Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Rozhodovanie medzi Nikon D80 a Sony Alpha 350

ethanel
2008-05-01 17:58:44+02
čaute som tu nový a potrebujem len poradiť alebo vypočuť si Váš názor medzi rozhodovaním alebo poradiť niečo iné. Rozhodujem sa kúpiť nový fotoaparát ale neviem si vybrať. Cenovo som na tom asi tak do 45.000 Skk. Som len taký pokročilý fotograf v začiatkoch, premýšľal som aj o Nikone D300 ale zdá sa mi to zbytočné. Čítal som tu už veľa o porovnávaní fotoaprátov ale neviem sa naozaj rozhodnúť.
 
bear
- moderator
2008-05-01 18:47:36+02
najprv si sprav jasno v poziadavkach na objektivy a potom si vyber telo fotoaparatu
 
bluesman
2008-05-01 20:53:14+02
bear ti dobre radi...najprv tie objektivy...zalezi od toho co chces fotit a podla toho sa obzerat aka je dostupnost tych ktorych objektivov (cenova atd...)...pokial vyslovene nepotrebujes 6-8 obrazkov za sekundu a akcne fota velmi nefotis tak tu D300 nateraz nechaj bokom (poviem ti, je to riadne zviera a clovek zo zaciatku moze z tych funkcii dostat depku :o))...neviem co je za masinku ta alpha 350, len tak zbezne som videl recenziu a vyzera byt fajn...osobne by som isiel asi do nikonu d80...uz len preto ze mam skusenost s dvoma modelmi od nikonu a som nadmieru spokojny...uzivatel sa pri manipulacii s nimi nestrati, menu je maximalne prehladne a vsetky tlacidla na tele fotoaparatu su prstom lahko dostupne a umiestnene presne tam kde maju byt...vysoka obrazova kvalita je samozrejmostou...mozno by stalo za zmienku uvazovat aj o canone...ma celkom slusny vyber entry-level zrkadloviek a ak by si chcel potom neskor upgrade tak 40D je skvely fotacik a cenovo na velmi prijatelnej urovni...tak dufam, ze som ta nezamotal este viac :o)
 
dusan1973
2008-05-02 07:57:10+02
Nikon vs Sony. Určite by som išiel do nikonu.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-02 08:05:26+02
Pre Nikon hovoria objektivy, v strednej triede je plno dobrych skiel: 18-70, 18-135, 16-85VR, 18-200VR, 70-300VR, krasne makrace 60 a 105VR. Vacsia je aj ponuka obj. Tamron, Tokina a Sigma. A neskor mozes prejst na fantasticku D300. Proste Nikon ti dava viac moznosti. Nezanedbateklna je aj ponuka pouzitych objektivov. Aj drobne prislusenstvo (bat., grip, spuste) zozenies lahie.
 
