Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Brasna na plece - pre objemnejsiu techniku

Ferdo
2010-03-24 16:42:41+01
Zdravim vsetkych. Mierne sa mi nafukla fototechnika a moj fotobatoh uz zacal byt maly a hlavne nevhodny na reportaznu fotografiu. Preto by som rad kupil kvalitnu brasnu na plece. Mal by sa do nej vojst fotoaparat Nikon D700+baterygrip s nasadenou 24-70/2.8, dalej 70-200/2.8, 50/1.4, 85/1.8 a SB900. Do buducnosti by som tam rad nosil este jedno telo D700 a nejake mensie pevne sklo. Do mojho uzsieho vyberu som zaradil Lowepro Stealth Reporter D550AW a Magnum 400AW. Mate niekto s tymito brasnami skusenosti? popripade poradit rovnako kvalitnu alternativu od inych vyrobcov (Kata, Vanguard, Tamrac).
 
Bofo
2010-03-24 17:58:14+01
Ahoj Ferdo. Nechcem robit reklamu (nie je to ani povolene), ale moja realna skusenost. Ja som tento isty problem riesil 1,5 roka dozadu. Okrem poziadavky mnozstvo/rozmery som riesil aj ´pevnost´. Predsa len, to co spominas, nestoji ´par´ chechtacikov. Poriesil som kufor B&W typ 85. V ponuke maju este typ 90 - vacsi. Vyhody: pevny plast - da sa aj vybrat a nepouzit. Obsah mojho balenia: 1xtelo+batterygrip, 70-200, 24-70, 16-35. Do jedneho bocneho vmestis 2xblesk a do druheho dalsie/nahradne telo. Prepazky su variabilne, takze si to nastavis ako potrebujes. Nevyhody: hmotnost, pouzite predne ´cinske´ plastove pracky, ktore sa lamu ako zapalky (riesenie prehodit pevne TREKSPORT). Inak som nadmieru spokojny.
 
valec86
2010-03-24 18:00:39+01
mal som stealth reporter D550 a predal som ju. na jednom ramene 20kgtechniky neudrzis. ak ako fandis si. aj ja som si fandil. na taketo velke objemy skor vak
 
Ferdo
2010-03-24 19:13:37+01
príspevok od: valec86
mal som stealth reporter D550 a predal som ju. na jednom ramene 20kgtechniky neudrzis. ak ako fandis si. aj ja som si fandil. na taketo velke objemy skor vak
Vak mam a momentalne sa mi do neho zmesti vsetko, ale len tak tak. Nic viac tam nedam. Napriklad na svadbe z neho stale nieco vytahovat, menit objektivy je dooost neprakticke. Preto chcem brasnu na plece. Ked fotim, polozim si ju na zem. 20kg by to snad nemalo :) Tipujem tak polovicu pretoze teraz vazi vak priblizne 8kg.
 
Ferdo
2010-03-24 19:13:46+01
príspevok od: Bofo
Ahoj Ferdo. Nechcem robit reklamu (nie je to ani povolene), ale moja realna skusenost. Ja som tento isty problem riesil 1,5 roka dozadu. Okrem poziadavky mnozstvo/rozmery som riesil aj ´pevnost´. Predsa len, to co spominas, nestoji ´par´ chechtacikov. Poriesil som kufor B&W typ 85. V ponuke maju este typ 90 - vacsi. Vyhody: pevny plast - da sa aj vybrat a nepouzit. Obsah mojho balenia: 1xtelo+batterygrip, 70-200, 24-70, 16-35. Do jedneho bocneho vmestis 2xblesk a do druheho dalsie/nahradne telo. Prepazky su variabilne, takze si to nastavis ako potrebujes. Nevyhody: hmotnost, pouzite predne ´cinske´ plastove pracky, ktore sa lamu ako zapalky (riesenie prehodit pevne TREKSPORT). Inak som nadmieru spokojny.
Bofo ten kufor vyzera zaujimavo, dakujem za tip, porozmyslam :)
 
