Hore
Fórum » O TECHNIKE
 

Sony perspektiva

Miracle
2010-06-08 23:07:04+02
Ahoj, Chcel by som poprosit o radu tych skusenejsich, ktory sa v tom orientuju uz nejaky ten piatok. Totiz dostal som dobru ponuku na A550 18-55 + 55-200 za cca 660.- Jedna sa mi ale o toto. Niesom ziadny profik, fotim pre radost co ma bavi a bol by to posun urcite dopredu ... Precital som vsetky recenzie, porovnaval vsetko ... Aj s konkurentami ... V obchode som bol pozerat aj ergonomiu ... Porovnaval som potom EOS500D, D5000 a toto. NAjlepsie v ruke siel D5000. Ale neprekazal mi v podstate ziaden. Zapnute som ich nemal takze neviem ako to je s "tmavym" hladacikom sony a ci je to pouzitelne aj napriek vybornemu live view ... Nemam ako porovnat bohuzial- Mozno niekto z Vas vie. Obrazova kvalita je skoro to iste to neriesim. Jedna sa mi o to ... Ci to vziat alebo nie ... Ma to perspektivu? Viem ze objektivy su na sony drahe ... Ale cena je super. Ma sony ako znacka perspektivu? Momentalne by som aj tak neuvazoval o nejakom velkom investovani do skiel ... Mozno casom ... Sli by ste to toho? Alebo nie a ked tak sli do mainstreamu? Nechcem radu aky fotak ... Len chcem pocut Vas nazor keby ste dnes mali tu moznost vziat to aj napriesk tomu ze je to Sony a nie Nikon/Canon. Vdaka
 
zelovoc
2010-06-08 23:38:30+02
velmi sa v sony sklach nevyznam, ale co som pozeral maju dve vlastnosti: 1. su velmi drahe 2. su velmi dobre. Co tam chyba je nejaka nizsia trieda skiel. Jednoducho mas setaky a uz len erste klasse. v nikone toho najdes daleko viacej a to uz nehovorim o canone. vyber si podla ceny skiel. aj ked ak zacinas asi netusis co budes chciet. samozrejme este je tamron a sigma. ale stale je nejake ale. budes asi chciet 70-200 zoom, 17-50 zakladak. pozri co to stoji v sony a inde,plus este nejake pevne skla 50, 85, nejaky sirokac plus BG a blesk. pozri si ceny vsetkych tychto veci. a ver tomu ze pri setakoch dlho nevydrzis.
co sa tyka znacky... Sony je najvacsou z najvacsich, perspektivu riesit nemusis.
 
Bubak
2010-06-08 23:55:43+02
Tie hladáčiky sú aj tak všetky nič moc :) , je treba sa niekde pozrieť do takej A900 alebo inej triedy aparátov, holt je vlastnosť triedy. Sony samozrejme trpí aj svojím systémom LV (to sa presne riešilo prednedávnom: http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/forum/?action=showComments&id=4686 :) ), na druhej strane je veľmi rýchly. :) Nevýhodou je jas hladáčika. Netreba zabúdať aj na to, že Sony ´zdedil´ bajomet Minolta AF, takže všetky AFkové Minolty (z 99% :) ) sú plne kompatibilné. Všetky sa samozrejme dajú získať cez bazár, je len treba uznať za vhodné či niekto chce ísť touto cestou. Strednú triedu to v niektorých faktoroch nahradí, samozrejme ja osobne si tiež myslím, že Sony tým trpí (napr. taký ľahký 70-200 F4 SSM G by určite potešil. 8-) ).
 
beholder
2010-06-08 23:56:08+02
...výkon D5000 je excelentný....chýbajúci AF motor v tele je ale (aspoň pre mňa) veľkým mínusom......preto navrhujem doplatiť za Nikon D90 650€ + Tamron 17-50f2.8 300€......s týmto na začiatok budeš v siedmom nebi na dosť dlhú dobu.........od konkurencie Canon 500D/550D so spomínaným objektívom...


...sony ako megakoncern má perspektívu do budúcnosti jednoznačne......ale i tak by som do nich nešiel (subjektívne)....
 
