ja som na tom podobne... chcem sa spytat, ci mas na odrazove dosky nejaky drziak, lebo ked clovek foti sam, tak mu dosku nema kto pridrzat :( ... ten softbox vyzera fajn, len je to troska dost €€€ :) nieco lacnejsie?
http://cgi.ebay.com/20-50cm-Easy-Fold-Hot-Shoe-Soft-box-Kit-for-Speedlight_W0QQitemZ350326944252QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item51911cf1fc
Mam to doma asi tyzden. Podla mna to nema chybu. Svetlo je dokonale rozptylene(napriek tomu ze vo vnutri nie je sekundarna rozptylna plocha ako byva zvykom) na celu plochu boxu, co som skusal silnym podexponovanim a odfotenim prednej plochy. Kup si este lacny dvojmetrovy stojan na studiovy blesk, odmontuj z toho trojnozku a mas vybavene.
Ja osobne si kupim este jeden.
Mam vsetko studiove vybavenie z ebayu okrem jedneho dazdniku a Photon blesku.Ten dazdnik je na chlp isty ako tieto predrazene co maju na Slovensku. Nekupil by som to tu ani omylom. Dalej 80cm octabox s bajonetom Bowens ma vysiel na 80 dolarov. Pozrite sa co za to chcu tu. Pritom je to iba kus umelej lesklej handry zositej dokopy a k tomu dake plechy a droty. Dat 160€ za Ezybox je fakt dost, na ebay ta neoriginal vyjde 45€(60cm). Rozdiel? Za stvritinovu cenu mam 99% Ezyboxu.
Prepacte ze som to tu tak rozobral ale tieto ceny mi dvihaju krvny tlak.
ja som na tom podobne... chcem sa spytat, ci mas na odrazove dosky nejaky drziak, lebo ked clovek foti sam, tak mu dosku nema kto pridrzat :( ... ten softbox vyzera fajn, len je to troska dost €€€ :) nieco lacnejsie?
jasne -da sa kupit za par eur teleskopicky drziak na akykolvek stativ - stoji od 25 do 65 eur, nan upevnis odrazku a fotis
rozmyslal som ale 60x60 mi uplne vyhovuje, aj stabilitou - ono tych 20 cm robi pomerne dost a ked fukne vietor tak to treba mat fest dobre upevnene
Čím väčšie,tým lepšie :) Videl som už dokonca aj 120cm softbox ,ktorý mal ale špeciálny tanier,kde sa dali namontovať dva blesky oproti sebe a s nasadenými difúzormi (napr.sto-fen omnibounce) dávali peeekné jemné svetlo .A to už máš aj na fotenie skupinky alebo celého tela .
Na systemove blesky som nasiel aj nieco ine, zvazujem kupu ...
.
http://www.cheetahstand.com/servlet/the-12/Cheetah-Qbox-24-with/Detail
.
Ma asi vsetko, co by mal mat softbox - akurat som zvedavy na kvalitu ...
softbox
Inak nechcelo by sa ti v piatok k nemu skočiť? Mám voľno .
http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/productdetail/oc/1264.xhtml
Ak by sa to dalo prelozit na dalsi tyzden tak velmi rad.
nevies dat link?
Vdaka
Mam to doma asi tyzden. Podla mna to nema chybu. Svetlo je dokonale rozptylene(napriek tomu ze vo vnutri nie je sekundarna rozptylna plocha ako byva zvykom) na celu plochu boxu, co som skusal silnym podexponovanim a odfotenim prednej plochy. Kup si este lacny dvojmetrovy stojan na studiovy blesk, odmontuj z toho trojnozku a mas vybavene.
Ja osobne si kupim este jeden.
Prepacte ze som to tu tak rozobral ale tieto ceny mi dvihaju krvny tlak.
http://www.darian.sk/dazdniky/strieborne/dazdnik-strieborny-123-cm.html
.
http://www.cheetahstand.com/servlet/the-12/Cheetah-Qbox-24-with/Detail
.
Ma asi vsetko, co by mal mat softbox - akurat som zvedavy na kvalitu ...
http://store.tagotech.com/index.php
sú tam dosť zaujímavé ceny..
A teda ak máte s tou stránkou niekto reálne skúsenosti. pls dajte vedieť.
Ď.
zaregistrujte sa a presvedčte o mnohých z výhod byť členom
- moj profil
- albumy
- pošta
- pridávanie fotografií
- komentáre
- záložky
- notifikácie
- diskusie
- hodnotenie
Zaregistrujte sa