2008-05-02 09:36:25+02
Sony? Mozno telku, ale fotak? ;) :-P
 
ethanel
2008-05-02 13:14:20+02
ďakujem za pomoc, jano mám čo chcem fotiť, pracujem v Anglicku a aj tu momentalne zijem 11 mesiacov roku, žijem v časti Cornwall, krásna krajina, more, pláže, tropické záhrady takže to bude krajina a makro, tak asi budem potrebovať 2-3 objektívy. Behal som po obchodoch a internete zháňl som informácie a bol som z toho magor, držal som neuveriteľné množstvo foťákov a poviem Vám nieje nič horšie ako výber dobrého tela. Viac sa prikláňam k Nikonu ale aj Sony nieje zlý ale Sony je dosť obmedzené na Nikon kúpim všetko. Takže keď sa rozhodnem pre Nikon D80 alebo D200 mal by som asi urobiť dobre. Vidím že je tu naozaj veľa ľudí čo naozaj vedia čo hovoria tak dám na Vás. Ešte mi poradte ak si kúpim Nikon D80 alebo D200 aké objektívy používate a ktoré sú na Nikon najlepšie. Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-02 13:29:05+02
príspevok od: ethanel
ďakujem za pomoc, jano mám čo chcem fotiť, pracujem v Anglicku a aj tu momentalne zijem 11 mesiacov roku, žijem v časti Cornwall, krásna krajina, more, pláže, tropické záhrady takže to bude krajina a makro, tak asi budem potrebovať 2-3 objektívy. Behal som po obchodoch a internete zháňl som informácie a bol som z toho magor, držal som neuveriteľné množstvo foťákov a poviem Vám nieje nič horšie ako výber dobrého tela. Viac sa prikláňam k Nikonu ale aj Sony nieje zlý ale Sony je dosť obmedzené na Nikon kúpim všetko. Takže keď sa rozhodnem pre Nikon D80 alebo D200 mal by som asi urobiť dobre. Vidím že je tu naozaj veľa ľudí čo naozaj vedia čo hovoria tak dám na Vás. Ešte mi poradte ak si kúpim Nikon D80 alebo D200 aké objektívy používate a ktoré sú na Nikon najlepšie. Ďakujem
Ja by som isiel do D80, foti rovnako ako D200, ale stoji skoro polovicu. Ked sa s nou vyhras, kupis neskor D300. Objektiv odporucam 16-85VR, je to nove sklo, dost sirokouhle a naviac so stabilizatorom. Ak chces nieco este sirokouhlejsie, tak dokup k nemu Tokina 12-24 a tel 70-300Vr od Nikonu. K tomu este napr. Nikkor 50/1,8.
 
2008-05-02 17:29:44+02
ethanel:
Sony je ako virus. Pride na trh, zaplavi ho svojimi viac ci menej (vacsinou menej) kvalitnymi produktami a potom, ked uz ovlada jeho velku cast, zacina produkovat aj high-end, len za ine ceny. Tak je tomu aj pri fotakoch. Prisla s A100, teraz tu ma A200, A300, A350 a A700, pricom o tych prvych troch sa da povedat, ze su v jednej triede. Kedze kupila s Minoltou aj jej bajonet, je vo svete niekolko milionov objektivov pasujucich na Alpha D-SLR system. Jediny problem vidim v tom, ze Sony rebranduje Minolta objektivy a predava ich za 2-3 nasobok ceny, za ktoru ju predavala Minolta.
Radim Nikon (co ine, ked mam avatara, akeho mam :-D ) aj vdaka mnohym skusenostiam s tymto systemom. Urcite ta nesklame. D80 je idealna volba. Je to advanced amateur telo, ktore s 16-85VR objektivom postaci na drvivu vacsinu situacii. K nemu dokup ak mozes jeden z macro-objektivov Nikkor 60/2.8, Nikkor 105/2.8, alebo Sigma 150/2.8 hsm. Nikkory si vyber podla financii bud nove AF-S, alebo pouzivane AF-D, pripadne 105/2.8 ma super aj Sigma. Ohniskove vzdialenosti si vyber asi takto: kvetinky/portrety skor 60, hmyz skor 150.
Asi este budes potrebovat nejaky teleobjektiv. Tam mas viacero moznosti, zase podla preferencii a vahy odporucam bud Nikkor 70-300VR, alebo 80-200/2.8.
;)
 
2008-05-02 17:31:22+02
ps:
nezabudni na blesk, idealne SB-800, postaci aj SB-600 ;) SB-400 je ok, ale po skusenostiach neodporucam na ine telo, nez D40/50/60.
 
Ferdo
2008-05-04 11:03:13+02
Prehovoril zaryty nikonak :)) Ale je na tom nieco pravdy. Keby som nemal niekolko celkom slusnych objektivov a ineho prislusenstva co mi ostalo po Minolte 5D, urcite idem k Nikonu. Inac Sony A700 s ktorou v sucasnosti fotim je velmi dobry kvalitny stroj. Pri modeloch A200 az 350 mam dost zmiesane pocity.
Horsie je to s objektivmi Sony, ktore su cenovo nadsadene (aj ked hlavne svetle a Zeiss skla velmi kvalitne) ale radsej uprednostnim Tamron/Sigmu.

