Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Výber fotoaparátu,som strašne nerozhodný

stevehood
2010-03-05 17:22:16+01
Zdravim,po prečítaní zopár článkov na tejto stránke,a rôznych komentárov som už úplne mimo,a vôbec neviem aký foťák si kúpiť. Strávim 4mesiace v Grécku,a chcel by som neaky trocha lepší foťák. Som amatér,ale chcel by som si nafotiť krajinu,možno aj makro,a rôzne príležitosti. Fotky si určite nebudem tlačiť,viacmenej len do PC. Čo vravíte na tieto dva : http://www.alza.sk/kodak-easyshare-z915-zoom-cerny-d120403.htm a http://www.alza.sk/fujifilm-finepix-s1500fd-d115321.htm ? Neviem či sa mi bude chieť so sebou všade brať neaky ultrazoom,tak som pomyslel na neaký šikovný kompakt. Aký by ste mi vedeli doporučiť? Jedna z podmienok je cena tak do 160€. Ďakujem:)
 
javelin
2010-03-05 17:25:08+01
Do 160 E čokolvek....nerieš.....
 
bear
- moderator
2010-03-05 17:49:32+01
Za tu cenu dobry novy kompakt nekupis. Mozno vo vypredaji nejaky starsi model, ale skor by som to videl na nejaky secondhand (Canon G9,G10, Panasonic LX1, LX2, alebo nieco lepsie od Fuji)
 
stevehood
2010-03-05 18:22:47+01
Za tu cenu nie? Tak ako teda fotia foťáky ktoré sú za 70-100eur? A to som najprv rozmýšlal nad neakým takým.

Je neaký väčší rozdiel v kvalite fotky s jedným z tých ktoré som linkol,a medzi neakým normálnym kompaktom?

Čiže medzi foťákom za 120€ alebo za 160€ nie je žiaden rozdiel?
 
KESKOSENI
2010-03-05 19:59:19+01
mas aspon zakladne fotograficke vedomosti?
 
jarosujo
2010-03-05 20:12:48+01
príspevok od: javelin
Do 160 E čokolvek....nerieš.....
Asi tak nejak. Za tu cenu bohuzial nic ´trochu lepsie´ nekupis. Tolko stoja trochu lepsie stativy. Na krajinky by sa nieco dalo, to je podla mna asi ta najlacnejsia foto disciplina, ale na makro to urcite nebude.
 
Daniel.U
2010-03-05 20:34:15+01
Za 160 Euro si daj radsej kazdy den nejaku dobru grecku specialitu, padne ti lepsie na uzitok ako fotak v tej cene. To su take fotaky jak z kindervajca
 
Roko_rv
2010-03-05 20:43:53+01
príspevok od: Daniel.U
Za 160 Euro si daj radsej kazdy den nejaku dobru grecku specialitu, padne ti lepsie na uzitok ako fotak v tej cene. To su take fotaky jak z kindervajca
No ta ty si mu dal teraz že s kindervajca :-)))))))))
 
Peetii
2010-03-05 20:44:37+01
Ale, nebudte taky priamociary... ja by som bral tento: http://www.alza.sk/fujifilm-finepix-f70exr-cerny-d138255.htm , alebo, ked chces aj manualny mod, tak: Canon ps sx120is... ale ked sa nevies rozhodnut, vytipuj si par modelov podla ceny(myslim, ze naj bude nieco ako Canon, Nikon, Fuji, mozno Sony, mozno Pentax) a pozri hladacik.sk , na tom webe su tisicky(alebo miliony?) odkazov na recenzie...to je co sa tyka novych... ale mozes pozriet bazare(odporucam paladix.cz, bazos.sk) a hladat starsiu, high-end masinku za podobnu cenu... no ale tam pocitaj s moznym rizikom, ale na druhej strane, budes mat lepsiu obrazovu kvalitu ;).

Toto ber ako subjektivny nazor vytvoreny na zaklade recenzii, for a premyslania :)
 
markato1
2010-03-05 20:49:54+01
pokial chces tie fotky len na pamiatku a nebudes to dalej nijako moc riesit,tak v pohode ti postaci hocijaky kompakt.za denneho svetla budu fotky dobre.vzdy lepsie ako fotit mobilom,mozes si tam nastavit aj manualny rezim,na prve pokusy to nieje zle riesenie.nejaky tip na znacku,alebo model ti nedam,nesledujem to,ale v tej cene sa nemusis bat ,kludne si vyber co sa ti bude pozdavat

 
stevehood
2010-03-05 20:50:36+01
No páni profesionáli,prepáčte že nie som milionár a neinvestujem všetky svoje peniaze do fotografovania :) Ja chcem len neaký foťák ktorý mi spraví fotky také aby som na nich aj niečo videl,a nie neaký šmejd,ale vidím že tu je za šmejd považované všetko čo nestoji aspoň 500eur :)
 
stevehood
2010-03-05 20:51:14+01
peetii a markato1 ďakujem :)
 