valec86
2010-03-25 00:50:16+01
Ferdo aj ja som si to myslel a to mi ani 30 kg nerobi ziadny problem dvihnut jednou rukou. No bolo to namna moc. teraz pouzivam vak aj na spolocenskych akciach. pri manipulacii mi pomaha priatelka:)
 
cufaj
2010-03-25 07:08:19+01
Mam takmer identicku vybavu. Kata 3 in 1 30 je dobra na vylety, je lahka ale na profesionalne pouzitie malo polstrovana a nestabilna. Asi pred mesiacom som preto kupil tamrac expedition 7, je super, das tam vsetko, je super polstrovany, stabilny, pevny a podstatne lahsi ako loewe v podobnej kategorii. uz bol aj cely den v dazdi a nic nepretieklo. ak uvazujes dalej dokupovat mozno by som isiel do expedition 8
 
Ferdo
2010-03-25 08:09:41+01
to stale nemeni nic na veci, ze chcem brasnu na plece pretoze vak uz mam :)
 
kooratko
2010-03-25 08:27:12+01
ja to mam rozdelene: mam batoh a 2 brasne... vsetko lowepro, pretoze som s touto znackou spokojny... batoh nosim tam, kde sa to hodi, potrebujem viacej veci a rychly pohyb. Potom mam velku brasnu lowepro Stealth reporter 650, tu som kupil hlavne kvoli tomu, ze sa tam v pohode zmesti notebook a strasne vela veci. Ale postupom casu som zistil, ze vlacit vsetko so sebou nema zmysel (aj ked niekedy sa tomu clovek nevyhne, napr.svadba), tak som si kupil este jednu mensiu brasnu NOWA 180 a tam sa mi v pohode zmesti telo s BG a nasadenym objektivom, dalsi objektiv, blesk a nejake tie drobnosti. Ak by som sa rozhodoval pre velku brasnu, tak reportera by som uz nebral, ale kupil by som napr. Commercial AW alebo Compact AW. Tieto brasne som videl a mne sa na nich paci to, ze su take tuhe, drzia tvar, co reporter rozhodne nie :( ale zas do nich NB nedas a tym, ze su tuhe a velke sa horsie nosia ... Moznosti je vela :)
 
Ferdo
2010-03-25 08:36:07+01
príspevok od: kooratko
ja to mam rozdelene: mam batoh a 2 brasne... vsetko lowepro, pretoze som s touto znackou spokojny... batoh nosim tam, kde sa to hodi, potrebujem viacej veci a rychly pohyb. Potom mam velku brasnu lowepro Stealth reporter 650, tu som kupil hlavne kvoli tomu, ze sa tam v pohode zmesti notebook a strasne vela veci. Ale postupom casu som zistil, ze vlacit vsetko so sebou nema zmysel (aj ked niekedy sa tomu clovek nevyhne, napr.svadba), tak som si kupil este jednu mensiu brasnu NOWA 180 a tam sa mi v pohode zmesti telo s BG a nasadenym objektivom, dalsi objektiv, blesk a nejake tie drobnosti. Ak by som sa rozhodoval pre velku brasnu, tak reportera by som uz nebral, ale kupil by som napr. Commercial AW alebo Compact AW. Tieto brasne som videl a mne sa na nich paci to, ze su take tuhe, drzia tvar, co reporter rozhodne nie :( ale zas do nich NB nedas a tym, ze su tuhe a velke sa horsie nosia ... Moznosti je vela :)
Dakujem ti, toto som chcel pocut :) nie odporucania na nieco co uz mam :)))

Presne, ten Stealth Reporter mi pripada dost makky a nedrziaci tvar, toho som sa pri tej brasni bal. Drzal som v rukach brasnu Lowepro Magnum AW (z profi serie zaradena medzi Commercial AW a Compact AW) a pripadala mi velmi dobra, pevna...no a teraz som objavil Lowepro Magnum 400AW nad ktorou vazne rozmyslam. Vyzera dost pevne, je vyssia ako klasicky Magnum takze by som do nej vlozil aj telo s 24-70/2.8 a nasadenou clonou (ktoru sa mi nechce vzdy otacat) a bez problemov aj Nikkor 70-200/2.8 VR na vysku, ktory bol v Magnume AW len tak tak.