2010-06-09 00:06:35+02
A550 je rovnako dobry, ak nie lepsi ako D90, porovnaval som.. Perspektiva tam urcite je a Tamrony su aj na Sony, velke + je stabilizovane (velmi ucinne) telo :-)
 
beholder
2010-06-09 06:29:11+02
príspevok od:
A550 je rovnako dobry, ak nie lepsi ako D90, porovnaval som.. Perspektiva tam urcite je a Tamrony su aj na Sony, velke + je stabilizovane (velmi ucinne) telo :-)
...to určite nie je:)

http://www.dxomark.com/index.php/eng/DxOMark-Sensor/Camera-rankings
 
Miracle
2010-06-09 07:31:17+02
Podla mna tazko to porovnavat na zaklade takejto tabulky, kde aj D300 je pod D5000 ... A550 je tu lepsie ako 550D co je vraj slusny fotak a na rovnakom mieste ako EOS 7D co je ina trieda podla mna podla mna spracovanim aj ostatnym. Takze by som to nebral prilis do uvahy. Musim nad tym porozmyslat, o model nejde, ale o znacku pri ktorej sa z kazdej strany stale vyskytuje nieco a niekto kto od nej odradza ... Vseobecne by to bola moja prva zrkadlovka nad kupou ktorej by som mozno este ani nepremyslal nebyt tej ponuky. Ale ked sa uz vyskytla chcel som vediet co ta A500 vlastne je a cital a porovnaval. A dopracoval som sa k vysledku ci kupit sony, nie A500.
 
Miracle
2010-06-09 07:32:02+02
*a550 sry :)
 
dodo_bb
2010-06-09 07:37:43+02
Pokiaľ sa jedná o perspektívu, treba rozmýšľať o perspektíve odvetvia. SONY určite neskrachuje, ale ak sa manažment rozhodne, môžu zastaviť výrobu alebo fotodivíziu odpredať hocikomu z konkurencie. Vzťah týchto výrobcov k ich výrobkom je už dnes číro ekonomický a je im jedno, čo vyrábajú, kým to nesie zisk. Volá sa to globalizácia :-)))
 
Kabou
2010-06-09 07:40:54+02
zaujimave, stale sa pise ake maju sony male hladaciky, tak len pre porovnanie

Sony A500/550 - Optical (Pentamirror, 95% coverage, 0.80x magnification)
Nikon D5000 - Optical (Pentamirror, 95% coverage, 0.78x magnification)
Canon 550D - Optical (Pentamirror, 95% coverage, 0.87x magnification)

čiže canon ma navrch, nikon D5000 ma dokonca menší hľadáčik to sa ale tolko neomiela ako pri sony. To že ich hladačiky museli uvolnit trocha miesta koli LV ešte neznamena že sa konštrukčne niečim líšia od iných pentamirror hladacikov, aspon ja o žiadnom rozdieli neviem.
 
Kabou
2010-06-09 07:50:15+02
este k sony, su to dobre fotaky, za vyhodu povazujem stabilizaciu v tele (ucinna), o objektivoch uz bolo povedane, skor ma stve co to sony v poslednej dobe stvára, minulý rok A230,A330,A380,A500,A550, tento rok A450 a prihádzajú A290,A390, proste kopec entry level tiel a potom až full frame alebo i ked stale dobrá ale už stará A700. akosi zabudli na tých čo by chceli aj niečo medzi, na nastupcu A700 sa uz caka pekne dlho.
 
bear
- moderator
2010-06-09 07:51:40+02
zabudol si este uviest velkost senzoru, ta tiez prispieva do vypoctu velkosti hladacika. Okrem velkosti je dolezita aj svetelnost hladacika, ktora je ovplyvnena ubytkom svetla urcenym pre AF (viac svetla pre AF = lepsie zaostrovanie, ale tmavsi hladacik) a matnostou matnice (matnejsia matnica umozni lepsie manualne zaostrovanie, ale tiez uberie svetlo). Pri prvych Sony fotakoch s LV bol ten hladacik naozaj podmiermerny (na urovni 4/3 systemu), horsie na tom bol asi len Olympus E330 (a Panasonic L1) co bol obdobny system ako pouzivalo sony.
 