Peetii
2010-03-05 20:56:58+01
No pani profici, a poloprofici a ludia, kt. maju fotenie ako hobby to tak nemysleli :)... vies, ceny fototechniky su niekde tam, kde su ceny notebookov a pod.(low-end zrkadlo stoji 500+ eur:) ) ale ked nechces do foto investovat, tak v tej cene(ako tu uz bolo povedane) su tech. vysledky podobne.... skor daj pozor, aby ti padol fotak do ruky, vyberaj hlavne podla toho, ako sa ti drzi, vaha a tak...
 
stevehood
2010-03-05 20:59:46+01
Peetii čiže ten fujifilm či kodak ktore som linkol mi neodporučaš?
 
viking81
2010-03-05 21:00:21+01
príspevok od: stevehood
No páni profesionáli,prepáčte že nie som milionár a neinvestujem všetky svoje peniaze do fotografovania :) Ja chcem len neaký foťák ktorý mi spraví fotky také aby som na nich aj niečo videl,a nie neaký šmejd,ale vidím že tu je za šmejd považované všetko čo nestoji aspoň 500eur :)
nemusis davat do fotaka neviem ake peniaze !!! ale do 160 stoja fakt vsetky za hovno s prepaenim...predam elektro...viem co hovorim..skusal som ich....pri co i len trochu vacsim ise je na fotkach blato....maximalne agresivna redukcia sumu nici vsetko co je na fotke...funkcie maju rovnake...parametre tak tiez...ak chces kompaktz ktoreho by liezli pekne fotky tak sa pozri po panasonicu tz-6 alebo tz-7 ak chces aj video...pripadne canon 200sx...prekorcis rozpocet o 100 eur ale nebudes toho lutovat !!!
 
stevehood
2010-03-05 21:04:00+01
príspevok od: viking81
nemusis davat do fotaka neviem ake peniaze !!! ale do 160 stoja fakt vsetky za hovno s prepaenim...predam elektro...viem co hovorim..skusal som ich....pri co i len trochu vacsim ise je na fotkach blato....maximalne agresivna redukcia sumu nici vsetko co je na fotke...funkcie maju rovnake...parametre tak tiez...ak chces kompaktz ktoreho by liezli pekne fotky tak sa pozri po panasonicu tz-6 alebo tz-7 ak chces aj video...pripadne canon 200sx...prekorcis rozpocet o 100 eur ale nebudes toho lutovat !!!
Takže vysledny rozdiel medzi foťákom za 80eur alebo za 150eur nie je žiaden?(okrem neakych funkcii teda)
 
PeCh
2010-03-05 21:04:27+01
Vieš čo, neber ich vážne. Je to ako keď ti niekto hovorí, že Fabia je úplne nanič a potrebuješ aspoň Ferrari.

Ja by som ti poradil pozrieť sa na stránku http://www.azfoto.cz/vyhledat-fotoaparaty a pohrať sa s vyhladávaním podľa rôznych parametrov a hlavne si stanoviť požiadavky. Nakoniec si nájdi recenziu na foťák (hlavne si pozri fotky z neho), ktorý sa ti bude pozdávať. Ja napríklad fotím na staručký 3Mpix ultrazoom a na monitor a tlač 15x10 bohate stačí. Neverím, že dnešné foťáky by fotili horšie. Aj s mobilom sa dajú urobiť dobré fotky.
 
Daniel.U
2010-03-05 21:06:08+01
s tymi bazarmi sa moc neohanaj aby ti nevyfukol to co hladas skor ako sa stihnes spamatat. Ma o 10 euro viac ako ty, tak bacha
 
Peetii
2010-03-05 21:08:30+01
:) no mna sa nepytaj, ja tiez este len kupujem fotak, ale posledne kratke obdobie sledujem fora a recenzie... Kodak by som si nekupil, a ten Fuji ma hrozny objektiv... viking ma pravdu, ked das trochu viac, nebudes lutovat!! ten sx200 je velmi dobry, a tz6 a 7 odporucaju snad vsade, kde su obmedzene peniazky:) no, ale je tu moznost, ked si ochotny vziat z bazaru, mne sa velmi paci fuji 6500fd. Za tu cenu je to asi naj, podla mna... http://paladix.cz/bazar/index.php?adid=114305 ja by som bral hned, lenze ja si brusim zuby na starsie DSLRs, kedze sa chcem foteniu venovat a budem velmi vela fotit na vysokom ISO. Fuu, neviem ci ho este nepredal, ale rychlo ho kontaktuj, ak chces podstupit riziko kupy na dobierku, bez ohmatania...
 
Peetii
2010-03-05 21:09:31+01
príspevok od: Daniel.U
s tymi bazarmi sa moc neohanaj aby ti nevyfukol to co hladas skor ako sa stihnes spamatat. Ma o 10 euro viac ako ty, tak bacha
:) :) Ja som za poslednych par dni asi 5 ludom napisal :), ale o tom v mojej teme ;).
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()