Uz ju len najst niekde v kamennom obchode (co bude asi problem) a vyskusat si, alebo sa spolahnut ze to bude dobre a objednat z netu.
 
kooratko
2010-03-25 09:59:41+01
príspevok od: Ferdo
Dakujem ti, toto som chcel pocut :) nie odporucania na nieco co uz mam :)))

Presne, ten Stealth Reporter mi pripada dost makky a nedrziaci tvar, toho som sa pri tej brasni bal. Drzal som v rukach brasnu Lowepro Magnum AW (z profi serie zaradena medzi Commercial AW a Compact AW) a pripadala mi velmi dobra, pevna...no a teraz som objavil Lowepro Magnum 400AW nad ktorou vazne rozmyslam. Vyzera dost pevne, je vyssia ako klasicky Magnum takze by som do nej vlozil aj telo s 24-70/2.8 a nasadenou clonou (ktoru sa mi nechce vzdy otacat) a bez problemov aj Nikkor 70-200/2.8 VR na vysku, ktory bol v Magnume AW len tak tak.

Uz ju len najst niekde v kamennom obchode (co bude asi problem) a vyskusat si, alebo sa spolahnut ze to bude dobre a objednat z netu.
na oficialnej stranke Lowepro mas podrobne rozpisane rozmery, hlavne rozmery interieru su dolezite... ja som zobral do ruky pravitko, pomeral si vsetko co som do brasni chcel dat a podla toho objednal... Magnum je tiez super, ta tuhost je vyborna, napriklad v aute (v kufri) na nu kludne mozes nieco polozit a nic sa technike nestane... ;)
 
zdenoxl
2010-08-16 01:00:49+02
príspevok od: Ferdo
Dakujem ti, toto som chcel pocut :) nie odporucania na nieco co uz mam :)))

Presne, ten Stealth Reporter mi pripada dost makky a nedrziaci tvar, toho som sa pri tej brasni bal. Drzal som v rukach brasnu Lowepro Magnum AW (z profi serie zaradena medzi Commercial AW a Compact AW) a pripadala mi velmi dobra, pevna...no a teraz som objavil Lowepro Magnum 400AW nad ktorou vazne rozmyslam. Vyzera dost pevne, je vyssia ako klasicky Magnum takze by som do nej vlozil aj telo s 24-70/2.8 a nasadenou clonou (ktoru sa mi nechce vzdy otacat) a bez problemov aj Nikkor 70-200/2.8 VR na vysku, ktory bol v Magnume AW len tak tak.

Uz ju len najst niekde v kamennom obchode (co bude asi problem) a vyskusat si, alebo sa spolahnut ze to bude dobre a objednat z netu.
Ahoj, chcel by som vediet, ako si sa rozhodol s tou brasnou. Prehladavam forum, pretoze riesim podobny problem. Tiez mam v meritku Reportera 550 alebo Magnum 400AW. Chcel by som tam natrieskat jedno telo s BG, popripade druhe zalozne, blesk, 17-40, 85, 50, 70-200/2,8 a este nejake srandicky a samozrejme par osobnych veci. Na tom Magnume sa mi paci tuhost(vraj väcsia ako u Reportera) a tiez je celkom fajn, ze ma okrem ramenneho pasu aj uchop na vrchu a u Reportera s ami zasa paci ten vrchny zips na rychly pristup k technike. No a cenovy rozdiel tiez nieje zanedbatelny a hra v prospech Reportera... Rad by som pocul Tvoju osobnu skusenost.Diky
 