Kabou
2010-06-09 08:22:52+02
príspevok od: bear
zabudol si este uviest velkost senzoru, ta tiez prispieva do vypoctu velkosti hladacika. Okrem velkosti je dolezita aj svetelnost hladacika, ktora je ovplyvnena ubytkom svetla urcenym pre AF (viac svetla pre AF = lepsie zaostrovanie, ale tmavsi hladacik) a matnostou matnice (matnejsia matnica umozni lepsie manualne zaostrovanie, ale tiez uberie svetlo). Pri prvych Sony fotakoch s LV bol ten hladacik naozaj podmiermerny (na urovni 4/3 systemu), horsie na tom bol asi len Olympus E330 (a Panasonic L1) co bol obdobny system ako pouzivalo sony.
co sa tyka svetelnosti zalezi tiez aky objektív máš nasadený ;), myslim ze D5000 a A550 maju ten isty senzor, canon ma crop 1,6 ale to sa mi nechce ratat a ani neviem ako :), ako to je u sony so svetlom pre AF a s matnicou to neviem, mozno su tam nejake rozdieli oproti canikonu. Co sa tyka rychleho LV je to dobre vysvetlene na DP review http://www.dpreview.com/reviews/sonydslra350/page2.asp cize ked nieje prepnute na LV tak ide vsetko svetlo pekne do hladacika, LV senzor v nom ma za nasledok ze je hladacik mensi nic viac.
 
2010-06-09 10:41:18+02
Pobavil ma ten rebricek, podla neho je Sony A380 je lepsia ako nikon D300, sony A550 le lepsia ako canon 7D :-)) Ze ho nemam brat az tak vazne..?
 
majster333
2010-06-09 11:01:28+02
vrazili do toho kopec prachov, v podstate sa im darí. Nevyrábajú svoj prvý pokusný fotoaparát. Majú dosť spokojných zákazníkov, prečo by to rušili. Navyše už teraz vyrábajú asi všetko čo potrebuješ..
 
beholder
2010-06-09 17:07:38+02
príspevok od: Miracle
Podla mna tazko to porovnavat na zaklade takejto tabulky, kde aj D300 je pod D5000 ... A550 je tu lepsie ako 550D co je vraj slusny fotak a na rovnakom mieste ako EOS 7D co je ina trieda podla mna podla mna spracovanim aj ostatnym. Takze by som to nebral prilis do uvahy. Musim nad tym porozmyslat, o model nejde, ale o znacku pri ktorej sa z kazdej strany stale vyskytuje nieco a niekto kto od nej odradza ... Vseobecne by to bola moja prva zrkadlovka nad kupou ktorej by som mozno este ani nepremyslal nebyt tej ponuky. Ale ked sa uz vyskytla chcel som vediet co ta A500 vlastne je a cital a porovnaval. A dopracoval som sa k vysledku ci kupit sony, nie A500.
...7D a D300 ponúkajú ale oveľa viac komplexne ako entry level.....je to poloprofi-profi trieda APS_C DSLR....

 
beholder
2010-06-09 17:16:45+02
príspevok od:
Pobavil ma ten rebricek, podla neho je Sony A380 je lepsia ako nikon D300, sony A550 le lepsia ako canon 7D :-)) Ze ho nemam brat az tak vazne..?
...tie rozdiely sú u spomenutých dslr minimálne pokiaľ ide iba o charakteristiku snímača....vieš dobre, že to ale nie je všetko a rozdiely sú tvorené užívateľským komfortom, odolnosťou a aj inými vlastnosťami, veličinami a hodnotami fotoaparátov...

...ostatne, prečo by si to nemal brať až tak vážne?....

...kvalitný čip D5000 je všeobecne známy.......to že D90 prechcala D300 taktiež......sony veľmi nesledujem, ale nemám dôvod neveriť danému testu...
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-06-09 17:56:15+02
ja ked mam pravdu povedat, mne o komfort, odolnost atd... Ked som kupoval teraz tu vypredajovu preposlednu :D 450D, tak som ju chcel... proste chcel a raz som ju pred tym drzal v ruke. Nikon som nemal v zivote v ruke a ani ostatne znacky. To asi preto :)

Ja chcem fotak HLAVNE kvoli kvalite obrazu. To je 99 percent. NA ergonomiu si zvyknem nech je aka je, vsak ja nefotim sport ani dive zvierata...
 
beholder
2010-06-09 18:10:23+02
...chceš tým povedať, že sú v kvalite obrazu voľajaké badateľné rozdiely? (C/N/S/P vyrobené v posledných 2-3 rokoch v triede APSC).....odpoviem za teba....nie su...

...o benefitoch vyššej triedy sa už rozpisovať nebudem:)...
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-06-09 18:13:27+02
toto ked citam, tak hned mam lepsiu naladu :) ale tiez si to myslim :)

vyssiu triedu, ako myslis FF alebo profi/poloprofi APS-C ako napr. 7D? Mne sa veru ta kvalita zo 7D nevidi nejaka najlepsia...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()