografkou a ona mi povedala ze z amazonu sa bala kupit softwear, pretoze vraj na slovensku neplati ta licencia, teda ze v podstate budem ho mat aj tak nelegalne..nie celkom tomu rozumiem, skusala som sa pozriet ci sa o niecom takom nepise pri objednavke, ale nic som nenasla..nema s tym niekto skusenosti?
Microsoft si robil obdobne obmedzenia jedneho casu. No netusim ci to este stale plati. Predavajuci nema povinnost to uvadzat. Kludne si to over v Adobe, oni ti daju najspolahlivejsiu odpoved.
 
jozef10
2012-05-29 11:09:55+02
príspevok od: wlad
amazon.de na slovensko postou: 6 eur za dodavku + 50 centov za kazde kilo vahy
Pri knihach/CD atd sa za vahu neplati.

amazon.co.uk ma podstatne drahsie postovne: 15 libier za dodavku + 3 libry za kazde kilo vahy
Pri knihach/CD atd je postovne 19 resp 26 libier a plus 2.5 resp 5.5 libry za kazdu POLOZKU.
chcel by som sa spýtať na výšku poštovného pri viacerých knihách od viac predajcov resp viac kníh od jedného predajcu
Vďaka
 
wlad
2012-05-29 11:46:55+02
príspevok od: jozef10
chcel by som sa spýtať na výšku poštovného pri viacerých knihách od viac predajcov resp viac kníh od jedného predajcu
Vďaka
to zistis az ked si tie knihy nahadzes do kosika a kliknes na checkout... na poslednej strane pred dokoncenim objednavky uvidis rozpis jednotlivych poloziek.. aj postovne
 
dorwin
2012-05-29 14:38:25+02
príspevok od: srni
Viem ze uz tu nieco bolo pisane o ebayi a taktiez som hladal o amazone ale nenasiel som tak dufam ze nebude nikto proti ked zalozim tuto temu. Chcem sa spytat ci niekto kupoval uz z amazonu a ci je cena napisana tam konecna lebo viem ze americania maju dan zvlast (GST, PST ) a takisto by bodla info ci sa tieto veci este nejako preclievaju. Dakujem
Ja som si z amazonu kupoval knihu a pohoda. samozrejme k cene sa priratalo postovne...
 
vladimirM
2012-05-29 20:04:41+02
príspevok od: katera
Tak oprasim tuto temu, chcem sa poradit..pred par dnami som si cez Amazon.com kupila Photoshop cs5 v neuveitelnej cene...238 dolarov...bola to akcia pre vernych zakaznikov, kedze som tam pred casom kupila Kindle...no ale k tomu PS...hovorila som so znamou fotografkou a ona mi povedala ze z amazonu sa bala kupit softwear, pretoze vraj na slovensku neplati ta licencia, teda ze v podstate budem ho mat aj tak nelegalne..nie celkom tomu rozumiem, skusala som sa pozriet ci sa o niecom takom nepise pri objednavke, ale nic som nenasla..nema s tym niekto skusenosti?
chcel by som sa opytat ci si uz dosla k odpovedi. tiez budem potrebovat legalny PS. vdaka
 
Makro
2012-08-01 12:51:53+02
Caute,

takisto zvazujem kupu fotaku cez amazon.de, ale neviem ako to je zo zarukou. Je nejaka zaruka uz v cene?? Pretoze mi to tam ponuka na dokupenie rozne extra produkty: 2 Jahre Gerate-Schutz a pod. Neviete niekto prosim ako to funguje?? Dik
 
wlad
2012-08-01 13:13:07+02
príspevok od: Makro
Caute,

takisto zvazujem kupu fotaku cez amazon.de, ale neviem ako to je zo zarukou. Je nejaka zaruka uz v cene?? Pretoze mi to tam ponuka na dokupenie rozne extra produkty: 2 Jahre Gerate-Schutz a pod. Neviete niekto prosim ako to funguje?? Dik
v celej EU mas 2 rocnu zaruku zo zakona. Ta dodatocna 2 rocna "zaruka" - ak si to rozkliknes - je len pripoistenie pre pripad kradeze, tebou zavinenych skod, zatopenie atd.. nastuduj si podmienky, ci tam nie je nejak geograficky ohranicene poistne prytie atd.

Co sa tyka normalnej zaruky, neviem ako ostatni vyrobcovia, ale Nikon bez problemov servisuje vsetko co bolo urcene pre Europsky trh. So Slovenskym fotakom mozes ist do Viedne alebo ho posielat do Prahy, nevidim dovod preco by to pri nakupe z nemeckeho amazonu malo fungovat inak.

Ale jedna vec mi neda - aky to je fotak ? Este sa mi nestalo ze by som na Amazon.de videl nieco, co spolu s postovnym nebolo drahsie ako u nas v najlacnejsich e-shopoch.
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()