Ferdo
2010-08-16 08:10:03+02
príspevok od: zdenoxl
Ahoj, chcel by som vediet, ako si sa rozhodol s tou brasnou. Prehladavam forum, pretoze riesim podobny problem. Tiez mam v meritku Reportera 550 alebo Magnum 400AW. Chcel by som tam natrieskat jedno telo s BG, popripade druhe zalozne, blesk, 17-40, 85, 50, 70-200/2,8 a este nejake srandicky a samozrejme par osobnych veci. Na tom Magnume sa mi paci tuhost(vraj väcsia ako u Reportera) a tiez je celkom fajn, ze ma okrem ramenneho pasu aj uchop na vrchu a u Reportera s ami zasa paci ten vrchny zips na rychly pristup k technike. No a cenovy rozdiel tiez nieje zanedbatelny a hra v prospech Reportera... Rad by som pocul Tvoju osobnu skusenost.Diky
Ahoj, tak nakoniec som kupil Lowepro Nova 200 AW. Super brasna za velmi dobre peniaze. Taky kompromis medzi Reporterom a Magnumom. Oproti Reporterovi je dostatocne tuha, dobre drzi tvar a nie je taka velka ako Magnum 400 AW.
Napratal som do nej D700+BG s nasadenou 24-70/2.8, pevne skla 50, 85, tele 70-200/2.8, blesk SB900 + dalsie somariny, kable, nabijacku atd. Zmestil by som tam este aj zalozne telo (uz bez BG) nejake dalsie pevne sklo. Problem je skor s celkovou hmotnostou takto nalozenej brasne. Chcelo by to nosica :D
 
viking81
2010-08-16 09:27:31+02
osobne mam tamrac system 6 a zmestim do nej 7D (aj s gripom) nasadenym sklom 17-50 f/2,8 mam tam este pevnu 50-ku, pevnu 100-ku, blesk speedlite 430, telehobby 55-250 a je tam este miesto na 0,5L flasu vody...tvoja vybava by bola objemnejsia preto odporucam tamrac system 8..a je pravda ze aj ked je brasna dost tazka tak sa to da zmaknut..po par hodinach boli chrbat ale na to si clovek zvykne :) k samotnej brasni....mam ju asi pol roka....max spokojnost..dvojite zatvaranie...priehradky aj na veku zospodu..v predu viackomorova...na boku a tak isto aj vzadu...ma aj taky system na echytenie na kufor (este som nevyuzil ale da sa tam schovat nieco ine :) )....vnutorne prapzky sadaju dobre rozmiestnovat...je tam velka variabilita...v prednej prepazke maju system cervneych vlajociek aby si vedel ktore baterky alebo karty mas uz pouzite respektive vycerpane....popruh dostaocne siroky....netlaci...jedine minus mozem dat za to ze nema v baleni plastenku :) snad som poradil trosku :)
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2010-08-16 09:47:24+02
chlapci myslím, že zdeno s váhou brašne mať problém nebude :-)
 
zdenoxl
2010-08-17 01:13:40+02
príspevok od: Ferdo
Ahoj, tak nakoniec som kupil Lowepro Nova 200 AW. Super brasna za velmi dobre peniaze. Taky kompromis medzi Reporterom a Magnumom. Oproti Reporterovi je dostatocne tuha, dobre drzi tvar a nie je taka velka ako Magnum 400 AW.
Napratal som do nej D700+BG s nasadenou 24-70/2.8, pevne skla 50, 85, tele 70-200/2.8, blesk SB900 + dalsie somariny, kable, nabijacku atd. Zmestil by som tam este aj zalozne telo (uz bez BG) nejake dalsie pevne sklo. Problem je skor s celkovou hmotnostou takto nalozenej brasne. Chcelo by to nosica :D
Pozrel som si tu Novu 200 a celkom sa mi pozdava. Este som kukol aj Classified 250, ta tiez vyzera celkom fajn, no oproti Nove je uz podstatne drahsia. Ono by to chcelo zajst niekde do obchodu, aby som si ich mohol vyskusat, ale pochybujem, ze niekde budu mat z ramennych brasni 4 druhy:) Este ma tak napada, ze ci je lepsie na nosenie, ked je brasna tuha, ako napr. Nova, alebo Magnum, alebo ked sa aj trocha dokaze ´prisposobit´? Mam nad cim rozmyslat:)
 