Ethanel: Nikon D80 je velmi dobry fotoaparat a pokial nepotrebujes live-view, vysoke rozlisenie, vyklopny lcd.. moze ti dobre posluzit
 
2008-05-04 14:11:43+02
Ferdo:
keby mal Pentax lepsiu ponuku vlastnych, aj 3rd party (tokina, tamron, sigma, ...) objektivov, tak fotim nim. znacka mi je velmi sympaticka, len zaostavaju trochu.
Nikon, Pentax a Minolta boli velmi silnou trojkou, ktoru neskor predbehol vdaka peniazom na vyskum a vyvoj z predaja kancelarskych potrieb Canon. Vsetko je o prachoch. Pentax sa dal do kopy so Samsungom, Minoltu odkupilo Sony, Leica velmi uzko spolupracuje s Panasonicom a Olympusom.
Na zaciatku som sa rozhodoval medzi Canonom a Nikonom. Pre Canon hovorili trubky na stadionoch (nemam na mysli roudies, ani fotografov, ale teleobjektivy), pre Nikon pre mna lepsia ergonomia a dielenske spracovanie. Doteraz nelutujem, aj keby som mohol mat s Canonom lepsie objektivy a vyssie rozlisenie a FF omnoho skor a podobne...
preto ak by ethanelovi omnoho viac sedelo ovladanie Sony, nech ide do neho. predsalen vnutornosti sa lisia velmi malo, ale ovladanie moze pokazit vela zaberov ;)
 
baca007
2008-05-04 14:48:50+02
no, ja som isiel do Pentaxu k10d, spokojnost nadovsetko, zajtra navyse privezie kurier Tamron 17-50/F2.8 pre Pentax :-)
 
baca007
2008-05-04 14:58:56+02
a k tej prvotnej otazke, Nikon D80 resp. Sony Alpha 350, nerozmyslaj a zober Nikon D80 z dovodov vyssie spomenutych. Nefotil som s nim, ale v poslednej dobe som si robil prehlad prislusenstva na trhu a Nikon a Canon v tomto vedie. A mne navyse zatial ziaden Sony z tejto triedy nesadol do ruky.
 
bayaya
2008-05-05 20:12:18+02
a ja idem určite na A350, nechce sa mi ležať pri fotení napr. kvetov, nechce sa mi nosiť statív ked vojdem do lesa a zajde slnko. Je to určite dost dobrý aparát
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2008-05-05 20:19:03+02
Ja som myslel, ze je to o fotografovani a nie o pohodlnosti, ja sa rad k matke prirode priblizim, aj ked si pri tom musim lahnut. Uprednostnim kvalitne objektivy a ergonomicke telo.
 
baca007
2008-05-05 21:39:07+02
presne tak...mne ide o to potesenie z fotenia, takisto ako aj z celkoveho vysledku. Radsej pevne, kvalitne a ergonomicke telo a dobre objektivy. No neviem, k Sony mozno su dobre kvalitne skla od Carl Zeiss, ale za tie sa priplaca, nie som v tomto este odbornik. Ale radsej ma bude boliet ruka od tazkeho tela, ktore sa dobre v ruke drzi, ako od plastovej hracky, ktoru ani neviem ako mam chytit...
 
bayaya
2008-05-05 22:58:20+02
recenzií na A350 zatiaľ nie je veľa, ale sú dobré, aj čo sa týka obrazu. Praktické veci, ktoré som spomínal, sú pre mňa dôležité, hlavne stabilizátor v tele. Pocity typu ´aké je super mať v ruke poriadne ťažký foťák´ sú mne osobne neznáme, prečo by som mal nosiť ťažký foťák, ked nemusím. Zrejme doba neprinesie fajnšmekrom, ktorí toto potrebujú nič dobré, pochybujem, že konštruktéri budú pridávať závažia, aby boli aparáty dosť ťažké, aj keď to technicky už nebude treba :)
 
2008-05-06 00:08:38+02
bayaya:
asi dlho nefotis, ze? myslim, ze preferencie fotografov su ine, nez co poskytuje Sony A350.

ako som pisal inde v tomto fore, sony je ako virus... :(
 
bayaya
2008-05-06 00:20:49+02
nie naozaj nefotím dlho, ale aj tak (alebo práve preto?)si myslím, že A350 je dobrá, koniec koncov, každý si nakoniec vyberie to čo mu vyhovuje. Beriem do úvahy aj recenzie a tie nie sú zlé.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()