werdza
2010-08-17 03:44:35+02
Podla mna netreba vlacit vsetko naraz v brasni, na to je ruksak, do brasne len, to co na dany ucel, kam ides potrebujes.
Pre mna je brasna zaroven kabelkou, ktoru nosim na bezne nosenie, kedze bez fotaku nevychadzam z domu a potrebovala som taku, ktora nielenze vyzera dobre, ale aj do nej este zmestim 70-200, ked idem na vacsi koncert. tak som si kupila tuto http://shop.ephoto.sk/katalog/tasky/brasne/lowepro-classified-160-aw-cierna.html a neviem si ju vynachvalit, je uuuzasna, lahko tam zmestim fotak s nasadenym Canonackym 70-200 2,8 vo vedlajsom predeleni mam na spodu 50mm f1,8 a tamrona 17-50 2,8 VC so slnecnou clonou, ale na tu 50tku v pohode zmestim aj tu 70-200, ked si ju prehodim za 17-50. a lahko a rychlo mozem objektivy menit pocas fotenia reportu. a teraz na Grape festivale ma nesklamala ani ochranna plastenka proti dazdu.
 
werdza
2010-08-17 03:50:00+02
príspevok od: zdenoxl
Pozrel som si tu Novu 200 a celkom sa mi pozdava. Este som kukol aj Classified 250, ta tiez vyzera celkom fajn, no oproti Nove je uz podstatne drahsia. Ono by to chcelo zajst niekde do obchodu, aby som si ich mohol vyskusat, ale pochybujem, ze niekde budu mat z ramennych brasni 4 druhy:) Este ma tak napada, ze ci je lepsie na nosenie, ked je brasna tuha, ako napr. Nova, alebo Magnum, alebo ked sa aj trocha dokaze ´prisposobit´? Mam nad cim rozmyslat:)
najlepsie je naozaj zaist do obchodu a skusat, tu v BA to mame lahsie, Megafoto, Prolaika, Ephotoshop. Ja som mala napriklad vysnivanu brasnu National geographic az v obchode som zistila, ze ma namna kratky popruh a oddelenie pre noutbuk je neodsuchozipsovatelne, som ho tam nepotrebovala a nesedela mi na tele. Tak som kupila tuto http://shop.ephoto.sk/katalog/tasky/brasne/lowepro-classified-160-aw-cierna.html a ani sa jej necudujem, ze vyhrala best photo bag 2009 :)
 
wayne
2010-08-17 07:58:21+02
príspevok od: werdza
najlepsie je naozaj zaist do obchodu a skusat, tu v BA to mame lahsie, Megafoto, Prolaika, Ephotoshop. Ja som mala napriklad vysnivanu brasnu National geographic az v obchode som zistila, ze ma namna kratky popruh a oddelenie pre noutbuk je neodsuchozipsovatelne, som ho tam nepotrebovala a nesedela mi na tele. Tak som kupila tuto http://shop.ephoto.sk/katalog/tasky/brasne/lowepro-classified-160-aw-cierna.html a ani sa jej necudujem, ze vyhrala best photo bag 2009 :)
hmmmm nieco podobne som hladal, vdaka za tip :)
 
zdenoxl
2010-08-17 10:40:48+02
príspevok od: werdza
najlepsie je naozaj zaist do obchodu a skusat, tu v BA to mame lahsie, Megafoto, Prolaika, Ephotoshop. Ja som mala napriklad vysnivanu brasnu National geographic az v obchode som zistila, ze ma namna kratky popruh a oddelenie pre noutbuk je neodsuchozipsovatelne, som ho tam nepotrebovala a nesedela mi na tele. Tak som kupila tuto http://shop.ephoto.sk/katalog/tasky/brasne/lowepro-classified-160-aw-cierna.html a ani sa jej necudujem, ze vyhrala best photo bag 2009 :)
Ano, najlepsie by bolo zajst do obchodu a skusat... ale preto ja do BA nepoletim:) Aj mna zaujala Classified, ale asi by som este väcsiu, aj kvoli nejakym nefoto veciam. Chcem sa Ta spytat, ako si spokojna s tuhostou tejto brasne a ci nejako neobmedzuje pristup do nej iba zhora, pretoze to ma tak trocha strasi.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()